İthal Gözlük Getirmeyi Düşünüyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İthal Gözlük Getirmeyi Düşünüyorum


alacask
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
27/03/2012 :  07:08:34   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


arkadaşlar avrupadan buraya gözlük getirmeyi düşünüyorum ama tabi bunlar oraya da çinden geliyor.

malı bulgardan yada yunandan çekebilirim bunun sebebi de malı seçme şansımız oluyor model yapabiliyoruz adeti kendimiz belirliyoruz.

buradaki satış fiyatı 1 dolar dan başlayacak.

bulgaristanda mağazada satışını yaptığım bir ürün.

piyasayı bilen var mı nedir fiyatlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
burak0505
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
27/03/2012 :  09:25:04  Alıntı
getireceğiniz ürün orjinalmi yoksa çakma mal mı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
27/03/2012 :  11:47:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yakında Avrupa ülkelerinin, Fransızların, Almanların bizzat çakmaları çıkacak herhalde !!??

Gözlükte orjinal ürün epey komik bir cümle haline geldi. Teknolojisi bu kadar basit tel, plastik ve cam muadili malzemelerden müteşekkil bir ürün. Nerdeyse ev atölyesinde çakma gözlük üretebilir teknolojiye ulaştı insanlar. Gözümdeki güneş gözlüğünün son iki yıldır arasamda orjinalini bulamaz oldum. Yok çünkü. İlk piyasaya süren firma bile bunlardan vermeye başladı çünkü. Kendi yapıp eziyet çekeceğine Çinliye sipariş verip kendisi satıyor.

Artık piyasa orjinal kopyaları ile kopyaya benzeyen kopyalar tarafından kaplandı. Orjinal kopyalarını ürün sahibi, kopyaya benzeyen kopyaları da diğerleri satar halde.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
alacask
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
27/03/2012 :  12:42:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


''Artık piyasa orjinal kopyaları ile kopyaya benzeyen kopyalar tarafından kaplandı. Orjinal kopyalarını ürün sahibi, kopyaya benzeyen kopyaları da diğerleri satar halde''.

ben bu cümleyi tam üç defa okudum ve hala tebessüm ediyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
27/03/2012 :  13:27:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sorunuzdan tam anlaşılmadı ama siz Avrupa' dasınız ve buradaki fiyatları merak ediyorsunuz gibi bir çıkarım yaptım.

Türkiyedeki gözlük magazası eğer dışarıdan Çin' den veya Avrupa' dan direk kendisi getiriyorsa iyi kazanıyordur. Güzel kar bırakan üstelik kendini fiyat konusunda çok iyi koruyan bir sektör. Alış fiyatları yeterince ucuz bu yüzden kimse öldü parasına satmaya kalkıp piyasayı bozmaya gerek duymuyor. 1$ maliyetli bir malı 2$ a piyasaya verip karizmasını çizdirmek istemiyor. 10 liranın altında bir fiyat yok. 6-7$ dan satılabiliyor. İnsanlara gayet ucuz geliyor. Daha da ucuzsa gözünde taşımak istemiyor. Fantazi bir ürün çünkü.

10 lira ile 150 lira arasında her tür müşteriye (zengin, fakir, bilen, bilmeyen) rahatlıkla gözlük satılabiliyor. Yeterki işlek güzel bir yerde hoş bir magazanız olsun.

Bu mekanizmayı ne kadar bilirseniz bilin bu gözlükçülerin hepsi de ağız birliği etmişcesine ser verip sır vermiyorlar. Hepsinin çok güzel hikayeleri var. 1$ a mal ettikleri bir gözlüğü size asla 10 $ a satmıyorlar. Gözlük iyi fiyata satışı kaldıracak bir gözlükse 30-40-50 $ a rahatlıkla satılıyor. Tabi satıcının marifetine malına hava yaratabilmesine de bağlı olarak.

Güzel bazı malları 100-150 liraya satmak hiç zor bir iş değil. 10$ a mal olmuşsa harika bir kazanç.

100-150 lira fiyat biçilen bazı mallar var ki 80-90$ alış fiyatı olduğuna inanmak oldukca güç geliyor insana. hayatında iyi kötü satın almacılık yapmış bir şeylere bayi olup biraz piyasa görmüş insan bunu anlayabiliyor. Ama böyle bir geçmişi olmayan gözünde güzel bir gözlük taşımak isyteyen sıradan bir müşteriye bu gözlüğü satmak gayet kolay oluyor. Aslına bakarsanız bilene de satmak zor değil. Bilse de alıyor. Gözüne takıp asilce dolaşıyor. 50 liralık değil 150-200 liralık gözlük taşımanın havasını yaşamak istiyor.

Havası olan dükkanlar için kazançlı iş.

Ancak şöyle bir mekanizma biraz fazladan sermaye gerektirsede hem ucuz fiyatlara ulaşmayı hem de daha çok sürüme imkan yaratırdı.

Alımları direk Çin' den fazlaca seçme şansı olmadan ancak olabilecek en ucuz fiyatlara ulaşarak yapmalı. Bu malların şekilli olanlarını magazada hava vererek satmalı. Üvertürleri de yakında bir yere açacağı ikinci basit dükkanda ucuzcu olarak satmalı hatta piyasaya küçük esnaflarada toptan mal vermeli. Mal son damlasına kadar paraya dönüşmeli.

Magaza hepsinin yükünü fazlasıyla çekerdi. Belki magazaya biraz Avrupa malı ile görsel takviye faydalı olurdu.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
yldsomer
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
27/03/2012 :  20:15:05  Alıntı
alasack :) bende bi gözlükçüyüm...eğer gözlük başına 3 $ fon vereceksen ve ubb ile birlikte SGK bağlı garanti begesi çıkatacaksan helal olsun sadece SGK dan belge onayı almak için en az bi 60-70 bin TL gzden çıkar heee dersen 3-5 tane elimde getircem perakende olarak oda olur ama oda girdi çıktısı denk bedavaya uğrasırsın...optik için konustum ama güneştede farklı sistem yok yinede Allah yardımcın olsun..
yldsomer

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
27/03/2012 :  20:51:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Raftaki gözlükler dahil mi 60-70 bine ? Kurs ve ruhsat için 60-70bin harçı devletin hangi birimi alıyor ?

1$ lık gözlük Çin' den hangi yol ve yöntemle gelirse gelsin, mesela direk Çin' den Türkiye' ye değil de, Pakistan, Kazakistan hatta Rusya üzerinden gümrüklere gire çıka gelse belki astarı yüzünü kurtarmaz da böyle de olmuyor.

Çantada gözlük mü gelir ? Baştan batık ticaret.tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
yldsomer
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
27/03/2012 :  21:20:12  Alıntı
akınslck batık ticaret değil optik sektörünün kar payı yüksek devlette farkında o da gözünün üstüne kaş misalı devlet aaaa sen ülkeme gözlük mü getirdin ver 3 $ fon %8 vergi %25 stopaj SGK anlasması cezaları il sağlık beldeiye v.s. devlet bu kar paynı bi şekilde kendine çeviriyor anlıyacağın biz de öyle mal gibi bakıyoz senin aldığı gucci rayban marka gözlükbulgaristanda 5-10 max. 20 $ türkiyede listesi 250 TL'den başlıyor.60-70 bin TL de toptancların SGK çerçeve markalarını geçirmek için verdikleri haraç...
yldsomer

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
28/03/2012 :  00:21:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Pazarda gözlük ve saat satan tanıdığım bir arkadaş var . 3 yıl içinde tahtakaleden küçük çapta alıp satarken son altı aydır Çin'e ayda bir bazen iki sefer yapıyor. Günlük cirosunu biliyorum. 1500 TL civarında. (iki tezgah) iki tezgahta altı eleman çalışıyor. Sattığı ürünler hepsi taklit. Ve 5 TL den- 150 TL ya kadar fiat var. Belki düşüncelere katkısı olur diye paylaştım.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
avi
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
28/03/2012 :  03:21:25  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - alacask
''Artık piyasa orjinal kopyaları ile kopyaya benzeyen kopyalar tarafından kaplandı. Orjinal kopyalarını ürün sahibi, kopyaya benzeyen kopyaları da diğerleri satar halde''.

ben bu cümleyi tam üç defa okudum ve hala tebessüm ediyorum


hahhahahahha on numara bir yorum....
COLDE SU ARASAM UTU BULURUM WOLTRANI OLUSTURSAK DOTU OLURUM......

..........leoparın kuyruğunu tutmayacaksın tutarsan da bırakmayacaksın..............

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
alacask
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
28/03/2012 :  07:17:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

şuan yurt dışına geldim. an itibari ile mallar elimde görmek isteyen arkadaşlara malların resimlerini çeker gönderebilirim.

ilgilenen arkadaşlar bir mail bırakabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Contessa
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
28/03/2012 :  07:47:28  Alıntı
Keyf.in
Akinselcuk muhtesemsiniz:) Konu bir animi animsatti.. Ticarette tuketici kitlesi hatun kismi oldugunda duruma dair bir ani:) bunca egitimli bir tuketici olarak, tum yasamimda aldigim en en en pahali urun bir gozluktur:)ustelik amerikada yasarken , turkiyede, begendigim bir gozluge $450 verip,amerikaya dondugumde, garantisini kullanmak istedigimde, gozlugun cakma oldugunu duydugumda cok gulmustum:))) Hala gucci dendiginde icim cizlar:)
Aynı dili kullanmak ile dili aynı kullanmak arasındaki farkı görene sapka cikaririm..

Yerleşim : ABD / Ny  |  Meslek : Danışmanlık
bodrumist
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
05/04/2012 :  18:52:40  Alıntı
iyi günler tamda bu aralar bende gözlük almayı düşünüyordum sizinle irtibata geçmek isterim açıkcası
ferdi.coskun@msn.com
0541 350 3448
ferdi coskun

Yerleşim : Türkiye / Bodrum  |  Meslek : Serbest meslek

0.12 saniye.
00:15:24, 23 Temmuz 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım