Ev Yemekleri Yapan Bir Mekan - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ev Yemekleri Yapan Bir Mekan

aynur_35
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
31/08/2010 :  13:29:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar yaklaşık 4sene orda burda çalıştım ama hiçbir baltaya sap olamadım bunun için kendi iş yerimi açmaya karar verdim. izmirde ev yemekleri yapan bir yer açmak istiyorum.aynı zamanda ev hanımlarınada iş vermek istiyorum konservedir turşu zeytin salça bunların hepsi evde yapılacak ve bölece
ev hanımlarıda kazanacak bende ama tam ayrıntılarına giremiorum. nasıl olur kar bırakırmı aynı zamanda işi büyütürsem serviste yapmak istiorum ama sefer taslarıyla böle fikirlerim var acaba tutarmı yoksa batarmıyım. yorumlarınızı bekliorum.
aynur

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
01/09/2010 :  04:14:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yolda yürürken gördüğünüz bir çok dükkan vardır. Bunları bir kez görür önünden geçer gidersiniz. Takip etmezsiniz. Bu dükkanların bir kısmı uzun yıllar açık kalmayı başaramazlar. Uzun yıllar açık kalmayı başarmış dükkanların bir takım özellikleri vardır. Bu özellikler önlerinden geçerken pek görünmez. Bu görünmeyen özelliklerin anlaşılıp kavranması, çiçeği burnunda esnafların uzun yıllarını alır.

Ailesi esnaf olup dükkan işletmesinin içine doğmuş çocuklar bu uzun tecrübe yıllarını hiç bir risk almadan izlemiş öğrenmiş olur. Bu bakımdan kendisi işin içine girdiğinde bazı badireleri yaşamak zorunda değildir.

Esnaflık tecrübesi bulunmayanlar işin içine girdiklerinde ne yazık ki bazı sıkıntıları her şeye rağmen yaşamak zorundadır. Bu piyasanın, para kazanmanın bir kuralıdır.

Hiç bir esnaflık tecrübeniz bulunmadan açacağınız bir işyeri yeterli sermayeniz ve yeter derecedeki aklınıza rağmen sizi hüsrana uğratabilir. Esnaflığa soyunmak 5 bilinmeyenli bir denklem gibidir. Bu şartlarda girilecek esnaflıkta bir çok şeyi matematik hesabıyla çözemezsiniz. Bu denklemdeki bilinmeyenlerin çoğu bilgi beceri ve hissiyatla tutturulur.

Bir dükkan açtığınızda her ay sürekli ödenecek kalemleri alt alta yazın bir inceleyin. Kira, dükkan aidatı, vergi, telefon , elk, su, eleman, muhasebeci, tabela vergisi, gıda belgesi veya ilgili belgeler, oda aidatı, dükkan malzemeleri, dekor, ısınma gideri, sarf malzemeleri vs. vs. vs.

Bunlar giderler. Bunları kim karşılayacak ? Müşterinin ödeyeceği para karşılayacak. Müşteride bu paranın kokusunu alamıyorsanız bu dükkan açılmaz. Bir çevreniz var mı ? Bir dükkan açsanız insanları o dükkana doldurabilecek misiniz ? Sevenleriniz eşini dostunu size yönlendirir mi ? Bunları buradaki kimse bilemez. Siz bilebilirsiniz.

Dükkan açma işinde iş işletmecinin kafasında biter. 50 kişi size hayatta olmaz batarsın der ama siz batmak şöyle dursun daha da büyürsünüz. 100 kişi harika iş hemen gir der, batmaların en alasını yaşarsınız.

Ev yemekleri maksadıyla mahalle aralarında hanımların açmaya kalkıştığı her 5 dükkandan biri işi tutturup açık kalabiliyor. Acizane istatistik gözlemim böyle. Bu çok iyi bir oran aslında.

Ama hesabınızı iyi yapın. Başaramayacak olursanız, sadece sermayenizi kaybetmekle kalmazsınız küçük ya da büyük bir kuyruğu da olur.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
aynur_35
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
01/09/2010 :  10:15:15  Alıntı
aslında sölediklerinize hak veriyorum .çok doğru fakat düşündüğüm böle bir yer var fakat sadece bunu düşünmekle kalmıorum başka alternatifler peşindeyimde mesala aklımda birde iç çamaşırı mağzası açmakta var veya bir markanın bayiliğini almak kadınlar ve bende o markaya bayılıoruz mesala ama ben şuanda zaten düşünme araştırma beyin fırtınası yapıorum belki bu işe ilk olarak iç çamaşırı mağzası açarakta başlayabilirim. ama şunu biliorumki güzel şeyler yapmalıyım buna mejburum. artık başkalarına muhtaç olmak istemiorum bayan oluncada herzaman gidecek kalacak bir yeriniz olmuo veya birinden bborç iistediğinizde karşınızdaki erkekse başka şeylerde istio tüm erkekler böledir demiorum. ama ben bunlarıda yaşadım. başka iş yerlerinde çalışmak istiosunuz tecrübeniz varmı diolar var diosunuz başka özellikler istiolar dil gibi mesala hep önüme engeller çıkıo artık bıktım inanın bu hayatta yaşarken geri kalan ömrümde iyi bir şekilde yaşamk istiorum. evlenmek istiorum ama henüz ekonomik özgürlüğüm yok kocamdanpara istiyemem kadınlarında kendilerine göre giderleri var ve erkekler bu giderlere gereksiz gözüyle bakıolar kocamda ekonomik özgürlüğüm olmadığında bana istediğim şeylerde sırası değil diyecek ve yine aza kanaat edicem yine mağdur olucam silik bir birey olmaktansa artık risk alarak bir yerlerden başlamak isitorum ben böle düşünüorum ama yoğun bir araştırma içindeyim
aynur

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
hakan4545
Üye

Toplam 116 yazı
02/09/2010 :  13:00:07  Alıntı

benim bornovaya bır kapama salonu acma fıkrım var.sabahları corbada cıkarırım.buldugum dukkan ışlek bı caddede bornovada.bu arada kapama derken sadece alasehıre ozgu alasehıre ben gıbı arada yolu dusupte yemeyen yoktur sanırım harıka bı lezzet ve bu bornovada veya baska bı yerde yok.nasıp olursa bayramdan sonra acmayı planlıyorum.ıns hayırlı olur benım ıcın sızlerınde dusuncelerını almak ısterım
cesur

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.62 saniye.
06:49:48, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım