? 2 Yıl Sonra Geri Ödemeli Kredi Hakkında Bilgi ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

? 2 Yıl Sonra Geri Ödemeli Kredi Hakkında Bilgi ?

BRKY
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/10/2010 :  22:46:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun zamandır forumda ziyaretci olarak dolaşıyorum güzel fikirler çıkıyor ortaya.

Şuan işsizim ve elimde 10.000 TL kadar bir para var aklımdaki işi yapmak için ise bana 20.000 TL kadar daha para lazım. Bir arkadaşım bi ara bazı bankaların yeni iş kurmak isteyen işsizlere 30.000 TL ye kadar 2 sene sonra geri ödemeli düşük faizli kredi verdiğiniz söylemişti ama internet üzerinden yaptığım araştırmalarda kayda değer bir bilgi edinemedim. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

Böyle kredi veren kurum ve kuruluşlar varmı?

Herkeze Kolay Gelsin İlgilenen Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
18/10/2010 :  09:59:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bence yok ama siz araştırmaya devam edin. fakat bu arada yardım ederiz diyerek elinizdeki 10.000 i almaya çalışacak olaan ddev firma görünümündeki meleklerded de kendinizi korumayı ihmal etmeyin...
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
BRKY
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
18/10/2010 :  12:41:31  Alıntı
İlginiz ve Tavsiyeniz İçin Teşekkür Ederim.

munen
Üye

Toplam 277 yazı
18/10/2010 :  15:08:53  Alıntı

Ben hiçbir bankanın 2 yıl sonra geri ödemesi olan bir kredi vereceğini sanmıyorum. Olsa olsa devletin kobilere falan verdiği kriz kredileri falan olabilir.
İnsan ol yeter !!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
BRKY
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
18/10/2010 :  18:19:38  Alıntı
İş kurmak için gerekli olan parayı nasıl bulabilirim peki bi bilginiz varmı? Ben dükkanımı ilk açtığımda epey bi borçun altında olacam krediyi ödemeye hemen başlıyamam diye korkuyorum. 6 ay sonra filen ödeme başlasa iyi olur ödeme hemen başlarsa beni çok fazla sıkıntıya sokacak hatta geç ödeme gibi bi durum bile söz konusu olabilir. O yüzden biraz çekiniyorum.

yumitasarim
Üye

Toplam 422 yazı
18/10/2010 :  18:49:23  Alıntı
Bekleyin biraz daha para biriktirin.Bu sene kurmanız şart mı?Şunun için soruyorum krediyle kurulan işyerinden sıkıntıya düşersiniz.
İstiridye Mantarı İstanbul

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
TBUDT
Üye

Toplam 187 yazı
18/10/2010 :  22:06:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Efendim bağlı bulunduğunuz kaymakamlığa gidiyorsunuz
Proje planı ve sunum dosyası alıyorsunuz
Yazı İşlerine de sorarak güzel bir proje hazırlayıp yazı işlerine bırakıyorsunuz. Gerekirse kaymakama elden vermeyi deneyin.
Devlet baba ya gönderilecek. Devlet baba he derse kaymakamlığın kefaletiylwe ziraat bankası veya halkbankası size kapıyı açacak.
2 yıl ödemesiz 5 yıllık kredi alabileceksiniz.
15000 tl
ama bunu nakit vermiyor devlet.
Fatualarını mal alımlarını dükkanını dükkan malzemeni vs alıyor

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Ticaret
BRKY
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
18/10/2010 :  22:55:47  Alıntı
Umutlarımın bittiği yerde yetiştiniz TBUDT çok teşekkür ederim. Kabul olması çok düşük bir ihtimal sanırım ama olsun yarın keşke araştırsaydım keşke yapsaydım demekten iyidir. :D:D:D:D

Tekrar Tekrar Teşekkürlerimi Sunuyorum

akfer
Üye

Toplam 131 yazı
19/10/2010 :  15:38:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), kendi işini kurmak isteyen işsizlerin umudu oldu. İşsizlere meslek eğitiminin yanı sıra karşılıksız para ve faizsiz kredi veren kurum, ilk mezunlarını verdi. Kurslardan yararlanan vatandaşlar meslek sertifikası sahibi olurken, içlerinden kendini işyerini açanlara 4 bin lira bağış ve 40 bin lira sıfır faizli kredi verildi. İSTESOB'un Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdare Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte yürüttüğü projenin ikinci ayağı, önceki gün başlatıldı. Bu kapsamda 150 aday daha eğitime alınacak.

Ücretsiz verilecek olan 60 saatlik eğitimde, kendi işini kurmak isteyen işsizlerin girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmeti alarak, iş planlarını hazırlamalarının sağlanması amaçlanıyor. "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" adı altında verilen meslek eğitim kursları, İSTESOB'un Bakırköy'deki merkez binasında gerçekleştirilecek. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, "Yeni girişimcileri iş hayatına kazandırmak ve gençlere iş imkanı oluşturmak için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi.

İSTESOB'un iş fırsatından yararlanmak isteyenler, başvurularını 10 Mayıs gününe kadar kurumun Bakırköy'deki merkezine yapabilecekler. İŞKUR'un da destek verdiği eğitimi tamamlayıp iş planlarını hazırlayan vatandaşlara, önce "Katılma Belgesi" veriliyor. Bu kişiler işletme kurmaları halinde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde "Yeni Girişimci Desteği"ne başvurma hakkı kazanıyor. Başvurmaları durumunda 4 bin lira bağış ve 40 bin lira sıfır faizli kredi kendilerine ödeniyor. Eğitimlere katılabilmek için; İŞKUR'a kayıtlı işsiz olma, sosyal güvencenin olmaması (SSK-BAĞKUR), 18 yaşını tamamlamış olma, en az ilköğretim okulu mezunu ya da iş kurmak istenilen alanda geçerli bir sertifika ya da belgeye sahip olma, (meslek Liseleri ve üniversite mezunları için sertifika şartı yok) ve girişimcilik eğitimine daha önce katılmamış olma şartları aranıyor.
Elbette başka alternatifler de var.Elinizdeki 10 bin ile hic kredi almadan da iş yapabilirsiniz.
Araştirmaya devam edin.
Başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
y8mil
Üye

Toplam 167 yazı
19/10/2010 :  16:30:40  Alıntı
abicim bulunuz kaymakamlıkda yada belediye başkanı encümen gibi baba adam varsa nakitde veriorlar ben aldım 30 milyara kadar veriyorlar he birde kefil isteniyor

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Kamu sektörü
TBUDT
Üye

Toplam 187 yazı
20/10/2010 :  00:32:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - BRKY
Umutlarımın bittiği yerde yetiştiniz TBUDT çok teşekkür ederim. Kabul olması çok düşük bir ihtimal sanırım ama olsun yarın keşke araştırsaydım keşke yapsaydım demekten iyidir. :D:D:D:D

Tekrar Tekrar Teşekkürlerimi Sunuyorum

Ortak olursanız her ortak başı 10.000 tl pay yükselyor. daha fazla kişi iş sahibi sosyal güvence sahibi olacağından işlemlerde öncelik sağlanıyor.
Bu ortaklar kadın olursa daga öncelik var
Bu kadınlar hiçbir sosyal güvencesi yoksa dünya bankası kredisi ilede destekleniyor.
ama en fazla 5 ortak olabilirsiniz.
65.000 oluyor toptam kredi.
bayan ve sosyal güvencesi olmayan ortaklarsa dünya bankasından da hibeler oluyor karşılıksız

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Ticaret
BRKY
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/10/2010 :  20:16:20  Alıntı
Ben şuan hiç bir yere başvuru yapmadım hala araştırma içerisindeyim. Çünkü yanlış bişey yaparak kredi alma imkanımı azaltmak istemiyorum. Ödemelerimin düzenli olduğu bankadan bir mesaj geldi bugün akşam üzeri Onaylamış on ihtiyaç krediniz hazır gibisine bir mesaj geldi araştırdım iş kurmak için kredi yok içerisinde eğitim gezi düğün vs. vs. olmayacak yani neyse soruya geçelim.

Eşimle ortak bir iş yapma şansım varmı peki veya işletmeyi eşimin üzerine açsak herşey ona ait olsa o iş veren ben çalışan olsam olurmu evliyiz ve şuan eşiminde benimde sosyal güvencesi yok.

Bu iş benim için gurur meselesi oldu ailem yapamazsın olmaz diyor ben yaparım olur diyorum. Yarında Sizlerin Fikirleri ve Yardımları Sayesinde Diyecem YAPTIM OLDU :D

ticarette cesar
et şart

Yeni Üye

Toplam 73 yazı
04/11/2010 :  11:30:39  Alıntı

arkadaşlar,
Yatırım kredisi haricinde, öyle 2 yıl ödemesiz kredi şu anda yok. ne kaymaklığın referansıyla, ne kosgeb, ne Halkbankası neden yabancı kaynaklarda...
2 yıl ödemesiz kredi; yatırım kredisi adı altında olabilir ancak. vede yatırımın projesi olmalı, meblağlar ise 10 bin- 30 bin gibi rakamlar değil bilakis milyon usd' civarındadır.

kredi konusunda aklınıza takılan şeyleri sorabilirsiniz.
ticarette cesaret şart

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Tekstil
pasazade
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/11/2010 :  20:03:48  Alıntı
kaymakamlık yapıyor dıye bır suru laf var ortada...alan varmı kardesım ??????? alan varsa soylesın yolu yordamı bızde alalım...
bir gün ... !

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İmalat
iccamasiridunya
si.com

Yeni Üye

Toplam 3 yazı
29/11/2010 :  12:10:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8

buraya bir bakın derim, kredi alma koşulları vs. hepsi var. BAzıalrı geri ödemesiz..

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Tekstil
volkan33
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/11/2011 :  20:21:16  Alıntı
merhabalar.elinde yaklasik 50000 tl si olan ve rusyada is yapmayi dusunen arkadas varsa,burada bir pastane veya lokum uretim tesisi acabiliriz.ben yaklasik 3 yildir rusyanin penza sehrindeyim ve burdan evliyim.iyi derecede rusca ve ingilizce biliyorum.1981 dogumluyum,2006 cukurova universitesi gida muhendisligi bolumu mezunuyum.burada suan tekstil(ic giyim)isi ile ugrasiyorum ama hayalimdeki is gida uretimi.dusunen arkadaslar buraya gelerek 1 hafta 10 gun misafirim olurlar,beni tanirlar,sehrin durmuna,bu dusuncemin is yapip yapmaycagina bakarlar.kafasina yatan olursa beraber calisiriz,yok kafaniza yatmaz veya guven sorunu yasarsaniz geri donersiniz.ben burda bir rus firmasina tr den lokum ustasi getirdim ve 2 adet lokum makinasinin alimina yardimci oldum ve adamlar suan gunde 8-9 saatlik uretimle ayda yaklasik 10 bin dolar net para kazaniyorlar.bizim kendi urunumuz ile ruslar para kazaniyorlar,bizler niye kazanmayalim.dusunen arkadaslar olursa facebooktan volkan deynekli yi ekleyebilirler veya 00790 931 85 637 nolu telefondan ulasabilirler

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Mühendis
encarte
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
14/11/2011 :  20:52:00  Alıntı
kaymakamlık ve il özel idarelerinde bayanlara var diye biliyorum. onun haricinde kosgeb, esnaf kefalet bide girişimcilik hibe programları vardı ama bir araştır istersen. bankalarda 2ay ertelemeue deli faiz alıyo 2 yılı düşünemiyorum bile.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.78 saniye.
16:27:31, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım