AB Türkiye Kalite Altyapısına Destek Projesi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

AB Türkiye Kalite Altyapısına Destek Projesi

maliyetisir
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
20/11/2001 :  12:09:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ab'nin Türkiye'de Kalite Altyapısına Destek Projesi hakkında son gelişmelerden haberi olan varmı? 13 milyon euro'luk kısmı AB tarafından karşılanacak bu proje çok önemli bir olay olmasına rağmen, ülkemizin gündelik ve popülist siyasi meseleleri yüzünden rafa kalkmış gibi duruyor, veya bizim haberimiz olmadan bir takım işler yapılıyor. Bu çok önemli olduğuna inandığım projenin son durumu hakkında bilgisi olan varsa lütfen bildirsin.

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : İhracat
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
20/11/2001 :  22:32:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben de ilk defa duydum Mehmet Ali bey,
Sanırım kamuoyunun büyük bölümü de konudan habersiz.
Siz biraz daha bilgi iverebilir misiniz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dogan
Üye

Toplam 49 yazı
21/11/2001 :  10:12:43  Alıntı
Merhabalar Mehmet Ali Bey,

İsmail bey gibi bende yeni duydum bunu ve bir KalDer üyesi olarak kendimden utandım. Bu konudaki haberi nerede bulabileceğimizi bize iletirseniz gerçekten çok faydalı olacak. Yada en azından bir bilgi verirseniz.

Ülkemizin kalite düzyünün yükseltilmesi son derece acil olduğu gerçeğini hepimiz kabul ediyoruz galiba.

Cevabınızı ve vereceğiniz bilgileri merakla bekliyoruz. Görüşmek dileği ile

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Master Black Belt
maliyetisir
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
21/11/2001 :  12:58:18  Alıntı

Sayın Doğan, Sayın Atik ve tüm diğer ilgililer,
Bu bahsettiğim konunun önemi ne ölçüde büyükse, konu hakkında bilgi alabilme imkanıda o ölçüde dar. Biz Detkib olarak bu konuyla ilgili bir bülten yayınladık. Bu bültene aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz; http://www.detkib.org.tr/turkce/sirkuler/argeinfo-001.htm
Bu bülteni hazırlarken yararlandığım başlıca kaynaklar KalDer web sayfası ve İgeme'nin bir yayını idi. Zaten bülten içersinde bunuda belirtmekteyim. Özellikle KalDer'in sayfası vesilesiyle ulaştığım linkler beni başka başka linklere ***ürdü ve konu hakkında ancak bu şekilde biraz bilgi toplayabildim. Her ne kadar bültenimizin başlarında : "Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan "Türkiye'de Kalite Altyapısı'nın Desteklenmesi Projesi"nin finansman anlaşması, Ulusal Koordinatör Hazine Müsteşarlığı ile projenin yürütülmesinden sorumlu taraflardan Dış Ticaret Müsteşarlığı Dış Ticarette Standardizasyon Genel Müdürlüğü ve Kalite Derneği (KalDer) tarafından 17 Nisan 2001 tarihinde imzalanmıştır." şeklinde bir cümle olsada ne yazıkki gördüğüm kadarıyla bu vazifelerinden ve hatta bu konudan bahsi geçen kurumların çoğu yetkilisinin de bir bilgisi yok yada söylemek istemiyorlar. Ayrıca yine; "Projeden yararlanmak isteyen özel kurumlar Proje Ofisi'ne, KalDer veya Ticaret / Sanayi odaları kanalı ile başvurabileceklerdir. Kamu kurumları ise taleplerini DTM kanalıyla ileteceklerdir.
Önerilerin sunulmasına ilişkin prosedür, Proje Kurulu ve Uzmanlık Merkezi tarafından belirlendikten sonra ilgili taraflara duyurulacaktır." şeklinde bir bilgiyi biz bu bültenimizde üyelerimize duyurduk fakat ne yazıkki konu hakkında bahsettiğimiz kurumlardan tatmin edici hiçbir bilgi alamadık. İlgili birimlerdeki yetkili olabileceğini düşündüğüm kişilerle irtibata geçmek istedim ama ya ben yanlış kişilerle görüştüm, yada kimsenin böyle birşeyden haberi yok. Bu durumda büyük bir umutla sarılarak hazırlamış olduğumuz bülten havada kalmış oldu. Ben yinede ümitlerimi yitirmek istemiyorum. Zira ülkemiz adına, özellikle 2005'ten sonra, büyük önem arz edeceğini düşündüğüm bir konu hakkında mutlaka müspet manada gelişmeler oluyordur, olmalıdır diye düşünüyorum. Eğer sizler konu hakkında bir bilgiye ulaşırsanız lütfen bildirin.

:

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
21/11/2001 :  23:12:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Verdiğiniz açıklayıcı bilgiler için teşekkürler Mehmet Ali bey,

bu yardım da aynı deprem yardımlarında olduğu gibi heba olacak herhalde

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
maliyetisir
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/11/2001 :  11:47:21  Alıntı
Korkarım dediğiniz gibi heba olma yolunda. Fakat ben bu meselenin, her ne kadar ümidvar olmasamda, olabildiğince takipçisi olacağım. Belki bir gün birileri vazifesinin ve yetkilerinin gerek ve kapsamlarını hatırlayıp, bu ülke için son derece hayti boyutta önem arz eden bu meseleyle ilgili bir şeyler yapar. Sizlerinde eline bu konuyla ilgili bilgi / belge geçerse lütfen bizlerle paylaşın. Saygılarımla,
MEHMET ALİ

dogan
Üye

Toplam 49 yazı
22/11/2001 :  13:24:01  Alıntı
Mehmet Ali bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Umuyorum ki bu katkı Türkiyenin kalite ve rekabet yolculuğunda belirgin katkılar sağla**** bir gelişim ivmesi kazandırır.

Klite olarak belli bir düzeye büyük şirketlerimizde geldik. Artık sıra tüm ülkede bu hareketin ivmelenmesi ve istenilen noktaya gelmesi.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Master Black Belt
ayçao
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
22/11/2001 :  13:47:09  Alıntı
ülke olarak paraya o derece ihtiyacımızın olduğu şu günlerde, bu konunun takipsiz kalması kabul edilemez bence.

bu konuda herkesin duyarlı davranıp elinden geleni yapması gerekir diye düşünüyorum.

AO.

Yerleşim : / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
maliyetisir
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/11/2001 :  17:44:44  Alıntı
Sayın AYÇAO'nun dediği gibi bu konu güme gitmemesi gerekn bir konu bencede. Lütfen bu konuyu gündeme taşımak adına elimizden ne gelirse yapalım. Ben inanıyorum ki bir gün hak ettiği önem bu konuya verilecektir. Umarım o gün geldiğinde "Biz söylemiştik" demek zorunda kalmayız. Saygılar.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.5 saniye.
18:07:03, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım