Kadın Girişimcilere Özel Destek Paketi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kadın Girişimcilere Özel Destek Paketi

eko7575
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
07/03/2008 :  09:49:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

-Garanti Bankasi , Türkiye Kadin Girisimcileri Dernegi `yle (KAGIDER ) kadin girisimcilere özel bir finansal destek paketi hazirlandi. `Kadin Girisimci Destek Paketi ` kapsaminda, ekonomide aktif rol üstlenmek isteyen kadin girisimcilere ücretsiz egitimin yanisira, yatirim projelerinde kullanilmak üzere 30 bin dolara kadar kredi verilecek.

-Garanti Bankasi Genel Müdür Yardimcisi Nafiz Karadere , KOBI `ler arasinda kadin girisimcilerin sayisinin azligina dikkat çekerek, `Türkiye `deki potansiyelin açiga çikarilmasi daha fazla girisimci ve üretimden geçiyor. Kadinlar, bu anlamda en basta desteklenmesi gereken grubu olusturuyor` dedi.

ISTANBUL (ANKA)- Garanti Bankasi , Türkiye Kadin Girisimcileri Dernegi `yle (KAGIDER ) birlikte hazirladigi `Kadin Girisimci Destek Paketi `yle, küçük ve orta ölçekli isletme sahibi kadinlara ücretsiz egitim ve düsük faizli kredi verecek.

`Kadin Girisimci Destek Paketi `nin tanitimi için düzenlenen basin toplantisinda konusan Garanti Bankasi Genel Müdür Yardimcisi Nafiz Karadere , Garanti Bankasi bünyesindeki 1100 kisilik bir ekibin il il dolasarak KOBI `lerin sorunlarini dinledigini ve KOBI `lere yönelik yeni çözümleri hayata geçirmeye çalistigini bildirdi. Karatepe , bu kapsamda KAGIDER `le isbirligi yapilarak hazirlanan `Kadin Girisimci Destek Paketi `nin, az sayidaki kadin girisimcilere bilgi ve finansman destegi saglayacagini belirtti.

`KADINLARIN ORANI YÜZDE 25` ABD `de sayisi 10 milyonu bulan kadin is sahiplerinin çogunluk hissesine sahip olduklari isletmelerin toplam isletmelere oraninin yüzde 30 oldugunu dile getiren Karatepe , OECD ülkelerinde yüzde 53 olan çalisan nüfus içerisinde kadinlarin oraninin Türkiye `de yüzde 25`te kaldigina dikkat çekti. Karatepe , OECD ve gelisen 58 ülkeyle kiyaslandiginda Türkiye `nin ekonomik alanda kadinlara sunulan firsatlar kategorisinde sonuncu oldugunu kaydetti. `EN FAZLA DESTEKLENMESI GEREKEN GIRISIMCI GRUBU`

Anadolu `daki küçük ve orta ölçekli isletmeleri yakindan izlediklerini belirten Karatepe , `Sahadaki deneyimlerimiz bize Türkiye `deki kadin girisimcilerin çok az sayida olmasinin yanisira, en önemli ihtiyaçlarinin bilgi ve finansman destegi oldugunu gösteriyor` dedi. Ekonomideki büyümenin tüm kesimler tarafindan hissedilir hale gelebilmesinin yolunun daha fazla girisimci ve daha fazla üretimden geçtigini ufade eden Karatepe , `Kadinlar bu anlamda bizce en basta desteklenmesi gereken girisimci grubunu olusturuyor` diye konustu.

`GIRISIMCILERIN SADECE YÜZDE 12.9`U KADIN` KAGIDER Yönetim Kurulu Baskani Meltem Kurtsan da Türkiye `de kadinlarin is gücüne katilim oraninin yüzde 25 oldugunu ancak bu oranin da yarisini ücretsiz aile isçilerinin olusturdugunu hatirlatti. Girisimcilerin sadece yüzde 12.5`inin kadin olduguna dikkat çeken Kurtsan , is gücünde aktif kadinlarin oraninin ise yüzde 0.9`da kaldigini belirtti.

`ALTI AY GERI ÖDEMESIZ VE YÜZDE 1.99 FAIZLE KREDI`

Garanti Bankasi KOBI Pazarlama Koordinatörü Kaan Gür `ün verdigi bilgiye göre paket kapsaminda kadin girisimciler yatirim projeleri için yüzde 1.99 faizle 30 bin dolara kadar kredi alabilecekler. Kredi ilk alti ayi geri ödemesiz ve yatirimin geri dönüs süresine göre en fazla 7 yil vadeli olarak kullandirilacak. `100 KADIN GIRISIMCIYE ÜCRETSIZ EKONOMI YÖNETIMI EGITIMI` Gür , teminat sorunu yasayan girisimcilerin `Kredi Garanti Fonu ` yardimiyla paketten faydalanabilecegini belirterek, kadin girisimcilere kredi imkanin yanisira, ücretsiz egitim hizmeti de verilecegini söyledi. KAGIDER `in danismanliginda is programlari hazirlayacak olan kadinlarin, Garanti Bankasi tarafindan da ekonomi ve finansman yönetimi alaninda egitilecegini dile getiren Gür , bu egitimler sonrasi seçilecek 5 girisimcinin bir yil boyunca KAGIDER `in mentorluk hizmetinden de yararlanabilecegini ifade etti.

`KADIN GIRISIMCI SIRKETININ HAKIM ORTAGI OLMALI` Gür , ilk asamada 100 kadin girisimciye egitim verilecegini belirterek, gelecek dönemlerde bu sayinin artirilabilecegini kaydetti. Gür , bir kimseyi `kadin girisimci` saymak için kisinin bagli bulundugu kurumun hakim ortagi olmasi gerektiginin de altini çizdi.(ANKA

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.97 saniye.
02:22:07, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım