+ Yorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

+ Yorum

ucuzbazaar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/01/2012 :  17:05:04   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar,
yöneticiliğini yaptığım www.ucuzbazaar.com internet sitemizin seo çalışması hakkında sizden yardım isteyecektim.

Açıkcası seo dan kastım şudur.

Web sitemizi incelerseniz bazı markalarda (özellikle küçük ev aletlerinde) fiyatlarımızda gerçekten iddaalıyız. Fakat bunu internet kullanıcı kitlesine duyuramıyorsak fiyatlarda iddaalı olmak yetmiyor. Bu sebepten sizce benim nasıl bir yol izlemem gerekli yapmam gerekenler nelerdir ? Nerelere reklam vermeliyim ?

Yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkürler
Aydın ÖZEN
Network uzmanı
www.ucuzbazaar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
era8006
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
17/01/2012 :  12:35:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sorunuzu 2 aşamalı değerlendirmek gerekir. SEO ÇALIŞMASI - REKLAM VERME
1.SEO ÇALIŞMASI:
Sitenizi incelemedim ancak, sitenizin meta larını, anahtar kelimelerini, hatta link uzantılarını hedeflediğiniz anahtar kelimeye göre yeniden düzenletmelisiniz. Örneğin xxx marka saç kurutması için kullanıcılar size '' ucuz xxx marka saç kurutma makinası'' yada ''xxx saç kurutma makinası xx fiyata, xx kampanya '' gibi kelimelerle ulaşmasını sağlayın. Genel kelimelerden çok direk hedefe yönlenecek anahtar kelimeleri seçin. Site Yazılımınızda Tag ekleme özelliği var ise bunu mutlaka kullanın ve bu tagları bahsettiğim gibi hedefe yönlenecek kelimelerden seçin.

2. Seo Çalışması yaptıktan bir süre sonra olumlu sonuç alırsınız ancak yeterli mi ? tabi ki değil. zira ziyaretçi sayınızı artırabilecek bazı çalışmalarda yapmalısınız. Bunun en etkili yöntemlerinden biri de Reklam vermek, Link Satın almak olabilir.
Eğer belirli bir bütçe ayıracaksanız öncelikle adwords reklamlarını, daha sonra kaliteli sitelerden aylık vs. banner reklamları satın alabilirsiniz.

Kusura bakmayın sitenizi inceleyemedim ilk aklıma gelenleri yazıyorum. Sitenizin seo analizini boş zaman bulursam yapar size aktarırım.

Kolay gelsin..
http://www.betastesisat.com - Ankara Havalandırma Sistemleri
http://www.ankarakobi.com - Ankara Firma Rehberi

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Reklam
Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
17/01/2012 :  17:03:49  Alıntı
yazılım ve veritabanı uzmanı olduğunzu yazmışsınız.
bu konuda siz bu işin içinden çıkamıyorsanız buradaki birçok kişi çıkamaz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Reklam
ucuzbazaar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/01/2012 :  20:32:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

era8006 kardeşim düşüncelerin ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Açıkcası şöyle söyleyim 15-20 içerisin de 3000'den fazla sayfamı indexletmeyi başardım. Bunun dışında description ve tag'larla ilgili olarak çalışmalarda yapıyorum fakat dediğiniz gibi tam olarak nokta atışı yapamadım. Bunun dışında google adwords çalışması yaptım yayına alınmasını bekliyorum. Fakat bahsettiğiniz gibi link satınalma, banner vb. reklam çalışmaları yapmadım. Bununla ilgili bir araştırma yapacağım. Her yerede link verip boş para harcamak istemiyorum açıkcası bütçem kısıtlı, web sitemin içeriğine uygun reklam çalışması yapabileceğim web siteleri önerirseniz çok sevinirim. Benim aklıma belli başlı gazeteler ve dergiler geldi açıkcası ama bu çoğaltılabilir tabi. Ayrıca sms çalışması ve mailing yapmayı da düşünüyorum sizce başarılı olurmu ? Daha farklı fikirlerde önerirseniz sevinirim. Teşekkürler

Fikri arkadaşım yorumun için öncelikle gerçekten teşekkür ederim bir yandan belki düşüncen doğru olabilir bu adam yazılımcı fakat böyle bir sorunu nasıl çözemez ;
1. si Seo çok farklı bir alan çok farklı bir dal seo çalışması yapabilmek için ki özellikle en son aldığım rakama göre 2 milyon e-ticaret sitesinin olduğu bir dünyada ayakta kalmak gerçekten çok zor.
2. si bunu bence yazılım veya veritabanı olarak değerlendirme bir nevi reklamcılık olarak değerlendirmelisin benim görüşüm tabi bu, amaç kısa sürede bir yandan çok satış yapmak bir yandan ismini duyurup güven sağlamak. Yöneticiye seo backlink, adwords bunları anlatamazsın adam sana şunu soruyor bugün ki satışın ne kadar ciron nedir ?
3. sü son olarak herzaman bir görüşe kitlenmektense bir den fazla görüş alıp harmanlamayı yeğlerim :)
Bunlar benim nacizane yorumlarımdır kendi görüşlerimdir kesinlikle yanlış anlayıp bana darılmanı istemem kardeşim.
Aydın ÖZEN
Network uzmanı
www.ucuzbazaar.com

mehmetgul1806
Üye

Toplam 485 yazı
18/01/2012 :  02:36:42  Alıntı
İlk Seo çalışmanı yapmışsın bile hayırlı olsun.
Sonrasını www.webmastersitesi.com ve www.r10.net ten takip etmen senin için daha iyi oalcaktır.
Gerçi Seo yu bilip bilmediğin konusundada şüpheliyim ya. Hadi Neyse...
Sağlıcakla.
Mali Müşavir

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Tekstil
ucuzbazaar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
19/01/2012 :  17:06:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mehmetgul1806
İlk Seo çalışmanı yapmışsın bile hayırlı olsun.
Sonrasını www.webmastersitesi.com ve www.r10.net ten takip etmen senin için daha iyi oalcaktır.
Gerçi Seo yu bilip bilmediğin konusundada şüpheliyim ya. Hadi Neyse...
Sağlıcakla.

Kardeşim teşekkür ederim yorumun için, fakar seo yu gerçekten bilmiyorum. Benim asıl işim yazılım bana otur yaz de o kadar fakat seo reklamcılık dediğin zaman bu işin çok çok çok amatörüyüm umarım yaptığım işlerde başarılı olabilirim. Desteklerinizi esirgemeyin. Teşekkürler :)
Aydın ÖZEN
Network uzmanı
www.ucuzbazaar.com

Bakimya
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
20/01/2012 :  03:52:53  Alıntı
Reklamın yoksa seo kurtarmaz eticarette. Reklam verebileceğin kuruluşlar bol miktarda . Google aDWords mesela

ucuzbazaar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/01/2012 :  09:06:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Google adwords çalışması yaptım. bunun dışında meta tag, description, title çalışmaları yapıyorum bilmiyorum ne kadar faydalı olur ama zararı olmayacağı kesin diye düşünüorum :)
Aydın ÖZEN
Network uzmanı
www.ucuzbazaar.com

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.11 saniye.
17:49:35, 6 Mayıs 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım