Kanada'da Yaşam. . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kanada'da Yaşam. . . .

tolga70
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/05/2010 :  15:32:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamlar arkadaşlar 40 yaşındayım ve hayatımın geri kalanını yurt dışında özelliklede Kanada'da geçirmek istiyorum,Kanada'da yaşayan veya yaşamış olan birileri varsa fikirlerini almak isterim saygılarımla...

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Hukukçu

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    26/05/2010 :  19:16:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Bu sitede evvelce Kanada da da yaşayan bir Türk ün yazdıkları vardı. Bütün Kanada bilgim o yazıdan sonra oluşmuştu. Bulabilirsem linkini yazayım buraya. Kanada yazıp sen de ara. 1 yıl olmuştur.
    tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
    akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    26/05/2010 :  20:12:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - AtilganSesen
    Merhabalar... ben 19 yasimdayken kanadaya tek basima geldim ... neredeyse undan 10 yil onceydi dil mil bisey yoktu .l.. turkceden baska ...
    Vatandas olduk pasaportu aldik dilleri fazlasiyla hallettik .. kanada lberal bir ulke ne tam kominist nede tam demokrat .. herkesi esit seviyede tutmaya calisan bir duzenleri var ... Esitlik ne guzel birsey dersiniz bende ilk 5 yil oyle demistim kendimden ustun insanlarla esitim falan diye ... ama soyle bir durum var ... simdi oyle bir hale geldimki burdaki halk bolunmus durumda 14 bolgenin 11 i ingliz 1 tanesi fransiz diger 2 bolge de kizil derili bolge shu bizim eskimoo dediklerimiz en kuzeydeki 2 bolge onlarin ... neyse .. halk ya inglizce konusuyor ya fransizca kizilderilibolgesi disinda ... iki dil bilen az ... Montreal fransiz bolgede bir yer ... burda halkin %30 u gencler genelde hem inglizce konusuyor hem fransizca ... birde kanadali diye bir ulus yok sagdan oldan gelme insanlar 400 yillik tarihleri var zaten neyse... montrealde cok gorursunuz brcok dil konusabilen...
    genelde bu %30 min,. 3 dil konusur ... inglice fransizca bide kendi dili ... Burada rekabet super yuksek ilk 5.5 yil ngliz bolgesinde yasadim torontoda ... Kanadanin istanbulu ... orda hayat cok pahali hele tek basinizaysaniz surekli calismak zorundasiniz ... birde biz burda saat ucreti aliriz dakka bos durdurtmazlar... asgari ucret 1000-1100 $ arasi gecim masrafi da o kadar ...
    Oyle kafe restaurant la olacak bir sey degil ... Insaat ve agir baska islerde iyi para var ama o da malum insani yipratiyor ... Burda okuyan adamda pek para yapamiyor ... Profesorler 40 000$ alir yillik maas
    simdi hayat pahali ... tekseniz surekli calismak zorundasiniz ... cunku asgari ucreti cikarmaniz gerek bir sekilde ... halk fakir degil burda ... ama zengin de yok ... 1 000 tane zengin aile var kanadaya 400 yil once gelenlerin torunlarinin torunlari sistem onlarin elinde medyasindan askerine kadar... o 1 000 ailenin arasina girebilmek 400 yillik bir surec...
    Simdi geleyim diger meseleye .. kanada dunyain en cok vergi veren ulkesi... yillik brut maas arttikca verilen vergi yuzdesi artar... asgari 15 000$ yapar burda kalanlarin %90 i .. vegiden sonra 10 000 falan kalir eline... sadece yasam masraflari bir bekar icin net 15 000$ dir normal bir hayat surdurebilmek icin ... eglence yok bu masrafin icinde ... sadec elektrik su telefon internet cep ev kirasi yeme icme ulasim ... arabasi olmayan bir bekar icin ... arabasi olanin ise brut 20 000 $ masrafi vardir ...

Benim kazancim 10 yildan sonra ki tecrubelerimin binde 1 ini bile kullanmiyorum 40 000$ ... yani neredeyse burada 3 ailenin yaptigi para... bunun 15 000$ i vergiye kesiliyor daha para elime gecmeden cekimden ... geri kaldi 25 000$ ... siradan bir arabam var ... 20 000$ gecim masrafi ... geri kaldi 5 000$ bu parada 2-3 ayda bir ya araba ariza yapar ya evin bi yeri akar olmayacak yerlere gidiyor iste ... gitmese de bu para ancak 3 ay yeter bana ... 8 yildir duradan calisiyorum ... krediyle ev aldim (25 yil borcu vardi mortgage... 3 yili bitti 22 yil sonra benim olacak ) halki borclandiriyorlar iste ... yillik evin ana parasindan 1 200$ borc kapaniyor gerisi %4.8 faize giior aylik odemelerim .. halki kole ediyorlar bir nevi ... arabam 95 nissan altima is gorur bir sey ... demek istedigim ben burda bu kadar birikimle karin tokluguna calisiyorum ki burdaki halkin %90 indan daha iyi yasamam gerekirken varin dusunun siz gerisini.....

Tr ye gelince oyle byuk hayallerim yok aslinda ... tek istedigim soyle birkac ay calismadan kafayi toparlamak internetten birseyler bulabilmek birde ben basamak basamak cikmayi ogrendim hemen oyle milyon $ lik yukun altina girmeden 100$- 500$ lik islerden yukari tirmanmayi isteyen biriyim ... Tr ye gelince de bizimkiler izmirin biraz disinda mutevazi bir hayat yasiyorlar 10 yildir onlari 42 gun gorebildim sadece biraz onlarla zaman gecirmek birde bulabilisem bir sekilde para yapabilmenin yolunu bulabilmek (tekrar dedigim gibi oyle birden buyuk islerin altina girme gibi bir cabam yok ama yapabilecegim birsey olduktan sonra neden olmasin)

Kardesim 4 yildir izmirin biraz disinda fidan yetistiriyor .. yetistirmeyi becerdi ama satamiyor ilk ele alacagim is fidanlari satabilmek ... shu an arazide oldukca mal olu ... bu konuda bilgisi, cevresi olanlar varsa gorusmek isterim

Hersey icin tesekur ederim

Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - AtilganSesen
    Bu arada yazimi okudum da ;)

burda onceden demistim kazanca gore vergi artiyor ... yillik kazanci 70 000$ ve uzeri olanlardan alinan vergi %50
    yani 70 bin yaparken aslinda 35 bin geciyr elinize ... bunu kendi isinizle yaparsaiz masraf gosterip dusurme olabilir ama inanin kanadada 2 seyle kesinlikle oynanmamali ... kredi ve vergi ... burda naylon fatura falan olmaz ... cunku yapkalanirlarsa yakarlar ciralarini ...
    Sonra esitlik dmistim artik esitlikten hoslanmiyorum ... neden derseniz ... Benden ve baskalarindan kestikleri yuksek vergileri issizlere veriyorlar... o issiz birde gidiyor kacak bir isde calisiyor ... dileniyor birde ... adamin eline gecen net benimkinin 3 kati falan oluyor ... dusunun profesor olmak icin adam senelerini vermis ... eline benimkiyle ayni maas geciyor 25 000$ birde adamin biri 6 000$ ayliknet insaatta aliyor .. ustune bi de develtten issizlik parasi

Boyle esitlk istemem ben

En azindan bir sure de olsa burdan uzaklasmam lazim .. oyle gemileri yakip da gelmiyorum zaten ... tr ye kesin donusu 6 ay kalmaya geliyorum o surede bir karar verecegim ...

Kanadada birde lux tuketimi yoktur ... adamin gercekten ihtiyaci varsa ali ben hala camasirlari merdaneli makinada ykiyorum tr de hayatimda gormedim

Bunlar işine yaramı bilmem ama . . .
    tamnland.com

akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    26/05/2010 :  20:14:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=6308

Bu yazıların linki budur. . .
    tamnland.com

akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    26/05/2010 :  20:16:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    ''Kanada'' güzel isim.

Ama ülkende çırpın desem.

Burası da güzel ülke aslında. Çok şey var farkında olamadığımız . . .
    tamnland.com

khanofthesky
    Üye

Toplam 546 yazı
    29/05/2010 :  22:37:25  Alıntı
    Dostum ben amerika da yasadim, istersen sana bir miktar tecrubelerimi aktarabilirim ama soyleyeceklerim asagi yukari bu munvalde olacaktir. Yine Allah yolunu acik etsin, eger elinde guzel bir meslegin varsa tabii ki bradakinden daha iyi sartlarda yasayabilirsin ama vasfin yoksa buradakinden cok daha kptu duruma dusme ihtimalini de aklindan cikarma.
    Nakipoğlu

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
    ozerib
    Yeni Üye

Toplam 11 yazı
    15/06/2010 :  19:41:11  Alıntı
    Selam,

Ben 10 yili askin bir suredir Kanada'da yasiyorum. Size iki tur Kanada tarifi yapabilirim ki birinde hic durmaz hemen gelirsiniz, digerinde ise aman aman dersiniz. Siz bana kendiniz ile ilgili az cok bilgi verin (is, egitim, dil vs), ben de size buranin tarifini size gore yapayim. Her bakis farklidir ama inanin bakislar bakan kisiye gore degisir.

Yerleşim : Kanada / Ottawa  |  Meslek : Kamu sektörü
    baaanum
    Yeni Üye

Toplam 1 yazı
    06/07/2010 :  01:03:09  Alıntı
    slm kimya mühendisiyim ingilizce seviyem upper intermadiate.iş tecrübem yok ve canadaya gitmek istiyorum yaşam şartları ve iş bulma konusunda yardımcı olursanızz sevinirim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
    ilyasaltug
    Yeni Üye

Toplam 29 yazı
    28/01/2013 :  15:14:34  Alıntı
    önce abd ye gidip daha sonra kanadaya geçiş yapabilmemiz için hangi yolları izlememiz gerekir ?
    Bu gidişle utanmaktan utanan bir nesil gelecek.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
    qarizma007
    Yeni Üye

Toplam 11 yazı
    20/11/2014 :  00:16:40  Alıntı
    bende 12 yildir kanadada yasamaktayim.buranin vatandasiyim.son 6 yildir turkiyeme hasret kaldim.buradan tanidigim bircok yabanci arkadasim yazlari paket turlar halinde turkiyeye tatile gittiler tatil donusu bana soyledikleri su oldu dunyanin cenneti turkiye.

Yerleşim : Türkiye / Montreal  |  Meslek : İthalat / İhracat
    nyc416
    Yeni Üye

Toplam 31 yazı
    20/11/2014 :  03:15:54  Alıntı
    Ben 6 sene Toronto,Kanada'da yasadim.Simdi New York'da yasiyorum.Toronto adina konusacak olursam eger bence dunyanin en yasanilasi sehirlerinden biridir.Kuzey Amerika'da ki diger buyuk metropollere kiyasla cok daha temiz,guvenli ve duzenli bir sehir.Kanadalilar genel olarak kibar insanlardir,hos goruludur.Insanlar birbirine karsi cok saygilidir.

Turkiye tabiki de hepimizin cenneti.Ama bi gercek var ki o cennetin icine ediyoruz.Kanada bence dunyanin enguzel dogal guzelliklerine sahip ulkeleri arasinda ilk siralarda gelir.Ve bu guzellikler okadar ozenle korunur ki sasirirsiniz.

Sahit oldugum bi olayi aktarmak isterim.Toronto'da oturdugum evin arka bahcesinde bulunan oldukca buyukce bir agac ev sahibi tarafindan kestirildi.Bunun neticesinde ev sahibi belediye tarafindan $2000 dolar para cezasina carptirildi.Nasil bir duzen oldugunu siz dusunun.Kisaca kural sudur.Kimse kafasina gore hareket edemez.

Dezavantajlari yokmu derseniz cok var tabi.Hayat Turkiye'ye gore monotondur.Kendinizi belli bir hayat tarzini yasamaya programlanmis gibi hissedersiniz.Metropollerde hayat pahali(Toronto,Vancouver).Vergiler yuksektir.Toronto gibi biyerde rahat bir hayat icin senelik $65.000 sarttir bence.Toronto'da ciddi bir trafik problemi vardir.Otoyollar cildirtir bazen.Ama sehirici toplu tasima ihtiyaci fazlasiyla gorur.Metropolde yasamak zorunda degilim diyorsaniz is bulmak icin buna mecbur kalabilirsiniz.

Diger bi konu ise iklim sartlari.Gerci bunun icin dezavantaj diyemem cunku bu bir Kanada gercegidir.Toronto'da gecen kis -39 ve buz firtinasi gormus biriyim.Agaclar devrildi,3 gun boyunca sehirin buyuk bulumu elektriksiz kaldi.Ama bu cok uc bi ornek.6 senedir bir kere bu tarz birsey gordum.Genel olarak Toronto'da kislari -15 ortalamasinda gecer.Kar cok yagar.Ister istemez alisiyorsunuz.Yazlari ise oldukca sicak ve nemlidir.Klimali ve havuzlu mekanlar icin can atarsiniz.

Belirttigim gibi orneklerim daha cok Toronto uzerinden.Ihtiyac duyanlara elimden geldigince bildiklerimi aktarabilirim.

Yerleşim : ABD / New York  |  Meslek : Diğer
    mustafacanadaed
    monton

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
    03/12/2014 :  05:41:22  Alıntı
    slm akinselcuk ben canada edmonton da kaliyorum once de montreal de idim eger insaat sektorunde bir ustaysan edmontona gel derim cunki burda insaat sektoru patlama alaninda ustalik belgen varsa eger isin daha da kolay olur senin icin ama meslek yoksa bile usta deyilsen bile zor sartlar seni bekler
    mustafacansimsir

Yerleşim : Kanada / Edmonton  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    Zafer_T
    Yeni Üye

Toplam 61 yazı
    07/03/2015 :  14:20:02  Alıntı
    Im looking a job at chartering or vessel operation departments in your good company..
    My professional occupations r Ship chartering , Operation , Repair , Agency etc.

Available my CV upon request
    zafert68@gmail.com

Zafer Tozanoglu

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Denizci
    barbaros505
    Yeni Üye

Toplam 3 yazı
    15/03/2015 :  11:44:35  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - ilyasaltug
    önce abd ye gidip daha sonra kanadaya geçiş yapabilmemiz için hangi yolları izlememiz gerekir ?

evet bende bunu merak edıyorum sanırım bır basamak olarak kulanıyor kanada abdye geçiş için bendekı izlenim oyle kalmış..bılgılendıren olursa sevınıırz

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğretmen
    nyc416
    Yeni Üye

Toplam 31 yazı
    20/03/2015 :  03:01:58  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - barbaros505
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - ilyasaltug

evet bende bunu merak edıyorum sanırım bır basamak olarak kulanıyor kanada abdye geçiş için bendekı izlenim oyle kalmış..bılgılendıren olursa sevınıırz

Gecis derken kalma amacli gecis oldugunu dusunuyorum.Kanada dendiginde insanin aklina gelen ilk sey multecilik oluyor.Insanlar gercek yada degil belli basli sebepler sunup kolayca Kanada'da kalabiliyorlardi.Ben sahsen bir cok insan taniyorum bu durumda olan.Biraz bahsedeyim size suan ki durumdan.

Eskiden A.B.D'de yasal statusunu kazanamamis insanlar yani kacaklar Kanada sinir kapisina giderek rahatlikla multeci basvurusu yapabiliyordu.Multeciler basvurulari alindiktan sonra mahkeme tarihlerine kadar Kanada'da yasayabiliyor,calisma izni alabiliyor,saglik hizmetlerinden faydalanabiliyor,dil okullarina gidebiliyor ve hatta devletten maddi yardim alabiliyorlardi.Kisilerin mahkeme tarihlerinin gelmesi genelde 2 seneyi buluyordu.2 senede cogu insan Kanada'ya adapte oluyor,bir duzen kuruyor ve mahkemenin red karari ihtimaline karsi alternatif yollar bulabiliyordu kalabilmek icin.

Simdi durumlar biraz degisti.

Oncelikle artik A.B.D'den Kanada'ya multecilik herkese taninan bir hak degil.Iki ulke arasinda yapilan bir anlasmaya gore A.B.D'den Kanada'ya multecilik basvurusu yapabilmeniz icin 1.dereceden bir akrabanizin Kanada vatandasi yada en azindan oturma musadesine sahip olmasi lazim.Aksi durumda ya geri cevrilirsiniz ve Amerika sizi Turkiye'ye sinir disi eder yada Kanada sizi sinirda ali koyup Turkiye'ye sinir disi eder.

1.derece akrabaniz yok ise Kanada vizesi alarak giris yapmaktan baska bir cagreniz yok.Hava yolu,deniz yolu yada Amerika'dan kara yolu farketmez.Bir kere girdikten sonra multeci basvurusu yapabilirsiniz.

Ama multecilik basvurunuzun olumlu sonuclanmasi okadar kolay degil.Gercekten gecerli bir sebebiniz varsa o ayri.Bir kere eskiden mahkeme tarihinizin gelmesi 2 seneyi bulabiliyordu.Simdi 2-3 ayda mahkemeye cikiyorsunuz.Red edilirseniz size yurtdisi edilme karari bildiriliyor.Temyiz hakkiniz var ama karari degistirmeniz imkansiza yakindir.Yani dusununun Kanada'ya kalma umitleri ile giderken kendinizi 2-3 ay sonra yurt disi karari ile bas basa bulabilirsiniz.

Kisaca onermiyorum :)

Yerleşim : ABD / New York  |  Meslek : Diğer
    bukampanya
    Yeni Üye

Toplam 12 yazı
    02/04/2019 :  03:45:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Kanada son zamanlarda göçmen işçi alımı ve personel alımı yapacağını açıkladı.

Muhtemelen haberlerde görmüş olduğunuz tır şoförü alımı ve yeni göçmen işçi alımı için detaylı bir yazı hazırladık merakı olanlar için paylaşmak istiyorum.

https://bukampanya.com/kanada-tir-soforlugu-basvurusu-alimi-basvuru-adresleri/

https://www.bukampanya.com/kanada-yeni-gocmen-isci-ve-personel-alimi-basvurusu-adresleri/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.33 saniye.
    06:55:55, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım