Nalbur Dükkanı Açmak İçin Gerekli Herşey - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Nalbur Dükkanı Açmak İçin Gerekli Herşey

biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
21/12/2010 :  12:46:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

mrb herkeze. ben inşaat sektörü üzerine çalışıyorum boya, badana, su tesisatı, fayans vb. kendime bi nalbur dükkanı açmak istiyorum 15.000 tl sermayem var

herhangi bir ustalık kalfalık vb. belge gerekirmi nalbur dükkanı işletmek için ?

esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt olmak mecburimidir ?

Nalbur dükkanı işleten ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1: dükkan açmak için max. ne kadar gider ( burda kasıt sadece dükan açma işleri muhasebe, belediye, yazar kasa vb giderler )

2: malzemeyi en ucuza nerden alabilirim ( mazağa ismi veya toptancı ismi biliyorsanız yazarsanız iyi olur )

3: ortalama bir nalbur günde ne kadar ciro yapabiliyor ( genelde 500 tl. gibi diyorlar fakat sitedeki nalbur arkadaşlardanda fikir almak istiyorum)

4: bu dükkanı iyi iş yapması açısından hangi bölgede ve nasıl bi cadde üzerinde açmam daha etkili olur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
alihaydar50
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
21/12/2010 :  19:21:45  Alıntı
ayni işi bende düsünüyorum benimde bilgim yok bu konuda yardimci olursaniz arkadaslar memnun oluruz hep beraberce

Yerleşim : Türkiye / Nevsehir  |  Meslek : Serbest meslek
biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
21/12/2010 :  21:54:40  Alıntı
etrafındaki en yakın nalbur en az 300 m uzakta olmalıki müşteriyi çekelim ama uzun süredir araştırmama rağmen nalbur dükkanları çok olmasına rağmen nalbur dükkanlarının işletilmesi, açılması sırasında ne gibi işlemler yapılması gerekiyor hiç bir bilgi paylaşılmamış. ayrıca ben boyacılık yaptığım için nalburdan boya alırken nalburcular genelde biz boyadan para kazanmıyoruz derler , fakat nalbur dükkanı açarken en fazla parayı boya malzemelerine harcamamız gerekiyo madem kar yapılmıyor o zaman her renk boya bulundurmak yerine en çok tercih edilen 4 veya 5 renk boya bulundurmak en mantıklısı gibi geliyor bana.

işte bu yüzden sitede nalbur arkadaşlar varsa mail adresi yazabilirlermi kendileri ile görüşmek isterim yada deneyimlerini burda yazarak paylaşırlarsa çok sevinirim.

şimdiden teşekürler...

auray56
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
21/12/2010 :  22:30:38  Alıntı

Nalbur dükkanı üzerine benimde bilgiye ihtiyacım var.... Tecrübelerinizi paylaşırsanız bende çok menmun olurum şimdiden çok teşekkür ediyorum... Bu arada biser19 arkadaşa da ayrıca teşekkür ediyorum bu konuyu açtığı için....

Yerleşim : Fransa / Auray  |  Meslek : Diğer
biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
22/12/2010 :  12:33:27  Alıntı
ali.carikci verdiğin bilgiler için çok sağol www.sahibinden.com sitesindeki ilanları bende inceledim birkaç tanesi ile görüştüm fakat dükkandaki malları kar ko**** satıyolar yani alınmaz ama sirkecidekilere bi bakıcam en kısa zamanda.

.....................................
ayrıca bir sorum olacak esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmak mecburimi bunu araştırdım fakat bazı yerlerde mecbur bazı yerlerde mecbur değil diyor :S

..................................................

ilk açılış için gereken miktarı araştırmalarım için şöle belirledim sizde fikir verirseniz sevinirim

dükkan kirası aylık : 750 tl ( 5* 750= 3750 )
ruhsat masrafları : 500
esnaf sanatkara kayıt: 650
ilk açılış noter*maliye masrafları: 200 tl
yazar kasa : 500 tl
fatura ve matbuu evraklar : 400
bağkur : 240
tel su : 80
muhasebe :65
oda aidatı :50
kdv hariç diğer vergiler aylık: 25
stopaj: 120

bu giderleri bulabildim yani ilk açılışta en az 6500 tl gözden çıkarmak gerekiyo boş bi dükkan için sadece.

daha içine mal alınıcak :D onlarda bizim tercihimize kalıyor.

kaba taslak en az 20.000 tl lik mal almak içinde gider :S

brstskn
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
23/12/2010 :  10:14:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sadece boya satarak geçinemezsin hatta masraflarını bile zor karşılarsın.istanbul piyasası daha zor.ekmek yemek istersen hırdavata ağırlık ver.istoç veya tahtakale işini görür.nalburculuk dipsiz kuyu gibidir.ben trakya bölgesinde bu işi yapıyorum.bide sezonluk iştir.yazacak o kadar çok şey varki aslında.veresiyesi boldur,spotu boldur,markalı boyayı faturalı attım 130 tl ye alırsın.spotta fiyat 100e kadar düşer.peşin paran varsa spotla mücadele edebilirsin.tek bir marka asla yetmez en az 5 farklı firmayla çalışman lazım.20.000 sermayeyle ancak 7 ünite raf doldurursun kalanı nasıl olcak.v.s v.s uygulama yaparsan ekmek yersin.yoksa halk ve usta bazlı iş yapcam dersen elindeki sermaye 6 ayı bulmaz erir gider.yardımcı olmak isterim aslında.soruların varsa sor 12 yıldır bu piyasanın içindeyim.Allah gönlüne göre versin öncelikle.
iş fikirleri

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Esnaf
markalı
Üye

Toplam 172 yazı
23/12/2010 :  13:33:00  Alıntı
Ben internet üzerinden bu işin toptancılığını yapmak istiyorum.Her ilden bayii lazım.Bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba ?

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
27/12/2010 :  22:18:11  Alıntı
bu konuda daha fazla yardımcı olacak arkadaşlar yokmu

tufan60
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
30/12/2010 :  12:25:56  Alıntı
ben bu işin toptan pazarlama ve parekende işiyle uğraşıyorum bu işe en az 150,000,00 tl sermaye gerktiriyor müşteri gelir sana hiç bulunmayan ürünü sorar dün benim elaman aradı abi müşteri geldi ee perçin makası soruyor şimdi örnek verdim perçin makası yılda yada 2 yılda 1 tane satılır paran stokta duruyor olacak küçük sermaye ile dönmez bu işler birde depo meselesi benim 3 depom var depo kiraları çok memla tutuyor bu iş %400 karlı bir iş ama mal rafta yatıyor sürüm olması gerek

Yerleşim : Türkiye / Tokat  |  Meslek : Sigortacı
biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
30/12/2010 :  12:54:18  Alıntı
tufan60 verdiğin bilgiler için çok teşekür ederim. benim amacım öyle büyük bir iş değil bu piyasanın içinden olduğum için ben bu dükkanı asıl açma sebebim iş çevremi genişletmek ve yapıcak olduğumuz işlere kendi dükkanımdan mal tedarik etmek aradada işte her halükarda müşteri gelir gelen müşterilerede ufak tefek satış yapmak.

zaten dükkanda en çok tercih edilen şeyleri bulundurucam ( örnek: marshal boya çeşitleri, polisan boya çeşitleri, tesisat malzemeleri, boya malzemeleri, ve hırdavat ürünleri seri satılan.

benim asıl amacım dükkanın camına tesisat işleri, boya badana işleri, fayans işleri, kartonpiyer işleri, elektrik işleri yapılır diye yazılar yazcam veya ufak afişler koycam dükkan içine gelen müşteri usta aramicak ben ufak olanları kendim yapçam babam arada sırada dükkana bakacak bazende bu işleri komisyon karşılığı yaptırcam tanıdık usta arkadaşlarım var uygun fiyata yaptırıcam bende müşteride memnun kalır fiyattan o konuda şüphem yok. ama ben hiç dükkan işletmedim, vergi, stopaj, vb . bir çok şeyi hesaba katmam gerekiyor sermaye biriktikçe dükkana malzemede alıcam ilk aşamada bana aklmdaki soruları cevabı lazım;

1: esnaf sanatkarlar odasına kayıt mecburimi
2: malzemeleri en uyguna nerden alabilirim ( istoç, tahtakale, sirkeci dışında )
3: ben cama iş ilanları yazınca bu işi kendim yaparsam ayrı başvuru yapmam gerekiyormu( belediye, v.d vb yerlere )
4:

tufan60
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
30/12/2010 :  13:23:47  Alıntı
esnaf odası kayıtı mecburu degil ancak belediye ruhsatı alırken belediyenin istenilen evraklar arasında oda kayıt belgesi istiyor o yüzden kayıtın mecburi malzeme işine gelince karaköyde en hesaplısı camlarına yapacagına boya firmaları tabela yaptırıyor küçük bir tabela gösterişli daha iyi çünki reklam vergisi çok fazla tutuyor

Yerleşim : Türkiye / Tokat  |  Meslek : Sigortacı
biser19
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
30/12/2010 :  16:57:54  Alıntı
boya firmalarından tabela yaptırmak içinde en az 10.000 liralık boya almak gerekiyordur ben boyayı spot almayı düşünüyorum aslında yoksa kar oranı çok düşüyor. dediğinden anladığım kadarıyla cama yazılan yazılardanda vergi alınıyor. dükkan içinde afişler asarım bende gelen müşterinin ilgisini çeksin yeterki ileride ustaya ihtiyacı olduğunda bu nalburda böyle ilanlar vardı diye aklına gelir. belirli müşterilerimiz zaten var. müşteri kitlesini genişletebilirsek nalburda hiç satış yapmasak dahi para kazanabiliriz. özellikle yaz aylarında her binada 2 daire boya badana oluyor eski binaların çoğundada fayans ve tesisat işleri çıkıyor.

ama işte nalbur dükanını öyle iş yapan şirket gibi kullanmakileride sorun çıkarmasından endişe ediyorum çünkü biz bu piyasanın içinde yetiştik yövmiye il çalışarak bir tesisatçı dükkanı açmak istesek ustalık belgesi gerekiyor birde o belgeyi almak için uğraşmak istemediğim için nalbur dükkanı açıp müşteri bulmak istiyorum.

aykut007
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/02/2011 :  05:36:15  Alıntı
herkese slm anadolu ağırlıklı gezici olarak toptan ve sürümlü ahşap merdiven (çeşitleri) ,ağaç sap fırça kürek kazma çekiç ve benzeri bana öneride bulunabilcek arkadşlar varmı bunların yanında hangi ürünler gider saygılar....

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Ticaret
Doqan
Üye

Toplam 149 yazı
12/03/2011 :  23:41:43  Alıntı
Öncelikle Herkese Merhaba.
1996 Yılından beri bu işin içerisindeyim her türlüsünü yaptım tezgahındada çalıştım, toptanındada
her zamanda bir nalbur dukkanı açmayı hedefledim (halada hedefliyorum)
Ama gelgelim bu iş söz edildiği gibi basit değil arkadaşlar. 20,000 tl. 50,000 tl. gibi rakamlara girecek arkadaşlar anca kendilerini kandırırlar.
Eğer bu işi gerçekten yapacam diyorsanız büyük bütce ayırmanız gerekli.
Boyadan Para kazanamazsınız Boyadan para kazanmanın tek yolu 2. grup boya satmaktır. Marshall,filli,dyo gibi markalardan para kazanamazsınız ama bunlarıda dukkanda bulundurmanız şarttır.
nalbur kısmına gelirsek bu işin ana prensibi yok dememektir musteriye yok demeyeceğiniz bi çeşiti yapmakta büyük bir sermaye gerektirir.

Bu işin en iyi tarafı Senetle çalışabileceğiniz Çok ender sektörlerden biridir.
Eğer nakit para ile alım yaparsanız iskonto oranınız alım gücünüze göre değişir.

ben cesaret edip açamadım hala ama açma cesaretini gösteren arkadaşlara başarılar..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
isguc
Üye

Toplam 292 yazı
14/03/2011 :  01:07:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
[quote]Yazıyı gönderen - biser19
ali.carikci verdiğin bilgiler için çok sağol www.sahibinden.com sitesindeki ilanları bende inceledim birkaç tanesi ile görüştüm fakat dükkandaki malları kar ko**** satıyolar yani alınmaz ama sirkecidekilere bi bakıcam en kısa zamanda.

.....................................
ayrıca bir sorum olacak esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmak mecburimi bunu araştırdım fakat bazı yerlerde mecbur bazı yerlerde mecbur değil diyor :S

..................................................

ilk açılış için gereken miktarı araştırmalarım için şöle belirledim sizde fikir verirseniz sevinirim

dükkan kirası aylık : 750 tl ( 5* 750= 3750 )
ruhsat masrafları : 500
esnaf sanatkara kayıt: 650
ilk açılış noter*maliye masrafları: 200 tl
yazar kasa : 500 tl
fatura ve matbuu evraklar : 400
bağkur : 240
tel su : 80
muhasebe :65
oda aidatı :50
kdv hariç diğer vergiler aylık: 25
stopaj: 120

bu giderleri bulabildim yani ilk açılışta en az 6500 tl gözden çıkarmak gerekiyo boş bi dükkan için sadece.

daha baslamadan gıttı paralar turkıye gırısımcıyı bastırmak ıcın vergı bastırıyolar.
www.kadinforum.net

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
muratksk
Üye

Toplam 245 yazı
01/12/2011 :  22:12:56  Alıntı
Eski bi konu ama tekrar tekrar baslik acip kirlilik olmasin diye hortlatayim dedim:-)
konuyu acan arkadasin sorularina ilaveten isin icinde olanlarin cevaplamasini rica edecegim bi kac sorum olacak
1-) İyi bir lokasyonda bir nalbur ne kadar ciro yapar?
2-) En cok para tutan mal boya olduguna gore on siparisle calisilabilnir mi?
3-) Kar marji ne kadardir?
4-) Ortalama 70 80 m2 bi dukkan kac paraya dolar hirdavat agirlikli?
5-) İsi bilmiyorum onceden tecrube edinmek gerekir mi?
Simdiden tesekkurler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
general1
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/10/2014 :  03:06:38  Alıntı
Arkadaşlar uygun fiyata tavan boyası satıyoruz.İlgilenenler bana plastenboya@yahoo.com adresinden
mail atabilir.

17,5 kg 24,5 TL
10 kg 15 TL

veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
28/06/2019 :  00:47:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Nalbur dukkani ne kadar kazandirir ?
https://enuygunfirmalar.com/haber/nalbur-dukkani-nasil-acilir.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.91 saniye.
13:02:13, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım