Yeni İş Fikirleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni İş Fikirleri

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
01/02/2007 :  10:33:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

yaa çok teşekkür ederim..siz benim kardeşlerimsiniz.
ve beni anladığın için teşekkürler.büyüklerimde senin gibi düşünse benim bu kadar çırpınmam gerekmezdi..:)turi abi..

ve arkadaşlar, bu ararlar kendime bir yol bulup yüklenmezsem birkaç sene sonra beni en güzel yola dahi koysalar yürüyemem gibi geliyo.. işimi iyi yapmazsam bile sorun olmuyo ama mesela ihracat çalışmam vardı bu çok iyi olabilirdi ;başından beri cık,olmaz yada kendi pazarımıza yetelim de daha sonraları diye destek bile görmedii.bunların beni körlediğini, ticari hırsımı yok ettiğini anladım. ve birgün tek başıma kalırsam naaaparım. sıfırdan biyerlere gelmeyi babamda gördüm bikaç kez ;)ama zaten o aile şirketinde diil, hep dış dolaşıp kendini kurtarmış şimdi çok ii. benimde bişeyler yapmam gerekiyo.. araştırıyorum ve yeni düşüncelerim:::
- bankadan konut kredisi adı altında 27000 euro(50 milyar) alabildiğim zaman 2 yıl vadede 2500 euro sadece faiz ödüyorm ve bence fazla riskli diil..
- hayvancılık sektörünü araştırıyorum devlet teşvikleride var cins süt inekleri bir gün bana birgün kendi masarflarını karşılıcak süt veriyor yani kazancım ortl.günlük 10 lt. süt inek başı. bunu maliyetten kısabilerek yükseltebilirim... bazı yerler var bu işe uygun kiralanabilir..bakacak kişilerde bulunur ama tek korkum sütü bana uyar ama ben pek anlamam hayvandan.. işi kapana kadar riskli gibi!
- aynı şekilde seracılık işide sermayeme gelir..organik tarım vs..çok güzel devlet teşvikleri var. ama ondada korkum çok çalışsamda herşey kaybolabilir..
- öte yandan 10 milyar sermayeyle eskişehirde öğrenci halaoğlu demişti: küçük bi yer tutup az buz yalıtım yapıp bikaç iyi anfi ve aletle müzik groubu malzemeleriyle(mix..gitar..bateri..vs) çalışılabilirmiş öyle yerler bikaç tane varmış.. çok amatör grup olduğu için oraya gelip aletlerle müzik, kayıt filan yapıyolarmış gunluk min 6-7 saat ve hafta sonu fulll.saatlik 10 milyon..kötümser olarak aylık net 1500 iyimser olarak 2500 getirir gördüm..sermayeye göre iyi.biyerde kesin karın doyurur.
- son olarak yufka işi olabilir..ankarada 200 nokta market bağlantım var.şimdiki işimden dolayı.ama işi araştırmadım.satış yaparım ama üretim?..
ve batmak yada zarar etmek beni pek ürkütmüyo.şimdi iyi yerlerde olan insanlar hep bişeyleri yakalamışlar zamanında..benimde takılıp kalmamam gerekiyo diye düşünüyorum..belkide batsamda aç kalmam sanıyorum ve o yüzden pek ürkmüyorm
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
calcium
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
03/02/2007 :  18:13:42  Alıntı
sadece sana bir dostumun anlattığını söylüyorum.
arkadaşım yufka işine girdi
işler çok güzel gitmeye başladı
bağlantı üzerine bağlantı
derken usta su koymayabaşladı zam istedi tekrar zam istedi çünkü sizin onabağımlı olduğunuzu biliyor.kovamıyorsunuz çünkü yerine yenisi gelmiyor tüm ustalar arkadas zam vermemiş arkadasım usta iki gün işe gelmiyor bunabağlı olarak yamaklarıda gelmiyor siz ortada kalıyorsunuz ve batıyorsunuz
bence gerekirse kendinin yapabileceği bir iş bul kimseye bağlı olma

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : İmalat
Cihatcan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
21/02/2007 :  22:53:01  Alıntı
Merhaba!
Gecenlerde Tv de 20 yil dan fazla ticaret yapmis, ve basaramamis. Bir sahis ve kanadada, yufka isine baslamis bunca edinimden sonra.Ve büyük capli yapip kendini ticari sistem icinde yer edinmekten ziyade mutlu pozlar veriyordu.calisan eleman hususuna gelince,her zaman yedekte birden fazla ustan olursa yufkaci yani.Her nekadar iyi olursa olsun iyi zamaninda usta bulup yedekte kalmasi icin,ustan yani halihazirda calisan sahis, ayaklandigi vakitte onu yinede kaybetmemeye bak,ictenlik ve iylikle yaklasim tarzi onu size baglar.Ama aksiyse, hemen yedekte temin edebilirsiniz.Not:I$sel sekilenmenizide kalbinizlen degil mükemmel yaratilmis ve bize mükemmel sunulmus aklimizlan bulabilinir bir yasal cerceve seliyle.Basari saglanabilinir.O zamanda mükemmeligi bize veren Yüce Yaraticimiz ALLAH (cc)sükretmek makbül ve yerinde olur. Tesekürler ve basrilar.
cihat arslanboga

Yerleşim : ALMANYA / Essen  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
member33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/03/2007 :  02:35:27  Alıntı

Sermayesiz yapılabilecek en güzel iş günümüzde network marketing.Bu işi de en iyi yapan ve sistemli bir şekilde yapan hrb.kısa sürede inanılmaz ve kalıcı gelirler elde edebilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için hrb-turkiye@hotmail.com'a mail atabilirsiniz...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Satış / Pazarlama
member33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/03/2007 :  02:37:03  Alıntı
Fazla bir sermaye koymadan yapılabilecek en güzel iş günümüzde network marketing.Bu işi de en iyi yapan ve sistemli bir şekilde yapan hrb.kısa sürede inanılmaz ve kalıcı gelirler elde edebilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için hrb-turkiye@hotmail.com'a mail atabilirsiniz...
Az sermaye ile iyi bir kazanç elde edebilirisniz...Kendi işinizin patronu olun...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Satış / Pazarlama
fearofthesun
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
08/03/2007 :  06:32:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - fatihyelmen
yaa çok teşekkür ederim..siz benim kardeşlerimsiniz.
ve beni anladığın için teşekkürler.büyüklerimde senin gibi düşünse benim bu kadar çırpınmam gerekmezdi..:)turi abi..

ve arkadaşlar, bu ararlar kendime bir yol bulup yüklenmezsem birkaç sene sonra beni en güzel yola dahi koysalar yürüyemem gibi geliyo.. işimi iyi yapmazsam bile sorun olmuyo ama mesela ihracat çalışmam vardı bu çok iyi olabilirdi ;başından beri cık,olmaz yada kendi pazarımıza yetelim de daha sonraları diye destek bile görmedii.bunların beni körlediğini, ticari hırsımı yok ettiğini anladım. ve birgün tek başıma kalırsam naaaparım. sıfırdan biyerlere gelmeyi babamda gördüm bikaç kez ;)ama zaten o aile şirketinde diil, hep dış dolaşıp kendini kurtarmış şimdi çok ii. benimde bişeyler yapmam gerekiyo.. araştırıyorum ve yeni düşüncelerim:::
- bankadan konut kredisi adı altında 27000 euro(50 milyar) alabildiğim zaman 2 yıl vadede 2500 euro sadece faiz ödüyorm ve bence fazla riskli diil..
- hayvancılık sektörünü araştırıyorum devlet teşvikleride var cins süt inekleri bir gün bana birgün kendi masarflarını karşılıcak süt veriyor yani kazancım ortl.günlük 10 lt. süt inek başı. bunu maliyetten kısabilerek yükseltebilirim... bazı yerler var bu işe uygun kiralanabilir..bakacak kişilerde bulunur ama tek korkum sütü bana uyar ama ben pek anlamam hayvandan.. işi kapana kadar riskli gibi!
- aynı şekilde seracılık işide sermayeme gelir..organik tarım vs..çok güzel devlet teşvikleri var. ama ondada korkum çok çalışsamda herşey kaybolabilir..
- öte yandan 10 milyar sermayeyle eskişehirde öğrenci halaoğlu demişti: küçük bi yer tutup az buz yalıtım yapıp bikaç iyi anfi ve aletle müzik groubu malzemeleriyle(mix..gitar..bateri..vs) çalışılabilirmiş öyle yerler bikaç tane varmış.. çok amatör grup olduğu için oraya gelip aletlerle müzik, kayıt filan yapıyolarmış gunluk min 6-7 saat ve hafta sonu fulll.saatlik 10 milyon..kötümser olarak aylık net 1500 iyimser olarak 2500 getirir gördüm..sermayeye göre iyi.biyerde kesin karın doyurur.
- son olarak yufka işi olabilir..ankarada 200 nokta market bağlantım var.şimdiki işimden dolayı.ama işi araştırmadım.satış yaparım ama üretim?..
ve batmak yada zarar etmek beni pek ürkütmüyo.şimdi iyi yerlerde olan insanlar hep bişeyleri yakalamışlar zamanında..benimde takılıp kalmamam gerekiyo diye düşünüyorum..belkide batsamda aç kalmam sanıyorum ve o yüzden pek ürkmüyorm

fikirlerinin hepsi çok güzel bence.ben sadece müzik stüdyosu fikrine birşeyler eklemek istiyorum...bateri,gitar,amfi problem değilde mix cihazlarının kullanımını iyi bilmek gerekiyor.kayıt içinde sadece bir bilgisayar gerekli diye düşünebilirsin ama bu bilgisayarda Q-base,reason gibi çok kapsamlı müzik programlarını bilmek gerekiyor.ayrıca bu programlar en iyi performansı macintoshda gösteryor.mac de bilmek lazım yani.
kolay gelsin...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
ernestocheist
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
11/03/2007 :  14:35:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
www.su.hizmetleri.net
Adresimi incelersiniz Banka Teminatı karşığı size Damacanaları Bedava vermek kaydıyla Su Ürünleri konusunda destek olabilirim.
19LT DAMACANA SU 2,00YTL
Heryerde en az 3,50YTL olduğunu ve evinize kaç liraya aldığınızı unutmayın.
Saygılar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
11/03/2007 :  23:31:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu su satan arkadaşın işini baltalamakta istemem ama bir çok belirsizlik var. Nedense suyun markası, lisansları, sertifikaları ortada yok. Bu sorulardan gocunmasın ama alıcı olan arkadaşlarda böyle şeylere dikkat etsinler. Sonra aldıkları suyla araba bile yıkamak mümkün olmayabilir.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
ela16
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
15/03/2007 :  22:22:03  Alıntı
fatihyelmen selamlar öncelikle iş konusundaki fikirlerinizden en beğendiğimi açıklamak istiyorum tabiki ayvancılık.Uzun zamandır kafamda tasarladığım ama bu konuda çevremden ve ailemden destek alamadığım bir iş eğer bir yeşil ışık yaksalar hiç düşünmem denerim riski seven yatırımcı büyük yatırmcıdır unutmayın....
ela

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İnsan kaynakları
Harpacı
Üye

Toplam 285 yazı
16/03/2007 :  11:57:11  Alıntı
İşletme dersimizde hocamız bize General Motors u örnek vermişti.
Yıllar önce olduğu için yanlış aktarmam olabilir. Ama dünyanın en büyük şirketlerinden olan bu şirketin kurulumunun özeti şuydu.

Bir avukat böyle bir fabrika kurmak istiyor ve bu konuda bilgili mühendis arkadaşlarını harekete geçiriyor onlara iş ile ilgili proje hazırlatıyor.
diğer yandan para sahiplerini dolaşıyor. Çok iyi bir projesi olduğunu sermaye bulurlarsa çok kar edebileceklerini anlatıyor ve onları ikna ediyor.
Sonuç dünyanın en büyük şirketi ve en ünlü markası ortaya çıkmış oluyor. GENERAL MOTORS.
Bu işi başaran kişi konu hakkında bilgisi olmayan ve parasız bir avukat.
İşte biz buna Müteşebist diyoruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ihakki
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
24/03/2007 :  23:25:53  Alıntı
sayın arkadaşım hayvancılıkla ilgili fikirlerinize birkaç katkıda ben yapmak istiyorum.
kendi süt sığırcılığı işletmem var (20 başlık)ilk olarak hayvancılığı topraktan bağımsız düşünemeyiz kaba yem ihtiyacı çok önemli hayvan sayısıyla orantılı miktarda tarım araziniz olmalı (kiralanmış yada sözleşmeli ekim de olabilir).kesif yeminizi yaz sezonunda stoklamış olmanız gerekir yoksa kışın çok yüksek fiyatlardan almak zorunda kalırsınız.koruyucu hekimlik ve veterinerlik masraflarınız olacaktır.Kendiniz için 50tl verip doktora gitmeyi ihmal ettiğiniz günler olur ama hayvanlarınız için 100 300 önemsenmez.
Ama bütün bu ve detayına girmediğim diğer zorluklarına rağmen hayvancılık profesyonel olarak yapılmak istenirse hala para kazandıran bir sektör.Günümüzde bütün sektörlerin kar marjlarında bir daralma var bu hayvancılıktada kendini göstermiş durumda hesaplar iyi yapılmalı genetik verimi yüksek hayvanlar seçilmeli kurulacak işletmenin yeri hayvancılığa uygun olmalı yem yetiştirecek tarlaları ve merası bulunmalı işletme kapasitesi 50 başın altında olmamalı soğutma tankı ve yem karma makinaları bulunmalı bu ve buna benzer şartlar sağlanırsa çok güzel paralar kazanılabilen ,devlet tarafından desteklenen uzunvadeli,süreklilik taşıyan büyüme potansiyeli yüksek bir iş kurulmuş olur.
Bu arada konuya sadece süt olarak bakmamak gerekir.Hayvancılıkta buzağı verimi önemli bir gelirdir.Erkek buzağılar et sektöründe dişiler ise damızlıkta degerlendirilir ki Türkiye'de özellikle damızlık üretiminde çok önemli derecede açık var.Daha detaylı görüş paylaşmak için msn:hakkikilinc6@hotmail.com [özellikle yatırımcıları beklerim ;)]

Yerleşim : Türkiye / afyonkarahisar  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.46 saniye.
17:26:28, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım