Fizibilite Çalışması İçin İçeri Buyrun Lütfen - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fizibilite Çalışması İçin İçeri Buyrun Lütfen


hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
01/06/2012 :  00:17:08 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


İstanbul'un büyük bir ilçesinde susuz oto yıkama işi kurmayı düşünüyorum. Olay şu aracınızın yıkatmanız gerekiyor bizi arıyorsunuz gelip aracını olduğu yerde yıkıyoruz ve 15 tl ücret talep ediyorsunuz dilerseniz iç dış yıkayıp 20 tl ücret talep ediyoruz. Sİz evinizde çayınızı kahvenizi yudumlarken aracınız temizleniyor. Bu işlem 45 dakika sürüyor.
Bu konuda sizlerin değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Sizce bu iş tutar mı potansiyeli varmı?

Konuya girdiğiniz zaman cevap yazmayacak olsanız bile sadece şu soruma evet veya hayır diye cevap verebilirseniz çok sevinirim. Sorum şu siz olsanız kendi aracınızı bu şekilde yıkatırmıydınız? Yazıma okuyanlar bu soruma evet veya hayır diye cevap verebilirse çok sevinirim. Yorumlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum saygılar.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
01/06/2012 :  08:48:35  Alıntı
Denendi ve tutmadı.

Yıkama kalitesi hiç bir zaman normal yıkama gibi olmuyor. Dış temizlikte kullanılan malzemeler boyaya zarar verebiliyor. Çoğu arkadaşımda benimle aynı görüşte. Araba pislikten ölse dahi susuz yıkatma yapmazlar.

Ben kendi aracımı normal yıkamacıda kuyu suyu kullanmadıklarını öğrendikten sonra yıkatıyorum.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
01/06/2012 :  10:48:18  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - izimani
Denendi ve tutmadı.

Yıkama kalitesi hiç bir zaman normal yıkama gibi olmuyor. Dış temizlikte kullanılan malzemeler boyaya zarar verebiliyor. Çoğu arkadaşımda benimle aynı görüşte. Araba pislikten ölse dahi susuz yıkatma yapmazlar.

Ben kendi aracımı normal yıkamacıda kuyu suyu kullanmadıklarını öğrendikten sonra yıkatıyorum.


Değerli görüşleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
akinselcuk
Editör

Toplam 5583 yazı
01/06/2012 :  11:35:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Asla yıkatmazdım diyeceğim bir şey değil. Her şey yolunda ise yıkatırdım.

Yolunda olmayan şeyler ;

Çamurlu bir arabayı susuz yıkadıklarında boyaya bir zarar gelir endişesi duyardım. Eğer hiç bir sorun olmadığını gördüysem yıkatırdım.

15 lira vermek. Çok para değil. Kolayca ulaşabildiğim daha ucuz ve daha kolay bir yol yoksa yıkatırdım.

Bir hafta sonu etkinliğinden mahrum kalmak. Bu işi yapmayı seven çok insan var. Arabalarıyla hiç ilgilenme gereği kalmadan yıkatılabilmesi herkes için cazip bir şey değil.

Başka yolunda olmayan bir şey yok.

İlk yıkamada eli acemi bir eleman ve pekte iyi temizlenmeyen bir araba bu işi baştan öldürürdü benim gözümde. Bir daha asla bulaşmazdım.

Araba temizliği benim için zevk olmanın son günlerini yaşıyor ama arkadan oğlan büyüyor, şimdi onun için başlayacak. Evin 100 metre yakınında büyük ve temiz bir petrol var ve 1 liraya 5 dakika çalışan çok kullanışlı bir süpürgesi var. Gene 1 lira karşılığında çalışan sulu otomatik yıkaması var. Bu işleri yaparken sohbet çay iyi gidiyor. Bu bir zevk. Bu zevkten 15 lira verip mahrum olunacak ve temizlik anı görülmediğinden emin olunamayacak.

Bu imkana yakın olan hiç kimse müşteri portföyünde değil.

Otomobil, "at avrat silah" ın at kısmıdır.

Herkes bu güç göstergesi ile bizzat ilgilenmek ister. Kimse atının yularını başkasına vermek istemez. En azından göz temasından dışarıya çıkarmak istemez. Western filmlerindeki cool kovboylardan başka.

Atının tımarını bizzat yapmak atıyla duygusal temas kurmak ister. Atın bir vidası ile saatlerce mesai harcamak sahibine zevk verir. Sorasanız itiraf etmez şöyle bir baktım servise gotüreceğim der ama bu işle uğraşmaktan çok zevk alır.

Göz temasından çıkan araba ile ilgilenen eleman her zaman zanlıdır. Mutlaka bir şeyleri savsaklamış bir yerlere zarar vermiş ata gerekli şevkati göstermemiştir. Artık bahşişi hak etmeyecek kadar kötü durumdadır.

Araba ile ilgili bir işten para kazanılacaksa araba ve sahibini bir birinden ayırmayan sürücünün sosyalleşmesini sağlayan kendini güçlü mutlu karizmatik malik hissetmesini sağlayacak yollardan asla ayrılmayın.

Benzincideki cansız süpürge 5 lira olsa bu kuralı ihlal etmediğinden iş yapar ama siz evde otururken kapıda temizlik bedava olsa yeterince ilerleyemez.

Sulu temizlikten şaşmayın. Sürücüsü arabanın yanında otursun ve onunla tıpkı beberdeki gibi sohbet edecek birileri olsun. Daha çok iş yaparsınız. İstanbul! da su kıt o kadar kolay değil diyorsanız.

Otomasyona yatırım yapın. Mesela atık suyu depolayın süzün filtre edin yeniden kullanın. Eksileni takviye edin. Kuyu suyu bile kullanmıyoruz. Süzdüğümüz su içilir kıvamda isterseniz gelin bakın diyeceğiniz bir sistem kurun. Süksesi yüksek, maliyetide kuyudan az olur gibime geliyor.

Araç için ayrı bir stand da açın. Marketlerdeki gibi baksınlar ellesinler. Ucuz ürünleri doldurun. Enteresan görülmedik bir iki şey bulup koyun. Alarmcıyla klimacıyla anlaşma yapın. Reklamını koyun.
Araçlarla lgili ilginç bilgiler afişler koyun. İçten yanmalı motor nedir ? İlk araba nasıl bir şeydi ? İlk araba fabrikası kimindi ? Tarihteki ilk araba kazası nasıl oldu. Araba yarışları ne zaman başladı ?

At sahibini ve atını onure edin. Bit şampuanı ve yara bandı bulundurun.


Pasta cila ve çizik giderici yani : )
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
eronka
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
01/06/2012 :  14:17:34  Alıntı
arabaya su değmeyince sanki temiz olmazmış gibi geliyor. Tabi bu bir önyargı, reklamla bu önyargıyı
kaldırmalısınız. Ayrıca müstakil evi olanlar kendisi yapar, zenginse uşağı yapar, dairede oturuyorsa
apartmanın otoparkında yer müsait olur mu olmaz mı, komşuların tepkisi ne olur...
Şevkinizi kırmak istemem ama aklıma gelenleri paylaşmak istedim sadece.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
01/06/2012 :  14:35:31  Alıntı
Sayın editör "akinselcuk" öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu anasayfaya "editörün seçtikleri" kısmına taşıdığınız içi ayrıca teşekkür ederim. Söylediklerinizde tamamen haklısınız. Ancak benim işi kuracağım yer sanayiyle geçimini sağlayan insanların çok yoğun olarak bulunduğu bir yer olacak. yani hitap edeceğim kesim sanayi kuruluşlarında yüksek maaşla çalışan "beyaz yakalı" kişiler olacak. Hedef kitlemdeki kişileri analiz edecek olursak bu kişiler haftanın 6 günü çalışıyorlar. Haftada 1 gün ( genellikle pazar günü) tatilleri oluyor. Bu tarz insanların zaten haftada 1 gün olan tatillerini araba yıkamayla veya yıkatmayla geçirmeyeceğini düşünmüyorum.Benim kurmayı düşündüğüm sistemde araç sahibi kahvaltı ettiği sırada aracı temizlenmiş olacak ve pazar gününü temiz bir arabayla geçirecek. Ayrıca biz aracın temizliğini aracın bulunduğu yerde yaptığımız için sahibi işlemi başından sonuna kadar izleyebilir. Arıca araştırmalarıma göre benzinliklerde kullanılan köpük ve basınçlı su sistemi aracın boyasını daha çok aşındırıyor. Bunu bizzat oto yıkamacılarla konuşup edindiğim tecrübelerle yazıyorum. Eğer insanlara bunu kanıtlayabilirsek sistemimize daha çok katılımın sağlanacağını düşünüyorum. Ben iş kurmayı düşünüp net başında yorum yapılmasını bekleyenlerden değilim sokağa çıkıp araştırmayı daha çok seviyorum ve bugüne kadar yaptığım araştırmalara göre iş kafama oldukça yattı ve büyük bir ihtimalle bu işe yatırım yapacağım ancak bir de sizlerin fikirlerini almak istedim.

Yorumunuz ve görüşleriniz için bana zaman ve emek ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
01/06/2012 :  14:44:49  Alıntı
Keyf.in
"eronka" basınçlı su ve benzinliklerde 1 tl ye köpük sıkıtırılarak yapılan yıkamalar da boyayı oldukça aşındırmaktadır. Benzinliklerdeki fırçalı sistemlerden hiç bahsetmiyorum bile. İnsanları bu konuda bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca susuz sistemde suyun kaportayı eskitme ve paslandırma olayı da minimuma iniyor. Temizlik bakımından klasik yöntemlerden daha iyi bir temizlik sunulduğunu iddia etmiyorum ancak klasik sistemden daha kötü bir temizlikte değil. Yani temizlik bakımından aralarında pek fark yok. Müstakil evlerde yaşayan insanların yıkatmayacağı konusunda hemfikiriz. Benim hedef kitlem büyük sitelerde oturan insanlar. Otoparkta aracın park halinde bulunduğu alan bizim işimiz için yeterli oluyor yer sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum. Komşulara herhangi bir zarar (gürültü vs.) vermeyeceğimizden komşulardan olumsuz tepki geleceğini düşünmüyorum.

Şevk kırmalık hiç birşey yok yazınızda aksine çok memnun oldum görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
s2000
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
01/06/2012 :  16:04:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öncelikle merhaba.Susuz oto yıkama aslında güzel bir iş ancak tutar ve tutmaz şimdiden birşey söylenmez.Keza işin tutup tutmayacağı kesinlikle bu işi yapacağınız semte bağlı. Yani kısacası daha elit bir semtte daha lüks gözükebilirsiniz standart düzeyde müşteriler yakalar işinizi rolantiye alırsınız.
Ancak benim size tavsiyem bazı yıkama şirketlerinin ortaklığını alman(sonax,ziebart) gibi. Sonuçta bunlar son yıllarda gündeme geldi ve kaliteli müşteriler topladı.Yani anlayıcağın iyi bir semtte markalı bir iş kurarsın.Hemde istediğin müşterninde ayağına gider kapıda yıkama gerçekleştirirsin.
Daha detaylı bilgi:http://sosyal-kedi.blogspot.com/2012/05/yeni-is-imkan-car-care-oto-bakim.html
Oguzhan Sahin-http://sosyal-kedi.blogspot.com/ 2012©

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Fotoğrafçı
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
01/06/2012 :  16:54:08  Alıntı
Gelisim.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - hediyeci
Sayın editör "akinselcuk" öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu anasayfaya "editörün seçtikleri" kısmına taşıdığınız içi ayrıca teşekkür ederim. Söylediklerinizde tamamen haklısınız. Ancak benim işi kuracağım yer sanayiyle geçimini sağlayan insanların çok yoğun olarak bulunduğu bir yer olacak. yani hitap edeceğim kesim sanayi kuruluşlarında yüksek maaşla çalışan "beyaz yakalı" kişiler olacak. Hedef kitlemdeki kişileri analiz edecek olursak bu kişiler haftanın 6 günü çalışıyorlar. Haftada 1 gün ( genellikle pazar günü) tatilleri oluyor. Bu tarz insanların zaten haftada 1 gün olan tatillerini araba yıkamayla veya yıkatmayla geçirmeyeceğini düşünmüyorum.Benim kurmayı düşündüğüm sistemde araç sahibi kahvaltı ettiği sırada aracı temizlenmiş olacak ve pazar gününü temiz bir arabayla geçirecek. Ayrıca biz aracın temizliğini aracın bulunduğu yerde yaptığımız için sahibi işlemi başından sonuna kadar izleyebilir. Arıca araştırmalarıma göre benzinliklerde kullanılan köpük ve basınçlı su sistemi aracın boyasını daha çok aşındırıyor. Bunu bizzat oto yıkamacılarla konuşup edindiğim tecrübelerle yazıyorum. Eğer insanlara bunu kanıtlayabilirsek sistemimize daha çok katılımın sağlanacağını düşünüyorum. Ben iş kurmayı düşünüp net başında yorum yapılmasını bekleyenlerden değilim sokağa çıkıp araştırmayı daha çok seviyorum ve bugüne kadar yaptığım araştırmalara göre iş kafama oldukça yattı ve büyük bir ihtimalle bu işe yatırım yapacağım ancak bir de sizlerin fikirlerini almak istedim.

Yorumunuz ve görüşleriniz için bana zaman ve emek ayırdığınız için çok teşekkür ederim.


http://www.geowash.com/

Hem sulu, hem çevreci, hem mobil. Asist benden golü senden.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
akinselcuk
Editör

Toplam 5583 yazı
01/06/2012 :  20:36:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aslında geç bile kalındı. Bu tarz bir şirketi kim kurarsa malı gotürür. Ama büyük sermaye ister. Bu işi markalı tescilli reklamlı tüm ülkede başlatmak gerekki önüne gelen kendine göre yapamasın gelip bayilik alsın. Bütün yabancı filmlerde görüyorum bu tarz işleri. Bizde bu işi yakın bir gelecekte birileri büyük çapta yapar bence.

Sayın Hediyeci,

Bize bakıpta şevkiniz kırılmasın. İş bilenin kılıç kuşananın 50 kişinin aklına yatmayanı biri çıkar yapar üstelik bir de başarılı olur. Ben burada yazmak için varım. İçimden geldikçe.

Bazen sırf konu uzasın hareket olsun başkaları da yazsın diye garip şeyler yazdığım da olur. Size yapmadım öyle aklıma yatanı kendi yaşadığımı yazdım. Ancak ben bahçe içinde geniş sokaklı her yere kolayca ulaşılacak bir yerde yaşıyorum. Araba yıkamakta zevk oluyor tabi. Burada bile anahtarı verip şu arabayı bir temizlet diyecek çok fazla insan var. Kaldı ki İstanbul' un har gürü içinde bir sürü müşteri bulunur.

Bu tarz bir temizlik işini bir kaç sene önce burada birileri ile iştişare etmiştik. Bir iki makine bulup hesaba kitaba oturmuştuk. Elemanda sıkıntı yaşarız keyfimizi bozmayalım diye vazgeçmiştik. Olmayacak iş değil. Ama bir fark, bir tarz, bir başka işcilik, farklı bir işletmecilik örneği olabilse çok daha güzel olur. Yoksa yıkamacı açmak da , susuz özel sistemler kulanan dükkan açmakta işten değil.

Başarılar dileriz . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
01/06/2012 :  20:50:27  Alıntı
İşpark'ın kafası biraz bassa bu yıkama olayını onlar yapar :)

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
KaraHasan
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
01/06/2012 :  21:42:16  Alıntı
Keyf.in
Sulu yıkama
Köpüklü yıkama
kuru buz ile yıkama
Buharlı yıkama derken
Birde nurtopu gibi susuz spreyle yıkama çıktı

Susuz oto yıkama
http://www.drycarcare.com/

Bunlar başlamış
http://www.t-beks.com/

http://www.susuzotoyikama.com/

Burada nasıl kullanıldığı gösteriyor
http://www.youtube.com/watch?v=zkYA0NoKoN0

Bu da merak etmiş bir denemiş
http://www.youtube.com/watch?v=IXYIRaw-WAI&feature=related

http://www.susuzaracyikama.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8:susuz-arac-temizleme-solusyonu-sok-fiyata&Itemid=9

2 Adet - 500ml Susuz Araç Yıkama Solüsyonu
1 Adet - 500ml Leke ve Kir Bırakmayan Cam Temizleyici
1 Adet - 500ml Lastik Parlatıcı
1 Adet - 500ml Döşeme ve Tavan Temizleyici
1 Adet - 500ml Jant Temizleyici
1 Adet - 500ml Oto Parfümü
1 Adet - 500ml Torpido Temizleyici ve Parlatıcı Süt
4 Adet - Mikrofiber Havlu
2 Adet - Sünger

59 TL

Bu set ile 20 araba susuz yıkanıyormuş.


Ben ise kimseye arabamı teslim etmem ,
1986 model hacı murat 131 imi kendim yıkarım. Ya arabamı susuz yıkayım derken çizerlerse ne olcak.Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
brsmen16
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/06/2012 :  00:17:20  Alıntı
Gelin yıkayın, arabamı çizerseniz parasını sizden alırım :) ama yok çizmez ve başarılı bir yıkama ise ve kapımda yapacaksanız buyurun hafta da 2 gün gelin iş yerimin önünde yıkayın siyah araba kullanıyorum tonla para verdim, tozundan toprağından bıktım ışıl, ışıl görmek istiyorum. Yıkamaya ***ürecek zamanım da yok 15 TL ye kapıda kulağa hoş geliyor ama siz 15 TL ye bu işin altından kalkabilecek misiniz? onun hesabını yapın. Hani gitmesi gelmesi size kaybettirmez mi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
because
Üye

Toplam 215 yazı
02/06/2012 :  00:43:48  Alıntı
oturduğum sitede var(dı) böyle bir oto yıkamacı..sahibi bana çok net anlattı avantajlarını..kullandıkları kimyasal kiri çamuru maddenin kimyasal etkisi ile yumuşatıp kolayca boya üzerinden çıkarıyor..basınçlı su ise adeta kazıyor ve boyaya daha çok zarar veriyor..söylediklerinin bilimsel gerçek olduğunu kanıtlanmış olduğunu falan söyledi..bunların tamamına inanarak kabul edip yıkattım bir iki sefer..sonuç?? teknik olarak fark yok gibiydi ama ticaretin meşhur ikilisinden ben yani müşteri tarafı: yıkamacının (sahibinin) söylediği şeyleri mantığım kabul etmesine ragmen temizlik içime sinmedi..inan bana arabaya binerken bile onu hissettim..garip bir his ama gerçek ve o iki seferden sonra dışarı klasik sistem yıkatıyorum şimdi..zaten sitedeki arkadaş devretti ve yeniside gider falan yaptırarak sulu sisteme geçti..öte yandan kapıma gelip yıkayacak kişiye en azından başlangiçta arabamı vermem..sabit bir yer daha çekici gelir açıkcası..yada başında dururum ki onda da sıcak çayımı nasıl içecem :))

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  12:27:07  Alıntı
Gelisim.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - s2000
Öncelikle merhaba.Susuz oto yıkama aslında güzel bir iş ancak tutar ve tutmaz şimdiden birşey söylenmez.Keza işin tutup tutmayacağı kesinlikle bu işi yapacağınız semte bağlı. Yani kısacası daha elit bir semtte daha lüks gözükebilirsiniz standart düzeyde müşteriler yakalar işinizi rolantiye alırsınız.
Ancak benim size tavsiyem bazı yıkama şirketlerinin ortaklığını alman(sonax,ziebart) gibi. Sonuçta bunlar son yıllarda gündeme geldi ve kaliteli müşteriler topladı.Yani anlayıcağın iyi bir semtte markalı bir iş kurarsın.Hemde istediğin müşterninde ayağına gider kapıda yıkama gerçekleştirirsin.
Daha detaylı bilgi:http://sosyal-kedi.blogspot.com/2012/05/yeni-is-imkan-car-care-oto-bakim.htmlSayın "s2000" yorumunuz için teşekkür ederim. Bulunduğum şehirde ünlü markaların (würth,sonax,ziebart,auto king..) çoğu bayilik açmış durumda bu yüzden ünlü bir markadan bayilik almam mümkün değil gibi duruyor. Ünlü olmayan bir markadan bayilik almakta mantıklı olmadığı için kendi markamı oluşturmak istiyorum. Susuz yıkama alanında bir ilk olacağım. Şuna inanıyorum ki yapılmamış bir işin kaymağını daima ilk yapan yer. Ben batsam da bu işi deneyeceğim.

Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  12:29:09  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - izimani
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - hediyeci
Sayın editör "akinselcuk" öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu anasayfaya "editörün seçtikleri" kısmına taşıdığınız içi ayrıca teşekkür ederim. Söylediklerinizde tamamen haklısınız. Ancak benim işi kuracağım yer sanayiyle geçimini sağlayan insanların çok yoğun olarak bulunduğu bir yer olacak. yani hitap edeceğim kesim sanayi kuruluşlarında yüksek maaşla çalışan "beyaz yakalı" kişiler olacak. Hedef kitlemdeki kişileri analiz edecek olursak bu kişiler haftanın 6 günü çalışıyorlar. Haftada 1 gün ( genellikle pazar günü) tatilleri oluyor. Bu tarz insanların zaten haftada 1 gün olan tatillerini araba yıkamayla veya yıkatmayla geçirmeyeceğini düşünmüyorum.Benim kurmayı düşündüğüm sistemde araç sahibi kahvaltı ettiği sırada aracı temizlenmiş olacak ve pazar gününü temiz bir arabayla geçirecek. Ayrıca biz aracın temizliğini aracın bulunduğu yerde yaptığımız için sahibi işlemi başından sonuna kadar izleyebilir. Arıca araştırmalarıma göre benzinliklerde kullanılan köpük ve basınçlı su sistemi aracın boyasını daha çok aşındırıyor. Bunu bizzat oto yıkamacılarla konuşup edindiğim tecrübelerle yazıyorum. Eğer insanlara bunu kanıtlayabilirsek sistemimize daha çok katılımın sağlanacağını düşünüyorum. Ben iş kurmayı düşünüp net başında yorum yapılmasını bekleyenlerden değilim sokağa çıkıp araştırmayı daha çok seviyorum ve bugüne kadar yaptığım araştırmalara göre iş kafama oldukça yattı ve büyük bir ihtimalle bu işe yatırım yapacağım ancak bir de sizlerin fikirlerini almak istedim.

Yorumunuz ve görüşleriniz için bana zaman ve emek ayırdığınız için çok teşekkür ederim.


http://www.geowash.com/

Hem sulu, hem çevreci, hem mobil. Asist benden golü senden.İlginiz için çok teşekkür ederim önerdiğiniz sistemi ve Türkiyedeki örneklerini araştırıyorum.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  12:39:34  Alıntı
Gezin.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Aslında geç bile kalındı. Bu tarz bir şirketi kim kurarsa malı gotürür. Ama büyük sermaye ister. Bu işi markalı tescilli reklamlı tüm ülkede başlatmak gerekki önüne gelen kendine göre yapamasın gelip bayilik alsın. Bütün yabancı filmlerde görüyorum bu tarz işleri. Bizde bu işi yakın bir gelecekte birileri büyük çapta yapar bence.

Sayın Hediyeci,

Bize bakıpta şevkiniz kırılmasın. İş bilenin kılıç kuşananın 50 kişinin aklına yatmayanı biri çıkar yapar üstelik bir de başarılı olur. Ben burada yazmak için varım. İçimden geldikçe.

Bazen sırf konu uzasın hareket olsun başkaları da yazsın diye garip şeyler yazdığım da olur. Size yapmadım öyle aklıma yatanı kendi yaşadığımı yazdım. Ancak ben bahçe içinde geniş sokaklı her yere kolayca ulaşılacak bir yerde yaşıyorum. Araba yıkamakta zevk oluyor tabi. Burada bile anahtarı verip şu arabayı bir temizlet diyecek çok fazla insan var. Kaldı ki İstanbul' un har gürü içinde bir sürü müşteri bulunur.

Bu tarz bir temizlik işini bir kaç sene önce burada birileri ile iştişare etmiştik. Bir iki makine bulup hesaba kitaba oturmuştuk. Elemanda sıkıntı yaşarız keyfimizi bozmayalım diye vazgeçmiştik. Olmayacak iş değil. Ama bir fark, bir tarz, bir başka işcilik, farklı bir işletmecilik örneği olabilse çok daha güzel olur. Yoksa yıkamacı açmak da , susuz özel sistemler kulanan dükkan açmakta işten değil.

Başarılar dileriz . . .Sayın "akinselcuk" kesinlikle sizi eleştirmek için bir yazı yazmadım. Şevkim kırılmadı kırılacağını da sanmıyorum. Olumlu olumsuz her görüşü değerlendiriyorum. Aslına bakarsanız olumsuz yönde yapılan yorumlar benim işime daha çok yarıyor. Çünkü bu iş benim kafama yattığı için maalesef dezavantajlarını göremiyorum görmezden geliyorum. Sizler olumsuz yorum yaptıkça benim bu dezavantajları ve olumsuz yönleri ortadan kaldırmam kolaylaşıyor.

Marka oluşturmak konusuna gelince maalesef ilk zamanlarda Türkiye çapında bir marka oluşturacak kadar sermayem yok. İlk önce kurmayı düşündüğüm yerde işi kurup nabız yoklaması yapacağım. Tutarsa eleman sayımı ve techizatımı arttırıp büyüme yoluna gideceğim. Az çok bir isim yaptıktan sonra İstanbul içinde bayilikler vereceğim veya kendim açacağım. Merdivenleri yavaş yavaş çıkmak her zaman daha sağlıklıdır. Tabi bu anlattıklarım işlerin yolunda gitmesiyle uzun zamanda gerçekleşecek işler. İşin tutmaması halinde başka sektöre yöneleceğim.

Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  12:43:21  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - izimani
İşpark'ın kafası biraz bassa bu yıkama olayını onlar yapar :)Sayın "izimani" Biraz küçük yatırımcıya destek lütfen o işi de İspark vs. gibi büyük işletmeler yaparsa küçük insanlar nerelerden para kazanacak değil mi? :)
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  12:57:06  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - KaraHasan
Sulu yıkama
Köpüklü yıkama
kuru buz ile yıkama
Buharlı yıkama derken
Birde nurtopu gibi susuz spreyle yıkama çıktı

Susuz oto yıkama
http://www.drycarcare.com/

Bunlar başlamış
http://www.t-beks.com/

http://www.susuzotoyikama.com/

Burada nasıl kullanıldığı gösteriyor
http://www.youtube.com/watch?v=zkYA0NoKoN0

Bu da merak etmiş bir denemiş
http://www.youtube.com/watch?v=IXYIRaw-WAI&feature=related

http://www.susuzaracyikama.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8:susuz-arac-temizleme-solusyonu-sok-fiyata&Itemid=9

2 Adet - 500ml Susuz Araç Yıkama Solüsyonu
1 Adet - 500ml Leke ve Kir Bırakmayan Cam Temizleyici
1 Adet - 500ml Lastik Parlatıcı
1 Adet - 500ml Döşeme ve Tavan Temizleyici
1 Adet - 500ml Jant Temizleyici
1 Adet - 500ml Oto Parfümü
1 Adet - 500ml Torpido Temizleyici ve Parlatıcı Süt
4 Adet - Mikrofiber Havlu
2 Adet - Sünger

59 TL

Bu set ile 20 araba susuz yıkanıyormuş.


Ben ise kimseye arabamı teslim etmem ,
1986 model hacı murat 131 imi kendim yıkarım. Ya arabamı susuz yıkayım derken çizerlerse ne olcak.


Sayın "KaraHasan" ilerleyen zaman ve gelişen teknoloji içerisinde yeni yöntemlerin oluşması ve ortaya çıkması gayet normal. Teknolojinin gelişmesi her sektörü etkiliyor ve geliştiriyor. Önemli olan bu gelişmeleri ve yenilikleri kabullenmektir.

59 tl ye 20 araç yıkanır dediğiniz spreylerin % 90 ı sudan oluşmaktadır. Bu spreyleri sıkıp araç yıkadığınızda bunun araca spreyle su sıkıp yıkamanızdan hiçbir farkı yoktur. Ben kimyasalları bir ithalatçı firma aracılığıyla yurtdışından getirmeyi düşünüyorum. Bu yüzden kimyasallar ve temizlik açısından benim hiçbir sıkıntım yok. Müşterilerimin de sıkıntısının olmayacağını düşünüyorum. Aracınızı kendiniz yıkamanız tamamen sizin düşünceniz zevkiniz ve tercihinizdir saygı duyarım. Ayrıca aracı teslim almıyoruz siz kapılarını açıyorsunuz biz olduğu yerde temizliyoruz.

Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
harmancy
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
02/06/2012 :  12:57:53  Alıntı
Selam,
Kısa ve öz yazacağım. Nisan 2011 de bu işi detaylı araştırdım. Hatta franchise veren firmayla konuşup bölge bile belirledim. Anlaşma yapmadan önce birkaç ay diğer bölgelerin neler yaptığını, başarılı olup olmadığını göreyim diye bekledim. En pahalı franchise bedeli istenen Ataşehir bölgesinde bile tutmadı. Vazgeçtim. Size evlere, ,işyerlerine vb. kapıda hizmet verirseniz çok müşteriniz olur vb. diyen kişi veya kişiler kimler bilemiyorum ama durun bir tahmin edeyim.
Ya bu işi size pazarlamaya kalkan firma, ya bu işin karlı olacağını düşünüp size ortak iş yapalım önerisiyle gelen kafası cin arkadaşınız veya kulaktan duyma yorumlarla bu işi allame-i cihan gibi sunan ama kendi işi gücü olmayan mahalle arkadaşlarınız. Yanılıyorsam lütfen düzeltin.
Sevgili "Hediyeci" kardeş son karar size ait ama benden tavsiye bu işe girmeyin. Paranız çar çur olur. Ayrıca değerli vaktiniz de heba olur.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Danışmanlık
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  13:06:07  Alıntı
[quote]Yazıyı gönderen - brsmen16
Gelin yıkayın, arabamı çizerseniz parasını sizden alırım :) ama yok çizmez ve başarılı bir yıkama ise ve kapımda yapacaksanız buyurun hafta da 2 gün gelin iş yerimin önünde yıkayın siyah araba kullanıyorum tonla para verdim, tozundan toprağından bıktım ışıl, ışıl görmek istiyorum. Yıkamaya ***ürecek zamanım da yok 15 TL ye kapıda kulağa hoş geliyor ama siz 15 TL ye bu işin altından kalkabilecek misiniz? onun hesabını yapın. Hani gitmesi gelmesi size kaybettirmez mi?
[/quote

Sayın "brsmen16" bahsedildiği gibi aracın çizilmesi söz konusu değil. Gelip aracınızı yıkarız yıkama sonrası bizden kaynaklı en ufak bir çizik görürseniz aracınızın yenisini alıp size teslim eder ve işi kapatırım bu konuda o derece iddialıyım.
Sizin gibi iş yoğunluğundan yıkamacıya gitmeye zamanı olmayan insanlar için düşünülen bir sistemdir aracınızı park halinde bulunduğu yerde yıkayıp gidiyoruz. Temizlik bakımından en ufak bir sıkıntınız olursa ücret almayacağız.

Bu işi 16 tl den yaparsak müşteri bulamayız en ideal fiyat 15 tl. Ben gerekli hesaplamaları yaptım 15 tl den az da olsa para kazanabileceğimi düşünüyorum.


Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
hediyeci
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
02/06/2012 :  13:14:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - because
oturduğum sitede var(dı) böyle bir oto yıkamacı..sahibi bana çok net anlattı avantajlarını..kullandıkları kimyasal kiri çamuru maddenin kimyasal etkisi ile yumuşatıp kolayca boya üzerinden çıkarıyor..basınçlı su ise adeta kazıyor ve boyaya daha çok zarar veriyor..söylediklerinin bilimsel gerçek olduğunu kanıtlanmış olduğunu falan söyledi..bunların tamamına inanarak kabul edip yıkattım bir iki sefer..sonuç?? teknik olarak fark yok gibiydi ama ticaretin meşhur ikilisinden ben yani müşteri tarafı: yıkamacının (sahibinin) söylediği şeyleri mantığım kabul etmesine ragmen temizlik içime sinmedi..inan bana arabaya binerken bile onu hissettim..garip bir his ama gerçek ve o iki seferden sonra dışarı klasik sistem yıkatıyorum şimdi..zaten sitedeki arkadaş devretti ve yeniside gider falan yaptırarak sulu sisteme geçti..öte yandan kapıma gelip yıkayacak kişiye en azından başlangiçta arabamı vermem..sabit bir yer daha çekici gelir açıkcası..yada başında dururum ki onda da sıcak çayımı nasıl içecem :))


Sayın "because" İçinize sinmemesinin sebebi önyargılarınız, yıkamacının işi bilmemesi veya aracınızla aranızdaki duygusal bağ olabilir :). Bakın temizlikte bir fark yok gibi diyorsunuz sadece yöntem içinize sinmemiş. Bunun sebebi sisteme önyargıyla bakmanızdır diye tahmin ediyorum. Ben de bir şekilde bu önyargıları yıkacağım başarılı olabilmemin tek yolu bu.


Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Profesyonel web tasarım hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
02/06/2012 :  16:38:36  Alıntı
t-beks aslında bu sektörde kaliteyi yerlerde süründürdü ve sektörü daha doğmadan öldürdü. İşin gerçeği bu.

Yeni girecek firmalar t-beks'in verdiği zararı onaracak, pazarlamaya reklama tonla para harcayacak, insanların gözündeki ön yargıyı kıracak. Biraz çetrefilli iş ama olmayacak iş değil.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
zandali
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
02/06/2012 :  21:59:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Bendeniz Mert ZANDALI,

DRY CAR CARE | Yeni Nesil, Susuz Araç Yıkama Teknolojileri
markasıyla 2006 yılından beri faaliyette olan bir firmanın kurucu ortaklarından biriyim,

Ürünlerimizi Amerikadan Getirmekteyiz,

Günümüzde Türkiye'de ve Dünya Genelinde 20'ye yakın noktamızla hizmet vermekteyiz,

Türkiye'ye "Susuz Araç Yıkama" Konseptini Kazandıran öncü 2 firmadan biri (Diğer Firma Sayın Enver Özden Üçüncüoğlu'nun kurmuş olduğu D.İ.A.L Firmasıdır) konumundayız..

Marka reklamından ziyade sistem hakkında öğrenmek istediğiniz detaylar varsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım,

________________________________________________________________________________________________

SUSUZ ARAÇ YIKAMA NEDİR?

-Ülkemizde kalıplaşan anlamı ile aslında sistem susuz değildir.
Yine NanoTeknoloji konseptinde "Su Bazlı" ürünler Kullanılmaktadır.

-Susuz Araç Temizliği Konsepti 1996 yılında Amerika'da doğmuştur.
En Önemli Ürünü İşin "Mobil" Olarak da Yapılmasına Olanak Veren
Aracın Dış Kaporta Temizliğini Sağlayan Üründür.

-Bu ürünün esas üretim amacı ve kullanım yeri yeni teknolojilerin
genelde günümüzde ilk kullanım yeri olan askeri sanayidir.
İlk olarak Amerikan Hava Sanayi'nde kullanılmıştır.

-Söz konusu ürün savaş Uçaklarının ve daha sonra yolcu uçaklarının
yüksek irtifada aerodinamiğini arttırmak ve yerde bekleme konumunda
iken toz , çöl tozu ve zararlı etkenlerden mümkün olduğunca korunması
ve sürtünmesizliğin arttırılmasıdır; Amaç milyon dolarlık makinelerin
yıpranma katsayısını azaltmak, uçuş ömrünü uzatmaktır.

-Hava Kuvvetlerinden emekli olan bir albay bu ürünün otomobillerde de kullanılabileceğini
farketmiş ve araçlar üzerinde kullanım patentini alarak yaptığı anlaşma ile faaliyetlerine başlamıştır.

-Günümüzde Patentli formülüyle 100'den fazla ülkeye ihracat yapan firma hammadde üreticisi olarak faaliyet göstermekte
ve dünyada tekel konumundadır. ( Örn. Coca-Cola ) Milyondolar cirolar yapmaktadır.

Ürünler ile Hizmet yıllardır Avusturalya'dan Dubai'ye Amerika'dan Çin'e kadar birçok noktada kullanılmaktadır ki bence bu da iş için önemli bir referanstır.)

-Firmamız tarafından ürünün Türkiye Master Distributörlük ve Ortadoğu hakları alınmıştır.

-Ayrıca kendi markamızla Dünyanın her yerine Franchise verebilecek/vermekte olan konumdayız.


ÇİZMEDEN NASIL TEMİZLENİYOR ?

(1)-Ürün NANO-TEKNOLOJİK Bir Üründür, Orjinal Formül %95 Oranında Doğada Çözünebilen Materyallerden Oluşmuştur.
%5'lik oranda ise özel parlatıcı waxlar kullanılmıştır.
(2)- Ana Ürün Araç Üzerinde Dış Yüzeylerde Lokal Bölgelere Sıkılarak Uygulanır. (Tavan,Kapı,Kaput vb. )
(3)- Ürün kirli yüzeye doğru miktarda sıkıldığında NANO (maddenin en küçük birimi) düzeyde aracın toz ve çamuruna nüfuz ederek
ve herbir toz zerreciğini bir halka şeklinde içine alarak aracın boyasından ayrışmasına neden olur.
(4)-Ürünün içeriğindeki bir diğer önemli aktif madde *Surfaktan sayesinden boyadan ayrışan kirlerin araca sürtünmeden
Özel Microfiber Bezler vasıtası ile yüzeyden ayrılması ile kirin ayrıştırılması tamamlanır.
(5)- Ürünün bileşeninde bulunan özel cilası boyaya yapışır ve beyaz bir tabaka olarak kalır.
(6) İkinci bir microfiber vasıtası ile cila araca yedirilir ve aynı anda kurulanması sağlanır.

SURFAKTAN *(Bitkilerde bulunan ve insan vücudunun da ürettiği ender kimyasallardan olan "Nefes Alırken" ciğerlerimizin
birbirine yapışmasını engelleyen sürtünmeyi ortadan kaldıran çok önemli bir bileşen)

Bu nedenle araç çizilmez, ( Orjinal ürün ve doğru temizlenen bezler kullanıldığında )

ÖNEMLİ** Ülkemizde bulunan bazı yerel üretim ürünlerde surfaktan ve polimerler yoktur, yerine şampuanlarda
kullanılan krem formundaki maddeler kullanılmıştır. (ki buda aracınızın basınçlı yıkamadan da fazla çizilebilmesi demektir.)


AYRICA;

SULU TEMİZLİK ÇİZMEYEN TEMİZLİK DEMEK DEĞİLDİR

Günümüze kadar basınçlı yıkama makinelerinin zararları herhangi bir alternatif sistem olmadığından
sorgulanmamıştır ve yıllar içinde sulu yıkama kalıplaşmıştır.Söz konusu makineler en az 100 bar basınçla
çalışan ve yakın mesafede elimizi dahi kesebilecek bir kuvvetle su püskürtmektedir.

Düşünün aracınız üzerindeki tozlar ve çamurlar mikroskobik düzeyde taşlardır ve siz bu taşları
aracın yüzeyinden ayırmak için basınçlı su sıktığınızda aracın boyasına sürtünerek çıkarlar dolayısı ile
aracınızı "ÇİZER" bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu çizikler yeni bir arabada bir anda gözle görünür olmayabilir.
Ancak aylar sonra sizlere boya koruma ve çizik giderme uygulamaların satılmasının da yegane temeli budur.

NANO TEKNOLOJIİK ÜRÜNLERİ AVANTAJLARI

"Nano Teknolojik Araç Temizliği Ürünleri Aracın Boyasında İlk Kullanımdan İhtibaren Bir Koruma Tabakası Oluşturur".

"Suyla Temizletilmediği Sürece Her Uygulamada Kalınlaşarak Pasta Etkisi Gösterir"

"UV Işınlarından Boyanın Ömrünü Uzatır."

"Tozların Araca Yapışma Katsayısı Yarıyarıya Düşer".

Bu Demektir ki Aracınız 7 Günde Kirleniyorsa 14 Güne Kadar Süre Uzayabilir."

__________________________________________________________________________


Şu bilinmelidir ki Susuz Araç Temizliği konseptinde de Su Bazlı ürünler kullanılmaktadır. Yani sıvı ile temizlenmektedir.
Nasıl ki eskiden Telefonlarımızı bir kabloya bağlı olarak kullanmak zorunda iken gelişen teknoloji ve ihtiyaçlara cevap
olarak artık Mobil olarak yanımızda taşıyabiliyorsak, Araç Temizliği sektöründe de teknoloji yardımı ile
Basınçlı Yıkama Makinelerinin Litrelerce su ile yaptığı temizliği toplamda standart bir araçta sadece
ortalama 200gr ürün kullanarak yapabilmekteyiz.

Bizce Bu Bir Devrimdir. Su Kaynaklarının Doğru Kullanımı Adına Oldukça Önemli Bir Avantaj Sağlamaktadır.

Katıldığımız son 9. Bayim Olurmusun Markalı Franchising Fuarında standımızın ziyaretçilerinden biri
Türkiyede Geri Dönüşüm Adına Nano Teknoloji Üreten Bir Beyefendi idi. Söyledikleri oldukça ilgi çekiciydi.

"Sistemin önemli bir avantajı da kirlenen suların arıtma maliyetlerinin çok yüksek olduğu günümüzde bu sistemin
yaygınlaşmıyla milyondolarlık arıtma maliyeti tasarufu yapılabileceğiydi."
ARACIM ÇOK ÇAMURLU SUSUZ NASIL TEMİZLENECEK?

*Araçlarda biriken kalın çamur tabakası bilindiği üzere tozların birikerek su ile etkileşime girmesiyle oluşur.
Dolayısıyla doğru miktarda ürünün çamurun boya ile temas eden yüzüne yeterli miktarda sıkılması ile rahatlıkla
temizlik sağlanabilmektedir.


(Maalesef her sektörde olduğu gibi bu sektörde de zaman içerisinde işin karlılığını göre bazı üreticiler tarafından üretilen
"Merdivanaltı Üretim" olarak tabir ettiğimiz kalitede ürünler piyasaya sunulmuştur.Ve maalesef ki işletme ürün maaliyetleri
çok cüzi rakamlarda olmasına rağmen arz talep dengelerinden ötürü yeni yatırımcılar çok fazla araştırma yapmadan
çok ucuza temin edilebilen ürünlere rağbet göstermektedir.

Sonuç olarak ürün ya da bu ürünü tercih eden markalardan hizmet alan müşteriler memnun edici sonuçlarla karşılaşmamaktadır.

*Düşünün ki sistemde kullanılan bezlerin kirlendikten sonra hangi çeşit ürün kullanılarak temizlendiği dahi verilen hizmetin
kalitesini tamamlayıcı ürün sınıfımız olarak 1. derecede sonucu etkileyebilmektedir.

_______________

Sistem hakkında doğru yorum yapabilmek adına az da olsa bİlgilendirmek istedim,

Sisteme hakim biri olarak sizlerin sorularınıza da yardımcı olmaktan ayrıca memnuniyet duyarım,


İletişime Geçmek İçin Web Sitemizi İnceleyebilir,

Franchise Başvuru Formu'muzu Doldurabilir,

mert@drycarcare.com adresinden bana direkt olarak ulaşabilirsiniz..

Saygılarımla,

Telefon: +90 (216) 650 1 650
Web: http://www.drycarcare.com
DRY CAR CARE
| Yeni Nesil Susuz Araç Yıkama Teknolojileri |
www.drycarcare.com
+90(216) 650 1 650
mert@drycarcare.com
info@mertzandali.com

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Yöneticilik
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
03/06/2012 :  12:30:22  Alıntı
Mert bey,

Kullandığınız kimyasalların doğada çözünebilme oranı nedir?

Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
pardus01
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
03/06/2012 :  14:12:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Meşhur sözü bilirsiniz; ''Veni, vidi, vici'' . Peki Sezar bugün yaşasaydı sizce ne derdi? Reklam, reklam, reklam...


Alıntı Yapılan Metin:
Bulunduğum şehirde ünlü markaların (würth,sonax,ziebart,auto king..) çoğu bayilik açmış durumda bu yüzden ünlü bir markadan bayilik almam mümkün değil gibi duruyor. Ünlü olmayan bir markadan bayilik almakta mantıklı olmadığı için kendi markamı oluşturmak istiyorum. Susuz yıkama alanında bir ilk olacağım. Şuna inanıyorum ki yapılmamış bir işin kaymağını daima ilk yapan yer. Ben batsam da bu işi deneyeceğim.

Görüşleriniz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.


Bu işi yapmayı aklınıza koyduysanız ve yukarıda belirtilen olumsuz sebeplerden dolayı arabasını kendi yıkayan erkek egemen toplumumuzda sulu yıkamanın karşısında bir hedef kitle elde edebilmek için size öneri;

İlk Hedef kitleniz temizliğe, temizliğin yanında hijyene önem veren araç sahibi bayanlar olsun... Çünkü bayanlar erkeklerden daha fazla önem verişyor arabalarına. Ayrıca hiç petrol istasyonunda tazyikli su ile araba temizleyen bayan gördünüz mü? veya dere kenarında kovayla aracını yıkayan bayan... Göremezsiniz...

Örneğin, küçük renkli el ilanlarınızı sağa sola ATMADAN, muhitinizdeki okulun öğretmenler odasından başlayın, dağıtmaya...

Bi yazıda daha öğretmenler odası dedim; çünkü artık öğretmenler odası bir pazarlama kanalı olmuş vaziyette, bir bayan öğretmen akrabamın dediği gibi:

''Öğretmenler odası artık süpermarket gibi, ne ararsan var?

Kısacası bayan araç sürücüleri konuya daha önem verecektir bence... Çünkü temizlik onların işi ve bu işin anlatılması gereken kesim bana göre onlar....
İade/Atık Ekmek, bisküvi-kraker, unlu mamüller, cips, Çekirdeklik Ayçiçeği, ayçiçeği fosu-kabuğu alım ve satımı

Yerleşim : Türkiye / Adana Ve Aksaray  |  Meslek : Mühendis

0.93 saniye.
18:38:21, 21 Eylül 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım