Neden Kredi Alamıyorum? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Neden Kredi Alamıyorum?


sinann34
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/01/2012 :  14:22:19 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


1 ay önce bi şahıs firması açtım ufak tefek bilgisayar malzeme satış parça kontur teknik servis hizmeti veriyorum.Ama yeni açıldığım ve masrafım çok oldugu için nakit ihtiyacım var.Hani bankaya gittiysem kredi alamadım.Herhangi bir kredi borcum yok.Bankalarla sorun yaşamadım.Buna rağmen kredi alamıyorum.Oda kaydım ve bağkurum yeni oldugum için yok sebebi bu olabilirmi?Yada belli bir süre firmanın faaaliyet göstermesimi lazım.Bankalar bu konuda bilgi vermediler.Sebebi ne olabilir?Bieln varsa açıklama yapsın gerçekten merak içindeyim.Şimdiden teşekkürler.
Oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya konur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
03/01/2012 :  19:41:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sadece ticari faaliyetin için kredi alabilmen için ciddi cirolar yaptığını belgelemen lazım. Bu da muhasebecinin tuttuğu defterle olabilir. 1. sınıf tacir olmalı ve ayda en azından 10-15 bin cebine kaldığını ispat edebiliyor olmalısın. Kaldı ki bu durumda bile sana krediyi banka zor verir. Bankanın seni tanıması ciddi derecede güven duyuyor olması gerekir. Bankalar daha ziyade elle tutlur değerlere kredi açarlar. Ev, dükkan, arsa, tarla tapusu, değerli taşıt ve benzeri değerlere kredi vermeyi tercih ederler. Yeni dükkan olmak tabi ki bir dezavantaj ama 2 yıl sonra da sağlam defterlerin yoksa gene de kredi bulamazsın. Daha doğru dürüst fatura bile kesmeden ne kredisi ki bu ?

Tacir olarak esnaf kefalet kooperaiflerinden kredi talep edebilirsin. Onlar da 2 adet cirosu iyi kefil isterler en azından. Ya da bordrolu kefiller. Yeni bir tacirin bir teminat göstermeden kredi çekmesi zor bir iştir. Bazı bankalar ticari hesaba ek limit verirler. Yani hesabında para olmasa da kullanabileceğin her zaman açık bir bakiye. 500 lira da olabilir 50.000 lira da firmanın ticari hacmine göre. Sana en kolay krediyi finansbank açar ama kredi kartı olarak.

Bunda şaşılacak bir şey yok ki. İşi para satmak olan birinden borç istiyorsun kazancını garantileyemiyorsa sana neden borç versin ? Bir aylık bir parça kontür dükanına kredi verecek bir kurum ben bilmiyorum.

Masrafın çok ve kazancınla bunu karşılayamıyorsan batacaksın demektir. Kredi bulsan bile . . .

Dükkanı peşin para birine devretmek en kısa yoldan batamaktan kurtuluşun bir çaresi olabilir.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
elite
Üye

Toplam 317 yazı
03/01/2012 :  22:10:52  Alıntı
Pek bankayla işim olmaz ancak yaşadıgım bir olayı aktarayım.

Bankaynın kredi vermesi için, banka senden en az alacağın para değerinde bir teminat ister. akın selcuk anlatmış zaten;
yada;

alacağın kredi miktarı kadar paranın banka hesabında olması gerekiyor :)

Bende bizzat bankayla konuşmuştum..Oturduk hesap yaptık.

rakamlar aklımda olmadıgından durumu özet gecicem..
100bin lira kredi cekmek istiyorsunuz ve ipoteklik bir malınız yok.
100bin nakit paranız var.Bunu banka hesabınıza yatırıyorsunuz ve diyelim 24 ay lık 100bin lira kredi cekiyorsunuz.
her ay; faizli borcunuzu ödüyorsunuz; toplamda 24 ay faizi ile beraber 120bin lira ödeme yapıyorsunuz..

Sonra bankadaki 100bin liranızdaki ipotek kalkıyor :)

hesabı yapınca tip tip bakmıştım görevliye :)
20 bin lira çöpe :) hangi akıl fikir böyle bir şeye müsada eder hala anlamış değlim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
elite
Üye

Toplam 317 yazı
03/01/2012 :  22:20:58  Alıntı


unutmusum ekleme yapayım.. benim hesabımdaki fark 40 bin liraydı..

yani 100 bin lira veriyosun bankaya; karsılıgında 80 bin lira veriyor banka.. yani 20 bin lira az. üstüne faiziyle birlikte 120 bin lira ödüyorsunuz. 40 bin lira fark kalıyor.

hala gülümsemeden öte sırıtıyorum şuan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
sinann34
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/01/2012 :  23:23:03  Alıntı
Yorumlar için teşekkürler bir yanlış anlaşılma var.Öncelikle kontur satmıyorum kontur ek gelirim.Kurumsal teknik servis hizmeti vericem 9 yıllık tecrübem var.Sadece yeni bir işyeri oldugum için sadece 25 günlük bir nakit sıkıntım var.Lazım olan kredi miktarı 2000 lira civarı belki komik bir rakam olabilir iyi durumdaki insanlar için ama ben kendi yağımda kavruluyorum.Bu parayı bankadan bulamazsam sadece insanlara 1 aylık mahcubiyet yaşıcam.Bu parayı borç alacak bir yerim olsaydı zaten kredi almazdım.Çünkü biliyorumki birileri bu para için kredi almaya değermi diyecektir.İnanın yüz kızartmaktansa borçlanmak daha iyi benim durumumda.Ben sadece neden kredi alamadım onu merak etmiştim.Anladğım kadarıyla banka sende olmayan parayı sana vermiyor.Sende olan para için neden kredi alasın buda ayrı bir konu?Yeni üye oldum ve bir çok konuda siteyi gezdim yorumlardan faydalandım faydalanmayada devam edicem anlaşılan.Yardımlarınız ve yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum.Akın bey çok karamsarsınız :) Batacaksada çok büyük bir miktar para kaybetmem en azından bir tecrübe olur.Getirisi ***ürüsnden fazla olacaktır ki ben iflas ediceğimi düşünmüyorum.Kendime güvenmesem bu işi zaten yapmam.Batarsada Türk ekonomisine feda olsun ne diyelim :) Saygılar.
Oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya konur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Full
Üye

Toplam 377 yazı
04/01/2012 :  00:08:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
benim şirketime banka yetkilileri gelip 100lira verelim mi size dedi:d biz de almayız dedik.ama 12 aya sadece 7 lira fark alırız dediler.ekonomiye baktık...kıs geliyor...kriz kriz diye bagrılıyor.aldık 100ü dolar aldık onunla.ticaret paradan para kazanmaktır.bankalar mlsf boyle 2 yuzlu işletmelerdir.

banka firmamızın kara kasına kara gozune size kredi verelim demez.direk acaba kredi faizleri mi dusecek dedik.10 gun deli divane olduk oku babam babam oku.:D

firmamız koklu bir firma.30 yıldır varolan bir firma gerek 2001 gerek 2008 krizlerinde çeki yazılmamıs bir firma.boyle işletmeye bankada parasını veriyor.

ben bankacı olsam kesinlikle 100 lirayı bizim firmaya vermezdim bu arada::D forexte takılırdım muhtemelen.

size birkac uyarı: daha onceden kredi kartınız var mıydı? borcu olup odemekte sıkıntı cektiginiz ve zar zor kapattıgınız yada hala varolan_?
2.sizin kartınız yoksa bile baska birinin kartına garantor veya kefil oldunuz mu? o arkadas kartıyla ilgili sıkıntı yasadı mı?
3.bagkura borcunuz mu var?
4.her hangi bir kredi borcu oduyor musunuz?(arac-ev-arsa vb)
5.bunların dısında : yaş sebebiyle de verilmeyebilir.
6.ipotek gosterebileceğiniz bir varlıgınız varsa araba ev arsa kredi alırsınız.(sahıs firmasıysa hayli hayli alırsınız.şirket olmanız gerekmez)
7.tum bunlarla ilgim yok bunlar bende yok ama bana nakit lazım diyorsanız size tavsiyem: kredi kartıyla altın almanız ve nakite cevirmenizdir.boylece kartınıza aylık taksitler seklinde odeme yaparsınız kalanıda işinize yatırırsınız.

saygılar.
Full Organizasyon
Tasarım | Temin | Teknoloji Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
yılmazlar_hırda
vat

Yeni Üye

Toplam 48 yazı
09/01/2012 :  22:31:02  Alıntı
sinan kardesım sana kısaca soyle dıyeyım...
eger tıcarı faalıyette karalıste dıye tabır edılen olaya gırmedıysen yanı damga yemedıysen vergı levhanla oda kaydınla gıttıgın zaman zaten kefılsın 5000 tl kredı verıyorlar sana...ben gecen gun arkadasıma aldım..kredı kartı yok bankada parası yok tc sını verdım bankadakı memura tamam yasın bey parasını almaya gelsın dedı...senden kaynaklanan bır sıkıntıdan dolayı vermıyor olabılırler.
YILMAZLAR HIRDAVAT

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Esnaf
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
10/01/2012 :  09:58:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sinan34;

babadan kalma 30 yıldır banaklarla haşır neşiriz bende 15 yıldır haşır neşirim.. birçok bankanın prosedürünü iyi bilirim 3 bankanında premier müşterisiyim kefilsiz senetsiz her banka 80 bin e kadar ihtiyaç yada 200 bin lira konut kredisi veriyor .. övünmek gibi yazmıyorum sana yol ve yöntemi yazacagım..
hiçbir banka bu kadar geçmişim var vs.. diyenle iş yapmaz geçmiş resmi ticarete atıldıgın tarihtir yani esnaf odasımı ticaret odasımı vergi dairesimi bankalar buna bakar istersen milyar dolar çevirresmi ticari geçmişi olmayan kişi veya firmalarla ilgilenemzler..

ve sen normal kredi almak için öncelikle en az 1-2 yılın bitecek kredi kartları ödemeleerin düzenli olacak hatta bankaya 2 otomatik ödeme talimatı ver vadesiz hesaptan..

bak benim bir arkadaş bir bankanın operasyon merkezinde çalışıyordu onunla konuyu konuştum .. dedi ki her kredi veya kredi kartı 100 puan üzerinde değerlendirmeye alınır . yaşadıgı şehrin kredi batık oranı kişinin sahip oldugu gayrimenkul otomobil vs.. puanlamaya girer..

ayrıca son birşey diyeceğim bkm(bankalar kart merkezi ) sistemi kuruldugunda n beri herhangi bir bankaya başvur senin tc kimlik no ile tüm vadesiz vadeli hesap ile kredi ve kredi kartı ödemeleri ve harcamaları tek tuşla gözükür ..

ve üstüste başvurma onlar senin güvensiz birine sahip oldugu izlenimi verdiğinden şüphelenirler..
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
10/01/2012 :  10:02:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ayrıca yazını tekrar okurken birşey gözüme çarptı senin bagkurunun olması gayet güzel tabi primler düzenli yatırılıyorsa ama kredi alman için daha bilanço vs.. yada halen vergi levhana rakam girmemiş bir sürü dezavantajın var yanii üzülmen için demiyorum eger saglam çalışırsan gelecek yıl kesin alırsın ama üstüste başvurmayı bırak ayrıca bir pos al.. sana bankada kredi kartı verir gelecek yılda kredi alabilirsin
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
nzh06
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
12/01/2012 :  01:36:17  Alıntı
işim gereği sürekli bankalarla iş yapıyorum teminat mektubu,dcd,bch hesaplarını kullanıyorum çalıştığım bankaların uzun süreli müşterisiyim bu bankalar varyaa seni içeri almadan bişey vermezler kardeşim babadan kalma 37 senelik firmayız çekimiz senedimiz dönmemiş bir tane bile...ankara ulus vergi rekortmenleri içinde ilk 20 deyiz mevduat tutuyoruz buna rağmen birsürü formalite özellikle yıllık kredi limitlerimiz belirlenirken.varsa eşinden dostundan al...oda olmuyosa arkadaşlar yollarısöylemişler zaten yeni kurulan firmalara kredi vermiyorlar zaten ipoteğin olsada önemli değil aldığın krediyi geri ödeme gücüne bakıyorlar...allah kolaylık versin umarım bulursun ihtiyacın olan parayı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
sinann34
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
12/01/2012 :  10:58:56  Alıntı
Burda bana bilgileriyle ticari geçmişleriyle destek olan tüm büyüklerime teşekkür ediyorum.Zahmet edip yol gösterdiniz sağolun.
Oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya konur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Full
Üye

Toplam 377 yazı
12/01/2012 :  11:19:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bankalarla aram yok sevmiyorum kendilerini elimde olsa kesinlikle bankalarla iş yapmam ancak sistem bankalara muhtac bırakıyor..kredi kartı: nakit alırken pazarlık ederdin.iğne alsan ederdin yani:) şimdi magazadan 300-400tllik alıs veriş yapacak olsan pazarlık sansın yok .kredi kartına tek cekim diyor ayda vade farksız deli deli taksitler var...neticede mahkum bırakılıyorsun.bugun kredi kartında elektrik hariç -su -telefon -igdas odeyebiliyorsun.
neticede bir bakıma mecbursun.devletin bu anlamda bankaları hosnut ettigi de gayet acık.kredi kartı yıllık uyelik bedelleri defter yazım ucretleri vb durumlarda net bir yasa cıkarmıyor devlet emsal davalar var ama atılmıs saglam bir adım yok hala..ben bu ve bunun gibi detayları dusununce soyle dusundum. bankalar resmi calısan kurumlardır.ve vergilerini 0.0001 e kadar veriyorlar haliyle:D devlette bu kadar kayıtsız işi denetleyemiyorum vergi toplayamıyorum deyip direk bankaları destekliyor.
bankalara gelirsek elinde 2000 tl olmayana 2000 tl vermezler evet :D ama işini buyutmeyi dusunen sartları uyan esnafa kredi verirler.neticede bankaların gelir kaynagı verdikleri kredi:D

bankalara alternatif olarak ptt var.para gonder al kargo gonder al hesap aç vb ama henuz emekliyorlar mlsf onlarla da sıkıntı yasadım.

paypal var o saglam calısıyor ama turkiye de yaygın dgl.
Full Organizasyon
Tasarım | Temin | Teknoloji Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
selimmars
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/05/2012 :  11:46:24  Alıntı
Hocam gir http://www.enuygun.com/kredi adresine sıra sıra başvur, illaki olumlu geri dönüş yapan olacaktır.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bankacılık-Finans
turan284
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
10/05/2012 :  12:17:49  Alıntı
Arkadaşım, bankalar kredi vermek için firmanın bir bilanço yılını bitirmeni, bilançonda, gelir tablonda yada hesap özetinde alış satış rakamlarını stoklarını v.s görmek ister...Onun ticari kredi çekebilmen biraz zordur. Ancak yardımı olurmu bilmiyorum ancak, bulunduğun il veya ilçedeki esnaf kredi kefalet kooperatifine gidip üye ol ve kooperatife kredi başvurusu yap, orda sana detayları anlatırlar. Kooperatif aracılığıyla kredi kullanabilme şansın daha yüksek diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
sanadair34
Üye

Toplam 166 yazı
18/02/2013 :  17:14:31  Alıntı
ben tam sistemlerini bilmiyorum, 5x kredi cektim, kredinin yarisi dolmusken -aslında çokta ihtiyacım yokken-8x bir daha aynı bankaya basvuru yaptım, onu da verdiler, hepsini günü gününe ödedim, günü gününe olduğu için bir sürü yol denediler, talebim olmadan kmh actilar oradan cekmeye calistilar yazsam roman olur..neyse kredi borclari bitti gitti..

3 ay ususte toplam 2x kadar kredi kartımın asgarisini yatirip 4.ay tamamını yatirdim. aynı bankaya bu sefer 3x kredi icin basvurdum direk red geldi..
bankanın 12 yıllık müsterisiyim. son basvurdugum para ciddi acil bir ihtiyac icindi ve ben kesin onaylanir dedim aklımda suphe bile yoktu.. bankaların uzun vadede müsteri ne yapmis diye baktigini sanmiyorum, son bir kac ayda durumu nasil diye bakiyorlar..supheye düserse reddi veriyor..


Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Exportt
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
31/01/2014 :  06:01:02  Alıntı
Arkadaş sana tek tavsiyem mal giriş çıkışlarını en az 6 ay yüksek tutacaksın bilançosu yüksek degilse kimse kredi hayali filan kurmaya kalkmasın. Malesef bizim milletimiz vergiden kaçmak için mal giriş çıkışları ve bilançoları zararla kapatıyor. Vergiden kacarken ticari hayatına bomba koyduğunu hiç bilmiyorlar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bankacılık-Finans
eliz41
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
31/01/2014 :  14:18:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım benim tavsiyemde sene doldurmadan hiç bir yerden beklenti içine girme.
Ayrıca çok sık da başvuru yapma. Kkb skorun düşer ve yükseltmek kolay değil. O yüksek olmadanda kredi olmaz...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli Antalya Ankara  |  Meslek : Mühendis
tkenann
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
11/08/2014 :  16:17:12  Alıntı
yazılan yazıları okumadım ancak yaşınız da önemli bu konuda. genç yaşta iseniz ve yeni bir firmanız varsa banka kredi verirken çekingen davrana bilir. ayrıca ne kadar kredi tutarı talep ettiğinizde önemli.
bankalar bazı dönemler kolay kredi verebilirken bazı dönemlerde ise kredi vermemek için ellerinden geleni yaparlar.
tavsiyem büyük 3 4 bankaya kredi başvurusunda bulunan. ayrıca kredi başvurusu yaparken bana x miktar kadar değilde siz ne kadar kredi verirsiniz deyin.

edit: internette bu konu ile alakalı bir yazı buldum paylaşmak istedim. http://eftsaatleri.com/neden-kredi-alamiyorum/ burada kredi alamamanızın sebepleri yazıyor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
mustor
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
27/09/2014 :  14:01:16  Alıntı
finansal istihbarat biriminde çalışmış biri olarak kredi alamamanın nedenlerini öğrenmenin en basit yolu kkb puanınızı sorgulamaktır. https://www.findeks.com/ bu siteden öğrenebilirsiniz.

*Kredi kartı kullanmadıysanız bankalarda herhangi bir geçmişiniz yoksa kredi alamazsınız bankalar kredi kartı kullanmayan birisine kredi vermek istemiyorlar.
*Kurduğunuz firma çok yeni ise bu da negatif bir etki.
*Kredi almanın en kolay yolu bir bankanın esnaf paketine üye olmak bankadan pos cihazı alıp işletme kartı çıkartın daha sonrasında 20.000 e kadar kredi almak çok kolay olacaktır.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Gıda
ceyalkan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/01/2016 :  10:24:37  Alıntı
Kredi başvurunuzun onaylanmamasının ne büyük nedeni kredi notudur. kredi notunuz düşükse kredinizde kredi kartınızda onaylanmaz, kredi notunuzu yükseltmeniz lazım findeks ücretli danışmanlık eriyor ancka bir çok ücretsiz bilgilere kverek kolayca kredi notunuzu yükseltmenize olanak sağlıyor. http://bankakredinotu.net/kredi-notu/kredi-notu-nasil-yukseltilir buradan kolaylıkla bütün bilgiler ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
28/01/2016 :  14:54:02  Alıntı
İstediği kadar kredi notu olsun.Banka kendisini garantiye almadan kredi vermiyor.Yani alacağınız kredinin miktarına göre sizden kefil veya ipotek isteyecek.Tek sansınız esnaf odasına başvurmak.O da oda baskanıyla aranıza bağlı.Eğer aranız iyiyse her türlü o krediyi alırsınız.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
UgurOn
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
29/06/2016 :  15:40:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kredi reddinin sebeplerinin başında kredi notu gelir bu doğrudur ancak başka nedenler de olabilir, bankaların dikkat ettiği konuları linkteki yazıda inceleyebilirsiniz... https://www.artipara.com/blog/bankalar-kredi-verme-kararini-alirken-nelere-dikkat-ediyorlar/

Yerleşim : Türkiye / İstan
mmc
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
25/10/2016 :  18:37:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kredi çekemiyorum diyenler için bilgi amaçlı bende bir kaynak link vereyim. Aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

https://kredispara.com/kredi-cekemiyorum-acil-para-lazim/
Kredi Bilgileri: https://kredispara.com

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Serbest meslek
letory
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/04/2020 :  08:06:42  Alıntı
Puanınız düşük olabilir. Buradan sorgulayabilirsiniz. veya findeks ile. Tavsiyem CepteTeb hesabnıza girip öyle sorgulamanız. Findeks'i kullanıyor ama 21 kuruş ücreti var.
Devletin risk raporu ise geçmişe dönük icra ve takipleri gösteriyor. Önceliğiniz kredi notu ve kredinizin çıkmama sebebini iyi araştırmanız. Şuan devlet destek kredileri veriyor: https://www.sabah.com.tr/galeri/ekonomi/son-dakika-6-ay-geri-odemesiz-ertelemeli-ziraat-halkbank-ve-vakifbank-temel-ihtiyac-destek-kredisi-basvuru-sonuclari-aciklandi-mi-ihtiyac-kredisi-sorgulama-nasil-yapilir https://kredibir.com/ertelemeli-kredi-veren-bankalar/

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

10.67 saniye.
22:13:55, 18 Haziran 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım