Güzel Bir Söz. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Güzel Bir Söz. . .

ugurzel
Üye

Toplam 26 yazı
22/05/2001 :  23:30:57   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

"ya umitsizsiniz. ya da umit sizsiniz.
ya caresizsiniz. ya da care sizsiniz."

Behcet Necatigil

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
Akın Arslan
Üye

Toplam 320 yazı
24/05/2001 :  00:35:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu anlamlı sözü yeniden bize hatırlattığınız için teşekkürler.

Hayat ne kadar anlamlı; yörüngenin merkezinde hep kendimiz varız.

Bütün;
mutsuzlukların ve mutlulukların,
gerçekleştirdiklerimizin ve gerçekleştiremediklerimizin,
başarısızlıklarımızın ve başarılarımızın,
kısacası yaşadıklarımız ve yaşayamadıklarımızın tek sorumlusu biziz.

"İnsan", hayatın, değişimin ve dönüşümün anahtarıdır.

AKIN ARSLAN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
24/05/2001 :  17:45:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Belki öyle belki değil...

Ne yaptığımız mı önemli yoksa neye inandığımız mı?

Belli bir yönde giden büyük bir geminin içinde küçük hareketlerimiz mi hayat? Geminin içinde sağa sola veya öne arkaya ilerlememiz geminin rotasını değiştirecek mi?

Yoksa biz daha büyük bir sistemin içinde ve sistemle birlikte, sistemin gittiği yöne doğru bilinçsizce giden, bu arada kendi hareketleriyle sistemi yürüttüğünü sanan etkisiz elemanlar mıyız?

Büyük Adamlar mı olaylara yön verdi bu güne dek yoksa olaylar mı Büyük Adamlar yarattı?

"Bu dünyaya gelişimden ben sorumlu değilim" demişti birileri...

En baştan kabul etmiyordu kendisine yakıştırılan sorumlulukları. "Bana sordunuz mu bu dünyada, bu ülkede, bu ana babadan doğmak isteyip istemediğimi"

"Ne yiyeceğime, hangi ninniyi dinleyip neler giyeceğime de ben karar vermedim. Tıpkı kardeşlerimi ve akrabalarımı seçmediğim gibi"

"Daha doğmak için beklerken ismim, dilim, dinim ve milliyetim çoktan belirlenmişti."

"Erkek ya da kadın olmaya da ben karar vermedim."

"Neler okuyacağımı, neler öğreneceğimi, nelere gülüp nelerden utanacağımı bir bir belirlediler hiç benim fikrim alınmadan."

"Nasıl bir hayat yaşamam gerektiği santimi santimine işlendi tüm fizik ve metafizik bedenime."

"Bütün bu yapılanlardan sonra beni mi sorumlu tutmak istiyorsunuz olanlardan? Yok öyle yağma! Her ne olduysa ve olacaksa beni saymayın. Ben bir köşede oturur izlerim. Karşı da çıkmam korkmayın! Hem artık size karşı çıkacak, sizden farklı bir 'ben' kaldı mı sanıyorsunuz? Buna gülerim.."

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.25 saniye.
07:59:29, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım