Doğru Projeyi ***ür Hibeyi Kap! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Doğru Projeyi ***ür Hibeyi Kap!

dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
01/02/2008 :  21:03:52 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sanayi Bakanlığı, KOBİ'ler için 3.6 milyar euro'luk destek programı başlatıyor. Küçük esnaf, çiftçi ve öğrenci için de büyük fırsatlar var..

TAM üyelik için müzakere süreci yavaşlasa da sektörel ve bölgesel bazda AB'ye uyum destekleri sürüyor. Avrupa Birliği, 2013 yılına kadar KOBİ'lere ve işletmelere yönelik “Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı”nı uygulamaya hazırlanıyor.

Halen Bakanlar Kurulu'nda onay bekleyen bu programla girişimci, yenilikçi, bilgi ve iletişim teknolojilerine uyum sağlamak isteyen ve akıllı enerjiye yönelik projeleri olanlara 3.6 milyar euro'luk destek sağlanacak. 2007 yılında özellikle Doğu, Güneydoğu ve Karadeniz bölgelerinde başlatılan bölgesel kalkınma programlarına destek veren AB, bu yıl açacağı fonlarını KOBİ, küçük girişimci, mesleki eğitim, çiftçi ve çevreye yönlendirecek.

Aday ülkelere farklı fonlardan kaynak aktarımı yapan AB fonları, 2007 itibariyle “Üyelik Öncesi Yardım Enstrümanı” (IPA) adıyla tek bir çatı altında toplandı. AB'nin tarım ve kırsal kalkınma dahil tüm sektörlere aktaracağı yardımlar IPA üzerinden gerçekleşecek. Fonun dağılımı da ülkeler değil sektörler bazında olacak. Avrupa Konseyi'nin 17 Temmuz 2006 tarih ve 1085/2006 sayılı yönetmeliğinde, aday ülkelere üyelik öncesi yardım fonu sağlayan IPA'nın 2007-2013 bütçesi 11 milyar 468 milyon euro olarak belirlendi. Türkiye, AB hibe fonlarından 2004'te 250 milyon, 2005'te 300 milyon, 2006'da 500 milyon, 2007'de de yaklaşık 500 milyon euro alabildi.

AB, 2008 yılında Türkiye'ye 539 milyon euro kaynak ayıracak. Bu miktar kurumsal gelişim, sınır ötesi işbirliği, bölgesel kalkınma, insan kaynaklarını geliştirme ve kırsal kalkınma alanındaki projeleri kapsayacak. Ayrıca Türkiye'nin fonlardan pay alabileceği ve niyet mektubu imzalayıp katılım için topluluk programları ortak havuzuna para yatırdığı programlar da bulunuyor.

BAŞBAKAN GENELGE YAYINLADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB'den sağlanan fonların yönetimine ilişkin genelge yayımladı. Genelgede, sağlanacak fonlardan, tam üyelik hedefi ve üyelik sonrası kullandırılacak yapısal fonlar dikkate alınmak suretiyle, azami derecede faydalanılmasının büyük önem taşıdığına işaret edildi.

AB bütçesinden Türkiye'nin üyelik sürecini desteklemek amacıyla sağlanan ve “Katılım Öncesi Mali Yardım” diye adlandırılan AB hibeleri, Türkiye'de kamu kuruluşlarının geliştirdiği projelere de finansman imkanları sağlıyor. Katılım Öncesi Mali Yardım'ın kullanımı için gerekli koordinasyonu Başbakanlık AB Genel Sekreterliği yürütüyor. Ancak, Başbakanlık AB Genel Sekreterliği tarafından yürütülen koordinasyon çalışmalarında her yıl AB'nin Türkiye'ye sağladığı mali yardımları kullanmak üzere kamu kuruluşlarının projeler geliştirmesi sağlanıyor. Kamu kuruluşlarının geliştirdiği projelerin bazıları doğrudan finansman sağlamayı hedefliyor. Bunların koordinasyonunu büyük ölçüde DPT üstleniyor.

Türkiye, bugüne kadar online bilgi ağı, tekstil sektörü mesleki eğitim ve çevre standartları, iş geliştirme merkezi, ayakkabıcılık sektörü mesleki eğitim, moda tekstil geliştirme, kadın girişimciliğinin desteklenmesi gibi sektörlere yönelik AB fonlarından yararlandı. 2007'de ise ekonomik ve sosyal açıdan geri kalmış bölgelerin desteklenmesi amacıyla Bölgesel Kalkınma Programları başlatıldı. Bu çerçevede DPT tarafından Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu Bölgesel Kalkınma programları ile Samsun-Kastamonu-Erzurum Bölgesel Kalkınma Programı, Ağrı-Malatya-Konya-Kayseri Bölgesel Kalkınma Programı, Trabzon Bölgesel Kalkınma Programı kapsamındaki illerde açılan hibeler bu yıl aktarılamaya devam edilecek.

Kaynak: Para, Özlem Doğaner/Kadir Açıkgöz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
serhatpehlivan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
06/02/2008 :  14:35:11  Alıntı
nereye basvurmamız lazım fikirlerimiz iiçin
serhat

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ramazan_00_49@h
otmail.com

Yeni Üye

Toplam 43 yazı
08/02/2008 :  13:46:47  Alıntı
ben çorap fab. açmak istiyorum bana dosya şeklinde dokümanlarıyla beraber dosyası lazım bana yardım edermisiniz cvp bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / Muş  |  Meslek : Esnaf
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
09/02/2008 :  11:08:51  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - serhatpehlivan
nereye basvurmamız lazım fikirlerimiz iiçin

arkadaşım sorduğun iyi oldu.

http://www.abgs.gov.tr/index.php?p=41111&l=1 sitede her türlü bilgi var,

Bu adresten aşağıda başvuru formunu indirebilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.45 saniye.
18:33:05, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım