İş İlanlarının Gerçek Anlamları :)) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş İlanlarının Gerçek Anlamları :))

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
03/11/2011 :  16:08:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İŞ İLANLARI
İşte karşınızda İş İlanlarının Gerçek Anlamları:)) :))
TERCİHEN İNGİLİZCE BİLEN
Yapacağınız işle bir ilgisi yok ama, bu sıra herkes ingilizce bilen eleman arıyor. Bir bildikleri olmalı.
ARAŞTIRMACI, ÖĞRENMEYE AÇIK
O kadar işin arasında sizi eğitecek ne paramız, ne de zamanımız var. Mesleğinizle ilgili gelişmeleri iş saatleri dışında kendiniz araştırıp öğrenmek zorundasınız.
İNİSİYATİF SAHİBİ
Üstlerinden habersiz iş yapabilecek, ancak başarısız olursa canına okunmasına katlanabilecek..
SİSTEM OLUŞTURABİLEN
ISO çalışmalarına başladık. Yazılacak 78 adet prosedür var.
SORUMLULUK ALABİLEN
Vergi, sigorta müfettişleri bir usülsüzlüğü yakaladığında ? valla üstlerimin bu işlemlerden hiç haberi yoktu, onlara danışmadan kendim yaptım..." diyebilecek saflıkta olan.
ERKEK ADAYLARIN ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ OLMASI
Bayansanız askerlik yapmış olmanız gerekmiyor yaani.( ne yaa, israil mi burası .)
BİLGİSAYAR KULLANABİLEN
Valla geçen gün arkadaşın aklına uyup bir bilgisayar aldık ama.
KARİYER OLANAKLARI SUNAN ŞİRKETİMİZ
Başlangıç ücreti olarak piyasanın altında veriyoruz, ama burada gece yarılarına kadar çalışıp yöneticilerin de gözüne girerseniz sizi terfi ettirebiliriz.
SEYAHAT ENGELİ OLMAYAN
Altınıza bir araba vericez, o şehir senin, bu kasaba benim deli dana gibi dolaşacaksınız. Evliyseniz sorun olabilir, isterseniz eşinize bir danışın.Ya da hiç danışmayın, bu sizin için iyi bir fırsat olabilir. Artık ona siz karar verin.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE BAŞARILI
Şirketimizde herkes birbiriyle kavgalı, kimse kimseyle geçinemiyor. Bir de sizle uğraşmayalım. Üst yönetimin hoşuna gidebilecek şeyleri yapabilen, yalakalık becerileri gelişmiş.
İKNA KABİLİYETİ OLAN
Müşterileri kalitesiz ürünleri daha pahalıya almaya razı edebilecek.
ANALİTİK DÜŞÜNEBİLEN
Ne bütçeyi tuturabiliyoruz, ne de muhasebe hesaplarını. Herşey arap saçına döndü. Biri bizi bu durumdan kurtarsın.
TERCİHEN YÜKSEK LİSANS MEZUNU, İNGİLİZCEYİ ANA DİLİ GİBİ KONUŞABİLEN, KONUSUNDA EN AZ ON YIL DENEYİMLİ, ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ, 30 YAŞINI AŞMAMIŞ."
Oha demeyin, aslında ne istediğimizi biz de tam bilmiyoruz, bu özelliklere sahip aday bulabilirmiyiz onu da bilmiyoruz. Ama patron yazalım diyor, ilan havalı oluyormuş.
B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE SAHİP
Size araba vericez ama şoför vermicez. Uzun yola alışıksınızdır umarız.
TERCİHEN MUHASEBE VE / VEYA İNGİLİZCE BİLEN ( Valla gerçek !)
Şimdi sizi tam olarak nerede kullanacağımızı bilmiyoruz. Ne kadar çok vasfınız olursa o kadar iyi... Hele bir siz işe başlayın.Gerisini sonra düşünürüz.
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
zeynom
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
02/02/2012 :  21:58:26  Alıntı
TERCİHEN YÜKSEK LİSANS MEZUNU, İNGİLİZCEYİ ANA DİLİ GİBİ KONUŞABİLEN, KONUSUNDA EN AZ ON YIL DENEYİMLİ, ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ, 30 YAŞINI AŞMAMIŞ."

bu süpermiş((:

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Ticaret
FZORLU
Üye

Toplam 147 yazı
03/02/2012 :  00:43:07  Alıntı
hacı abi

Prezentabl ı unutmuşun sen yaw..

Fatih A. ZORLU / Antalya

"İnsanın doğarken ezanı okunur ama namazı kılınmaz. Ölünce de namazı kılınır ama ezanı okunmaz. İşte doğarken okunan ezan, ölünce kılınan namaz içindir. Hayat da ezanla namaz arası kadar kısadır.."

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
spil
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
04/02/2012 :  10:52:40  Alıntı

bir de şöyle diyorlar uyuz oluyorum:) tercihen ingilizce veya almanya çok iyi derecede bilen, akıcı konuşup ve yazabilen 35 yaşını aşmamış maaş (1200 tl ) (oldu canım o iki dili öyle bilsem ne işim var senin yanında) deyip geçiyorum daha neler neler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
turi
Üye

Toplam 205 yazı
04/02/2012 :  22:50:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu sıfatlarda eleman ve yönetici arayanlar işletmeler ülkemizde çoktan yerli otomobil , yerli diş macunu , yerli cep telefonu , yerli şampuan , yerli kozmetik dünyaca ünlü markalar olurdu .....ya bu işletmeler neden önce kendilerine bir bakmaz ....bir ARGE çalışmasına girsinler , kendileri biraz Sermayeye kıysınlar da Yerli Teknoloji ve Yerli markalar yaratsınlar .....öyle bir devirde yaşıyoruz ki her bir kesime söylenecek söz var .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
06/02/2012 :  08:15:40  Alıntı
Bu ülkede işgücü çok böyle olunca işveren zor beğeniyor :)) Ücretlerde Şahin Fiyatına Mercedes düzeyinde :))

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

'Keşke'Leri Sevmem !!

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

turi
Üye

Toplam 205 yazı
06/02/2012 :  18:42:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın masal06 , iş-gücü çok olan ülkeler Çin , Hindistan , Pakistan v.s. , bizim ülkede ne olduğu beli değil ... iş gücünün verimliliği daha önemlidir :))
Ülkeler arası iş-gücü verimliliği karşılaştırıldığında çok geniş farklar vardır .....ama daha da önemlisi başka bir gerçek vardır , konuyu istihdam açısından ele alırsak :

GELİRİ YÜKSEK OLAN İŞ-GÜCÜ DAHA İYİ BİR EĞİTİM ALIP, DAHA NİTELİKLİ OLACAKLAR DOLAYISIYLA DA DAHA FAZLA GELİR ELDE EDECEKLERDİR. FAKİR İŞ-GÜCÜ İSE DÜŞÜK GELİR ELDE ETTİKLERİ İÇİN YETERLİ EĞİTİM ALAMADIĞI İÇİN NİTELİKSİZ OLACAKLAR, DOLAYISIYLA DÜŞÜK GELİR ELDE EDECEKLERDİR.

Bu kuralların çiğnenmesi yalnızca kişiye değil, mesleğe de zarar verir , işletmeye de .... Gariptir İnsan, Döner Dolaşır Yine Kendisini Acıtana İnanır :))

Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
08/02/2012 :  23:30:06  Alıntı
Maalesef bizim ülkemizde insan kaynakları biraz bodoslama işliyor. Sanırım günü kurtararak çalışan tek departman... Bkz: İlanların 10'da 1'i İK uzmanı aranıyor :P
- Kendi işinin patronu/elemanı...
- Bilgi paylaştıkça çoğalır...
- Ticaret beceridir...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
ela12
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
10/02/2012 :  11:39:19  Alıntı
:)) süpermiş

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Diğer
Hayatdolu
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
21/02/2012 :  14:02:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çok iyiydi :))))
Tüm girişimcilere selam!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
parasempatik
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
21/02/2012 :  18:46:05  Alıntı
arkadaşlar. paylasım için teşekkür ederim. ama bunlar eskilerde kalmıs. tai ve roketsanın mühendislerde aradıgı detaylara ilanlarda bakabilirsiniz. kurum buyuk olabilir ve gercekten kaliteli mühendis gerekebilir ama yukarıdakilere ek olmakla beraber şu şartlarda değil.

daha önce roket çalışmalarında bulunmuş : türkiyede roket yapan tek yer roketsan sanırım iç ilan veriyor.
uzayda malzeme davranışları hakkında bilgi sahibi : yorum yapmıyorum.
hava araçları üretiminde kullanılan kompozit teknolojisinden haberdar ve bu malzemeler üzerine ansys analizleri oluşturarak termodinamik etkilerini gözlemlemiş.
doktora yapmış ve 28 yasını aşmamış aynı zamanda askerlikle ilişkisi olmayan : yani diyorki bizim bir tanıdık var onu alıcaz ama kurumsalız şimdi. goz onundeyiz. e kalite kurulusları bizi yalandan yere denetliyorlar yani ilan vermeyelim mi?

diyelim ki tüm bu özelliklere sahipsiniz. maaş : başlangıc 1750. düşük gorundugune bakma sen zekisin zaten özgeçmişinden belli oluyor seni 5000 basvuru arasından sectik kısa zamanda bu 10000 lira olur. hem ne demişler iyi at yemini kendisi cogaltır dimi. win win. yani kazan kazan.
hadi cesaret buldunuz ve iyi ya 5000 kişi içinden gelmişim. tekim bu ulkede tam aradıgınız adamım. bana ihtiyacınız var yani. 2000 olsun bari baslangıç.
el cevap : sus bakim. ***sın sen. hele bir başla bir gorelim. ne o oyle daha bastan. canın istersen calıs baska adammı yok gece gunduz canını okuyacagımız. bulmussun boyle güzide bir firmayı burdan cok sey ogreneceksin. nasıl bir kariyer sunuyoruz sana biliyor musun. ( evet burdan cıktın nasaya girdin girdin giremedin bursada otomotiv fabrikaları girdin girdin giremedin beyaz esyayı bir dene oldu oldu olmadı sen kendi işini kur neden cunku her sektor kendi alanında deneyimli ister calısanını)

hayır birde sizi secen insan kaynakları uzmanı arkadasla aynı dili konussanız anlarsınız. arkadas ilkokuldan terk. personel bolumunde evrak duzenliyormus zamanla o ayrılmıs b,iri emekli olmus digerini baskası transfer etmiş bizim arkadas insan kaynakları müdür olmuş.

onları da gecersin patron gelir. hım aferim 2 dil ogrenmişsin tıfıl mı ne diyorlar varmı ondan. hem bizim cevirmenliğimizi yapacak hem ucak yapacak hem gezilerde yanımızda olup sekreterlik yapacaksın. kusura kalma yavrum biz cekirdekten yetiştik biz ole seylerden anlamayız. hıı yok ben yapamam diyorsan ahanda kapı. biz kurumsalız olum. kurumsal. dedem kurdu bunu. o babama verdi ben ondan aldım. para bende memelekette adamda cok ucuz ucuz calıstırıyorum. okulda ne ogretiyorlarki size okul boş. kendi işinizin patronu bile olamıyorsunuz.

yazmakla bitmez:) bir arkadasım patronu gordugun işte calısmayacaksın derdi. şimdi kendi işimi yapıyorum her sabah aynada patronu goruyorum ama mecburum:)

parasempatik
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
21/02/2012 :  18:53:01  Alıntı
eskiden enflasyon yuzde 50ydi maaş zammı gelince firmalar bu sartlarda kazanamıyoruz arkadaslar siz yuzde 5 alın gelecek sene acayip yukselticem derdi. şimdi enflasyon yuzde 8 mesela. patron gene geliyor lan enflasyon yuzde 8 ne o ne pahalandı sanki. bende size yuzde 8 veriyorum. hem bak ülkedeki ilk 500 e giren şirketlere onlar yuzde 6 vermişler ben gene cok veriyorum. sonra adamı gazetede gorursun ekonomi dergilerinde yılın iş adamı unvanını alır anlatırda anlatır. kadromuz uzman abicim gecen seneki karımız 200 trilyon. 80 ulkeye satıs yapıyoruz. yeni iş baglantılarımız var. bogazda yalı antalyada otel aldım. hizmet sektorunede gişrmek istiyoruz. basbakanımız cok ısrar etti somaliye 1 trilyon bagısladım. şirketimizde kampanya yaptık calısanların maaşlarından 20 ser lira kestik. tam kestik denmez arkadaslar gonullu oldular maaşlarından otomatik düşüldü...... hikaye hikaye. kendi işinden baskası hikaye. ama unutmayın bizlerde boyle patron olacagız:)

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
22/02/2012 :  08:18:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - parasempatik
arkadaşlar. paylasım için teşekkür ederim. ama bunlar eskilerde kalmıs. tai ve roketsanın mühendislerde aradıgı detaylara ilanlarda bakabilirsiniz. kurum buyuk olabilir ve gercekten kaliteli mühendis gerekebilir ama yukarıdakilere ek olmakla beraber şu şartlarda değil.

daha önce roket çalışmalarında bulunmuş : türkiyede roket yapan tek yer roketsan sanırım iç ilan veriyor.
uzayda malzeme davranışları hakkında bilgi sahibi : yorum yapmıyorum.
hava araçları üretiminde kullanılan kompozit teknolojisinden haberdar ve bu malzemeler üzerine ansys analizleri oluşturarak termodinamik etkilerini gözlemlemiş.
doktora yapmış ve 28 yasını aşmamış aynı zamanda askerlikle ilişkisi olmayan : yani diyorki bizim bir tanıdık var onu alıcaz ama kurumsalız şimdi. goz onundeyiz. e kalite kurulusları bizi yalandan yere denetliyorlar yani ilan vermeyelim mi?

diyelim ki tüm bu özelliklere sahipsiniz. maaş : başlangıc 1750. düşük gorundugune bakma sen zekisin zaten özgeçmişinden belli oluyor seni 5000 basvuru arasından sectik kısa zamanda bu 10000 lira olur. hem ne demişler iyi at yemini kendisi cogaltır dimi. win win. yani kazan kazan.
hadi cesaret buldunuz ve iyi ya 5000 kişi içinden gelmişim. tekim bu ulkede tam aradıgınız adamım. bana ihtiyacınız var yani. 2000 olsun bari baslangıç.
el cevap : sus bakim. ***sın sen. hele bir başla bir gorelim. ne o oyle daha bastan. canın istersen calıs baska adammı yok gece gunduz canını okuyacagımız. bulmussun boyle güzide bir firmayı burdan cok sey ogreneceksin. nasıl bir kariyer sunuyoruz sana biliyor musun. ( evet burdan cıktın nasaya girdin girdin giremedin bursada otomotiv fabrikaları girdin girdin giremedin beyaz esyayı bir dene oldu oldu olmadı sen kendi işini kur neden cunku her sektor kendi alanında deneyimli ister calısanını)

hayır birde sizi secen insan kaynakları uzmanı arkadasla aynı dili konussanız anlarsınız. arkadas ilkokuldan terk. personel bolumunde evrak duzenliyormus zamanla o ayrılmıs b,iri emekli olmus digerini baskası transfer etmiş bizim arkadas insan kaynakları müdür olmuş.

onları da gecersin patron gelir. hım aferim 2 dil ogrenmişsin tıfıl mı ne diyorlar varmı ondan. hem bizim cevirmenliğimizi yapacak hem ucak yapacak hem gezilerde yanımızda olup sekreterlik yapacaksın. kusura kalma yavrum biz cekirdekten yetiştik biz ole seylerden anlamayız. hıı yok ben yapamam diyorsan ahanda kapı. biz kurumsalız olum. kurumsal. dedem kurdu bunu. o babama verdi ben ondan aldım. para bende memelekette adamda cok ucuz ucuz calıstırıyorum. okulda ne ogretiyorlarki size okul boş. kendi işinizin patronu bile olamıyorsunuz.

yazmakla bitmez:) bir arkadasım patronu gordugun işte calısmayacaksın derdi. şimdi kendi işimi yapıyorum her sabah aynada patronu goruyorum ama mecburum:)

Gülermisin Ağlarmısın Bu duruma :)) hem yaş 28 olacak hem roket çalışmalarında bulunacak daha sayamadığım birsürü ıvır zıvır :)) Eee işte Türkiye :))

'Keşke'Leri Sevmem !!

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.58 saniye.
22:09:28, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım