Şanlıurfa+sermaye+arazi = Nasıl Bir Yatırım ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şanlıurfa+sermaye+arazi = Nasıl Bir Yatırım ?

Lucasarts
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
06/01/2008 :  20:41:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, okulu bitirdikten sonra Şanlıurfa'da kendi işimi yapmayı planlıyorum. Kendi arazimiz üzerine kendi yatırımımı yapmak, iş imkanı sağlamak istiyorum köylümüze.

-Arazimizden sıcak su çıkmakta

-Pamuk, buğday ve mısırın yanı sıra, meyveciliklede uğraşıyoruz. (yatırım bununlada ilgili olabilir)

-Şu an yapımına başlanan bir seramız var

Elimizdeki bu imkanları değerlendirecek olursak, akıllı bi atılımı hangi sektörde, hangi dalda yapmalıyım sizce? Şimdiden teşekkür ediyorum fikirleriniz için.
M.Hâzım Açanal

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Mühendis
gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
06/01/2008 :  22:40:38  Alıntı
Merhaba arkadaşım.
Bu sitede IŞIK rumuzlu abimizle bir irtibata geçersen,senin için uygun olacağına inandığım projesi var.Bir görüş derim..Msn sini özel mesaj olarak yolluyacağım,kabul ederseniz.
Saygılarımla
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
Lucasarts
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
08/01/2008 :  22:02:32  Alıntı
Teşekkür ediyorum ilginize gursoybalo kardeşim, ancak unuttunuz sanıyorum mesaj atmayı. Haber bekliyorum sizden...
M.Hâzım Açanal

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
08/01/2008 :  22:40:17  Alıntı

Yok dostum.Unutmadım.Esas ben sizden mesajı tekrar okumanızı tavsiye edeceğim.Siz tamam derseniz diye bekledim.Şimdi yolluyorum!
Saygılar
gursoybalo

Yalaz
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
10/01/2008 :  11:16:01  Alıntı
diğer arkadaşın fikrini bilemiyorum. eminim ki iyifikirdir naçizane bende fikrimi yazayım.imkanlarınız varsa organik ürünleri deneyin malum yükselen bir trend ve pazar. üretimi başlangıçta zor gibi görünsede henüz gençsiniz ileri yönelik bir yatırım anlamında karlı olabilir. ama malum her işte olduğu gibi bazı şartları var. ilgili bakanlıktan öğrene biliriniz. "Tarım ve köy işleri bakanlığı"

başarılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Lucasarts
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
10/01/2008 :  14:00:05  Alıntı
Organik tarıma yönelmiştim, ancak bölge itibariyle mümkün değil ne yazıkki. Bizim organik tarım yapmayı düşündüğümüz alanın etrafındaki tarlalarda da hormonsuz ürünler yetiştirilmesi gerekiyor başarılı sonuç alınabilmesi için. Biz kendi köyümüzde bunu yapmayı deneyecektik, ancak komşu köylerin yanaşmaması, bizim hormon kullanmamamıza rağmen ürünlerimizin hormonlu yetişmesine sebep olacaktı, mecburen vazgeçtik.

Işık rumuzlu arkadaşımızın sanıyorum tarım ve çiftçilikle ilgili fikirleri varmış, ancak henüz kendisiyle diyaloğa geçemedik...
M.Hâzım Açanal

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
10/01/2008 :  14:13:23  Alıntı
Neden peki?Size numarasını ve msn adresini yollamıştım!İsterseniz tekrar gönderebilirim.Yada siz numaranızı verin ben kendisine ileteyim.
Saygılar
gursoybalo

Lucasarts
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
10/01/2008 :  15:18:34  Alıntı
Tabiki, bende mail adresimi yazayım, fikri olan arkadaşlarımla daha kolay diyaloğa geçebiliriz.
Ayrıca size özel mesaj olarak numaralarımıda gönderiyorum "gursoybalo" kardeşim, IŞIK rumuzlu arkadaşımız belki birebir konuşmak isteyebilir diye düşünüyorum...

hazim_arts@hotmail.com
M.Hâzım Açanal

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
10/01/2008 :  15:30:45  Alıntı
Bekliyorum.
Saygılar
gursoybalo

ozoz
Üye

Toplam 152 yazı
27/01/2008 :  04:02:22  Alıntı
teoshaker nickli arkadasında bu konu ıle ılgılı oldukca guzel fıkırlerı var

direk ona bu fıkrı acıp benım yonlendırdıgımı soylersenız yazar sızede..

ki zaten siteyide bı aratırısanız belkı teoshakerın yazıları arasında bulabılırsınız..

iyi çalışmalar

gursoybalo kardeşim

bizim avm işlerinde hala görüşmler var. biliosun kolay bıtmıo ınsaat ıslerı. bu sebeplede mımarlar hersey netlesmeden kıralama yapmakk ıstemıo

senın oyuncak ıslerını unutmadık yani :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
06yüksel06
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/02/2008 :  16:12:36  Alıntı
madem bişeyler ekiyosunuz endüstridede kullanılan ve oralara uygun bir bitki olan kapariyi bi araştırın bakalım.
ispanya vs avrupa ülkelerinin bu işten ne kadar gelir sağladığınada bi bakın.(İspanya'nın 20milyar $ kazanç ettiği bir bitkiyi.Türkiye sadece 12milyon dolar gibi bir miktar kazanç elde etmektedir.Ve ispanya artık kapariyi milli bitki ilan edip korumaya almış,zeytinlikleri söküp kapari dikmeye başlamıştır.)
hem ülkemizin bu alanda kotayı yükseltmesindede faydanız olur.iyi yaparsanız 10 dönümden 20000 30000 usd arası kazanabilirsiniz.bi araştırın derim.ben urfada olsam hiç düşünmeden ekerdim
"İKİ OLMAYAN BİR OLMA İHTİMALİNİ KÖRLEŞTİRİR"

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.11 saniye.
13:05:27, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım