Tanıtım Ve Satış Elemanlarının Dikkat Etmesi Gerek - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tanıtım Ve Satış Elemanlarının Dikkat Etmesi Gerek


Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
28/12/2001 :  14:48:17   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


1- Ziyaret gerçekleşmeden önce, görüşme yapılacak yetkili ve firması hakkında mümkün olduğunca çok bilgi toplamak, muhtemel soruları tespit ederek cevaplar hazırlamak,

2- Görüşmelere randevu alarak gitmeye dikkat etmek,

3- Temizliğe dikkat etmek. (Saçlar, tırnaklar, sakal tıraşı gibi) Ayrıca göze batıcı, rahatsız edici tarzda renk ve biçimde giyim aksesuar ve makyajdan kaçınmak,

4- Her alıcı tipine uygun materyali görüşme esnasında hazır bulundurmak. Ürün bilgileri, firma bilgileri, referans listesi, ürün numuneleri vs.

5- Görüşme esnasında ‘ANA BAŞLIKLAR’ diyebileceğimiz ürün ve firma ile ilgili detay bilgilerin özeti niteliğinde, her konuda çarpıcı bir cümle hazırlayıp uygun şekilde muhtemel alıcıya bunları aktarmak. Ardından öncelikle hangi konu ile ilgilendiyse o konuyu derinleştirmek. Böylece konuya ilgisi olan yerden başlamak suretiyle ilgi çekmek.

6- Görüşme yapılan yetkilinin söylediklerini çok iyi dinlemek. Talep, ihtiyaç ve sıkıntılarını gerçekten anlamak. Çözümü için içten davranmak.

7- Dürüst olmak, asla yalan söylememek.

8- Görüşme sonrasında değerlendirme yaparak kendisindeki iyileri ve kötüleri not etmek.

9- Mümkün olduğunca detaylı bilgi alarak bunları görüşme detayları ile birlikte rapor haline getirmek, bunları Satış Destek Birimine aktarmak.

10- Müşteriyi takip etmek. Ziyaretleri aksatmamak.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

0.98 saniye.
11:28:43, 1 Nisan 2020, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım