Pazarlama Sorununu Çözemedik - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pazarlama Sorununu Çözemedik

erdemakinci
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
12/09/2011 :  17:34:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese Merhaba

Pazarlama ile ilgili hiçbir bilgimiz ve stratejimiz olmadan üretim işine girdik. üretimin konusu endüstriyel hijyen ve oto bakım ürünleri. ürünleri hernekadar çok kaliteli ve uygun fiyatlara yapabilsek de aradan geçen 10 ay gibi uzun bir zaman diliminde sabit giderleri karşılamanın ötesinde bir kar elde etmeyi başaramadık. müşterilerle doğru yerde ve zamanda ulaşamıyoruz. yani üretim tamam da satış ile ilgili yerimizde sayıyoruz. bu ürünlerin satış taktikleri ile ilgili bilgi ve deneyimi olan varsa lütfen ipucu versin. yoksa iş konumuzu değiştrimek zorunda kalacağız.

saygılar
Erdem Akıncı
(Kimyager)

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Kimyager
tevrat
Üye

Toplam 251 yazı
13/11/2011 :  17:39:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
pazarlama stratejinizi ve pazar araştırmanızı ,portföy oluşturmanızı yapabilirim 17 yıllık satış ve pazarlama bilgim var,kendime ait portföyüm ve datalarım var ,maaşımı ve pirimimi verin gerisini bana bırakın 1 ayda satışınızı artırmayı garanti ediyorum
Tevrat FİDAN
wieseel dış ticaret ve pazarlama danışmanlığı
0545 422 87 61

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
seyis
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
24/11/2011 :  01:12:00  Alıntı
tehditleri fırsata çevirin örneğin : bedelli çıktı bankalar bunu fırsata çevirdi yada şöyle diyeyim bir rakip firma yeni ürün çıkardı bu tehditttir.sizde başka bir ürün çıkarırırsınız buda farklı bir talep olur bu bir fırsattır

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
24/11/2011 :  09:12:17  Alıntı

Önce ürününüzü nasıl/hangi kanalla satmayı planladığınıza karar verin.

*Toptan satacaksanız, buradan ve çeşitli sitelerde reklam yaparak uygun fiyata bayilikler verin, hatta bayilik bedeli olmasın, düzenli ürün alımı şartı yeterli olsun. Muhtemelen sizin perakendeciler oto bakım - yıkamacılar, benzinciler vb. olacak. Bu işlerden anlayan, eli yüzü konuşması düzgün 2 kişilik bir pazarlama ekibi kurun. Bunları prim usülü çalıştırın ki motivasyonları artsın. Bu ekip sizin hedef perakendecilerinize ürünlerinizi tanıtsın, numuneler bıraksın. Mümkün olan en çok sayıda müşteriye ulaşsın ve sipariş toplamaya başlayın. Ürünleri küçük çapta da olsa, ilgi çekici standlarda teşhir edin, emin olun satışlarınız artar.

*Doğrudan-aracısız satış yöntemini izleyecekseniz de yine aynı ekip, önceden randevu alınmış yerlere gidip kısa sunumlar yapabilirler.

*Perakende satacaksanız dükkanınızın ürününüzün talep göreceği bir lokasyonda olması gerekiyor.
2. el araba pazarlarına da güzel kızların satış yaptığı standlar kurabilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
habitatturk
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
24/11/2011 :  12:25:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba ben kuzey ırak a bağımsız pazrlamacılık yapıyorum k.taslicay@hotmail.com adresinden ulaşırsanız detaylı görüşme yapabiliriz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
bulnes
Üye

Toplam 450 yazı
24/11/2011 :  13:07:07  Alıntı
Konuyu açan 12.09.2011 de yazmış.
İlk cevap veren tam 2 ay sonra vermiş. Hem de iddialı cevap vermiş.
Zaten konu sahibide en son 31.10.2011 de foruma girmiş.

Demem odur ki, siz zaten başarılı olamazsınız. İnsan yazdığı yeri takip edecek, çıkabilecek fırsatları an be an takip edecek.
Makina Mühendisi/İstanbul

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
erokas
Üye

Toplam 515 yazı
24/11/2011 :  23:08:23  Alıntı
Konu sahibi bunalıma girmiş ve umudunu yitirmiş bence.
büyük ihtimalle de soruna bir çözüm bulamadılar ve iş kolunu değiştirdiler.

satış pazarlamada sorun yaşayan bence fast food dükkanı açsın.
ürün kendi kendini satıyor zaten.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
omero72
Üye

Toplam 234 yazı
29/11/2011 :  01:47:29  Alıntı
İnsanlar artık ürün ve hizmet almadan önce baya bi Internette bakınıyor, Internette bir konum oluşturmalı. Eskiden hatırlıyorum kiralık ev ararken sokak sokak dolaşıp pencerelere bakarak arardık "kiralık" yazıo mu diye. Şimdi Internette her ilan. 2000'de Motosiklet alacağım zaman dükkan dükkan dolaşmıştım şimdi monitör önünde sayfa sayfa dolaşıyorum. 2003'te hipermarkette dolaşırken "fırsat ürünleri" köşesinde fiyatı ucuzlamış bir Laptop görüp almıştım şimdi eMail'de gelen fırsat ürünlerine bakıyorum. Zaman değişiyor.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
omerseven
Üye

Toplam 306 yazı
29/11/2011 :  10:01:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
fast food iyidir :D ama artık tüketicimiz iyisini tercih ediyor çağ değişiyor her şey için..

eylülden bu yana zaman geçmiş. yardımcı olmak isterim. ama yorum kalabalığı olmasın. devam ediyorsanız sizi bir kaç fikir verebilirim.
Ömer SEVEN
Olur böyle şeyler.

http://omerseven.com -Şahsi bloğum.
http://kopem.org - Özel eğitimlerle kişileri yardımcı olduğumuz KOPEM
http://innope.com - İnnope Yazılım ve Ar-Ge Merkezi
Lojistik Girişimim http://kargoa.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
OguzKaganAslan
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
05/12/2011 :  11:39:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
pazarlama bitmiştir... artık "SEO" var... araştırın... ve değişen dünya düzenine ayak uydurun... SEO yapmayan firma ayakta kalamaz...
Seo | Google Reklam Satışlarınızı 6 ay içerisinde %30-40 oranında arttırmayı garanti ediyorum. Ayrıntılı bilgi için iletişim kurabilirsiniz...

casa
Üye

Toplam 125 yazı
06/12/2011 :  04:08:18  Alıntı
Seo var artık sırtımız yere gelmez. Pazarlamada bitmiş baksanıza... Gülüyorum sadece. İnternetide çöplüğe çevirdiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
AsiSehirli
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
06/12/2011 :  11:07:20  Alıntı
Zaman değişiyor Değişime Ayak Uydur
Yaptıklarım Yapacaklarımın İmzasıdır.

Yerleşim : Türkiye / Bitlis  |  Meslek : Esnaf
erdemakinci
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
18/05/2016 :  12:14:45  Alıntı
Arkadaşla çoook uzun zaman geçti, herkese cevap olarak yazıyorum. evet belki pazarlama sorununu çözemedik......... Ama:

Argesini ve üretimini yaptığımız ürünlerin bir kısmını Türkiye'nin önde gelen firmalarından birine formül ekipman vs. olarak sattık. bu açıdan bakınca innovasyon hizmeti sağlamış olduk. yatırımımızın tamamını ve biraz daha fazlasını böylece kurtardık. Daha sonra teknik yönümüzün kuvvetli olduğu inancı yeni iş ortağımızın dikkatini çekti ve bizimle kimya grubu olarak yeni ar-ge anlaşmaları yaptı. şimdi ülkemizin ilk ve tek yerli ve yüksek kalitede amonyaksız saç boyası ve daha bir çok ürünün kar ortaklığıyla üretimini gerçekleştiriyoruz. Buraya dönme sebebim şu oldu. yoğun bir iş temposu ve hiç durmadan çalışmaya devam ederken arada bir buradan iletişim imkanı sağlayıp benimle konuşmak isteyen kişilerin hatırlatmasıydı. bence kimsenin emeği ziyan olmamalı.
Erdem Akıncı
(Kimyager)

atknkcc
Üye

Toplam 107 yazı
18/05/2016 :  15:24:53  Alıntı
Ve beklenen cevap yıllar sonra geldi :)
Ay başında bankaya maaş almaya giden mi yoksa o maaşları bankaya yatıran mı olmak istiyorsun?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
omenta
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
21/05/2016 :  00:52:25  Alıntı
Tebrikler

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Ticaret
furk
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
02/06/2016 :  10:44:24  Alıntı
Yıllar sonra gelen cevap gerçekten güzel olmuş. Tebrikler :)

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İmalat
erdemakinci
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
08/06/2016 :  12:36:45  Alıntı
teşekkür ediyorum herkese.... :)
Erdem Akıncı
(Kimyager)

tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
08/06/2016 :  13:02:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
erdem akıncı ürünleriniz tek kullanımlık yağmur kaydırıcı, buğu önleyici tarz ürünler mi?

Türkiyede ilk yağmur kaydırıcı ıslak mendil şeklinde üretimi sonrası satşı ağını ve reklam metin tanıtımını ilk ben yapmıştım. :) O günleri hatırladım şimdi. Şu an iş durumunuz nedir?
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

zxcvbnm
Üye

Toplam 146 yazı
09/06/2016 :  09:50:59  Alıntı
Allah bir kapiyi kapatip digerini aciyor iste guzel bir son olmus tebrikler

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Ticaret
enbomarketing
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
17/06/2016 :  14:54:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dostum,

Satış pazarlama hakkında bilgin olmadan üretim işine girmiş olman stratejisi yanlış olmuş.

Ürünlerinin detaylarını ve resimlerini bilgilerini bizler ile paylaşabilirsin.

Arkadaşlarımız değerlendirip satışını yapabiliriz.

ENBO Marketing
Saygılarımla,

EnesBOZOK
enes@enbomarketing.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
msignman
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
13/07/2016 :  12:18:10  Alıntı
mımarlık ve İnsaat malzemelerı sırketımız ıcın pazarlamacılar arıyorum. İzmir

msignman@yahoo.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mimar

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9 saniye.
10:32:50, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım