Satış Konusunda Çok Büyük Sıkıntılar Var:( - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Satış Konusunda Çok Büyük Sıkıntılar Var:(

askkk_cicegi
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/11/2007 :  00:39:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

iki bayan arkadaş bi büro açtık. web sitesi yapıyoruz, ticari programlar satıyoruz. ama satış için çıktığımızda dinlemiyorlar bile. teknolojiye çok uzak bi kesim. hiç sıxak bakmıyorlar. at gözlükleriyle bakıyorlar. nasıl bi davranış içinde olmalıyız. nasıl onların bu konuyta sıcak bakmasını sağlayabiliriz. bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var
Suskunlugum Asaletimdendir, Her Lafa Verecek Cevabım Var. Bir Lafa Bakarim Lafmi Diye, Birde Lafi Söyleyene Bakarim ADAM Mı Diye.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
22/11/2007 :  11:14:17  Alıntı
işiniz gerçekten zor..
kolonya,parfüm vs ıvır zıvır satılan bir dükkana girdim.web sitesi muhabbeti dönüyordu.300 ytl civarı bir para sadece sitede minik bir yerde bulunsun diye verilmişti.. ve dükkan sahipleri de cok iştahlıydı. (bkz. www.edirneliyiz.biz ) bence önce bir bulunduğunuz şehre ait bir rehber yapın.. rehber site (ek olarak broşur, kitapcık vs de olabilir) yaptıktan sonra misal gıda bölümünde kebapçılar bölümüne sadece rehbere eklemek için 50-100 ytl sembolik ücretler isteyin. en azından minik bir broşür hazırlayıp telefon numaranızı vs bırakıp ayrılın..zaten dakika bir gol 1 zor olur... site gelişmeye ve tıklanmaya başladıkca ve tabiki müşteriden geri dönüş olduğu zaman size karşı ilgileri artacaktır..ben döner, yemek vs gibi yerel yerlerin telefon numaralarını arayıp buldugumda internetten buldum demiştim..adamlara bir sürü o şekilde internetten aldık numaranı felan diye geri dönüşler oluyormus...bu şekilde oldugu zaman site rehber bölümünüzde özel web sayfası ya da yepyeni bir web sitesi hazırlatmak icin iştahlanacaktırlar..

ayrıca bağlantılı olarak başımdan geçen minik bir olaydan bahsedeyim... daha önce internet kafede bir süre çalışmıştım.. edirne ciğercisi bir lokanta sahibi gelmişti... elemanın biri önceden web sitesi hazırlamıs rehber olarak.. sonra site sahibi sanırım şehir dışına cıkmıs o işleri bırakmıs..iletisim adresi de vermemiş... işin esnek noktası ise ciğercinin telefon numarası değişmiş..rakip ciğerci bu lokantanın eski numarasını kapmış... web siteden de güncelleme yapılmadıgı icin tabiki yeni ciğercinin işleri patlamıs :) benim basıma da gelmisti..diger yerden söylüyordum ama başka bir lokanta adıyla geliyordu..herhalde isim degisikligi yapmıslardır diye düsünüyordum :) her neyse lokanta sahibi o telefon numarasını nasıl değiştirebiliriz diye bana gelmisti.... hosting firması aynı şehre aitti.. hosting şirketinin adresini tarif ettirdim sanırım oradan güncellediler :)
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
Devrim Ersöz
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
23/11/2007 :  13:11:57  Alıntı
Yeni işiniz hayırlı olsun. Bu dönemde iş kurmak ve yeni atılımlar yapmak gerçekten cesaret istiyor. Öncelikle bu cesaretiniden ötürü siz kutlarım.
Pazarlama kısmına gelince. İnsanlar ve firmalar hep fayda kavramı üzerine talepte bulunurlar. Siz müşterilerinize gitmeden önce şu soruların cevaplarını vermelisiniz

1. Potansiyel hedef kitlenizde hangi müşteriler ve firmalar var?
2. Neden bunları hedef olarak belirlediniz?
3. Bir web sitesinin ya da ticari programın hedef kitlenizdeki müşterilere katacağı faydalar nelerdir?
4. Bu faydaya karşı katlanacakları maliyet nedir? Bu maliyet başka bir harcama ya da maliyetleriyle karşılaştırabilir mi?
5. Hedef kitlenin dikkatini çekmek için ne yapmalıyız? ( Örneğin 3 sayfalık off-line bir site yapıp cd de sunsanız ilgilerini çeker mi? İnsanlara yaptığınız işlerin örneklerini gösterebilirsiniz ama kendi isimlerinin ürünlerinin kendilerine özel şeylerin içinde olduğu örnek tasarımları görmek ürün sahipliğini ve satınalma isteğini arttıracaktır.
6. Toplantı ya da görüşme talaplerini e-card ile yapın. Bu e-card içinde hedef firmaya ait birşeyler olsun (logo resim vb)
7. Hedef firmaların stratejisini araştırın. Çevrelerindeki kişi ve kurumlardan vizyonlarına dair bilgi alın. Böylece onlarla ortak dilde konuşmuş olursunuz.
8. Rakiplerinizin ne yaptığını inceleyin. Başarı hikayalerini okuyun.
9. Firmalara barter önerin. Hizmetlerinizle ihtiyaçlarınızın maliyetini değiştokuş edin.
10. Deneme süreli pilot siteler hediye edin.
11. Renki avantaj ve faydaları anlatan broşür vb yaratıcı dokümanlar tasarlayın, basın, dağıtın
12. Yakın çevrenizin networkunu ve referanslarını kullanın
13. Referans verenlere hizmetlerinizde indirim uygulayın
14. Teknolojiden korkan bir kesim var. İnsanları teknik dil ile bunaltmadan basitçe hizmetlerinizi ifade edin.
15. Güçlü bir sunum hazırlayın matbu dokümanlar ya da barkovizyon üzerinden sunumunuzu canlı bir şeklide gerçekleştirin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
dkocak
Üye

Toplam 161 yazı
23/11/2007 :  22:27:34  Alıntı

Devrim bey yazınızı çok beğendim, kendi adıma faydalanılacak çok güzel tavsiyeler, teşekkür ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
askkk_cicegi
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
26/11/2007 :  01:08:30  Alıntı
gerçekten çok güzel bilgiler verdiniz inş söylediklerinizle insanlara ulaşabiliriz. en azından teknolojiyle tanıştırabilsek bizim için büyük avantaj olur. teşekkürler...
Suskunlugum Asaletimdendir, Her Lafa Verecek Cevabım Var. Bir Lafa Bakarim Lafmi Diye, Birde Lafi Söyleyene Bakarim ADAM Mı Diye.

askkk_cicegi
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
26/11/2007 :  01:29:52  Alıntı
arkadaşlar web sitesi ve ticari programlar konusunda satış yapıyoruz ama program hakkında bilgimiz olmasına rağmen kendimizi ifade edemiyoruz. müşterinin karşısında kilitlenip kalıyoruz söyleyeceğimiz her şeyi unutuyoruz. sizce bunun önlemek için ne yapmalıyız bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz

Devrim Ersöz
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
27/11/2007 :  08:54:59  Alıntı
Yeni aklıma gelen bir şey daha ekleyeyim. İnternette ücretsiz hosting sağlayan bir sürü site var. (Freeservers, Kobiline, Mynet vb). Bir çok iş yeri bu sitelerden free web sayfası açıyor. Bunun tercihin en büyük nedeni kolay tasarım imkanı sunması ve ücretsiz olması. Bu sitelerden hedef müşteriler bulup onlara uygun maliyetli çözümler ***ürebilirsiniz. En azından web yapma konusunda isteği olan ve bu konuda mesai harcamış kişilere ulaştınız demektir. Başarılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.83 saniye.
21:28:01, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım