Girişimciler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Girişimciler

PARILTI
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
04/02/2008 :  15:49:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar merhaba uzun bir süredir sitede yazılanları takip ediyorum.Anladığım kadarıyla samimi insanlar arasında birkaç kişi maddi manevi birleşerek yeni iş girişimlerinde bulunmaya başlamışlar.Gördüğüm kadarıyla çoğu arkadaşlarda maddi imkanlar sınırlı.Günümüz koşullarında da bu rakamlarla iş kurabilmek oldukca zor.Belki küçük çaplı bir iş kurulabilir fakat sektöründe rekabet yapabilme şansı yok denecek kadar azdır.Buda kısa sürede bitmesine sebep olacaktır.Rahmetli ÖZAL ın 80 li yıllarda işaret ettiği çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum.Daha o zamanlar küçük işletmecilere BİRLEŞİN ŞİRKETLEŞİN sinyallerini vermişti. Şimdi ise ben şahsen Özal ın o gün söylediklerini daha iyi idrak ediyorum. Sabancı nında İstanbul da carrefour açılışında esnafın biri kendisine bu alışveriş merkezini açıyorsun iyi güzel DE küçük esnaf napacak. demişti....Sabancı da buna cevap olarak dükkanını kapat yanıma gel ÇALIŞ dedi.Demek ki acizane fikrim sistem tamamiyle holdinglere çok büyük şirketlere çalışmakta orta ölçekli ve küçük ölçekli işletmelere yaşama hakkı tanınmıyor. Kanımca samimi insanların bir araya gelerek maddi ve manevi sermaye gücü oluşturmaları hakikaten gerekli.Buna benzer örneklerde var zaten. İzmir de yapmak istediğim bir projem var ne yazık ki çoğu arkadaş gibi benim de sermayem kısıtlı buradan samimi düzgün gerçekten İYİ bir iş yapmak isteyen arkadaşlarla görüşüp tanışalım fikirlerimizi tartışalım herşey bu bölümde şeffaf şekilde sunulsun.Önerilerinizi bekliyorum.
a.özcan

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
05/02/2008 :  09:06:06  Alıntı
Peki,birkaç gündür Özal'ın şirketleşin dediği söz dolaşıyor ortada...
Bu düşünce neden Bim tarzı marketler kurulana kadar düşünülmedi?
Hala birşey kaybedilmiş değil,mahalle bakkalları hiçbir zaman bir araya gelmedi ki bu konularda bir fikir edinilsin!Ama Bim in düşüncesinde mahallelere de girmek var diye duyuyorum.(Sayın rterzioğlu sizinde dediğiniz gibi istisna hariç)
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
yusuf akyıldız
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
05/02/2008 :  23:51:17  Alıntı
bende bırlık fıkırlerınıze katılanlardanım. ne dusunuyorsak once baslıkları belırlıyelım.turkıyenın tamamı bızım. her bolge olabılır...oncelıkle herkes uzmanlık alanında fıkırlerını bıldırse sonra tavsıyelerını
soylese devamı ve ortak noktayı buluruz...........saygılar.

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Diğer
bignightblue
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
06/02/2008 :  10:45:05  Alıntı

arkadaşlar öyle sanıyorum bir geçiş dönemi yaşıyoruz bu sıkıntılar galiba bu sebepten piyasalar malumunuz. gelecekte ab ülkelerinde olduğu gibi herkes çalışacak boş durana para yok,ve insanlar artık kalifiye olmak zorunda. her kes işini profesyonelce yapacak.her isteyen istediği işi yapamayacak.belli bir alt yapısını oluşturmak zorunda kalacak.para pek fazla piyasada dolaşmayacak banka hesapları ve kredi kartlarıaktif olarak kullanılacak.esnafın işi zor ya birleşerek büyüyecekler yada büyüklere katılıp ücretli çalışacakalar. düzen değişiyor aradan sıyrılmak zor sanıyorum

Yerleşim : Türkiye / Manisaalaşehir  |  Meslek : Esnaf
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
06/02/2008 :  12:37:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yeni projeler büyük maliyetler demektir. Varolanı geliştirmek bilgi sermayesi ister. Benim bir düşüncem var. Dış Ticaret ofisi kurulsun. Şirketler buna abone olsun.Yurtdışında tanıtılsın. Fuarlar temsilcilikler yoluyla. Cunku yabancıların yaşadığı sorunlardan biri bu. İthalatcı firma dış ticaret ofisiyle baglantı kuracak. Yönetim ona imalatcının bilgilerini sunacak. Anlaşma ve satış sürecinde kobilere destekler verecek. Hala birçok kobide en az bir dil bilen birileri çalışmıyor. Kobiler zamanla üye olacaklar. Yabancılar güvenle calısmak isteyecekler. Aylık ödeme yapılacak kobiler tarafından. Satış üzerinden de cok cazip bir komisyon alınacak. Boyle bir durumda KOSGEB desteklerinden yararlanmakta mumkun.

En az bir dil bilen, dış ticaret tecrubesine sahip kişiler bir araya gelerek dernek tarzında bir kuruluş haline getirmek mumkun.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
floraltd
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
06/02/2008 :  13:14:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
rterzioglu fikrine katılıyorum. Koyde nasıl imece usulu ile hasatı toplarlar, pazara birlikte giderlerse, dıs ticaret kuruluslarıda bu sekilde olmalı. Dis Ticaret Mustesarligi bunu bir nebze yapıyor ama nereye kadar.
Ben yaklasık 10 yıldır deniz tasimaciligi sektoru icindeyim. Dolayısı ile Dis Ticaret konusunda ister istemez bir bilgi birikimim oldu. Musterim bir kac firmaya danısmanlık yaptım. Ve sunu gordum Turkiyede o kadar cok akıllı degerli firma ve insan varki. Ama gel gorki yabancı dil ve vizyon eksikligi ile dunyaya acılamamıslar. Ben eminim Turkiyenin en ufak zerre taşını bile dunyaya satabilir ve alıcı bulabiliriz. Bu konuyla ilgili her fikre her olusuma bende acıgım...

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
PARILTI
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
08/02/2008 :  16:27:16  Alıntı
selam arkadaşlar,sayın ışık biraz meşguldüm o yüzden yorum yazamadım benden yana zerre kadar tereddütünüz olmasın yazdıklarımda son derece samimi ve ciddiyim .Ayrıca sizin söylediklerinize tamamiyle katılıyorum ve diyorum ki vakit nakittir felsefesinden yola çıkarak aynen dediğiniz gibi lafla peynir gemisi yürümez harekete geçmek lazım katılmak isteyen veya katılmayı düşünen arkadaşlara buradan açık bir davetimiz olsun bir gün belirleyip görüşelim tanışalım fikirlerimizi beyan edelim zannediyorum ortak bir yol buluruz.İlk adımımızı atalım ve neler yapabiliriz karşılıklı fikir alışverişleriyle netleştirelim. BEN VARIM. RANDEVU TARİH VE YERİNİ ORTAKLAŞA HER ARKADAŞ BU SAYFADA GÖRÜŞ BİLDİRSİN BELİRLEYELİM.saygılar
a.özcan

PARILTI
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
08/02/2008 :  16:41:56  Alıntı
arkadaşlar mail yada msn gerek yok bu formatda yer ve tarih belirleyebiliriz gelecek arkadaşların yer pozisyonuna göre il belirlenebilir.ışık arkadaşımız ve benden ok alındı diğer arkadaşları beklemekteyiz.Herkeze saygılar.
a.özcan

PARILTI
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
08/02/2008 :  17:14:33  Alıntı
BENDEN OKEY 24.ŞUBAT.PAZAR BALIKESİR tekrar edelim isterseniz gelecek arkadaşların iline göre daha ortak bir nokta olabilir.HAYDİ ARKADAŞLAR HAREKETE GEÇİYORUZ...İNŞALLAH. ALLAH (C.C.) YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...
a.özcan

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
08/02/2008 :  18:32:25  Alıntı
BİR AKSİLİK OLMAZSA BENDE VARIM.24 ŞUBAT BALIKESİR.SAAT KAÇ?

(HADİN BİR BAŞLIK AÇALIM O ZAMAN)

Erhan abiii!
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
09/02/2008 :  03:24:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Proje nedir Erdalbey ?

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
09/02/2008 :  03:28:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öyle hemen bir defa buluşmakla olmaz oyle şeyler. Önce bir proje belirlenecek. İşi bilenlerin işi olacak. Bir iş planı hazırlanacak ve hazırlatılacak. İş planı üzerinde tartışılacak. Hem fikir olunduğunda buluşulacak.İstanbul'da ortak bir ofis kiralanarak şirket kurlacak. Bu dünya da artık iletişimle kuruluyor herşey. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna mal alınıp satılıyor. Ne alıcı ne satıcı birbirlerini görmeden. Evrak üzerinde herşey. Ticaret bu. Bugun yaparım ederim diyen yarın bişi yapamazsa cezai sorumlulukları olacak. Bu işler profesyonellerin profesyonelce yaptıkları işler olmalı. İş profesyonel yapılmalı.

qturk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
09/02/2008 :  12:34:15  Alıntı
sanırım 24 şubatta aranızda olamam.fakat çıkan sonuçlardan haberim olursa ekibe dahil olmayı düşünebilirim.ben şu an aydında ikamet etmekteyim.oluşturulacak projede aydın bölgesinden biri olarak bana görevler düşerse yapmaya hazırım.akşamları ve haftasonları boş kalıyorum.bu zamanlarda proje için elimden geleni yaparım.bir toplanın görüşün, çıkan kararlar doğrultusunda ilerleyelim.
turgut

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Diğer
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
09/02/2008 :  16:06:38  Alıntı
bende bulunmak isterim ama şuan için zor görünüyor..genede bir sürpriz yapabilirim arkadaşlar..sonuçları merakla bekliyorum inşallah
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
fırat esen
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
12/02/2008 :  21:23:08  Alıntı
sonucları merakla beklıyorum arkadaslar bızı haberdar edın bızde hersekılde arkanızdayız unutmayın fırat esen

Yerleşim : Türkiye / DİYARBAKIR  |  Meslek : Ticaret
ercan balkan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
26/02/2008 :  16:35:31  Alıntı
Toplantı yapıldı mı ?* Konuyla ilgili bilgi rica ediyorum. Benim fikrim ise, restaurant zinciri. Hamburgere karşı kurulacak KÖFTE ZİNCİRİ. Bu halkanında İstanbuldan başlaması gerekiyor diye düşünüyorum. Dünyada her sektör ölür ama , insanlar aç kalamaz. İyi bir fizibilite çalışmasıyla yapılacak bu başlangıç. İlerleyen, çalışan ve kazandıran bir zincir olur. diyorum
Zoru hemen başarırım, imkansız biraz zaman alır..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Halkla ilişkiler
ercan balkan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
26/02/2008 :  18:06:34  Alıntı
IŞIK arkadaşım, yiyecek sektöründen vazgeçmemek gerek. İstanbulda KÖFTE veya MAKARNACI dükkanları açılmalı. Beyaz yakalılara hizmet verecek bir lokasyonda açtınız mı ve işi bilen kişilerle ortaklık yaparsanız. İşler yürür gider. İstanbullu arkadaşlardan katılımlar olursa İstanbulda buluşup konuşabiliriz. Sevgiler

ercan balkan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/02/2008 :  09:42:14  Alıntı
IŞIK arkadaşım, bu güvensizliği zamanında bizler oluşturduk. Herkes birbirine nasıl kazık atarım diye düşündüğü şu ortamda herkes ortaklıktan korkuyor ve ortaklıklar olmuyor. Cesaretli olanlar birleşip yola çıkıyor ve % 95 kazanıyor, yanılanlar olmuyor mu, tabiki oluyor ve hayattaki herşeyde yanılma payı yok mu. Örneğin severek evleniyorsun, bir bakıyorsun evlendiğin kişiyle 10 sonraki kişi çok farklı. O nedenle birlikten kuvvet doğar ilkesinden ayrılmayalım. Sevgiler, Saygılar

birca
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
27/02/2008 :  16:35:37  Alıntı
istanbulda böyle bir buluşma gerçekleştirmek istesek
kimler gerçekten ve iyi niyetle katılır
birca

ercan balkan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/02/2008 :  16:50:11  Alıntı
Sevgili Arkadaşlar,

Böyle bir buluşmaya ben katılırım ve önayakta olabilirim. Kadıköy Rıhtım Otelinin restaurantınıda toplantı için yemekli kişi başı 28 YTL'ye ayarlayabilirim. Böyle bir girişimde bulunmak ve İstanbulda buluşmak isteyen arkadaşlar beni arayabilir 0553 209 69 16

Makarna Restaurantı açmak çok akılcı, bunun üzerinde ve sizin getireceğiniz fikirler üzerinde sohbet edebiliriz. Barilla firması ile görüşülüp, bütün tabela, peçete, tuzluk vss. malzemeler bu firmanın sponsorluğunda yapılabilir. Sos konusunda da tecrübem vardır. Amerika'da Akdeniz mutfağı üzerine 4 ay kurs gördüm, hobi amaçlı. KÖFTE ZİNCİRİNİN şu handikapı vardır. Bir kere ET'in üretim maliyeti MAKARNAYA göre çok daha pahalı. ET ve MAKARNA arasındaki saklama ömrü çok çok farklı. MAKARNANIN stoklaması çok daha kolay. Birim maliyet çok ucuz. Ve artık insanlar sağlıklı ve LİGHT ürünler yöneliyorlar, kebap ve diğer et ürünlerinden uzaklaşmaya çalışıyorlar, hele de kırmızı etten. İşte bu konuları konuşabiliriz.

Sevgiler,

ercan balkan
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/02/2008 :  17:22:51  Alıntı
MAKARNA BARLARI

Makarnalar dünyada her ne kadar İtalyan kültürüyle anılsalar bile, Uzakdoğu mutfağında önemli bir yer kapsıyorlar. Çin, Japonya, Singapur, Tayland, hemen hemen Uzakdoğu’nun her yerinde, makarnalar halkın vazgeçilmez temel gıdası ve etraf makarna barlarıyla dolu. “Soba”, “udon”, “somen”, “mi fun”, “ho fun” gibi buğday unu çeşitleri, pirinç unu ve soya nişastasından yapılan farklı cinsler biçim olarak her zaman ince uzun şeritler halindeler. Bu şekil, geleneksel olarak uzun bir yaşamı simgeliyor ve onları kısa kesmek (yerken bile) uzun yaşamı umursamamak anlamına geliyor.

Makarna Restaurantı açmak bence çok akıllıca, yukarıdaki yazıda bunu destekliyor..

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.29 saniye.
21:53:36, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım