Girişim Sabır Gerektirir - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Girişim Sabır Gerektirir

MEKATRON
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/12/2007 :  00:38:41 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selamun aleykum ortak fikirlerinizde belirtmiş olduğunuz söylemler biraz yaratıcı fakat herşeye paraya mal etmek yanlış parayı kazanan da onu yöneten de insan ben lise mezunu fazla hayat tecrubesi olmayan ...
siz değerli şahsiyetler gibi yüksek yerlerde olmayan bir vatandaşım
konumz itibariyle ticaret önce risk sonra azim işidir tabiki; kör bir kuyuya anlar gibi değil...
ben istanbulda tekstile bağlı olarak şu dışarıda çoğunlukla gençlerin üzerinde çocuklarınızın sırt çantalarında gördüğünüz günlük hayatta fark ettiğiniz baskıların içinde çalışan biriyim

şu an herkesin kullandığı bazen ütüyle bile yapılan
ama profesyonel olmayan desenlerin baskılarını üreten bir firmada bu firma

nike, puma ve adidas 'la dirak bağlantılı

işçiyim

ve gayet işi bilen biriyim ....

benim kendi başına kurmayı düşündüğüm bu iş için sermaye gayet bariz fakat benim bunu yappamaya bir birikimim yok ailemle birlikte yaşayan bir gencim

tabi diyebilirsinizşöyle ki...

bankalar var kardeşim madem işine güveniyon

ama ,,dini vecibelerime bağlı bir insanım krediye karışmak istemiyorum ...

kazanç konusun da sizi aydınlatıyım
tabi para kazanmak
kolaysa herkes yapar değil mi,
yada öyle kumar gibi değil 1 koy on al...
çekilişte yok!!!
biliçli insanlara olarak şirket kurulup piyasaya tanıtılacak

basitçe anllatayım
tabi buraya kadar okuduysanız....

baskı işi bir kağıta yapılır...
kağıtta bir beden etiketi olarak düşünürseniz.1 cm üzerinden 100 adet sığdırırsınız 1 tabaka kağıtta

100*100 ytl olarak 10ytl kağıt başına
kaşama kadar 5000 e yakın ürün basarsınız

normal prosedürde bir çorap imalathanesiyle birleşerek
ayda bir sadece o imalatı bassak ve 20 gün yatsak kazanç

yeterlidir ...
tabi parayı sokağa atmam yada

saçma diyorsanız siz bilirsinzi...

detaylı görüşmek isteyen arkadaşları beklerim

eeee öyle elini taşın altına koymadan bu işler olmuyo

ortak olmak isteyen arkadaşım

sıkı bir karakter analizinden sonra

yatırım sizden geceli gündüzlü işçilik bizden

ama sonra benim paramla yaptım diyen olmasın
lütfen
hı bide ne biçim sokak ağzıyla yazmış diyen olursa afedersiniz...

mekatron 85 @hotmail.com
işimden memnunum ama
birazda ben kazanıyım dimi

allaha emanet olunuz....
KOLAY OLANI YAPMAK KOLAY KİŞİLERİN İŞİDİR.

ZORU KOLAY KILMAK --BENİM İŞİM..!

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
teoshaker
Üye

Toplam 238 yazı
28/12/2007 :  12:46:33  Alıntı
Aleykum selam Mekatron,
Guzel bir is fikridir sonucta senin anlattigin. Nice nice bilinmedik isler vardir insanlarin ekmek yedigi. Sen de guzel bir katki yapmissin. Ben sana biraz hem yol gostermek, hem de senin bilgi almak adina sana sunlari sormak isterim. Hem buradaki diger insanlar da bilgi sahibi olsunlar.
1. Bu isin adi nedir? Baskicilik mi?
2. Daha baska hangi urunlere uygulaniyor? Senin bildigin tam urun listesi nedir?
3. Bu isin olmasi gereken yatirimi nedir? Makina, atolye kirasi, kac adam calisacak (sigorta falan isin icine giriyor yani) vs. bunlardan bahseder misin?
4. Potansiyel musteriler kimlerdir? Mesela corapcilardan baska. Istanbulda cok corapci var. Ancak o piyasada kac gunluk calisiyorlar. Yani 30-60-90 gun cekle mi calisiliyor bunu bilmek lazim.

Yoksa senin dedigin merdiven alti bir is mi? Simdiden verdigin bilgiler icin sagol.
Sen de Allah'a emanet ol.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Mühendis
MEKATRON
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/12/2007 :  23:11:04  Alıntı
selamun aleykum

ilgileriniz için teşekkür ederim ...
bizim yaptığımız işin adı transfer baskı diye bilinen
istanbul gibi bir metropolde az sayıda bulunan bir iş sektörü bu sektörün getirisi piyasadaki büyük firmaların talebi karşılayamaması ndan oluşan bir boşluk şu an her yerde rastlayabileceğimiz tarzda giyim eşyaları : iç çamaşırı ,bikiniler mayolar ,çoraplar tişörtler ,çocuk çantaları vs. desenleri kulallnma açısı size kalmış.

öncelikle düşüncem sizin tabirinizle merdiven altı
yani kendi çabamla küçük bir yer vergiden muaf fakat

büyütebilirsem güzel bir oluşum ...

disney karakterlerinden oluşan figürlerin baskıları ve

iç çamaşırları için etiketler benim düşüncem öncelikli basit işlerdi.

bu amaçla çorap işi beni kuratarabilecek bir düzeyde hem çorap değip geçmek yanlış çünki.
en çok kullanılan ve yıpratılan ürün
giyim eşyası v.s
hem
2 tane lazım herkesde 2 ayak olduğu için

iş tecrübem ve programım şöyle.

3 arkadaşımla birlikte çeşitli branşlarda

işe sahip çıkmak ,

piyasada duyulan serigraf denen bir baskı türüdür .

maliyet olarak :::
1 makine yaklaşık 10 .000 dolar bir kompresör

ve sitemi devamını sağlıyacak araçlar
o günki duruma bağlı

TRANSFER baskı işi kazançlı bir işdir
küçük desenlerde daha az boya daha çok kar getirir
bu yüzden çoraplar ve imalathanerleri tercihim.

kazanmak için önce sabırla biraz beklemek gerekir piyasaya isim duyurmak kart vizit v.s

öncelikle küçük işlerden başlamak istiyorum başka bir sorunuz olursda beklerim

teoshaker
Üye

Toplam 238 yazı
29/12/2007 :  14:12:01  Alıntı

Sayin Mekatron,

Cesitli branslarda tecrubeye sahip 3 arkadasla birlikte ise sahip cikmak istediginizden bahsediyorsunuz. Ortaginiz olacak kisiye de iyi bir karakter testi uygulamak istediginizden bahsediyorsunuz. Bunlar guzel seyler. Ogrenmekistedigim bir konu var.

1-Siz ne kadar sermaye koyabileceksiniz
2- Sizin bu organizasyonda goreviniz ne olacak? Tek basiniza makina basinda calisabilecek misiniz? Malum su an isiniz oldugundan bu is aksamlari mi yapilacak?
3- Pazarlama isini ustlenen biri var diyelim. Diger kisi ne yapmali?
4- Fiyati 10.000 dolar olan bu kompresorun ikinci eli bakilamaz mi? Hatta daha ucuza bile yaptirilabilir, cevrem bu konuda vardir. Bu kompressorun adini, sizin calistiginiz yerdeki makinanin markasini soyler misiniz? Uretici tespit etmek istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Mühendis
MEKATRON
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
29/12/2007 :  20:42:15  Alıntı
benim koyabileceğim sermaye yeterli olamadığı için ve kredi gibi bir şeye düşmemek için yatırım ortağı arıyorum . işin her kısmında ben görev alacağım yanım da bulunacak kişiler benim arkadaşlarım
ekibim değil kurulacak sistemlerin ve transfer işini web aracılığı ile araştırsanız da anlam verecek bir bilgi olmadığını anlarsınız bu iş birebir içine girildiğinde anlaşılır ve ortak olacak şahıslarında
hayata bakış açıları benim için önemli

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.77 saniye.
19:27:36, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım