Fikri Olan Var Mı?? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikri Olan Var Mı??

emek_35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/03/2008 :  15:47:17 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selam arkadaşlar 22 yaşında üniversite mezunuyum 80 bin ytl lik sermayem var iş kurmayı düşünüyorum ayrıca iş kurmayı düşündüğüm mekanda bize ait aklımda olan düşünce cafe açmak.. sizin yardımlarınızı bekliorum. bu arada bayanım.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Öğrenci
ozdoganmu
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
10/03/2008 :  16:08:51  Alıntı
kira derdinin olmayışı avantaj ama bayan olman kabul etmelisinki dezavantaj.ben yeni trend cafelerden frechaısın almanı işi bilenlerle stratejik ortaklık yapmanı (illa cafe diyorsan)tavsiye ederim. cafe pastane tarzı frenhaısınglerde olabilir.aromatik kahveler yeni trend oluyorya.umarım anlamışsınızdır selamlar
mozdogan

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
10/03/2008 :  17:06:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sıfırdan ticarete başlana bilir ama sıfır ticaret bilgisi ile ticarete başlanılmaz, en azından şuna içinde bulunduğumuz dönem için.

Para vs. gibi etkenler hiç bir şey için avantaj sağlamıyor.

Bilgi, birikim ve tecrübe. Para hepsinden sonra gelendir. Günümüz ticaretinin en sevdiğim yönü işte budur.:)

Bana ortak olabilirsin. (cafe)

Sadece sermaye bazında, işletmesi bize ait.

nedenvariz@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret
emek_35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/03/2008 :  17:41:38  Alıntı

arkadaşlar fikirleriniz için teşekkürler ancak ben iş yapmak zorundayım malum sermaye takdir edersiniz ki bana ait değil mekanda öle sadece bana sunulmuş bir fırsat o yüzden bankaya atıp faizini yemek gibi bir alternatif yok. yaşımda genç olduğu için devamlılığı olan ve işim olabilecek bir yatırım istiyorum.. tabi ki ne deneyim var nede iş tecrubesi. ancak şöle bir şansım var babam ticaretin içinde ve yatırım yapmayı düşündüğüm mekanda 5 yıldır cafe olarak işletildi yani oturmuş bir müşteri kitlesi olabilir die düşünüyorum. dekorayon içinde 70 milyar civarı bir fiyat çıktı. sizce nasıl olur yardımlarınızı bekliorum.

iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
10/03/2008 :  17:54:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Müşterisi olan bir mekanın satılış nedeni nedir?! İşyapan mekanlar genelde satılmaz.
İş yapmayyan mekanlar iş yapar hale getirile bilir elbette ki ama bunun için yeni yaptırımlar gerekiyor. Satış şekli değişebilir hizmet şekli değişebilir vs. değişkenler gözden geçirilerek yeni sununlar tahminlerin ötesindeki noktalara gelecek başarıyıda beraberinde getirebilir/getirir.

Bölgeyi bilmek lazım. Bu tip yardım desteklerine alsında net kaynaklı fikirler cevap veremez.
70 milyar dekorasyon, efendim yapsak nasıl olur. İyide bu dekorasyonu nerde hangi bölgede yapıyoruz?! Bölgenin 70 milyarlık dekore edilmiş mekanı ayakta tucatacak müşteri potansiyeli varmı bunların bilinmesi lazım.

Cafe farkli bir ticari mekandır, bölgelere görede farklılık arzeder. İşi dekor değil müşteri potansiyeli yapıyor bunu unutmayın.
Dekor müşteri potansiyeli için önem arzetmeklebirlikte öncelik sırası bakımından listenin sonunlarında yer alır.

vs. vs. vs...

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret
emek_35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/03/2008 :  18:00:40  Alıntı
daha önceki mekan iş yapıyordu ancak ben mezun olup bişeyler yapmak istediğim için kiracılarımızı çıkarttık. yani kapanma söz konusu değil. bölge canlı mağazaların olduğu trafik olmayan genç potansiyeli olan bir yer.

ckaltun
Üye

Toplam 254 yazı
10/03/2008 :  18:22:07  Alıntı
bence ufak tefek eklemelerle tatlı ve dondurma işine gir. Çok karlı bir sektör. paranın hepsini kullanmanda gerekmez. 10.000-15000 ytl yeter. veresiyeside yok bu işin.

Yerleşim : İran / Kerman  |  Meslek : Ticaret
mehmetakoglu
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/03/2008 :  20:16:49  Alıntı
bence bir insan bildigi işi yaparsa kazançlı çıkar.cafe işletmeciliği bilginiz var ise yapın.ama yoksa babanız ticaretle ugraşıyormuş onunla birşeyler yapın yada okudugunuz öğrendiğiniz her neyse o alana yönelin.
mehmet.akoglu

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.16 saniye.
10:28:17, 16 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım