Hayatımızı Kolaylaştıralım ( Yeni İş İmkanları ) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hayatımızı Kolaylaştıralım ( Yeni İş İmkanları )

hiziyin
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
04/06/2010 :  13:37:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Düşünürken düşünürken aklıma şöyle bir fikir geldi, hayatımızda bizi en çok üzen, en çok sorun çıkaran, en çok yoran şeyleri yazalım bakalım neler neler çıkacak, sonrasında bu sorunlara bir çözüm üretmeyi düşünürüz ve yeni farklı ürünler ortaya çıkabilir.
1. 24 saat bana yetmiyor ( daha az uyusam, az uyuyunca uykumu almama sağlayan bir alet olsa kesin alırım :) )

2. Sağlıklı beslenmek ve düzenli spor yapmak istiyorum, ama etrafımda yeterince imkan yok ( özellikle düşük kalorili ve lezzetli yemek satan bir lokanta yok,yeterince spor yapmak için zaman bulamıyorum )

3. Kredi kartı borcum çoğaldı
4. üst kattaki komşudan şikayetciyim
5. aradığım sevgiliyi bulamıyorum
vb.

Sorunun ne olduğu önemli değil, önemli olan sizin için bir problem teşkil ediyor olması, çözüm bulup bunu yeni bir iş imkanına dönüştürebiliriz..

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Ticaret
hiziyin
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
05/06/2010 :  12:43:35  Alıntı
Avmlere 4-5 kişilik gruplar halince gidince yemek parası çok geliyor :)

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Ticaret
erokas
Üye

Toplam 515 yazı
05/06/2010 :  21:54:23  Alıntı
Yeterli gelmiyor.
Herşey hep yarım ve eksik.
:)

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
aytac1981
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
07/06/2010 :  13:21:20  Alıntı

hiçbirşeyin tadı eskisi gibi değil.20 li yaşlarda yaptığım her uğraşıdan zevk alırken şimdi ise hiçbirşeyin tadı kalmadı..gezmek, yemek ,içmek,sinema vs. bence çözümü buna bulmak lazım...alterneatifi var mıdır?yani o eski tatları nasıl yakalarız..
a.turan_1981@hotmail.com 0536 600 25 34

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Otomotiv
necmibilir
Üye

Toplam 165 yazı
07/06/2010 :  14:01:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben tamirciyim,ama herşey yeni alınıyor,tamir edecek bir şey yok.tamir edecek şey olmayınca iş yok,para yok huzur yok.O zaman ben ne istiyorum?insanların kullandığı bir şeyi ilk bozulduğunda atmamasını..tamir işi ile uğraşanlar da bu ülkenin evlatları..onlar ekmek yemesin mi?

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Esnaf
lionel
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
07/06/2010 :  14:17:59  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - necmibilir
Ben tamirciyim,ama herşey yeni alınıyor,tamir edecek bir şey yok.tamir edecek şey olmayınca iş yok,para yok huzur yok.O zaman ben ne istiyorum?insanların kullandığı bir şeyi ilk bozulduğunda atmamasını..tamir işi ile uğraşanlar da bu ülkenin evlatları..onlar ekmek yemesin mi?

sonuna kadar katılıyorum ama bu sorunun çözümü daha az çin malıdır diye düşünüyorum ... saygılar
aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
necmibilir
Üye

Toplam 165 yazı
07/06/2010 :  14:37:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ne olduysa bu çin malları yüzünden oldu ya..son yıllarda mesleğimde bir müşteriye hesap çıkarıp bu işi şu kadara yaparım dediğim zaman en çok duyduğum söz şu; YA,BU NE,BUNUN YENİSİ KAÇA??

cooperada
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
14/01/2011 :  11:19:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hizmet fiyatını ne kadar düşürsekte yönetim danışmanlığı alan firmaların o bedele karşılık satışların % 40-70 arası ciroları artsada, üretim ve stok yönetimi birebir takip edilsede, maliyetleri düşsede, kurumsallaşarak farklı pazarlara ulaşsalarda. Bunu görememeleri ve her danışmanlık hizmeti maliyetinin çok olduğuna inanarak ön bilgi almaktan çekinmeleri. Oysa birçok dünya ülkesinde danışmanı olmayan firma sayısı azalmakta. Bi bizde oturtamadık alıştıramadık kimseyi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
sdogan34
Üye

Toplam 108 yazı
07/07/2011 :  15:40:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

kardeş malesef bir ürünün tamiri bazen gerçek fiyatını bulabiliyor.böyle bir durumda tamir yerine yenisini almak mantıklı değilmi sence de?
sdogan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
08/07/2011 :  09:39:04  Alıntı
aynen.
geçen orjinal telefonum (çin malı değil ) bozuldu gittim yok parça gelcek yok işçilik şu kadar deyince.
alıp attım çöpe ona vereceğim para ile son model bir telefon alıp ilk taksidini ödedim.
tamirininde garantisi yok iki gün sonra başka bir arıza çıkacak yine uğraş.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Reklam
oguz_ckc
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/07/2012 :  21:30:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

tamir eden değil tamir edilecek şeyin yenisini müşteriye sunan olmak lazım şartlar gittikçe buna sürüklüyor.
Lojistik nefes gibidir, kesildiğinde değeri anlaşılır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
necmibilir
Üye

Toplam 165 yazı
08/07/2012 :  13:09:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben de öyle yapmaya başladım...:) çin malı ürünler satmaya başladım.bozulunca da tekrar yenisini satıyorum...iyiymiş böyle..ama nereye kadar bilemem...

mrf
Üye

Toplam 206 yazı
09/07/2012 :  11:21:36  Alıntı
eskiden yerlı malı haftası vardı tuketımde mıllıyetcılık artık boyle kavramlar kalmadı yenı kusagada aktaramadık cunku uretım ve luks ıthalat hat safhada ıhracatımızı karsılamıyor ve hep ıcten ıce verılen acıklarla gelecegımızı harcıyoruz bıraz tuketendegılde dusunun mıllet olsak bunlar olmazdı tabı ureten olmaktansa tuketen olamk daha guzel gıbı gelsede dogru degıl bıraz dusunmek gereksız almamamk ıhtıyacolmayan bırseyı sadece ucuz dıye veya ılerde lazım olur dıye almak bıle helede ucu dıye cın malı almak hep dusunulmesı gereken konular tabı tv hurrem varken bunlara gerek yok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
tim1572
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
11/04/2013 :  08:45:51  Alıntı
Yeni düzene ayak uyduramayanlar batacak:))))))))))))) yeni klişe cümle bu. bunun önderi amerika ve avrupa can çekişiyor. dünyada hiçbir kaynak sınırsız değil. siz her bozulanı atıp yenisini aldığınız sürece dünya bir çöplük olacak sizde kazancınızın bereketini göremeyeceksiniz. zarar etseniz bile geri dönüşüme önem verin. kalitesiz malları, bilhassa a dan z ye türkiyede üretilipde ithal edilen her ürünü boykot edin. başka türlü bu ülke kalkınamaz. birileri bir şekilde köşeyi dönsede sürdürülebilir olamazlar. toplum ülke iyi olacak ki zenginde rahat nefes alabilsin. yoksa gün gelir yokluk içindeki bir adam kırmızı ışıkta duran lüks arabasındaki bir adamı boğazlarsa bir zamanlar güney amerika ülkelerindeki gerçek vakalar bizdede olur. Hayatın tek sırrı var DENGE. Ne kadar zengin olduğun değil herşeyin dengede olduğu bir dünyada yaşamalısın. Huzur burda saklı.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Bankacılık-Finans
akins
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
03/05/2013 :  11:43:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hayatın tadı kalmadı arkadaş, herşey yarımyamalak, bir şeye sahip olsan başka birşey istiyorsun, herşey az geliyor sankiii...
hep bir hayat mücadelesi, çabalıyorsun ama istediğin gibi olmuyor...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.59 saniye.
14:07:34, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım