Fikirlerinize İhtiyacım Var - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikirlerinize İhtiyacım Var

umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
22/01/2011 :  11:10:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.Ben eşinden yeni boşanmış 2 çocuk babası bir insanım.Eşim çocuklarımızdan 4 yaşındaki oğlumu bana bırakıp gitti.şu an ankarada kendi evimde oğlumla birlikte yalnız yaşamaktayım.sizlere danışmak istediğim konu şu arkadaşlar siz benim yerimde olsaydınız ve çocuğunuzu bırakabileceğiniz kimseler olmasaydı ayrıca çocuğunuzu kreşe vs bırakabileceğiniz maddi bir dayanağınızda bulunmasaydı nasıl bir yol izlerdiniz
o kadar zor bir durumki bir yandan çocukla ilgileniyorum diğer yandan nasıl bir iş yapayım diye kara kara düşünüyorum çocuğumu emanet edeceğim kimsemde yok.İnanın benim yerime kendinizi koyup önereceğiniz fikirler benim için çok değerli.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
umudumsun

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İşsiz
ddmddm
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
23/01/2011 :  18:15:39  Alıntı
gerçekten zor durum allah yardımcınız olsunuz. home ofis çalışmayı düşünmezmisiniz ama para kazanmak ilk başta zor. zamanla ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
ddmddm
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
24/01/2011 :  04:56:50  Alıntı
nayim bey güzel bir fikir ama bence en son ihtinal bu olmalı 1-2 ay içinde bey efendi çocugunu tekrar almak isterse verirlermi zannediyorsunuz. ama verdiğiniz fikrin ışıgında kendimce değiştirerek diyebilirimki valiliğe belediye gidip yardım talep edebilir. çıkar yol kalmazsa sizin söylediğiniz yol düşünülmeli bence Allah herkesin yardımcısı olur yeterki ona inanıp sabredelim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  11:49:40  Alıntı

öncelikla hayırlı günlerim dilerim arkadaşlar nayim bey yazdığınız fikir sonucu itibariyle tam bir çıkış yolu ama babası olarak çocuğumu sosyal hizmetlere teslim etmenin bende açacağı vicdan azabı vede çocuğuma duyacağım özlemin yükünü kaldırmamın imkansız olduğu kanaatindeyim.sayın ddmddm valiliğe belediyeye gidip yardım isteyemem (yani bahsettiğiniz gıda;para;eğitim vs gibi yardımlarsa) sebebine gelince üzerime kayıtlı evim ve arabam var onlarında diyeceği evin araban var bide yardımmı istiyorsun.Yalnız şöle diyeyim biliyorsunuzki kuru ev yada araba karın dyurmuyor maalesef .İş konusuna gelince normal yaşantımda anahtar teslimi daire içi dekorasyon işi yapıyorduk aile olarak.Ama derlerya hani bi düşmeye gör ne zamanki ben 4 yaşında bir çocukla başbaşa kaldım işde o anda çevremdekilerin iyi gün dostu olduklarını anladım.buna ailemde dahil.Düşünebiliyormusunuz Ablam çocuk gelişimi öğretmeni o bile oğlumla ilgilenmiyor.Farkındayım yazdıklarımda tezat gibi görülen noktalar yok değil ama her ne kadarda gerek ailemin görünürde yakınımda ama gerçekte çok uzakta olması gerek ev araba sahibi olup işim varken bu konuyu açıp sizlerden fikir talep etmem.Ama şuna inanın aslında benim derdim çoğu kişinin yanında belki devede kulak misali kalabilir çok şükür başımızı sokabileceğimiz evimiz var sağlığımız sıhhatimiz yerinde ama durumumdaki bana sıkıntı yaratan konu sadece bu duruma zamansız yakalanmış olmam uzun lafın kısası arkadaşlar insan etinin ağır olduğu söylenirdi 4 yaşında bir çocuğun aileme ve çevremdekilere bu kadar ağır geleceği aklıma gelmezdi vardır belkide kendilerine göre sebebleri .Kısaca hem kafanızı şişirmemek babında hemde zaten çoğu kişinin sıkıntıda olduğu bu günlerde bir sorunda ben yaratmayayım diyerek sizlerden gelecek fikirleri saygıyla beklemekteyim.Bu dünya döne döne arkadaşlar fikirleriniz benim için çok önemli hayırlı günler dilerim
umudumsun

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
24/01/2011 :  11:59:53  Alıntı
slm
özel mesaj attım okursanız...
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
tubagürel
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
24/01/2011 :  12:33:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bence arabanızı kiralayın, aylık en az 500-800 lira kazanırsınız. bu arada da yapacak birşeyler düşünürsünüz. biz işimiz için kiraladığımız berbat arabalara bile aylık 800 ödüyoruz... bir fikir. Allah yardımcınız olsun, eşinizede insaf versin, sizede tekrar hayata tutunma gücü. şu anda en kötü durumda olan çocuğunuzdur büyük ihtimalle...onun için düştüğünüz yerden kalkın, güçlü olun...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  12:48:05  Alıntı
sayın gürsay balo özel mesajınız henüz ulaşmadı.Sayın tubagürel dediğiniz fikir gerçekten çok mantıklı.Ama bu zamanda gerçekten güvenilir bir rentecar bulmak çok zor arkadaşlar aranızda rentecar işiyle uğraşan kişiler varsa lütfen beni yanlış anlamasınlar her meslekte olduğu gibi sizlerin mesleğindede bazı art niyetli olan insanlar yok değil sözüm meclisten dışarı .Şimdi arabamızı kiralayıp oturduğumuz yerden para kazanalım derken elimde kalırsa 4 teker bir aküyle adliye koridorlarında sürünmek bunca sıkıntının üstüne biraz ürkütücü hatta bir o kadarda korkutucu geldi kaldıramam diye düşünüyorum zaman ayırıp fikir sunduğunuz için canı gönülden teşekkür ederim.az riskli kendimizi geçindircek fikirerinize muhtacım hayırlı günler diliyorum herkese.
umudumsun

umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  14:59:49  Alıntı
arkadaşlar sabırsızlıkla fikirlerinizi beklemekteyim bu arada bende fikir üretmekteyim acaba diyorum evimde bişiler üretip satabilirmiyim.ankarada üretim yapan arkadaşlar varsa aranızda bende evimde ürettiğiniz ürünlerde yardımcı olmaktan memnun olurum.ne biliyim işde nikah şekeri olur poşet imalatı olur galoş imalatı olur dantel felan yapamamda ütüleriniz olur vs vs olur.maddi durumum çok süper olmamakla beraber ihtiyacım olan sadece 1 yetişkin birde çocuğun giderleri işde ne biliyim yokmu arkadaşlar bir fikri olan hayırlı günler dilerim
umudumsun

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
24/01/2011 :  15:01:05  Alıntı
özel mesaj gönderdim size
gursoybalo

redirect
Üye

Toplam 255 yazı
24/01/2011 :  15:03:24  Alıntı
güzel kardeşim çevrende araştırıp tutacaksın şöyle Allahtan korkan merhametli sevecen bir bayan kardeşimizi çocuğuna bakıcı olarak. Sende gidip çalaşacaksın. Bu kadar basit. Tüm bunları yapmak için param yok diyorsan. Arabanı satıcan düşük model alıcaksın. Aradaki para ile tekrar işlerini yoluna koyucaksın.
redirect

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  15:22:07  Alıntı
sayın redirect formulunuz gerçekten harukulade yalnız ortada 2 ufak sorun var birincisi çevremde Allahtan korkan merhametli sevecen bir bayan bulsam saten ben onunla evlenmeyi düşünürüm tabi o bayanda isterse 2ncisi arabam 95 model orginal kartal sl yani zaten yeterince düşük model 5.000 tl ye almısdım hadi diyelim sattım derdime derman olcanı sanmıyorum.BU ve bunun gibi fikirleri inanın çok düsündüm ama çıkamıyorum işin içinden valla aklımın almadığı asgari ücretle 5 kişilik bir aile kirada nasıl geçiniyor.kendi kendime dedim şöle bir şarkı yazayım bir anda patlasın belki dedim şarkının telif haklarından bir geçim olur;sonra gene dedim kendi kendime bişi icat edeyim edemesem bile en azından aklımda icadı üretsemde elbet bi sponsor bulurum yok oda yok olmuyor nabıcamı şaşdım kaldım bişi var ama ne onu bulamıyorum fikirleriniz benim için önemli arkadaşlar sonuçta memleketi kurtarmıcaz arkadaşlar 2 kişinin birisi çocuk hayatını idame ettirebilmesi için bi sonuç elde edicez haydi hayırlısı bu arada gursoybalo bey sizin yazınız kaldırılmış sanırım ilginize teşekkür ederim
umudumsun

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
24/01/2011 :  15:28:27  Alıntı
olur mu arkadaşım.
linki ni veriyorum
http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=47553
gursoybalo

umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  15:46:14  Alıntı
gursoybalo kardeşim linke baktım fikir güzel dediğin gibi 1 tl ye binse çocuklar kaldıki binerlerde illakide geçim olur hatta geçimdende fazlası olur.bu ve bunun gibi işlerin aslında uygulayanıda çok bak misal ben şimdi sabah erkenden kazan yoluna arabayla gidip (kazan dediğim yer ankaranın bir ilçesi) arabanında arkasına doldursam simit pogaça gözleme börek vs yanınada semaverle çay koysam inan bana 2 saat gibi kısa bi sürede hemde zabıta belediye vs korkusu olmadan tam iş e gidiş saatinde 150 tl den aşşagı düşmez net kar oranım . ha diceksinki madem öyle neden yapmıyorsun güzel kardeşim şöle bi düşünürsek inan fikir çok aslında ama dediğim gibi fikri üretende uygulayanda çok olayı baştan alacak olursak ben kazana sabah erken saattte gitsem simit börek satmaya 1.cisi yer bulamam 2.cisi sattırmazlar sizin fikrinizde tıpkı buna benzer sonuçlanır bilmiyorum manisada nasıl ama ankarada yaşayanlar bilir gece düşünsen bir fikir bulsan uygulamaya kalksan sabah uyandığında sanırsınki rüyanda fikrini çalmışlar hemen uygulamaya koymuşlar işin özeti dostum emin ol ankarada o işi yapanda çoktur yapmaya çalışanda yani bazı işler için sermaye ve tanıdık (özellikle tanıdık hele bu devirde) şart beklemedeyim ilginç ve nacizane fikirlerinizi
umudumsun

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
24/01/2011 :  15:53:24  Alıntı
ne diyeyim.
Fikirler ortada uygulaması size kalmış
gursoybalo

umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  16:23:08  Alıntı
naabsam naabsamki yokmu aranızda çığır açacak bir fikri olan aslında çığır açmasınada gerek yok ayda 500 tl bide sigortamı karşılıcak bisiler hıı
umudumsun

drafthorse
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
24/01/2011 :  17:15:00  Alıntı
Allah yardımcın olsun kardeşim,benim durumumda seninkinden farklı değil...allahtan iyi kötü bir işim var..aslında meslegınıze devam da edebılırsınız aldıgınız iş nerdeyse çocugunuzu da yanınızda ***ürün gözetiminizde oynar en azından..
h.elmaci

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Muhasebe
umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/01/2011 :  17:30:09  Alıntı
savul kardeşim senin durumunu pek bilmiyorum ama Allah seninde yardımcın olsun bu parayı icat edeninde Allah belasını versin boşanmışlığınamı yanarsın annesiz çocuk büyüttüğünemi yanarsın hiç bişiye konsantre olamıyorsun onamı yanarsın kardeşim senin durumunu bilmiyorum ama nacizane bi tavsiyem olcak sen sen ol asla ve asla ben olma görünürde halledilmesi çok basit gibi gözüken ama araya durumumdan dolayı psikolojimin hasar görmesi çocuğumun anne özlemini giderebilmek için göstermek zorunda olduğum çaba ve bunun yanında ufak çaplıda olsa geçim dertleri vs vs yani anlıcan cennetide cehennemide dünyada yaşıyomuşuz gibime gelmeye başladı inanılmaz sıkıntılı bi durum ve Allah kimseyi düşürmesin bu duruma hani tamamen maddi bi sıkıntı olsa baş edersin bi nevi dersin kuru ekmeğe talim ederim bu homidigırtlağı beslerim ama bi taraftanda manevi sıkıntı olunca o etkiliyo işde Allah kimseye huzursuzluk vermesin kardeşim sağlık sıhhat bide huzur gerisi faso fiso hayırlı akşamlar dilerim tavsiyen içinde savul kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun
umudumsun

umudumsun
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
27/01/2011 :  13:12:03  Alıntı
buradayım yıkılmadım ayaktayım vede beklemedeyim günceldir saygılarımla
umudumsun

HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
27/01/2011 :  22:42:01  Alıntı
Sayın umudumsun,

Ne zamana kadar 500 tl ile geçineceksinizki..bence siz belediyenin yada devletin kreşlerini bir araştırın derim ben onlar aylık 60-80 tl gibi rakamlara oluyor.Bununla ilgili belediyeden yada valilikten yardım talebinde bulunabilirsiniz

En kötü ihtimalle iş bulana kadar sizi idare edecek 300 tl - 400 tl gibi bir rakamla sizin evinizde yada kendi evinde çocuga bakacak ona da ek gelir olacak bir komşu bulmanız..

Ben etrafımda komsularda goruyorum bakıcılardan memnun kalmıyor bıcok kısı komsusundan destek alıyor hemde cok daha uygun fıyatla..mesela bızım komsu 300 tl ye bakıyor..

Evde yapılabilecek işleri zaten birçok bayan çoluk cocuk bır arada cok coook uygun fıyatlarla yapıyor..Bence sız bıran once cocugu kres veya bakıcı konusunda halledıp hayatınıza devam edın..Evde yapılacak ısden pek faıde saglayabılecegınızı sanmıyorum.
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
sebnemm
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/01/2011 :  02:04:07  Alıntı
Merhaba Engin Bey
Öncelikle durumunuza çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun umarım atlatacaksınız bu kötü günleri kısa zamanda.
Evde yapılacak iş demişsiniz ve 500-1000 tl sizin işinizi görecek anladığım kadarıyla ben sanırım sizin sorununuza çözüm buldum bir arkadaşımız size home ofis çalışmayı önermiş zamanla kazanırsınız diye yazmış.
Benim önereceğim işde bu home ofis olarak çalışmak çünkü ben bu şekilde çalışıyorum gecen ayki kazancım 245 euoro ama artarak çoğalacak çünkü ben ek gelir diye değil asıl iş olarak tam zamanlı bu işe zaman ayırıyorum disiplinli çalışıyorum 4 ay sonra 500 euro ve üzeri kazanc elde etmek hedefim.Bu işe başlamak için 170 tl sermaye gerek size ve bu yatırdığınız 170 tl yi ilk ayınızda fazlasıyla kazanıyorsunuz fazlası derken 3 üye yaptığında 40 eurodanX3=120 euro kazanc olur 170 tl ayırdığınız bütçe aynı ay içinde size 240 tl olarak döndü.Ve kazancımız belirttiğimiz bankada
hesanına düzenli olarak yatırılıyor.
Daha detaylı anlatırım ilgilenirseniz bu gece daha fazla devam edemeyeceğim gözlerimden sıkıntım var kapatam gerek yarın bağlanabilsem devam ederim
herşey gönlünüzce olsun
Şebnem Hülya

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : İletişimci
umitkaragoz1988

Üye

Toplam 135 yazı
29/05/2013 :  15:25:08  Alıntı
bahsettiğiniz iş ne üzerine merak ettim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.53 saniye.
23:41:53, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım