Yeni Bir Fikir ! ( Geri Dönüşüm ) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Bir Fikir ! ( Geri Dönüşüm )

By_PiSLiG
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
25/06/2011 :  17:00:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaşlar kurumuş bitki atıkları toplanıp kıyılarak talaş elde etmek veya o talaştan mdf tarzı bişeyler ortaya çıkarmak mümkünmüdür ?
fikirlerimiz paylaşsak bu konuda bi ilerleme katedebilirmiyiz acaba ?
DeĞiŞMeYeN TeK ŞeY DeĞiŞiMiN KeNDiSiDiR ...

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İnternet
akademisyen41
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
26/06/2011 :  00:02:17  Alıntı
kardeşim o konuda çalışmalarım var ona "pelet" deniyor. Granül yakıt olan bir ürün ama emin ol ne pazarı var nede üretimini yapan... Yapacaksanda o işi adana'da yap çünkü piyasadan parayla alacağına kış aylarında adana'da hava kirliliği var çünkü millet mısır anızı yakıyo vali çook şikayetçi bu konuda yeterki tesis kur yakmasınlar ve hava kirliliği olmasın o sana yardımcı olur...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bankacılık-Finans
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
26/06/2011 :  18:36:02  Alıntı
güzel konu yatırım yapılırsa %100 tutacak iş 3 yıldır pellet üretimiyle ugraşıyoruz.Akademisyen araştırırsan pazarı çok geniş,üreticisi iki Konya firması ve bir biz Kayseri firmasına ulaşabilirsin.

en ucuz ısınmak ve enerji için yakıt türüdür ve en temiz cevreci yakıttır.

Kullanılan ham madde mdf talaşı,mobilya artık talaşları,çam talaşı vs.

saygılar...
bilgi paylaşıldıkca anlam kazanır.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Diğer
akademisyen41
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
26/06/2011 :  20:09:51  Alıntı

Kardeş araştırdım merak etme adana'da doğaç pelet var tesislerini gördüm. Bu dediğini maden mühendisi kız arkadaşımla beraber araştırık. Bu pelet uçucu bir madde avrupada tonu 250 euro avrupa devletleri eğer kurarsan %5'lik vergi indirimide yapıyor. Ben bu projeyi istanbul ticaret odasına ***ürdüm adamlar güldü senin o dediğin pelet'e ankara üniversitesinden analiz raporu aldım % 80 uçucu bir ürün yani saman gibi yanıp sönüyor. O dediğin mdf , talaş vs. varya o en kolayı kardeş bilmiyorsan bana sor söyleyeyim.3 kalite pelet yapabilirsin. Düşük, Orta ve yüksek kalorili o dediğin talaş en düşüğü içine kiraz çekirdeği koyarsın ateş daha kalorili olur ve bunlara zeytün çekirdeğide koyarsan yüksek kalorili olur. Yani kalori içine ne koyacağına bağlı kayserili kardeş banada senin gibi akıl veren oldu paramı harcadım yok adanaya git gel yok analiz ettir....

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bankacılık-Finans
celebice
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
26/06/2011 :  20:48:28  Alıntı
Bahsettiğiniz pelet adlı ürün hangi bitkilerin ertıklarından oluşuyor biliyor musunuz acaba?Bu artık ve/veya atıklar uygun ortamlarda su ve sıvı haldeki büyükbaş hayvan gübresi ile karıştırılırsa yaklaşık 50-60 gün süreyle metan gazı üreterek çürürler ve bu gazın diğer adı da biyogaz'dır.Biraz hidrojen sülfür içerir ama yanıcı ve doğalgaza yakın (%80) verimde ısı enerjisi verir.Biraz basit anlattım; ama eğer hidrojen sülfür ayrıştırılırsa ; kombi veya kalorifer benzeri bir ortamda yakılırsa ısı ve elektrik üretiminde değerli bir enerji hammaddesi girdisi olur.Ayrıca çürüyen bitki atıkları tamamen organik gübreye dönüşür ve de gazdan daha değerlidir.Biraz araştırın internette çok bilgi ve örnekleri var...

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Esnaf
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
26/06/2011 :  22:07:47  Alıntı
İlk yorumumda ne pazarı var ne üreticisi yazına nazarandı Akademisyen nikli arkadaşım
Akademisyen nikli arkadaşım benim yorumumda seni suçlayıcı veya bilmiyorsan bana sor tarzı bir yazı oldugunu sanmıyorum burası fikirlerin seviyeli bir şekilde tartışıldıgı bir forum sitesi olarak bakıyorum ve sana yanıt olarak bilmiyorsan bana sor yazısına nazaran yanıtımı vermek istiyorum.

Sen araştırmasını yapmışsın ben ise o düzeyi aşarak 3 yıldır üretimini yapıyorum.bu pellet yakıta öyle kiraz çekirdegini ve zeytin çekirdegini koymak kolay iş degil eger koyarım ben dersen yakıtı satabilecegin maliyet te alıcısını bulmak imkansız kömürden pahalı fiyata ürün çıkar.
Her akıl verenden ıspatını istemediysen sen araştırma yapmayı sadece yazılanlara ve duyduklarına kanmışsın demektir diye bakıyorum olaya

pellet yakıt var kalorisi 4.500 kaloriyi geçmez.
pellet yakıt var kalorisi 8.000 rahat gecer.
Aslında soruya cevabı vermişsin ama içine katkı ne koyacagını bilmiyorsun.Kullanılan ham madde mdf talaşı,mobilya artık talaşları,çam talaşı vs.(burda önemli olan ise o vs. yazan nokta acaba neler oldugu)

Diger normal pellet üretenlerden farklı bir numaran olmalı ki ürünün yok satsın bunu bulmak sana kalmış bunu ne araştırarak bulursun nede nette bulursun bu yetenek,düşünce,deneme ve şans işidir.Dogru ürünü ve katkılı yüksek kalorili (düşük maliyetli) ürünü ürettikten sonra gerisi pazarlama zanaati

Saygılar....

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
26/06/2011 :  22:23:26  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akademisyen41
kardeş banada senin gibi akıl veren oldu paramı harcadım yok adanaya git gel yok analiz ettir....

bende bu yazdıgın gibi bildigim bir meslek için Antalya'yı yol etmiştim. Araştırma ve arge için çok param gitti. en az 8 defa bir sezonda git gel yol etmiştim.
para ve emek harcamadanda işe giriş yapmak zor iş(iş olur veya olmaz) kısmet nasip işi

saygılar...

hamamcı
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/11/2012 :  20:31:28  Alıntı
benim elimde çuvallanmış durumda 1000 tona yakın mdf talaşı bulunmaktadır peletleme yapan ciddi kişilerle iletişime geçmek istiyorum 05327907692 nolu telefodan ulaşabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Kastamonu  |  Meslek : Sanayici
cakal_tm
Üye

Toplam 126 yazı
08/12/2012 :  19:03:34  Alıntı
Güncel pelet fiyatlarını yazar mısınız arkadaşlar.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
saban2510
Üye

Toplam 116 yazı
10/12/2012 :  09:18:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
peki bu pellette zeytin çekirdeği kullansak olur mu? yukarda bahsedilmiş kiraz ve zeytin çekirdeğinden. peki fiyatları nelerden gidiyor. temiz yakıttan çok fiyatı kömürden odundan daha ucuza geliyormu ? ? pellet için alternatif hammadde ve kaliteli hammaddeler nasıl bulunabilir.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Diğer
hamamcı
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/12/2012 :  21:54:25  Alıntı
peletin hammaddesi mdf talaşıdır kardeşim ancak ben pelet leme yapmıyorum hammadde sıkıntısı çeken arkadaslara nakliye hariç tonu 200tl den çuvallanmış sekilde gönderebilirim.

Yerleşim : Türkiye / Kastamonu  |  Meslek : Sanayici
ahmet2626
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
12/01/2013 :  16:36:23  Alıntı
arkadaşlar pelet alternatifmi ?
cevap: pelet alternatif deil şimdilik pellet talaşının tonu 100-150tl ama bunu sıkıştırmak için kullanılan elektirik ve yapılan masraf 100 lirada daha ekleniyor anlıyacağınız pellet fiyatı oluyor 200 tl e birde paketleme stok sahası zaten kuracağınız tesis 200,000 tl sadece makineler maliyeti tonda 250 tl ulaşabiliyor bunu satış rakamınız %17 karla 300 tl olsun kömür yerine kullanılabilirmi kullanılır ama piyasada bunu insanlara inandırmak çok zor. ben bu işle ilgili 2 yıldır araştırma yaptım talaşla ilgili aklınıza ne gelirse mangal kömürüde dahil türkiyede hazır alıp yakmak yada satmak daha avantajlı o yüzden bıraktım.
ama ben bunu başka teknikle daha ucuza mal edrrim diyen varsa tanışmak isterim

hamamcı arkadaşım sadece mdf tozu ile sıkıştırma sağlayamazsın içine nemli bi madde daha koymalısın ama fiyattın yüksek geldi bizdede var çam-kavak-kayın talaşı satarsan bu fiyata benimkilerede el at derim hatta direk sana devredeyim 125-150 den...

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : İmalat
biomaksan enerj
i

Yeni Üye

Toplam 15 yazı
09/01/2017 :  14:10:20  Alıntı
YENİLENEBİLİR BİO KÜTLE ENERJİDE ATIKLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

• ORMAN - MOBİLYA - AHŞAP SEKTÖRÜNDEKİ ATIKLARIN KURUTULUP PELLETLENMESİ
TARIMSAL ATIK ve YEM FABRİKALARININ (mısır sapı - pamuk sapı - haşhaş sapı - buğday sapı - arpa sapı vs..) kurutulup pelletlenmesi

KÜÇÜK BAŞ (Tavuk) ve BÜYÜK BAŞ HAYVAN ÇİFTLİK GÜBRELERİNİN KURUTULUP PELLETLENMESİ

2 FAZ VE 3 FAZ ZEYTİN YAĞ POSASI PİRİNANIN KURUTULUP PELLETLENMESİ

MEYVE ÇEKİRDEĞİ ve POSASI (nar kabuğu - portakal kabuğu - şeftali çekirdeği - üzüm çekirdeği vs...)KURUTULUP PELLETLENMESİ
MADEN ÜRÜNLERİNİN KURUTULUP PELLETLENMESİ
(bentolit - grafit tozu - mermer tozu - kömür tozu vs...)

•BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN ARITMA ÇAMURUNUN KURUTULUP PELLETLENMESİ

PARÇALAMA - CİPS - YONGA -TOZ TALAŞ - ÖĞÜTME - KURUTMA - PELLETLEME - SOĞUTMA - TORBALAMA - DEPOLAMA - TAŞIYICI SİKLON SİSTEMLERİ VE FULL OTOMASYON SİSTEMLERİ KURMAKTAYIZ !!!

BİOMAKSAN ENERJİ KURUTMA VE PELLETLEME SİSTEMLERİ
Gsm : 0554 983 97 58
Tel : 0232 853 16 38
E-mail : biomaksanenerji@gmail.com
Adres : 7 Eylül Mah.5534 Sok.No:112 TORBALI / İZMİR

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
ExportMedya
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
02/02/2018 :  21:20:03  Alıntı
istanbulda marmara talaş diye bir firma var, o firmada sorularınıza cevap verebilir diye düşünüyorum. www.marmaratalas.com web sitesindeki ürünleri incelerseniz konuyla direkt bağlantılı.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Serbest meslek
halil han
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
17/05/2020 :  00:56:07  Alıntı
istanbulda ayrıca Talaşsan diye bir firma var. pelet üreticilerine hammadde tedarik ediyor. www.talassan.com bu bilgide burada işinize yarayacaktır.

Yerleşim : Birleşik Arap Emirlikleri / dubai  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.45 saniye.
17:41:12, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım