Webten Bedava Almadan 2 Dk Önce Okuyunacak Yazı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Webten Bedava Almadan 2 Dk Önce Okuyunacak Yazı

smartest2004
Üye

Toplam 252 yazı
16/05/2012 :  15:08:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Yeni bir furya görüyorum web aleminde .İlgisini çekiyor insanın .Bedava kelimesinin cazibesinden olsa gerek.
İlan aynen şu."Bedava .. dersi üyelere bedava" yada "Üye olan herkeze bedava saat,gözlük vs"

Hakikaten bedava ama sitedeki derslere üyelik şifre ve kullanıcı adı kargo ile geliyor!!DİKKATİNİZİ ÇEKERİM!

Kargo parası bir geliyor 9 TL !Afedersiniz ama insanın yuh diyesi geliyor.

Akıllara gelen şüphe şu:Kargoya 3 TL anlaş para tahsilat parası 1 TL ver Maliyet 4 TL .Benim gibiler ödesin 9 TL :)

Firmaları aradığında çeşitli nedenler sunuyorlar vs.vs.
Bu şekilde bedava(!) saatte aldım.KARGOSU 9 TL olan .Farklı konsept ,farklı siteler,farklı hizmetler ama nedense aynı fiyat!İLGİNÇ

Dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.Saygılar ve sevgiler

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
nizamo
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
20/05/2012 :  20:30:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konuyu okuduğumda aklıma takıldı.

Bu şekilde bedavası olan bir hizmet vermiyorum ama, kargosu 3 tl olan ve kapıda ödeme ücreti 1 tl verilen bir kargo firması biliyorsanız iletişim bilgilerini almak isterim.

Çünkü benim bu ikisi için en düşük anlaşma maliyetim 8,60 TL

İyi çalışmalar.
İyi bir iş bulamıyorsan, iyi bir iş kuracaksın! (SG)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
mcsoft
Üye

Toplam 422 yazı
20/05/2012 :  21:05:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
netvarium dan alınan saatlere kargo 9tl ödenir. 2-3 tl saat ve kargo ücretidir. 4tl şirkete gider. 1milyon kişiye bedava diye dağıtılan saatten 4milyon tl eski parala 4trilyon kazandılar.
webmaster...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
endoplazmicreti
culum

Yeni Üye

Toplam 59 yazı
20/05/2012 :  21:55:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

E ticaret işiyle uğraşanlargg,veya sahinbinden üzerinden satış yapanlar bilir,en düşük kargo maliyet, 5-5.50 civarında.GG dahi yurtiçyle anlaşmalı hergün binlerce kargo çıktığı halde o fiyatlara imkansız. Tabi bilmiyorum belki haklısınızda,o fiyata zarf olsa taşımaz hiç bir firma..
365 gün ideal indirim !
www.idealindirim.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir
smartest2004
Üye

Toplam 252 yazı
20/05/2012 :  22:17:39  Alıntı
mcsoft ben buna nokta atışı derim:)

elite
Üye

Toplam 317 yazı
24/05/2012 :  17:00:00  Alıntı
online olarak kartvizit bastırdım. 1000 adet 4TL kampanyası vardır.. şuan 500 adet 4TL olmuş..

ağır paket geldi. sonrada faturası geldi.. 2 gönderi oldu. + kartvizit ücreti.. kdv dahil 5 küsür lira. kdv hariç 4TL :)
paket özel kargoyla, faturası ptt ile gönderilmişti.

şimdi baktım siteye 2 ayda 10.000 gönderim yapmışlar. Zararına satış olduğunu sanmıyorum. Kargo ücretide uygun olabiliyor demek ki.

konuya dönersek bende bedava dağıtılan saatlerden para kazanıldığı kanaatindeyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
smartest2004
Üye

Toplam 252 yazı
24/05/2012 :  19:05:48  Alıntı
Konu bedava adı altınta milleti kandırmak bence

dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
24/05/2012 :  19:55:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşım ;

bak konuyu açmışsın iyi hoş ama araştırmadan konuşma 3 lira varsa söyle bizde bilelim yoksa boşuna yazma.. başkalarınıda savunmuyorum ama olmayan şeyleride olmuş gibide yazmayalım
bizim mng kargoyla anlaşmamız var 3,9 liraydı sonra 4,5 liraya çıktı saatleri dosya adı altında kargolasan bile 3,5 liradır..

ayrıca onların verdiği saatleri ise burda 4-5 liraya 300 ad. aldık yani gerçekten de çin malları arasında kaliteli cinsten saatler hani onlar 1 milyon tane alsın 1 doalrdan alsın tanesi 1,90 lira maliyeti olur..

kargoyla beraber adamlara maliyet 6,5 -7 lira olur.. adamlar kazanmasın mı adamlar 75 tane siteye reklam verdielr onlarca tv ye reklam verdiler..

sadece haber7.com sitesine geçen yıl sorduk haftalık reklam 2500 liraymış..

varsa 2-3 lira kargo ücreti yukar da arkadaşlarda yazmış bizde anlaşalım yıllık..

ayrıca adamların kandırma olayı yoktur 2 lira kazanmasınlarmı kimse kimsenin babasının kahyası olmadıgına göre
kimseyede zorla mal satmadıklarına göre alan memnun satan memnun...

fikir alışverişi yapmadan önce açacagınız konuyu hiç olmazsa google taratın

dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
Full
Üye

Toplam 377 yazı
24/05/2012 :  21:04:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
1milyon gönderi için . kargoya peşin ödeme yaparsan.:) kargo da ticari işletme hani hayır demez.o dönem o rakamı tahsil etse dolar alsa sen düşün gerisini.yada imkbde açığa satsa vay gidi vay.bence 3 ün de altında olabilir bu rakam.ayrıca hanginiz o kadar kısa sürede bir milyon kargo gönderebiliyorsunuz? bu arada kargo şirketi tek bir şirket miydi ve hangisiydi.dogru olarak bilen var mı bunu?
Full Organizasyon
Tasarım | Temin | Teknoloji Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
elite
Üye

Toplam 317 yazı
24/05/2012 :  21:28:35  Alıntı
dörtler21 hocam güzel bir noktaya değinmiş.

Bana kalırsa, Bedava denen ürün, kargo sana ait, ürün fiyatı 0 tl olan üründür.
Adam ürünü yollar, normal kargo bedeli neyse alıcı kapıda öder. Burada baktıgımızda 1 saatin anlaşmalı kargo ücreti 9TL etmez.

Firma, saatler+reklam+kargo vs tüm giderleriyle maliyeti 9TL ye getiriyor ve bizede saati 9TL kargo karşısında veriyorsa.. Bu maliyetine olur.
Firma burada maliyetine dememiş de bedava demiş.

Maliyetten kastımda, sadece saatin maliyeti değil, sizi buraya getiren reklamlar vb. tüm +harcamalar.
Belki ekstra para kazanmıyor ancak tüm reklam, tanıtım giderlerini bu yolla karşılıyor. Karşıladığı meblağda bayaa bir meblağ.

Bedavayla, adamların yaptığı yöntem arasında ince bir çizgi var. Artık bunu kişi nasıl değerlendirir bilemem.

Bence yukarıda da belirttiğim gibi, firma bir kurnazlık yaptı. Bende kısa bir süre bakmıştım yoğun reklamlarından dolayı.9TL yi görünce vazgeçtim.
6 tl deseydi saatlere bakıp alabilirdim. Sorun olanda 3 tl değil.

Full
Üye

Toplam 377 yazı
25/05/2012 :  13:23:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bence , bu sadece reklam olarak yapılsaydı sadece kötü bir reklam kötü bir imaj olurdu.daha fazlası değil.ayrıca böyle yorucu bir iş sadece reklam için yapılmaz.insanlar yada firmalar reklam yaparken yorulmazlar.çünkü reklam paranın gücüyle yapılır.dediğim gibi bu satış olsa olsa kötü reklam olur.hatta oyle ki bundan sonra netten ucuz saat satmak isteyenlerin satışlarını bile riske sokmuştur bu satışlar.ayrıca aslına bakarsanız haksız rekabettir de.ama dikkate alıp dava açacak bir firma dahi olmayacaktır çünkü zaten kötü reklamla kendilerini bitirdi bu firma.
Full Organizasyon
Tasarım | Temin | Teknoloji Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
elite
Üye

Toplam 317 yazı
26/05/2012 :  00:43:36  Alıntı
matbuu.com hocam.
bi ara rast gelmiştim, kendi tasarladığın kartviziti basıyordu. 5 lira para değil diye denedim. Onun kalitesi iyi değil pek.
Özelliklerinden anlıyorsanız uygun fitaya iyi kaliteyi yakalayabilirsiniz.

infazure
Üye

Toplam 155 yazı
27/05/2012 :  23:28:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
3 liraya tahsilatlı kargo varsa cidden bende göndermek isterim.
şu an en uygun kargo fiyatı PTT.
1000 gönderi aylık çıkarsan %25+5 şekilnde indirim yapar.

kısa bi hesap ile 5,5 tl gönderi ücreti + 1,5 tl tahsilat ücreti 7tl eder.
%30 düşersen yaklaşık 4,8 gibi bi rakam cıkar.

hadi 4.8 geçtik diyelim. Ptt ile gönderiler ptt posta çek hesabına yatar. bunda anlaşma vb söz konusu değildir ve ptt hesaba para yatırma işlemlerinde 100 tl ye kadar olan tüm para yatırma tutarları 2 tl komisyonla yapılır.

sonuç maliyet : 6,8 tl

bunun dışında diğer kargoları saymıyorum bile çünkü en ucuzu ptt.

ups aras ve ptt ile anlaşmam var. ben daha öyle rakamlar görmedim duymadım
İletişim;
ahmeterencihan@gmail.com
0505 843 6789

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
28/05/2012 :  09:37:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - infazure
3 liraya tahsilatlı kargo varsa cidden bende göndermek isterim.
şu an en uygun kargo fiyatı PTT.
1000 gönderi aylık çıkarsan %25+5 şekilnde indirim yapar.

kısa bi hesap ile 5,5 tl gönderi ücreti + 1,5 tl tahsilat ücreti 7tl eder.
%30 düşersen yaklaşık 4,8 gibi bi rakam cıkar.

hadi 4.8 geçtik diyelim. Ptt ile gönderiler ptt posta çek hesabına yatar. bunda anlaşma vb söz konusu değildir ve ptt hesaba para yatırma işlemlerinde 100 tl ye kadar olan tüm para yatırma tutarları 2 tl komisyonla yapılır.

sonuç maliyet : 6,8 tl

bunun dışında diğer kargoları saymıyorum bile çünkü en ucuzu ptt.

ups aras ve ptt ile anlaşmam var. ben daha öyle rakamlar görmedim duymadım

yaw hocam bırak bilip bilmeden konuşanlar.. adam 1 dolardan o saatleri alsa 1 milyon dolar eder reklam hariç... varsa onlarda bu para onlarda kazansınlar onlarada helal olsun diyelim
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.75 saniye.
23:53:00, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım