Kesin Dönüs - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kesin Dönüs

farandagli
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
31/01/2012 :  12:55:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar.13 yildir Almanyadayim.40 yasindayim.Balikesirin Bandirnma ilcesine dönüs yapmayi tasarliyorum.Ticaretle ugrasmak istiyorum (kücük capta bir is olacak.Sermayem az.)Tavsiyeleri olan deneyimli arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.Simdiden tesekkür ederim.
Farandagli

Yerleşim : ALMANYA / Hamm  |  Meslek : Diğer
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
18/04/2012 :  21:19:01  Alıntı
küçük bi simit fırını aç içinde 5-6 güzel sandalye masa.. yanında poğaça ve kahvaltı tabagı (peynir zeytin balı vs.) hatta börek bile satabilirsiniz. sıcak simidin her zaman müşterisi boldur. simit kokusu dışarı taştı mı ayaküst gelen geçenden bile güzel para kazanırsınız.
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
zati
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
07/10/2012 :  15:14:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Farandağlı
Bendeniz Bandırmalıyım. Uzun yıllar yurtdışında yaşadım. Ben de sizlerden biri olarak yazıyorum. Biz gurbetçiler çok zor şartlar altında sabırla çalıştık.2007 yılında ben de dönmeye karar verdim. Kesin dönüş yapan çift pasaportlu kebapçı bir abimiz vardı. 60 yaşında beş parasız geri geldi. O da aynısını söyledi."Gitme dedi aynı benim gibi geri beş parasız dönersin." 18 yıl Almanya da çalışıp 1987 de kesin dönüş yapan babam bana dedi ki! Oğlum ile defa sana açıklıyorum."Ben kesin dönüş yaparak çok büyük bir hata yaptım. Sen kesinlikle böyle bir hata yapma."Ben ne onu dinledim, ne de başkasını. Aynı hatayı yaptım. Ege de bir sahil ilçesinde bir ev aldım. Etrafımda bir sürü dost kapımı çalan çalana kimi ortaklık teklif ediyor,kimi müteahhitlik. Benden bir şey çıkmayınca aynı kişiler selamı da kestiler. Çok iyi derecede yabancı dilim var."Bir yerde çalışır idare ederiz." diye düşünmüştüm ama o da olmadı.Turizm de yabancı dil hiç önemli değil, çekirdek parasına çalışacak biri oldu mu hemen işi kapıyor. Burada Almancısın( yürüyen avro ) tüm Türkiye bizim bıraktığımız gibi değil.Tam bir kurtlar sofrası olmuş. Bir restorant açayım diye düşündüm.Sezon ortasında bir gecede kapanan işletmeleri görünce o hevesim de kırıldı. Kısaca her yerde mevcut talebin on katı işletme var. Belediyeler gelir gelsin diye her önünen gelene ruhsat vermiş. Sonuç hüsran. Bandırma veya Ege, Akdeniz her yer aynı. Bu bir tavsiye değil, hayat tecrübesi : Ülkemiz dünyanın en güzel ülkesi ama, yükü sağlam tutmadan ya da orada emekli olmadan kesin dönüşten ziyade oradaki haklarını yitirmeden buraya gelmekte fayda var. 6 ay ev kirala ve fizibilite yap. Otur yemeğini söyle çayını iç ve sürekli izle ve diğerlerini dinle. Nereden geldiğini( Almancı olduğunu) özellikle belirtme, sor araştır. 6 ay sonra karar ver.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Diğer
nevta
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
07/10/2012 :  19:50:24  Alıntı

Sakin kesin dunus yapma. Turkiye para yeme icin guzel yer. Ama para kazanma icin ole deyil. Benim ingiltereden turkiyeye kesin donus yapan dostum. 3 milyon sterlini 4 sene icinde deve yapti. Geri ingiltereye geldi. Suan bir restorantta sef olarak calisiyor.
Aile duzeni bozuldu. Akraba es dost yuzune bakmamis para bitince. Bilgine. Turkiye kurtlar sofrasindan daha ote biryer. Devlet dairelerindeki calisanlarin bir cogu isi bilmez. Sana olur derler parayi yatirisin bir hafta sonra olmaz derler senin paranin gittigi kalir. Stabil bir piyasa yok. Cogu sey mafya varidir.

Yerleşim : İngiltere / London  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
varnali77
Üye

Toplam 550 yazı
07/10/2012 :  23:02:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tarıml ılgılı dusunursenız ben burdayım...
enginberber76@mynet.com

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
nevta
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
08/10/2012 :  00:47:30  Alıntı
Isinde gucunde gayet durust bir insandir. NAsil battigina gelince. Insalara guvenmek en bastaki hatasi. Odenmeyen cekler. Odenmeyen senetler, hirsiz calisanlar, rusvet isteyen cesitli yetkililer, mahkemelerin cok uzun surmesi ve hala suruyor, borclu canimimi alacaksin diyor. Rusveti alamayinca kararlarda cark eden yetkililer. daha cok var. Disaridan gelenlere keriz gozu ile bakiliyor Turkiyede. Butun tuylerini yoluyorlar.
Arkadas turkiyede is yapacaksan. merhamet ve acima duygunu bir knara birakacaksin. Ipoteksiz is yapmayacaksin. Cek senet fiyasko. Kimseye guvenmeyeceksin. Calisanini hatalarini goz ardi etmeyeceksin yol vereceksin. Elemanini is sektorunu iyi sececeksin. Angladigin sektore gireceksin.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Herstyle
bir cok bilen daha 3 milyon sterlini 4 senede batiran Arkadasindami kabahat Türkiye sartlarindami acaba öyle sorsam.
öyle bir sermaye ile Türkiyede para kazanamayan birisi hic bir yerde kazanamaz, Arkadasiniza sorun bakalim gercekleri nasil batmis
is yerini kurup ayda yilda bir ugramistir mutlaka oda para lazim getir dedikleri zaman. :-)

efka
Üye

Toplam 183 yazı
08/10/2012 :  01:13:16  Alıntı
Slm. Bende 35 sene Almanyada kaldıktan sonra Türkiyeye döndüm. ilk zaman her kesin yaptığı gibi hatalar yaptım, üst kısımdaki Arkadaşa 1000% hak veriyorum, ilk 6 ay hiç bir şey yapma, sıf gez ve piyasayı gözetle, çünkü gelir gelmez karar verirsen hata yapma rıskın çok fazla. şimdi 4 seneden beri türkiyedeyim, 1 gün bile almanyayı aramiyorum, burda soğan ekmek yemeye raziyim, ve Allah nasip ederse hiç bir zamanda dönmeye niyetim yok.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
08/10/2012 :  13:12:42  Alıntı
bu konuyu acan arkadas hala Almanya dami acaba?

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kubay
Üye

Toplam 201 yazı
08/10/2012 :  19:28:21  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Herstyle
bir cok bilen daha 3 milyon sterlini 4 senede batiran Arkadasindami kabahat Türkiye sartlarindami acaba öyle sorsam.

öyle bir sermaye ile Türkiyede para kazanamayan birisi hic bir yerde kazanamaz, Arkadasiniza sorun bakalim gercekleri nasil batmis
is yerini kurup ayda yilda bir ugramistir mutlaka oda para lazim getir dedikleri zaman. :-)

Ben senin kadar dengesiz lüzumsuz herseye muhalefet olan bi adam görmedim bu forumda.

Diger yazilarinda gurbette yasadigini sonra Turkiyeye döndügünü yazmisin. Hatta avrupada 3-4 milyon euro hibe aldigini ve bu parayi batirdigini yazmisin. Sen 3-4 milyon euro batiriyosunda bi baskasi neden batiramasin? Gene bi baska yorumunda 50bin tl sermayen oldugunu ve kafandaki proje icin 500bin tlye ihtiyacin oldugunu yazmisin. Herkesin yazisina muhalefet olup pismis kelle gibi SIRITMAKTAN baska bi isin yokmu senin?..

Ôyle saniyorumki günün 15 saati bu forumda aceba kime laf soksam kimin yazisina muhalefet olsam niyetiyle burayi takip ediyosun. Olgun bi insansin biraz yasina göre hareket etmeni tavsiye ederim. Buda sana ilk ve son yazimdi, simdi istedigini yazabilirsin.

Yerleşim : / İsvec  |  Meslek : İthalat / İhracat
simal
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
12/10/2012 :  15:30:07  Alıntı
herstyle arkadaş haklı, türkiyeyi karalamış kurtlar sofrasına benzetilen piyasası, her 10 vatandaş dan 9'u üç kağıtcı gibi bahsedilmiş yanlış yatırımlar yapmak yanlış insanlar ile karşılaşmak türkiye ye özgü birşey değil dünyanın heryerinde var bu gibi durumlar. zannediyorsunuz ki türkiyede millet açmış gözünü bir gurbetçi gelsede dolandırsak gibi yansıtılmış.. 3 milyon sterlin gibi parayı bartıran arkadaş hiçmi birşey bilmiyormuş bunun 1 milyonu batar anlar hadı 2 milyonu batar anlar son bir milyonuna kadar batırdıysa bu para işçinin çalmasıyla ödenmeyen çek senetle olmaz kesin aleme akmıştır bu arkadaş ticaret de batmanında batırmanın da bir sınırı vardır.. kısacası türkiye sizin bahsettiğiniz kadar kötü yada para kaznılması zor bir yer değil hatta parayı en kolay kazanabileceğiniz bir ülke yeterki mantıklı kararlar alın, bu kadar parayı batıran bir insanın bir de şöyle bir açıklaması olabilir yıllar yılı gurbet de çalışmış dişinden tırnağından artırmış gençliğini gurbette bırakmış belli bir yaşa gelmiş vatanımda bir ticaret yapayım düşüncesi ile gelen hemen her gurbetçi batmıştır. esnaflık tüccarlık zor iştir ticaretle uğraşıp batmayan yoktur inişli çıkışlı bir yoldur. senelerce işçilik yapıp ticaretten anlamayan birisinin ticarete atılıp batması çok normaldir. benim fikrim gurbetçi kardeşlerimizin ülkelerinde yapabileceği en güzel ticaret paralarını taşınmaza yatırıp kiralarını toplamaktır. aksi takdirde yıllarca yaptıkları birikim bir anda uçup gidebilir gerek dolandırılarak gerek yanlış mal alıp yanlış kişilere satarak türkiye kurtlar sofrası değildir ticaretin kendisi bir kurt sofrasıdır. gurbette ticaret ile uğraşanlar iyi bilir ticaret heryerde ticarettir bugün almanyada hollanda da ingiltere de işçilik yapan bir vatandaş o ülkenin ticaretinde ne döndüğünü bilmez türkiye de ticaret yapan batar da ingilterede yapan batmaz diye birşey yok ticaretin anası babası kardeşi vatanı yok ticaret her yerde aynıdır bir kaç istisna dışında.
Hayatın gotürdüğü Yere Gidebilirsin Ancak!!

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Satış / Pazarlama
galerisami
Üye

Toplam 232 yazı
12/10/2012 :  15:49:44  Alıntı
Konu ne olursa olsun kim olursa olsun yazıları takip edip hoşunuza gitmese de cevap yazan herkese ben teşekkür ediyorum. Fikir danışmak için yazdığınızda sizi hep doğrusun devam et aslanım diyerek destekleyen hoşunuza gidecekse ve burası öyle bir ortamda zaten bir dakika durmayın burada. Herstyle ve simale bu anlamda katılıyorum. Türkiye de herkesi uçkağıtçı göstermenin doğru olmadığı konusuna da yüzde yüz destek veriyorum. Zaten paranın kokusunu alıp etrafını ilk dakikalarda saran herkesten uzak durulması gereğini bilmiyorsanız sizin için kimse birşey yapamaz.
A.Sami Cansu
543 595 34 80

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Satış / Pazarlama
m123
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
01/11/2012 :  15:32:54  Alıntı
Merhaba Arkadaslar,

Yazilanlari okudum, bir de ben yazayim dedim. 20 senedir ingilteredeyim, her sene 2 kere turkiyeye gelir, ailemi gorur tatil yapar donerim Ingiltereye. Yasim 50 ye dogru geliyor ve donme planlari geciyor aklimdan bazen ama ne zaman turkiyede ki sartlari gorsem bundan vazgeciyorum, korkutuyor beni turkiyede is yapmak fikri.

Ingilterede yasadigim icin burayi ornek verecegim. Burada bir is kurmak istersen hemen kurabiliyorsun. Cok kolay, prosudurler zor degil ama basarili olup olmayacagin senin cabalarina ve sartlarina bagli. Turkiye cok karmasik geliyor bana. Daha cok seylerle mucadele vermen gerekiyor. Usulleri ve adetleri, cevreyi cok iyi bilmen gerekiyor, Cok uyanik olman gerekiyor. En zayif noktandan avlaniyorsun cesitli kisiler yuzunden.

Bence yurt disindan turkiyeye donup is kurmak isteyen kisi once gidip biraz yasamali orda. Tatile 2- 3 hafta gitmekle bir sey anlayamiyor insan. Gercek hayati sonradan goruyorsun.

Herkese mutlu bir yasam diliyorum, nerde yasiyorsaniz yasayin.
muzaffer

Yerleşim : İngiltere / Manchester  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hakan.yesilkaya

Yeni Üye

Toplam 10 yazı
02/11/2012 :  00:14:08  Alıntı
BENDE BIRGÜN DURMAM ALMANYADA AMA TÜRKIYEDE CENNET DEGIL, PARA YEMEGE GIDECEKSIN TRYE ; PARA KAZANMAYA DEGIL

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Esnaf
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
02/11/2012 :  01:56:31  Alıntı
Dönmeye hazirlanan biri olarak düsünce ve izlenimlerimi aktarayim:

Simdi...Dönmek isteyen arkadaslarin arastirmasina hemfikiriz...Izlenimlerini güclü bir sekilde yapsinlar dedik...onu dedik bunu dedikte...
Vatani kötümsemeleri anlamiyorum... Para kazanmak icin okuma yazma bile bilmeden yurtdisina calismaya gidenlerin kökünden degil miyiz biz???Buna cesaret ediyoruz da kendi memleketinde para kazanmaya cesaret edemiyoruz??? Asil sebep TR de degil kendimizde. Tr temelli dönen arkadasim sahine binmeye tenezzül etmez son modeller olacak öyle orda burda oturmaz, lüks evler olacak...Yahu kuruntusuz, bilincli bir sekilde bu dönme isini gerceklestirenlerden ben bir sikayet duymadim. Ama, üc bes parayla gidipte armut pis agzima düs dersen iki günde yerler adami, TR de degil her yerde...

TR DÖNDÜGÜNÜZDE, ALMANYA dan SURDAN BURDAN DAHA DA COK CALISMAYI GÖZE ALIN!!!!! Harbiden tirmalamayi yani, yoksa ekmek yiyemezsiniz.
kendinizden baska kimseye güvenmeyin...

En basit örnekler:
Usta tutarim lokanta acarim ...mesela...OLMUYOR...kendin gec tezgeha yap sat önce.

Neyse...cok sey var ama, herkes kendi deneyimini yapmak zorunda.

saygilar

nevta
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
02/11/2012 :  02:44:12  Alıntı
turkiyede bende katiliyorum hic kimseye guvenmeyeceksin. Iyi niyetli olmayacaksin vurdum duymaz olacaksin. Dusen arkadasina yardim ediyorsun senide bataga cekiyor. insanlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi. cok kolay yalan konusuyorlar. hic cekinmeden utanmadan gozunun icine bakarak yemin ediyorlar rahatlikla. sozlerine asla sadik deyiller herkes gunu kurtarmaya calisiyor.
Turkiyede ticaret yapacaksan kanunada guvenmeyeceksin benim kendi davam 10 senden fazladir cozulmedi %100 hakli oldugum halde.
Kimseye borc vermiyeceksin senetle cekle, kefille, sozle asla is yapmayacaksin. ipotek almadan buyuk isler yapmayacaksin. vadeli satis yapmayacaksin. %95 odemezler surundururler. Kefil olmayacaksin. ocagini yikarlar.
bunlar yurt disindan gelen gurbetcilere tavsiyeler.

Turkiye suan kendini gelismislikle ve bolgesel guc olarak goruyor ama isin asli ole deyil herseyi ile yurtdisina bagli gobekten. Yani buyuk devlet olmanin gereklerini yerine getiremiyor bunu sebebi halktan insanlarimizdan.

Yukarida arkadas yabanci firmalar gelmis yatirim yapiyor demis. Turkiyede yabanci sirket ol her yol acik sana tesvikler var ne istersen var. Ama vatandas olarak bir ise kalk anandan emdigin sutunu burnundan getirler.
Yurtdisidan glene yabanci firmalar is yapmadimmi basip gidiyor geldigi yere. bunlara hic bisey olmuyor. ama vatandasa kok sokturuyorlar.

KARTALCAN
Üye

Toplam 119 yazı
02/11/2012 :  19:47:12  Alıntı
benim dayım 7 sene önce türkiyeye kesin dönüş yaptı.
fransadan geldiginde sadece ve sadece çalıştıgı sıralarda aldığı bir dairesi ve cebinde 150 bin euro parası vardı fransada dayım oğlu ile çatı tamirat işi yapıyordu buraya gelincede aynı işe devam ettiler işe bi nalbur devir almakla başladılar yerleri epeyce geniş kirası uygun ,çatı malzemesi doldurdular, peşin çalışıp fiyatı uygun tuttular,şuan dayı oğlunda audi a3 sport var dayımdada audi a4 allah daha çok versin işleri iyi daha 1 kuruş ne dolandırıldılar nede para kaybettiler demek istedigim armut piş ağzıma düş yok bildigin işi yapacaksın yada sana yakın olan işi... memleketim insanı belki kurt belki çakal belkide sen kurt yada çakal... ama 5 parmagın 5 i bir olmaz allah herkese hakkında hayırlısı versin
allah'a(cc) çok şükür parayı kazanan benim paranın beni kazanmasına asla izin vermem.

Yerleşim : Türkiye / Karabük  |  Meslek : Gıda
Fransiz
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
08/12/2012 :  13:43:30  Alıntı

Arkadaslar, ben 28 yasina kadar Turkiye’de yasadim 20 yildirda Fransa’da yasiyorum.Benim de amacim bir iki yil içinde Turkiye’ye donmek.
Turkiye’de hiç unutamayacacagim anilarim, hiç bitmeyen dostluklar ve arkadaslarim oldu.Ne guzel, ne delikanli, ne durust insanlar tanidim. Fransa’da 20 yildir, Turkiye’de tanidigim o guzel insanlardan bir tane benzerine bile rastlamadim.Cogu bencil, çikarci, cimri, insani aninda satan guvenilmez insanlar.(genelleme yapmiyorum içlerinde iyileride var)Eskiden burasi insan haklari ile unlu bir ulkeydi.Ekonomi bozulunca foyalari ortaya çikti.Geçen sene sosyal guvenlik kurumlarinin onunde kendini yakmaya tesebbus eden veya yakan (biride öldü) 10 zavalli insan oldu.Zorda kalan insanlara üç kurusluk sosyal yardimi vermemek için artik herturlu pisligi yapiyorlar.
Tabi ben Turkiye’den hiç kopmadim, yilda iki kere izine giderim, toplumun içine karisirim ve butun ailem de orada.Artik o eski Turkiye’yi bulamasam da, ulke çok degismis olsa da Turkiye hâlâ ruhunu
kaybetmedi.Mahallelerde yine dayanismalar, yardimlasmalar, dostluklar , arkadasliklar surup gidiyor.
Geçen gun gecekondu mahallesinde içinde 80 milyar TL olan paket bulunmus, hâlâ paranin sahibini ariyorlarmis.
Benim sinirli sayida, bir kaç çocukluk arkadasim var, dostlugumuz, arkadasligimiz harika.Bir gun gorusmesek ertesi gun birbirimizi arariz.Esler bile bu yuzden kiskançlik krizine giriyor.Kadinlar bizi çekemiyor…
Benim çifte vatandasligim var, Turkiye’den yurtdisi borçlanmasiyla emekli olup donmek istiyorum.Hem Fransa’dan hem Turkiye’den diplomam var, herhalde is de bulurum.

Yerleşim : Fransa / Lyon  |  Meslek : Muhasebe
gentelmantr2626

Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/04/2013 :  09:54:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Almanyada yasiyorum son 5 senedir forklift kulaniyorum 40 yasimdayim akici almanca biliyorum ve 2013 yilinda Haziran - Agustos ayi gibi türkiyeye bursaya kesin dönüs yapmayi düsünüyrum..
Bursada forklift operatörü depo görevlisi tercümanlik gibi islerde is bulma imkanim var mi acaba birde alacagim ücret aylik ne kadar olur ??

Yerleşim : ALMANYA / Hannover
gentelmantr2626

Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/04/2013 :  09:57:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Almanyada yasiyorum son 5 senedir forklift kulaniyorum 40 yasimdayim akici almanca biliyorum ve 2013 yilinda Haziran - Agustos ayi gibi türkiyeye bursaya kesin dönüs yapmayi düsünüyrum..
Bursada forklift operatörü depo görevlisi tercümanlik gibi islerde is bulma imkanim var mi acaba birde alacagim ücret aylik ne kadar olur ??

Yerleşim : ALMANYA / Hannover
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
15/04/2013 :  15:02:41  Alıntı
Gentelman arkadasim, isin teknik yönünden anliyorsan daha da büyük sansin olacagina inaniyorum...Ama, sen gidip önce kendi kulagin, gözün ile arastir derim ben...Forklift olmaz baska bir kismet acilir belki
ol sans

suleb
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/08/2013 :  12:22:17  Alıntı
merhabalar,
iş bulma ile ilgili yorumları okudum.Ben insan kaynakları personeli olarak görev yapmaktayım.
Yalova,Çorlu,Adapazarı,İstanbul Bostancı'da bulunan çağrı merkezi şubelerimiz için; yüksek gelir ve kariyer hedefleyen deneyimli veya yetiştirilmek üzere takım arkadaşları arıyoruz...Almancayı anadili seviyesinde konuşmanız ilk tercihimizdir.
ilgilenen arkadaşların başvurularını bekliyoruz.
Şule Hanım : sule@vetraco.co
Mazhar Bey : oezgur@vetraco.co
Web : www.vetraco.co

Yerleşim : Türkiye / İstanbul

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.27 saniye.
20:01:51, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım