Anaokulu Açma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Anaokulu Açma
 1 


yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
15/03/2010 :  12:09:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese merhaba, ben işletme fakültesi bitirmiş istanbul'da yaşayan bir bayanım yaşım 23.Daha önce bir bankada çalıştım ama şartları ağır olduğu için istifa ettim.Bir anaokulu ya da kreş aşmak gibi bir düşüncem var bu fikri bana cazip kılan günümüz Türkiyesi'nde birçok bayanın çalışması ve çalışmayan annelerin bile eğitim amaçlı çocuklarını kreş/anaokuluna vermek istemesi.Anaokulu açmak için prosedürlere çok fazla maliyet gerekiyor diye duydum ben en fazla 35 bin e çıkabilirim.Böyle bir işletme için devir mi daha uygun olur yoksa sıfırdan kendim mi kurmalıyım ayrıca nişanlım doktor olduğu için tayini çıkma ihtimali var ben başında durmazsam ayda bir gelsem bu iş yine yürür mü?Ya da bu birikimle girilecek başında durmaya çok gerek olmayan istanbul' da ne iş yapabilirim?Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi benle paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
SERV - LTŞ
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
15/03/2010 :  13:18:28  Alıntı
sana çinden mıcro fiber bez gtırteyım ve pıyasanıda hazırlayaylım ıstersen veya cınden her turlu mal temın edılır
servet akça

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İnsan kaynakları
mumyac
Üye

Toplam 222 yazı
15/03/2010 :  13:22:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben bu işi araştırmıştım.geliri çok güzel ama gideri de bi o kadar fazla bide emnet aldığınız çocuk başka hiçbirşeye benzemez.işinizin başında durmyacaksınız işyeri açmayın hele hele böyle biryer kesinlikle .35 binliraya ne işler yapılır .ana okulu prosedürü çok benden söylemesi,

ANA OKULUNDA ŞUNU DÜŞÜNÜN çocuğunuz olsa ve ALLAH göstermesin bişe gelse başına siz anaokuluna ne yaparsınız?onuda geçin bir yönetici olduğunuzda böyle birşey sizin okulunuzda olsa vicdan ne yapar? bence siz anaokolundan vazgeçin bir alışveriş merkzinde butik açın kendiniz beğenin kendiniz satın ... :D
SAMSUNDA BİR İLKTİR BENİM MAĞAZAM

KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ İLE TÜM TÜRKİYE'YE HİZMET EDİYORUM..

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Esnaf
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
15/03/2010 :  13:56:56  Alıntı


mumyac a katılıyorum.ben bu konu hakkında uzun zamandır araştırmalarımı sürdürüyorum ve bir sonuca vardım: yapcaksanız çok değişik bir şey olmalı. Ben her tarafta verilen ingilizce eğitim için ayrı bir projem var. halen yurtdışı ile yazışmaktayım. isterseniz sonuca göre sizi aydınlatırım.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
15/03/2010 :  17:24:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
35 bin lira bu iş için çok riskli bir sermaye bence tüm oyuncaklarından mobilyasına kırtasiyeden mutfak malzemesine binası na para yatıracaksınız öğretmeni temizlikcisi ayrı bir para yani sürekli plarak harcıyorsunuz tabi bir taraftanda kayıtlı öğrenci çoğaldıkca elirinizde artıcak artı servis işini kendiniz yapıcaksınız tabi başarı şansı tamamıyla size kalmış kaliteli hizmet anlayışı müşteri memnuniyeti gibi hususlar
sizin iş yapabilme ve zaman içinde kalıcı bir işletme olarak varlığını sürdürmesi anlamına gelir
benimde çok arzu ettiğim bir iş fakat cebimde maksimum 35 bin lirayla aklıma bile getirmem doğrusu.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
15/03/2010 :  17:26:49  Alıntı
Yorumlarınız için teşekkür ederim ama ben ne iş yapabilirim başka onu söylememişsiniz:) yani ben biraz rahat olsun diye iş kurmak istemiştim illa başında mı durmam gerek bi müdür vs. bişey tutsam olmaz mı yani? ben mi çok toz pembe bakıyorum işletmeciliğe?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
15/03/2010 :  17:38:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
olayın tozpembe bakmakla bir ilgisi yok siz müdür dahi tutsanız o işletmeyi üst sıralara taşımak için gerekli olan enerjiyi yine siz sarfediceksiniz işletmenize müdür sıfatıyla alacağınız kişinin kalitesi vereceğiniz maaşla alakalıdır raat iş diye birşey yok budevirde öyle bir iş arıyorsanız en rahatı bir kreş bulun ve oraya müdür olarak çalışın işletme sahibi olmak demek ciddi sorumluluklar almak demektir gözden kaçırdığınız en ufak bir şey başınıza büyük dert açabilir bilemiyorum belkide biz çok karamsarız

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
15/03/2010 :  17:48:45  Alıntı
Kreşlere müdür olmak diye birşey zaten yok nerdeyse tüm kreşler ve anaokulları kiralık diploma ile işliyor.Zaten benim sorunum başkasının işinde çalışmamak.Başkasının işinde çalışarak kimse uzayıp kısalmıyo gördüğüm kadarıyla.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
pi
Üye

Toplam 250 yazı
15/03/2010 :  17:50:46  Alıntı
Gelisim.in
ben eşime kreş açtım yaklaşık 60 tl maliyetli ancak başında durmadığınız sürece o iş asla yürümez..
kreş tarzı eğitim yerlerinde veli her zaman ek yetkili kişi ile görüşmek ister her zaman sahibini arar.bi müdür dahi koysanız başına maddi durumlarıda ona bırakmak zorundasın ama kendi maaşını tıkır tıkır alan bir müdür çok ağır külfetleri olmadığı sürece dört elle sarılmaz..mutlaka aksamalar sorunlar yaşarsın..ayrıca en ufak kazada yada bir çocugun başına gelecek bir olayda ilk hesap verecek olan kişi sizsiniz.ben yoktum derseniz sorumsuzluktan suçlanırsınız kreşiniz kapanır v.b sorunlar yaşarsınız başında duramayacaksanız yada tayin sorununuz olabilirse hiç girmeyin..birkiminizi bir dış ticaret şirketi kurup nokta atışlarla dış ticaret üzerine iş yapın..her türlü sektörde olabilir..özellikle ihracat üzerine çalışın..türkiyede son yıllarda yükselişe geçen birçok ihracat ürünü var..yada çinden bilişim ürünleri ithalatı üzerine çalışabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
15/03/2010 :  18:03:27  Alıntı
Ben ithalat ihracat türü işlerden anlamıyorum o yüzden kreş bana daha mantıklı gelmişti.şirketten öte ufak bi işletme daha iyi olur diye düşünmüştüm.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
ali_ali_61
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
16/03/2010 :  14:59:17  Alıntı
yasemin hanım siz bu işi vakit öldürmek içinmi yapacaksınız yoksa para kazanmak içinmi ,bu soruyu kafanızda bi yanıtlayın ondansonra bilmediğiniz işe girmeyin helede ana okulu işi ,bence siz ilk önce ne yapmak isdediğine karar ver alternatif rahat türkiyede ilk deva uygulacak işler projeler var yardımcı olurum .saygılar.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
beyat
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
16/03/2010 :  19:43:51  Alıntı
Keyf.in
Sistemini kurup gittikten sonra neden olmasın. Ama bu alanda müdür bulmak çok aşırı zor. Maliyeti de o kadar abartılı değil. belediyelerin sosyal hizmetlerine bağlan meb e bağlanma. Mebin prosüdürü çok. Sosyal hizmetlerde prosüdür yok ama 6 yaş öğrenci alamazsın. Okulun adı da anaokulu olamaz yetenek geliştirme merkezi gibi örneği çok olan birşey olur...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Anila
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/03/2010 :  10:12:59  Alıntı
Yasemin hn sizinle görüşelim belki fikirlerim size yolunuzda ışık olabilir bence çocuklarla ilgili proje çok önemli anne olarak kreş ve yuvalarda çocukların kendilerini tanımaları özgüven aşılaması hayata ilk adımlarında ilk öğreticilerinin hayat boyu onların adımlarında çok faydalı olabiliyor ama kurduğunuz ekibin çocuk anlayışına her konuda çok yakın duygulara sahip olması gerekiyor sizin ne iş yapabilirim dışında kuracağınız yuvada nasıl çocuklar kazandırabilirim duygusuna yakın olmanız önemli duygu olarak yüklü bir iştir çocuklarla ilgili projeler:)))
M@@@

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
zeynep ferda
Üye

Toplam 128 yazı
21/03/2010 :  15:06:16  Alıntı
Sayın YHASEMİN hanım.
Daha önce özel bir kolejde ana sınıfı öğretmeni olarak çalışmış, üniversiteden bölüm mezunu ve bu konuyu çok araştırmış biri olarak size tavsiyem diğer arkadaşlarında söylediği gibi eğer bu işin başında duramayacaksanız açmayın olacaktır. ilk etapta hevesinizi hemen klırmak istemem fakat adımlarınızı sağlam atmanız açısından en kötü ihtimallari de hesap etmelisiniz.
Anaokulu işi öyle farklıdır ki eğitimin diğer basamaklarına benzemez. onlarca okulun arasından velinin sizi tercih etmesi için diğerlerinden artılarınız olmalı. sürekli kendinizi yenilemeli, diğer okullarla olduğu kadar kendinizle de yarışmalısınız.
ayrıca okulu açtınız. ilk 6 ay diyelim (ki bu iyimser bir rakamdır) öğrenci sayınız çok az olacaktır. siz bunu hesap ederken 1 sene olarak düşünmelisiniz. çünkü isim yapmamış yeni açılmış bir anaokuluna velinin güveni ve itimatı tam olmuyor. herşeyi inceliyorlar. ilk sene belki 10 belki 15 öğrenciniz olacaktır. geliriniz az fakat gideriniz yüksek olacağından ilk 1 sene orayı döndürecek kadar para birikiminizde bir kenarda beklemeli.
şöyle açıklayım. ilk sene, 10 öğrenciniz var. farzedelim ki 450 tl. öğrenci başına ayda size 4500 tl para geliyor. 10 öğrencide aynı yaşta olmayacağından bir küçük yaş, birde büyük yaş 2 sıınıf açtığınızı farzedelim. aşçısı, tamizlikçisi, elektriği, doğalgazı, kahvaltılar ve öğle yemeği... bunlar her ay düzenli gidecek masraflar.
bir sınıfta 5 öğrencide olsa öğretmene aynı maaşı vermelisin, 20 öğrencide olsa aynı maaşı vermelisin. ama 5 öğrenci olsa senin kasana 2250 tl getirisi olur, 20 öğrencide 9000 getirisi olur. yani gelen değişir ama giden azalmaz. senin kasanda okulu açtıktan sonra en az 1 yıl zor zamanlarında idare edebilecek paranında olması gerekli. 35000 bence bu durumda belki açarsın fakat ilerisi için seni zorlayabilir. biraz karışık oldu bilmem anlatabildimmi.
ayrıca veli için görsellikte çok önemli. sizin muattabınız sadece çocuk olmayacaktır. anaokullarında velide sizin öğrenciniz gibidir. dolayısıyla 50.000-100.000 tl lik okulların olduğu bir çevrede açacağınız okul yanlış anlamazsanız diğerlerine oranla çok görsel olmayacaktır. bunları düşünerek karınızı vermelisiniz.

kararınız hangi yönde olursa olsun attığınız her adımda başarılar dilerim. gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. saygılar...
mmm...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretmen
blue_star1
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
24/03/2010 :  01:17:24  Alıntı
Gelisim.in
35000 ile yapılıcak bi iş değil bu.alacağınız servisin (s )plakası bile sadece 10000 150000.prosedürü çok.çocuk gelişim bölümü uzmanı olmanız gerekiyor.yani başkasının adına açmanız gerekir.gideri çok.
dada

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Ticaret
yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
26/03/2010 :  12:00:12  Alıntı
teşekkür ederim zaman ayırıp yorum yazmışsınız zeynep hnm.ilgilendiğiniz diğer işle ilgili bilgi almak isterim.mailimden görüşebiliriz.hoşçakalın..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
xanaokulu
Üye

Toplam 170 yazı
27/03/2010 :  15:47:13  Alıntı
Gezin.in
merhaba yasemin hnm
şu anda izmirde bir anaokulu işletmekteyim
burada piyasayı dibe vuran okullar yüzünden çok zarar ettik maalesef kalitesiz hizmeti 150-200 liraya pazarlıyorlar. bu işler vicdan istiyor biz yapamadık maalesef yapanlar çok güzel yapıyor :( bu arada okul açma maliyeti öle çok bütçe istemiyor ayakta kalmak istiyor en az 2 yıl zarar etmeyi göze alarak çıkacaksınız ki bu yola bunun için en az 100bin lira sermaye olmalı çünkü 2 yıl boyunca yapacağınız kira ve öğretmen maaşlarını hep cepten ödüyorsunuz
okul açılırken: 35 kişilik bir okul gereci yaklaşık 25 bin lira tutuyor
müdür maaşı en az 1500 lira+ssk piyasada pek bulunmadığı için ücrete kaprislerini de ekleyebilirsiniz zira işverenken işçi sıfatı alıyorsunuz karşısında onu kaybetmemek için
öğretmen maaşları en az 2 öğretmen olacak :1200 lira+ssk
aşçı+hizmetli:1200 lira+ssk
kira:ele tutulur bir villa en az:2000 liradan başlıyor
mutfak,elk,su,servis kirası,extralar:2000 lira
her ay en az 6000 lira gideriniz var ki buna ssk ve vergiler dahil değil
6000 lira gideri 450 liradan 13 çocukla çıkarabilirsin ki ilk sene bu sayıyı yakalaman çok zor
franchising sistemiyle alacağın bir okulun bütçesii ise 100000 liradan başlıyor
devir alman en mantıklısı kurulu bir sistem hatta hatrı sayılı öğrencilerle beraber ama istanbulda devren anaokulları çok pahalı
ortak olarak açman ne kadar mantıklı?
bu işte öyle çok kar yokki ortak açtığında sanada bıraksın bişeyler
bence bu işle halan uğraşıp 120 bin lira masraf yapıp 30 bin liraya satamamış bir işletmeci olarak başka bir sektöre yönel derim
size hayırlı işler güzel projeler
Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki beni satmayacak yürekleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
06/04/2010 :  12:25:32  Alıntı
Bizde bir ara Anasınıfı açmaya düşündük fakat maddi olanaksızlardan dolayı vaz geçtik.Balıesir deki maliyetler de burada verilen maliyetlerin yarısı gibi görünüyor.Benim takıldığım tek nokta fark yaratmaktı.Projeyi rafa kaldırmış değilim.Buradaki gelişmeleri 2 yıldır izliyorum ve sonuç olarak veliler çocuklarına gün geçtikçe eğitim konusunda daha fazla zaman ve para harcıyor. Sonuç olarak Kreşinizde gerçek anlamda Play and Learn sistemini kurabilirseniz bir artınız olur.Yabancı dili ne kadar erken öğrenirseniz o kadar iyi olur.Yurtdışında bunu oyun haline getirerek velilere ilk sene 200 kelime vaad ediyorlar ve başarıyorlar.Sistem ilk sene bitmiyor,öyle bir sistem geliştirmişler ki öğrenciyi en az 7 sene bağlamaya çalışıyorlar ki buda onun o zaman zarfında ingilizceyi gerçek analamda öğrenmesini sağlıyor.Bir dil bir insan iki dil iki insan sözünden yola çıkmışlar.
Çevrenize bakın İngilizce öğrenme yaş seviyeleri her geçen sene düşüyor.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
vefasız33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/04/2010 :  12:03:38  Alıntı
merhaba. ben mersinden yazıyorum. tabi herkes bi yorum yapmış. çalıştırdığınız kişi çok önemli. siz işin başında olun veya olmayın eğere eleman iyiyse sizi ihya eder. değilse zarar ettirir... Benim şı,uan faal durumda çalışan bir kreşim var ortak arıyorm. ilgilrnirseniz görüşebiliriz.... tşk....

Yerleşim : Türkiye / Mersin
vefasız33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/04/2010 :  22:24:50  Alıntı
merhaba , öncelikle girişimci olmanı destekliyorum... bende kreş ve etüt işletmecisiyim... mail den bana ulaşalirsiniz... hoşçakalın

Yerleşim : Türkiye / Mersin
yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
04/05/2010 :  09:54:34  Alıntı
herkese yorumları için çok teşekkür ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
joyfull
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/06/2010 :  22:35:12  Alıntı
arkadaşlar merhaba bende anaokulu açmak istiyorum,benim konuştugum kimseler karlı bir iş oldugunu söylediler ama burdaki bu olumsuz tablo beni tekrar düşündürdü. zeynep hanım siz nasıl bir iş düşünüyordunuz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
lara
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/08/2010 :  21:22:41  Alıntı
BENDE SIZINLE FIKIRLERINIZ HAKKINDA GORUSMEK ISTIYORUM.KRES KONUSUNDAKI YAZIZIZI OKUDUM VE SIZE ULASABILMEK ICIN SAYFAYA UYE OLDUM.GORUSMEK DILEGIYLE
f.oz

Yerleşim : İngiltere / Londra  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
hattatnakkas
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
04/08/2010 :  01:44:37  Alıntı
ben açtım sakaryada sakın açmayın prosödürü çok ve zahmeti parası sizin o rakamlara sadece mobilyalarını alırsınız 120 milyara ben sadece prosödürleri malzeme aldım yetmedi her ayki giderleri görsenizzz zaten bırakır gidersinizzzz ticaret yapın ama daha net ticaret yapınnn
DOĞRU DÜRÜST GÜVENİLİR

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
doğuş tekstil
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
04/08/2010 :  19:28:39  Alıntı
Merhaba,ben çocuk gelişimci olarak sizin gibi benimde ideallerim oldu ve hep var.Fakat bazı yazan arkadaşlar biraz abartmış maliyet konusunda ama her halikularda genel olrak söylediklerine katılıyorum.Bende çok sarfettim niyetim hevesinizi kırmak söz konusu değildir.Size şunu öneririm dikkate alırsanız 35 bin tl nin üstüne bir 30 bin tl daha ekleyin tek başınıza bir rehabilitasyona ortak olun derim çünkü oturduğun yerden para kazanırsın bu hep oyuracaksın anlamına gelmez sonuçta kurumun yetkilisi olarakta gelir giderlerini ortak olarak kardan karşılıyorsun senin giderin olmuyor.Ayrıca para parayı çeker biliyorsunuz.Hem paranızı ikiye katlamış olursunuz birikim yaparak.Ana okulu açmak çok güzel düşünceniz.Rehabilitasyon merkezlerine veya tanıdık bu alanda çalışan yakınlarınız arkadaşlarınız varsa prosedürünü öğrenir daha iyi kavramış olursunuz.Sizi yürekten kutlarım...Ben Doğuş Tekstil nick'in eşiyim paylaşmak istedim...iyi çalışmalar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
04/08/2010 :  19:51:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşlar hepiniz işin maliyet kısmına bakıyorda ortada cocuk ve insan hayatı gelişimi var Allah göstermesin bir çocugun burnu kanasa okul sahibi vermezmi ....

dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
piozse
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/12/2010 :  22:46:31  Alıntı
Lütfen herkes bildiği işi yapsın.Eğitim eğitimcilerin işi,hepinizin söylediği aslında dolaylı yoldan bunu kanıtlıyor.Başında duracaksın,eğitimden ,pedagojiden, psikolojiden anlayacaksın.Yoksa hangi eğitim kurumunu açarsanız açın işletemezsiniz.Bu iş reyonda bekleyen ürüne benzemez.Laf oyunlarıyla hiç yürümez:)

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Öğretmen
HAS2
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/03/2011 :  16:47:00  Alıntı
Merhaba arkadaşlar ben de bir çoçuk gelişimci olarak yazıdığınız yorumlara katılıyorum,ama görüyorum ki bu işle ilgilenen bir çok arkadaş var tabii benden bunlardan biriyim ama tek başına olacak gibi de durmuyor niyeti olanlar bir araya gelse maddi olarak birleştirse birde bunun yanında devlet orjinal fikri olanlar için 27 bin lira hiybe ediyor üstünede 70 bin lira faizsiz olarak para veriyor büyük bir ana okulu yada kreş açılsa nasıl olur? yanlız son gün 14/03/2011 kadar değerlendirmek istiyen arkadaşlar cevap yazsın lütfen

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişimci
xanaokulu
Üye

Toplam 170 yazı
14/03/2011 :  14:27:16  Alıntı
merhabalar HAS2 ve diğer arkadaşalr bu konu geçen seneden beri açık ve çeşitli yorumlar yazdık son olarak bu konuda 7 yıllık bir işletme geçmişi olan biri olarak ortakla hele ortaklarla bu işin asla yürümeyeceği aşikardır.
diğer önemli konu ise 27 bin hibe ve 70 bin kredi olayı orjinal fikirlere değil zaten parası olan işletmesi iyi giden kurumlara işlerini büyütsünler diye veriliyor bakmayın girişimcilere hibe verip işyeri açmalarını sağlayıp işlerini ilerletmek içinde kredi verceklerini beyan eden haberlere paranız varsa ve projeniz iş yaparsa ki eğitim tarım bu projelere dahil değil en azından kosgebin hibelerinde değil yani bu konuda burada başka bir konu açılmıştır hibelerle ilgili orayı bir göz geçirin derim
siz çocuk gelişimci olsanızda cebinizde 100bine yakın paranız yoksa iş yapan bir anaokulu işletmeciliği yapamazsınız
çocukla ilgili işlerde idealist olsanızda ortakla idealistliğiniz uymadığında veli karşısında çekişen idareciler gördüğü taktirde bu işyatar
herkes bildiği işi yapsın katılıyorum ancak çocuk gelişimi okumakla esnaflık yapılamaz siz çocuk gelişimi hizmeti versenizde 4/4lük, bir işletme işleteceksiniz yani bir ticaret yapacaksınız bunun vergisi ssk sı veli ile görüşmelerde kendinden emin olan bir işletmeci olmak zorundasınız her çocuk gelişimci anaokulu açamaz
bu arada çok merak ettim anaokulu-kreş-etütün nersi orjinal fikir adım başına bu kurumlardan var artık
Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki beni satmayacak yürekleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
isguc
Üye

Toplam 292 yazı
15/03/2011 :  21:56:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
gorundugu gıbı kolay bır ıs degıl .
www.kadinforum.net

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
sevınc
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/04/2011 :  13:13:40  Alıntı
SLM BENCEDE ANAOKULU COK SORUMLULUK ISTIYO EGER BASINDA DURMUCAKSANIZ BIR KUAFOR SALONU ISLETEBILIRSINIZ GETIRISI OLN BI ISS BENINIM 6 SENEDEN BERI ISLETIGIM SALONUM VAR AMA OZEL SEBEPLERDEN DOLAYII DEVRETMEYI DUSUNUYORUM VE COK UYGUN BI FIYATA VERCEM DUSUNURSENIZ BOYLE BIYER ISLETEBILIRSINIZ KONUSABILIRIZ BEN BURDA KENDIME PAY CIKARMIYORUM KESINLIKLE YANLIS ANLAMYIN AMA GERCEKTEN BIZ IKADINLAR SUSUNDEN BAKIMINDAN HIC BIZAMAN GERI KALMIORUZ BISE -KILDE PARA BULUYORUZ BAKIMIMIZ ICIN VE DURMAYAN VE ISLEYEN BI MESLEK USTELIK BASINDA DURMAK ZORUNDA DEILSINIZ ELMAN KOYMANIZ YETRLI. DUSNURSENIUZ GORUSURUZZ TESEKKURLER VE USTELIK ESIM DOKOR DIYOSUNUZ LAZERDE KOYABUILIRSINIZ ARTI OLARAK BU AVANTAJINIZ VAR ....
ayyyyyyy

Yerleşim : Türkiye / Ist  |  Meslek : Esnaf

13.41 saniye.
10:26:41, 1 Haziran 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım