Lojistik Yöneticiliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Lojistik Yöneticiliği

EnesS
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
23/04/2011 :  16:20:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

mrb arkadaslar ben birsey danışmak istiyorum sizlere ben üniye hazırlanan lise son öğrencisiyim lojistik yönetimi okumak istiyorum fakat lojistik yönetimi ile pek fazla bir bilgim yok ve birde bu lojistik yöneticilerinin kazançları maaşlarını merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardımlarınız için tsk ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Öğrenci
mstyuksel
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
28/04/2011 :  10:19:39  Alıntı
oyle cok kazandıklarını soyleyemem :)
ayrıca lojistik yoneticisi olmak oyle kolay bir iş değildir. Çok istekli ve uzun tecrubelere sahip olmanız gerekir. Zaman, çalışma pişme..
Zaman geçiyor...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
29/04/2011 :  09:56:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Boşver bu süslü isimli işleri. Bizim ülkede bu işler kara düzen yapılır. Lojistikten parayı 50 adet tırı parkına çekmeyi başarmış parayla nakliye işleri yapan adam kazanır. O kendine nakliyeci der. Lojistiğin kelime anlamı ne desen sana cevap bile vermez. Zaten bir anlamı da yoktur. Yani adam bu davranışında çok haklıdır.

Kapak kapak mal taşıyan kırık dökük kamyomcu bile değme lojistik uzmanından daha iyi durumdadır.

Lojistik okumaya gerek yok ne yazık ki. Lojistik uzmanı olmak istiyorsan ille de gidip bir uluslararası nakliyat firmasına temizlikci olarak gir. Tır yıkayıcısı bile lojistiğin detayları hakkında daha fazla bilgi sahibidir.

Bu okullar bizim ülkede sonuca hizmet etmiyor. Diplomayı veriyor seni yolda bırakıyor. Sen de uzmanım diyerek strese giriyorsun karnın aç olarak.

Okula harcayacağın parayla vadeli bir kamyon al işe hemen başla. Her şehirde bulabileceğin kamyon garajına git, esnaf odasına kayıt ol mal taşımaya başla.

Yüksek maaşlı bir lojistik yöneticisi olmak için diplomadan önce iyi bir çevren sağlam tanıdıkların ve piyasada feci şekilde pişmiş bir kişiliğin ayrıca lojistik işlerinde sıkıntı olan büyük bir firma tanıyor olman gerekli. Çevren seni o firmaya pompalar sende büyük şaşalarla o firmaya kurtarıcı olarak büyük transfer paraları ile gidersin. Diplomana pek bakan olmaz.

İki yabancı dil öğren. Yurtdışı alışverişlerinde uzmanlaş. Bilgisayarını geliştir. Herhangi bir lisans programından diploma al. Bunları özgeçmişine yaz iş ara. Geçinecek kadar maaşlı bir iş bulursun.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
karalizm
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
15/05/2012 :  21:53:47  Alıntı

Merhabalar,
Önemli olan senin bu mesleği iyice araştırıp bunu yapabilirm demen.Ben lojistik mezunuyum şu an kurumsal bir firmada lojistik uzmanı olarak çalışıyorum.Hiç birşey kolay değil birden olmuyor lojistik ise kısaca sana şöyle açıklıyım karnın acıkır yani bünye yaşaması için enerjiye ihtiyaç duyar gidersin yiycek bişeyler alırsın sonra doyarsın daha sonra vucüt enerjiyi tekrar harcar ve senin o yiyeceğe ulaşman için hareket etmen gerekir ve yine enerji yani devir daim daha da kısacası lojistik nefes gibidir kesilince hissedilir ben mesleğimi seviyorum ama bu meslek bir çok iş kollarını altında barındırır satınalma ihracat ithalat dış ticaret depolama yurt içi sevkiyat organizasyon ve daha bi çok iş kolu iş bulmanın zor olduğu bu devirde iyi bi staj istek ek destek olarak yabancı dil bu konuda 1 0 önde olmanı sağlayacak piyasayı takip etmen gerekecek zamanı iyi ayarlaman teknolojik yenilikleri özellikle lojistik ile ilgili olanları takip edicen anlıycağın iş yani seviyosan sıkıntı yok
brkksl

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
Ahmet Us
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
15/05/2012 :  22:50:12  Alıntı
karalizm çok güzel özetlemiş.tebrik etmeden duramıycam.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Yöneticilik
frantic82
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
26/06/2012 :  12:48:32  Alıntı
Zor iş Lojistik, Depo, Nakliye, Satın Alma vb. hepsini senkronize bir halde yapmayı gerektirir. Firmların asıl kahramanları lojistik müdürleri , şefleri, uzmanları ve diğer çalışanlarıdır... Heleki benim gibi Rusya gümrüklerinde falan çalıştıysanız sağlam sinir yapısı gerektirir :)

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Rostov  |  Meslek : Diğer
haciogluticaret

Üye

Toplam 116 yazı
27/07/2012 :  05:04:19  Alıntı
lojistik gerçekten stresli bir iştir, ve zordurda.Saatin belli olmaz, sigaraya başlarsın günde 2 paket rahat içersin :)

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İlaç Sektörü

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.08 saniye.
09:48:11, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım