İhracat - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhracat

teatime
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
08/11/2006 :  16:39:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İngilizceniz var. Dış ticaretde deneyimlisiniz.
Memleketde çok şükür bir çok ürünün üretimide var.
Yurtdışına hangi sektörün hangi ürünlerini satmak için pazar araştırması yapıp pazarlamaya çalışırdınız?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • macromx
    Editör

Toplam 146 yazı
    08/11/2006 :  17:36:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Yurtdışı derken belirli bir ülke var mı?

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
    YasinBATUR
    Yeni Üye

Toplam 37 yazı
    08/11/2006 :  22:28:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    ihracatta tututlup tutulmama gibi bi risk muahhkkat var belki ama Kendi yoremin bir urunu ve cok kisi bunu pazarliyor bile Luletasi
    Y.Batur

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Mühendis
    xdarks
    Yeni Üye

Toplam 9 yazı
    09/11/2006 :  01:56:19  Alıntı

Japonya icin ne dusunursunuz?
    xdarks

Yerleşim : ABD / Hawaii  |  Meslek : Ticaret
    macromx
    Editör

Toplam 146 yazı
    09/11/2006 :  11:26:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Japonya'da duyduğum kadarıyla sebze meyve çok pahalı.Orada çok minik seralarla bu iş yapılabilir mi?
    1-Seralar (minik boyutlarda düşünelim)balkonlara sığacak kadar küçük ve verimli olabilir mi?
    Böylece toprağı ve serayı onlara satabilirmiyiz?
    2-Onlar meşhur dönerimizle tanıştımı bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz.
    Pişmaniye orada var mı?
    Balık döner mantığı sizce nasıl olur?

enginlofca
    Yeni Üye

Toplam 84 yazı
    10/11/2006 :  01:07:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    çekik gözleri düzelten bir estetik merkezi, boy uzatıcılar, belki bisiklet aksesuarları, türk osmanlı usulü nargile cafeler, ilk aklıma gelenler bunlar... teknolojik olmayan herşey de diyebilirsiniz...
    www.izmirrehberi.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
    xdarks
    Yeni Üye

Toplam 9 yazı
    10/11/2006 :  07:58:01  Alıntı
    Dusunceler guzel.Simdi japonya'da sera cok.Bi isi cok profesyonel yapiyorlar ve aracilarida cok.Arazi var o kadar anlatildigi gibi degil.Doner isine gelelim.En kucuk bir bufe kurmak iyi olmayan bir yerde bile 35bin dolardan asagi degil.iyi bir yerde 100 bin dolardan en az basliyor 500 bin dolara cikiyor.Araba ile doneri su an trafikte yasaklamislar.Ancak buyuk marketlerin onunde izin isteyerek kar vererek satabiliyorsun.Bu araba ile yapmak bile en az 12 bin dolar.Doner isini sadece Turkler yapmiyor.japonya'daki Turkler bu isi yabancilarada ogretmisler Nijeryalisi bile bu iste.Japonlarin hepsi doner yapiyor.Belki iyi degil ama adamlar kazaniyorki yapiyor.Bir Turk'e gitsen ben doner ogrenmek istiyorum para almadan bir ay yaninizda calisayim desem yuzune bakmiyor.Bende bir ara cok istedim yapmak ama istek kalmadi.Birde Turklerden hic bir teknik yada taktik yada baska turlu destek alman mumkun degil.Birbirine cok dusman.Zaten uzak ulkelerde kalan Turkler genelde cok az paslasiyorlar.
    Ben diyorumki fazla bizimkilere muhtac kalmadan ve Buyukelcilik dahil onlara uzak kalarak ozgur bir is yapmak.Turkler Gida isi cok yapiyorlar.Ve masraf cok.Her yerde domates salcasi ve zeytinyag satmaya calisiyorlar.Ama inaninki bazi japonlar bile bunu yapiyor.Her yer zaten zeytinyag ve domates saticisi dolu.Satmak bir marifet.Ama bunlarin hepsi yuksek sermaye gerektiriyor.Sermaye biraz az olsa benim icin cok iyi.Risk japonya gibi bir yerde cok yuksek sermaye ile girmek.Tren istasyonlarina yakin yerler tutulmus.Ihracat isinde gida tamamen bir kac kisinin elinde.Din motifli diger musluman ulkelerin insanlari ile Turklere yapiyorlar.Cok pahali fiyatlar.Oyle bir is kurmak icin en az 150 bin dolara ihtiyac var ve internetten is yapiyorlar.Burada hangi Turke gitsin bir is kurmakta cok yuksek paralardan bahsediyorlar.Hali satan cok insan var.Turk aksesurlari ama tutmuyor cok.Hali isi yapan japon cok.Japonlar hangi iste para gorseler hemen giriyor ve yanina basina kuruluyor.takdir ediyorum bizden o isi cok iyi yapiyorlar.Turkler ise birbiri ile savas yapiyor.Siz dusunun.Boyle bir yerde insan moral olarak nasil ayakta kalir.

Ama bir cozum olacagina inaniyorum.Ufak capli isler yaptim.
    Burasi Teknoloji ulkesi yuksek teknoloji var.Bunu dusunerek bir fikir uretmek gerek.Turkiye ve japonya arasinda.Ingilizce ve japonca biliyorum.Master mezunuyum.Ticaretle uzun sure ugrastim.Hasbel kadar burdayim.Su an beklemedeyim.Ufak tefek dis ticaret yapiyorum.Home ofice calisiyorum.Teslim olmak yok.Bir dusunelim ne gibi fikirler uretebiliriz.Bu sayfaya cok tesekkur ederim.Bana bazi fikirler verdiniz.Yine bekliyorum.Neler yapabilirim.
    xdarks

macromx
    Editör

Toplam 146 yazı
    10/11/2006 :  09:32:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Japonya'yı güzel süzmüşsünüz ama devam elbette birşeyler bulacağız.

teatime
    Yeni Üye

Toplam 26 yazı
    10/11/2006 :  10:46:03  Alıntı
    xdarks, bildiğim kadarıyla japonların yurtdışına turistik ilgisi fazla. ülkemize de önemli ölçüde gelen oluyor. bence ordan bazı türk otelleriyle işbirliği yapıp buraya turist gönderebilirsin. tanıtım yapman gerek. burdaki onların ilgisini çekebilecek hedef yerler sapta. istanbul, kapadokya, safranbolu gibi. sonra netten işbirliği için bu piyot yerlerdeki konaklama yerleri ile bağlantıya geç. işbirliği talep et, fiyat iste. işin birde ulaşım boyutu var tabi. ben trizmci değilim ama aklıma naçizene bu geldi. deli gibi çalışan insanların ülkesinde turizm işi olur diye düşündüm ama koşulları sen daha analiz edersin tabi.

xdarks
    Yeni Üye

Toplam 9 yazı
    10/11/2006 :  11:02:25  Alıntı
    Teatime,Dinlenmekten cok tarihi yerleri seviyorlar.Fakat burada o kadar cok japon sirketi var ki nasil yapacagim?Adamlar her ise giriyor.aslinda dediginiz gibi cok ilginc kimsenin bilmedigi Turkiyedeki yerleri gosterecek bir tanitim olabilir.Oldukca iyi bir fikir.Buradan o zaman turizmci arkadaslara sesleniyorum.Bir bakalim.Ben burdan yapabilirim.Burada tur yapan tur sirketlerine ulasip size bu tip geziler var desim bu adamlar hemen bizim baska Turkleri yada japonalri arayip isi onlara veriyorlar.Neyse bir cikis bulacagiz.Tesekkur ederim.
    xdarks

teatime
    Yeni Üye

Toplam 26 yazı
    11/11/2006 :  10:58:01  Alıntı
    Ürettiği ürünleri yurtdışına pazarlamak isteyen varsa benimle istişare edebilir. msn adresim ozdemir_g@hotmail.com

enginlofca
    Yeni Üye

Toplam 84 yazı
    11/11/2006 :  16:46:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    japon turistlerin ilgi merkezleri 1 kapadokya 2 İstanbul, ben acenta işleri konusunda yardımcı olabilirim. Zira acentacılığın çekirdekten gelmesiyim :) sana başarılar ama turizm büyüklerin tekelinde ve hızla daha da tekelleşiyor. Örnek vermek gerekirse avrupada 150 civarı tur operatörü 3 tane bankanın tekelinde. Göz önünde bulundurun. Japonya farkloı bir pazar kuzu tipi diye adlandırdığımız müşteri tipi. Haydi gidiyoruz diyerek uçuruma yürüyün arkanızdan gelir atlarlar. Bildiğim kadarıyla japonya döviz girdisi fazlasını dengelemek için insanlarına tatili teşvik edici çalışmalar yapıyor. Tavsiyem şu hedef nokta üzerine çalış. Örnek git bir tane(varmı bilmiyorum ama ) belediyeye hazır bir kapadokya istanbul programıyla. Sonra 35 kişiyi bir araya getirmeye çalış. Daha sonra aynı taktiği derneklere okullara falan uygulayabilirsin.
    Acentacılık alanında beraber çalışabiliriz
    www.izmirrehberi.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
    zeze55
    Yeni Üye

Toplam 12 yazı
    01/04/2008 :  22:39:37  Alıntı
    pirinç hakkında bir pazar olabirmi birde turizm güzel bir fikir mesala karadenizide gezdirbilirsin

Yerleşim : Türkiye / Ünye  |  Meslek : Danışmanlık
    ugurum2211
    Üye

Toplam 844 yazı
    24/04/2008 :  06:39:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    bır buyuk fırmamız bır baklavacı zıncırı acabılır yurtdsında ıyı getırısı olabılır ulkeye..
    toptan Tesettür giyim
    http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
    0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
    MMmeric
    Üye

Toplam 181 yazı
    24/04/2008 :  14:02:20  Alıntı
    xdarks,merhaba okadar guzel yazmisinki agzina saglik.bende almanyadayim bi ekmek pesine dustuk burda ,elin gavuruyla calisirken hersey cok guzeldi ta ki bi turke denk gelene kadar.belki bana kizacak arkadaslar cikabilir ama x darks arkadasimin dedigi gibi biz turkler sadece bir birimizle savasiriz.mahkemelik olduk suan halen devam ediyor.Hakim aynen sunu dedi bari birbirinize yapmayin .ne diyeyim ki ,,,, arkadaslar paintball onu acik yeni bi sektor bu konu hakkinda ki dusunceleriniz nasil.herkese selamlar....
    Bosluga Bakip Dusunme

Yerleşim : ALMANYA / Aschaffenburg  |  Meslek : Hazır giyim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.91 saniye.
    05:50:14, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım