Birkaç Fikir - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Birkaç Fikir

Tulay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/11/2007 :  21:01:00 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam Sevgili Arkadaşlar, Siteyi Baya Bir Araştırdım Ama Kenime Yönelik Bir Cevap Bulamadığımdan Konu Açmayı Uygun Gördüm.

Günümüz sektörlerinde bilindik işler dışında çok fazla yeteneği olmayan benim gibi insanların yapması gereken veya yapabilecekleri iş alanları yok denilecek kadar az.

elimizde bulunan 25 .000 ytl parayla ne yapabiliriz diye birkaç iş düşündüm , kardeşimle beraber yapıcaz bu sermayeden başka birşeyimiz yok.

kuruyemiş dükkanı yapalım dedik (içki haric) içinde bakliyat vs de bulunsun

veya mandıra türü gıda ama bunlara uygun başımızı sokup bismillah diyebileceğimiz bir yer bulamadık.

ama birde kokorec işide yapabiliriz diye düşündük, bilirsiniz işte kokorec gerekirse köfte vs döner şu bu, bize en yatkınıda bu diye düşündük ama tam karar vermedik.

sizce nerde nasıl ne iş yapılmalı bu seceneklerden, biz giyim veya kozmetik düşünmüyoruz anlamadığımız bir sektör cünkü birde sezon diye eski ürünleri verirler bize anlamayız bile.

ilginiz için şimdiden teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
osg
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
10/11/2007 :  19:01:05  Alıntı
gıda sektörüne girmek istiyorsunuz çünkü size daha garanti geliyor. sıcak para ve zahmetsiz. boşverin kokoreçi döneri. onları herkes yapıyor. size önerebileceğim stanley's hot dog's. 20.000 euro karşılığında franchising satın alıp bu işe girmenizi öneririm. güvenilir ve büyük bir türk firmasıdır. ayrıntılı bilgiyi web sitesinden öğrenebilirsiniz. adresleri www.stanleysbest.com. ayrıca arayıp bilgi almak isterseniz iletişim bilgileri de web sitelerinde mevcut. gerçekten ilgilenirseniz size kataloglarını ve sunum dosyalarını kargo ile yolluyorlar. yakınınızdaki bir büyük alışveriş merkezinde yerinizi ayırtıp başlamanızı tavsiye ederim. başarılar.
osg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
gercekdusunur
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
11/11/2007 :  11:13:27  Alıntı
öncelikle bilmediğin ve anlamadığın hiç bir işe girme.elindekindende olursun.hangi işi yapacağına karar ver.sektör araştırması yap.gir ve o işle ilgili firmalarda çalış.tecrübe olmadan kaybetmeye mahkumsun.bak kardeşinde var.2 kişi neler yapar neler.yeterki yapmak isteyeceğiniz işi öğrenin.acele etmeyin tecrübe edinin...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Tulay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
11/11/2007 :  14:06:23  Alıntı

sevgili osg bahsettiğiniz sisteme ait bir fast food işi ancak avm veya çok işlek yerlerde olabilir bizim buna gücümüz yetmezki yinede teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
mmuzun
Üye

Toplam 153 yazı
12/11/2007 :  09:25:47  Alıntı
ticari anlamda tecrübesiz birinin franchising veren biriyle çalışmasını uygun bulmuyorum.çünkü bir tanesi piyasada kurt olmuş diğeri daha kuzu dikkatli ol. Bir işte tecrübe edinmek için biryerler gir ve bir müddet çalış ve daha sonra bu işi yapmaya çalış tabiki gireceğin işide iyi seç tecrübe edin ve kendin yap. Bu daha doğrudur kanımca....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
kuşadası
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
07/03/2008 :  02:18:41  Alıntı
Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki, stanleysbest Türk değil, bir amerikan firması. Ayrıca döneri, kokoreçi ya da benzerini bugüne kadar gördüğümüz gibi yapmak zorunda da değiliz. En azından bize ait. Azıcık onur yüklenip bu ürünleri dünya ligine taşımayı da hedefleyebiliriz sanıyorum. Allahın amerikalısını ülkeye soka soka neyimiz kalacak bilmiyorum. Dilimiz gidiyor, onurumuz zaten hak getire. Her taraftan kemiriliyor. Bir sosisli sandviç için amerikalıya gereksinim duyacak kadar yaratımdan yoksun muyuz acaba? Geçelim efendiler sıcak köpek satma çabalarını. Satacaksak o ürünü Türkçemizin ve ruhumuzun da onurunu kurtararak hayatta ben de varım diyebilelim. Acı çekiyorum... Sevgiler ve saygılarımla...

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Reklam
supernova
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
07/03/2008 :  09:58:51  Alıntı
Selamlar,
Sayın Kuşadası çok esaslı bir konuya değindi, Türkçemiz hem bilimsel hemde sosyal hayattan siliniyor, Sömürge ülkesi gibi ana dilimiz değil x yabancı dili hangi düzeyde konuşabildiğimiz araştırılıyor ve iş araken yabancı dil bilmeyen insanlarımız da cahil, 2. sınıf insan muamelesi görüyor. Trajikomik ve ülkemiz için sonderece sakıncalı bir durum. Bana hizmet verecek ,benim paramı alan insanla ilişki için niye onun dilini konuşmak zorunda kalayım, o benim dilimi öğrensin. Neymiş ortak dilmiş.... Konu ile alakalı bir yazı değildi affedin.
Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ozdoganmu
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
07/03/2008 :  14:17:10  Alıntı
arkadaşlar kokoreç işi yapmak bayan için uyguı n değil kanattimce.gec saatlerde kokoreç daha fazla satılıyor ve diğer kardeşi ile beraber dönüşümlü çalışmayı planlıyor benim tavsiyem kadınlarla ilgili butik magaza v.s. üzerinde düşünmeniz
mozdogan

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.95 saniye.
11:14:53, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım