Türkler İnternetten Alışveriş Rekoru Kırdı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkler İnternetten Alışveriş Rekoru Kırdı

dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
28/01/2008 :  19:35:34 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

100 Türk'ten 91'i internetten alışveriş yapıyor Peki internetten neler alıyoruz?

İnternetin sunduğu kolaylıkları en çok kullanan ve online satışlarda kredi kartıyla en fazla alışveriş yapan ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı.

Merkezi ABD'nin New York kentinde bulunan uluslar arası araştırma şirketi Nielsen'in yayınladığı rapora göre, Türk kullanıcıların yüzde 91'i internette alışveriş yapıyor. Türkiye'yi yüzde 86'lık bir oranla İrlanda, yüzde 85'le de Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri takip ediyor.

Araştırmaya, sadece alışveriş değil, kredi kartı kullanılarak yapılan bütün işlemler de dahil edildi. Bütün dünyada internetteki alışverişlerin yüzde 60'ı kredi kartıyla yapılıyor. Kartların yüzde 53'ünde ise 'Visa' kullanılıyor. Geçtiğimiz ay bütün dünyadaki internet kullanıcılarının yarısından fazlası en az bir kez internet üzerinden alışveriş yaptı.

Nielsen İkinci Başkanı Bruce Paul, Hindistan'daki The Economic Times'e yaptığı açıklamada, internet üzerinden yapılan alışverişlerin, özellikle ülkelerinde her ürünü bulamayan tüketicilerin bütün dünyadaki imkanlardan faydalanmak istemesiyle arttığını, perakendecilik sektörünün de bir ülkedeki e-alışveriş oranlarını yükselttiğini söyledi.

100'den fazla ülkede yapılan araştırmaya göre geçtiğimiz üç ay içinde internette en fazla kitap satıldı. Kitap satışları alışverişlerin yüzde 41'ini oluştururken, yüzde 36'sını giyim, yüzde 24'ünü de DVD ve uçak biletleri oluşturdu.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
28/01/2008 :  19:49:42  Alıntı
Bu yazıyı özellikle gönderdim. Rakamlar gerçekten doğruysa, bu Türk girişimcileri için e-ticaret, online hizmetler gibi alanlarda büyük fırsatların olduğu anlamına geliyor.

Son dönemde cember.net'in satılması da aslında bu konudaki potansiyeli göstermesi açısından önemsenmeli bence

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
28/01/2008 :  20:39:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bana da bir hesap yanlışı var gibi geldi, bu rakamlara göre her 10 kişiden 9'u internette alışveriş yapıyor.

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
28/01/2008 :  20:46:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

İnat edip biraz arattım, haberde geçen "the economic times" haber sitesinde gerçekten böyle bir haber var, ilginç ...

http://tinyurl.com/2rwo6o

silverg
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/02/2008 :  19:11:00  Alıntı
Arkadaslar inglizce bilen yokmu ???

Haberde su yaziyor:

In the survey, as many as 84 per cent of online shoppers from India said they have used credit cards for such transactions, next only to 91 per cent in Turkey and 86 per cent in Ireland.

yani internetden alisveris yapan türklerin %91 kredi karti kullaniyormus.

buda bütün türklerin %91 internetden alisveris yapiyor demek degil !!!!

Yerleşim : Avusturya / Viyana  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
02/02/2008 :  19:28:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - silverg
Arkadaslar inglizce bilen yokmu ???

Haberde su yaziyor:

In the survey, as many as 84 per cent of online shoppers from India said they have used credit cards for such transactions, next only to 91 per cent in Turkey and 86 per cent in Ireland.

yani internetden alisveris yapan türklerin %91 kredi karti kullaniyormus.

buda bütün türklerin %91 internetden alisveris yapiyor demek degil !!!!

Cihan haber ajansının da gazıyla hepimiz gafil avlandık desene. Sağol dostum, iyi yakalamışsın, ben şöyle bir üstünkörü bakmıştım, 91%'i görünce de tamam demiştim.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.5 saniye.
20:30:50, 16 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım