Bijuteri İçin Acil Fikirlerinize İhtiyacim Var! - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bijuteri İçin Acil Fikirlerinize İhtiyacim Var!
 2 

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
02/02/2010 :  08:23:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhaba! Ben bijuteri isine girmek istiyorum,yani kucuk dukkan acimayi hedefliyorum daha once bu isi yapmadim,ama takilara merakim buyuk hep yeni trendleri,yeni cikan modelleri hep takib ederim. Bu isi yapan,yada bu isle ilgili fikri olan neolur yardim etsin,dukkan kiralasam kac bin tane aksesuar alma gerek,bu ise kac para sermayeyle girilir,daha dogrusu 10-15 milyarla bu is yapilirmi,karli is oldugu cok duydum ama ginede fikirleriniz benim icin cok onemli,simdiden herkese cok tesekkurler!

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Ev kadını
mcjmt
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
29/03/2010 :  00:13:27  Alıntı
Ve işlek bir yer herzaman para eder dostlarım :)
Girişim girişim diyorum ama ortada hala bir girişimim yok :)

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Medya
ezmadanismanlik

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/03/2010 :  00:24:46  Alıntı
MERHABALAR BEN POLONYADA YASIYORUM CINDE BAGLANTILARIM VAR BU ISI YAPMAK ISTEYEN BIR KAC KISI OLURSA TURKIYEYE MAL GONDERMEYI DUSUNURUM
ezma

Yerleşim : Polonya / Warszawa  |  Meslek : Muhasebe
beat105
Üye

Toplam 118 yazı
29/03/2010 :  01:28:37  Alıntı

arkadaşlar bir dostumla bu işi antalyanın en işlek caddelerinden birinde yapmak istiyoruz ama dükkan kirası bizi biraz korkuttu 20 metre kare 36 bin tl yıllık kira istiyorlar sizce böyle bir dükkandan para kazanabilirmiyiz

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
05/04/2010 :  00:19:52  Alıntı
Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur edrim,ileride daha fazla izenimlerinizi biziml paylasirsaniz cok memnun olurum,simdiden cok tesekkur ederim,size kolay gelsin.

dileki
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/04/2010 :  17:29:08  Alıntı
selam arkadaşlar bijuteri açmakla ilgili yazılarınızı ben yeni üye olduğum için şuan okudum.ben bu işi pek araştırmadan girdim.kendime bir dükkan açtım.4aydır da faaliyette.fakat gördümki bu işe başlamadan önce iyi araştırmak,yeri iyi belirlemek ve ucuz mal bulup alırken kazanmak gerekiyormuş.zamanla oturacak inşallah.toptan alım yapmak isteyen arkadaşlar tahtakale ve özellikle şarkhana gitsinler...şöyle örnek vereyim size izmirdeki toptancıdan 1,5-2 tl ye aldığım bir küpeyi şarkhanda 0,600 a alıyorum...yol masrafıma bile değiyor.ama orda her ürünü bulamıyorum...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
mehmetgul1806
Üye

Toplam 485 yazı
06/04/2010 :  04:00:23  Alıntı
Keyf.in
belki işinize yarar diye yazıyorum. İntoko da tesadüfen bir ilan gördüm. Başlığı bile aslında hatırlamıyorum. İşim olmadığı için öylesine baktım geçtim.
Bir vatandaş alacağına karşılık bir bujiteri malzemesini haczetmiş. 2500 parça mal var 2900 tl ye veriyorum yazmış
İsterseniz bi araştırın intokoyu.

Dükkan açma işi içinde fikirlerimi paylaşmak isterim. Bugun kayserinin en işlek caddelerinden biri olan sivas caddesinde 30 m2 yerler 20000 bin tl yıllık kira istiyorlar.
20000/12=1666 aylık kira
stopajı sen ödüyorsun mecburen
20000/100*20=4000 tl /12 =333
(stopajı hesaba katmayı sakın unutmayın)
aylık kiranız=2000 tl /30=66 tl günlük.
aylık dükkan kapalı dursa dahi
50 tl muhasebe
100 tl vergi
top:150 tl / 30 = 5 tl

kısacası o dükkanı hiç açmasanız bile günde 70 tl min masrafınız var.
Daha uygun kiraya dükkan bulsan
min 50 tl masrafın var.
--------------------------------------------------------------------------
Bu dükkanı açsan işletsen günlük min 150 tl masrafınız olacaktır. Kısacası güne -150 tl ile başlayacasınız.

Bu hesapları iyi yapmak lazım. Fizibiliteyi iyi çıkarmak lazım. Benim gözlemlediğim özellikle dükkan kirası ve sabit masrafları hesaplamadan bu işe girenler 3 ay demeden geri kapatmak zorunda kalıyor.

Stj. Mali Müşavir

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Tekstil
Adige_Ali
Üye

Toplam 149 yazı
06/04/2010 :  22:51:29  Alıntı
Arkadaşlar Türkiye için vergi muhasebe v.s sartlarını bilmiyorum ama daha önce yazmış olduğum gibi ben bu işi Rusyada yapıyorum ve halen yapmaktayım Allaha şükür çokta iyi kazanıyorum... Hatta şu an Türkiyedeyim mal almaya geldim, nisan 18 dede geri döneceğim ve her geldiğimdede yuklu miktarda alıyorum bu iş kazancı iyi olan bi iş ve benim kaldıgım yerde dukkan kiraları metrekare bazında 100 dolardan daha fazla iken ben kazanıyorsam sizde kazanabilirsiniz en azından sizin ekstra masraflarınız olmayacak.sürekli trye uçak bileti,bijuteri için çok yüksek kargo masrafı v.s çünki trde ist. tahtakaleden al malı vana ***ür otobusle kaç para en fazla 100 ytl hadi bagajada para istesinler v.s 150 ytl... ben sadece 1 metrekup malzemeyi rusyaya 1650 dolar artı sigorta masrafı ile gönderiyorum... eger daha detaylı bilgi görüs v.s isteyen olursa özelden msj atsın ne isterse sorsun cevaplarım zamanım oldukca.simdiden hepinize kolay gelsin....

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Krasnodar  |  Meslek : Serbest meslek
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
07/04/2010 :  18:06:46  Alıntı
Gelisim.in
Cok dusunuyorum arastirma yapiyorum, giede geldigim nokta bu isin karli oldmasi. Sadece hesapliyorm elimde olan 9 milyar yetermi acaba?

turk3458
Üye

Toplam 277 yazı
08/04/2010 :  10:45:48  Alıntı
arkadaşlar bende araştırıyorum. tahtakalede fiyatları uygun olan yerleri yazabilirmisiniz. ziyaret etmek istiyorum. maliyeti çıkarmak için.
eşime açacağım bu işi ama ne kadar kazanır kısmını bilmiyorum. artık onu açınca anlayacağız.
bijuteri
bayan iç giyim
çanta
makyaj malzemlerini birlikte koymayı düşünüyorum. ne kadara çıkar bu bilmiyorum
başka neler koyulabilir yanına

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnsan kaynakları
aeakkus
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
08/04/2010 :  16:20:29  Alıntı
İki yıl ithalat ihracat okudum.Üstüne gittim üç yıl işletme okudum.Bilgisayarı çok iyi biliyorum,ingilizcem iyi,araç kullanmayı biliyorum,beş yıllık bir iş tecrübem var,çok şükür prezentabıl biriyim,oturmasını kalkmasını nerede nasıl hareket etmesini biliyorum.Ama gel gelelim askerden gittim geldim iş bulamıyorum.Üç aydır işsizim.Düşünüp duruyorum ne yapabilirim diye.Bu siteyi şans eseri buldum ve ilk mesajımı atayım dedim.Bende kendi işimi kurmaya karar verdim.Bujiteri işi geleceği olan bir iş mi bilemiyorum.Ancak sürümlü ve kâr marjı yüksek bir iş olduğu kesin.Ancak araştırmadan etmeden girmek akıl karı değil.Birde bu işi yapanlara ve yapacaklara bir önerim var;dükkanınızı sadece bujiteri olarak değil diğer ilgi çekici ürünler ile donatabilirsiniz.Örnek olarak parfüm olabilir.Doldurma parfümlerde de iyi para var.Hatta bunların yanında cep telefonu aksesuarlarıda olabilir.Gençliği iyi takip etmek lazım.Trendleri ve moda olan herşey satılabilir.Örnek olarak gençlerin izledikleri dizileri takip edin.Hanımın çiftliği takılarının emitasyonları ya da bihter takıları gibi.Yeniliklerin hepsini takip ederseniz kazanırsınız diye düşünüyorum.Bende bu işi düşünüyorum.Ayrıca kafamda birkaç plan daha var.Örnek olarak balık avı malzemesi satan bir dükkan açmak.İşsizliğin kasıp kavurduğu bu dönemde insanlar bu tür hobilere merak sarmış durumda.Üstelik hayatın getirdiği sitresten kurtulmak için çalışan kişilerde balık avına merak sarmış ve vakit geçirmeye başlamışlar.Bunu çok iyi gözlemledim.Bunun yanında bir güzellik merkezi olabilir diye düşünüyorum ama sermaye olayı düşündürüyor.Başka ne tür fikirler olabilirki?Allah yeni iş kuracaklara yardım etsin.Allah utandırmasın.Başarılar dilerim.Hayırlı işler dilerim..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
mayfer
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
12/04/2010 :  16:40:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Tahtakale'den mal almak evet ucuz ama kazık yememek önemli. Ayrıca bir düşünün sizin ucuz aldığınızı onlar ne kadara alıyorlar acaba, esas kazanan onlar. Onların aldıkları yeri bulup bu işin ithalatını direkt yaparsanız kanımca iş ancak o zaman karlı hale gelecektir. :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
13/04/2010 :  00:35:18  Alıntı
Tabiiki toptancilar daha fazla kazanir,ama onlarinda nereden mal aldigini nasil ogrenme olurki? Bi konuyla bilgisi yada fikri olan varsa lutfen bizlerele paylassin.

mayfer
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
19/04/2010 :  10:05:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Tahtakale'deki satıcılar %99 Çin'den mal getiriyor kolilerle. Başka yerden aldığını söyleyenlerin çoğu sallıyor. Çin'den mal getirme konusunda alibaba.com sitesini incelerseniz bir çok ürün ve ürünlerin fiyatlarının tahtakaleye göre ne kadar uygun olduğunu görürsünüz. Bütün mesele güven meselesidir, Çin'de mal satan (sattığını iddia eden) satıcıların da %80'i **********dır bu nedenle güvenilir firmayı bulmak için Çin'den ithalat yapacak danışmanlar ile çalışmanız gerekir. Tabi malı ucuz almak kadar satacak kişileri bulmanız da önemli, dükkanı açtığınız yer bunu belirleyecektir. Bujiteri işinin temel kazanç mantığı çok sayıda ucuz ürünü aynı kişiye satmaktır, yani dükkana giren kişiye 1 değil 20 ürün satmak bu nedenle de çeşidiniz çok olmalı. 10-15 bin ile bu işe girerseniz asla sizi kurataracak ciroları yapmak için yeterli mal asamazsınız dükkanınıza ayrıca maliyetiniz de fazla olur. İyi bir bujiteri dükkanı açmak için kanımca 100 bin gibi bir rakkam ile işe girmeniz gerekir. Riskli tabi ama risksiz iş olsa zaten bu kadar lafa gerek olmazdı...

mayfer
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
19/04/2010 :  10:12:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Not olarak şunu eklemek istiyorum bir de ; bir işten kazancınız ne kadar olmalı ? Yani iş kurmanın amacı para kazanmak olduğuna göre ayda en az 1000-2000 tl kazanmayı düşüneceksiniz değil mi (çok düşük bile yazdım) Ayda 2000 kar almayı umacağınız bir işi 10-15 bin tl'ye kurabilseydiniz şayet bu inanılmaz bir şey olurdu değil mi :) 6 ayda yatırım kendini geri getirecek !!! Böyle bir iş yok maalesef arkadaşım. Hayal kurmak güzeldir ama tutarlı düşünmek gerekli...

Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
21/04/2010 :  21:10:35  Alıntı
online satış işine de girebilirsiniz.
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
hackerbeen
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
21/04/2010 :  22:26:01  Alıntı
Gezin.in
Ya ekmek aslanın kuyruğunda...Arkadaş 10-15 bin olur demiş bankoları ve vitrini bile alamassın o paraya teşhir işidir bijuteri... takı bir tek çindemi yapılıyo ki hayır iki kalite var bi çin bide taylant son zamanda yerli üretimler...bi kez işlek cadde şart ha üründen tek alım imkansız 4-5 renk var kimisi geliyo yok şurası şöyle burası şöyle diye renk beğenmez ucuz kırılır 7 gunde kararır pahalı rodyum kaplama onuda ucuz malla kıyaslar pahalı derler.Dükkan aldım mulkunun değri arttıkça kazanayım hem ticari faliyet yapayım dedim 25.00 başladım 40.000 geçti yatırdığım para gunluk 100 ve 150 arası oda harcanır gider mal biter almaya kalkarsın 4-5 bin tutar ara ara malı alırsın maliyet artar.Merak eden olursa www.beyoglubijuteri.com incelesinler bijuteri aksesuar parfum çanta.Ha kazanan yokmu var.Sen kaliteli satarsın işlek yerde değilsin beğenilmessin adam o.. bo .. satar işlek yerde o senden iyi olur kazanır...:Benım memleket 80.000 nufuslu dun 4-5 yer vardı şimdi 15 geçti hepimiz aksama kadar nette takılıyoruz...Bi kupe bi kolye satacam diye adamın anası ağlar.adam sanki pırlanta alır gibi 10 liralık malda caka koymaz satar.Ben kendim dukkanla ilgileniyorum daha cebi dolu bi muşteri görmedim bu işte ihya olanıda bilmem...Buyuk bijuteri toptancılarına bakın batmak üzereler neden bi konteynir mal içinde yarım kilo ... geri malı beleşte satsa o adam ihya olmuştur zaten o yuzden ucuz mal çok alım iyi ama tuketim yook...Ha benı kımse kale almasın çalışsın ama işin eksi yönüne dikkat etsinler..Anlatacak çok şey var ama zamanım yok hepinize kazançlı günler diliyorum...Ha benim ürünleri merak eden olursa www.beyoglubijuteri.com

Yerleşim : Türkiye / Erzincan  |  Meslek : Diğer
galatakulesi
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
23/05/2010 :  11:26:19  Alıntı
bana sorarsan ıyı bır sermayen olmalı yanı ekstra paran olmalıkı faızıyle kıranı odemelısın yada dukkan senın olmalı
bu ay satıs yapayımda barı kıra param cıksın dıye beklememlısın cunku toka moka derken 1-2 3lıralarla kıra parası kolay bırıkmez bence
yada dukkanına ekstra bı mal koy musterının dıkkatını cek
o maldan memnun kalanlar sırf o malı almak ıcın sana gelsınler yanı o mal ıcın o cevrede tekel olabılırsın
bızım urunumuz ıcın kucuk bır standa 20-30 adet alarak pıyasanın nabzını arastırabılırsın
yok

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
emress
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
24/05/2010 :  11:50:10  Alıntı
Arkadaslar! bende bu isi yapmak istiyorum! Genel olarak cvplar zaten forumda var ama bazi spesifik konular icin, isin icinde olan birisi bilgi paylasmak isterse, mail atarsa sevinirim...

Yerleşim : Ukrayna / Dd  |  Meslek : Diğer
okyufa
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
24/05/2010 :  12:28:06  Alıntı
istoçta kılıç bujiteri vardı..epey mal almışımdır ordan..uygundu fiyatları..zamanınızı ayırın ve elle görerek alın..beğendiğiniz malın satılması hoşunuza gidecektir..toptancının beğenisine bırakmayın alacağınız malı..

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğretmen
gokhancivelek
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/06/2010 :  17:43:55  Alıntı
MERHABALAR BİJUTERİ SATIN ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLMAK İSTERİM YERİM EMİNÖNÜNDE GÖKHAN CİVELEK 5355857670 İYİ GÜNLER
Gökhan civelek
Erçin Accessorıes
gokhan.civelek@windowslive.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
toptan34
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
26/06/2010 :  05:36:50  Alıntı
direk ithalatçıyım, tahtakale piyasasında bulamayacağınız swarovski harf anahtarlıklar veçanta süslerim ithal ediyoruz.ilgilenneler mail atsın. bizden kaliteli ve ucuza yok ! no207@windowslive.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
efem
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/09/2010 :  12:07:27  Alıntı
mrh arkadaşlar bende mersinde bu işi yapmak istiyorum şu anda araştırma yapıyorum inş başara biliriz.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ev kadını
ladyy
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/08/2011 :  12:22:06  Alıntı
bende çok istiyorum aslında bu bijuteri işini bursada açmayı düşünüyorum açıkcası bu işi araştırıyorum hedefim 1 sene sonra bana kim yardımcı olabilir zeminimi iyi hazırlamak istiyorum açıkcası bursada yerleşimli bir yerde açıcam fikirler
şenay

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
12/08/2011 :  13:41:58  Alıntı
Merhabalar, konu hakkinda herkes bilgisi dahilinde yorum yapmis, bayan arkadaslara yol gostermeye calismis.Bu arada girisimci bayan arkadaslari da cesaretlerinden dolayi tebrik ediyorum.Bijouterie sektoru gercekten diger sektorlere gore kar marji yuksek, verimli bir sektor.Yorum yapan arkadaslardan bazilari marjlardan ornekler vermisler; kimi 3 'e carpmis kimi 5'e. Ise yeni baslayacak bayan arkadaslarin, tecrubesiz de olmalari dolayisiyla, yanilgiya dusmemeleri icin su konuyu belirtmekte fayda goruyorum. Ornekte verilen 2 liraya alinan kolyeyi belki heryerde 10 liraya satamazsiniz.Dukkaninizin konumu cok onemli;Bir mal, bir gecekondu semtiyle, daha luks bir semtte ayni fiyata satilmaz.Musteri kitlenizi, kimlere hitap edeceginizi belirlemeniz gerek ilk once.Ornegin 1 liraya sattiginiz bir kolyeyi belirli insanlar alir, herkese satamazsiniz.Once hedef kitleyi belirleyip, ona gorede urun grubunu olusturmak lazim.Etilere 1 milyoncu magaza acmamak gibi.

Taki, aksesuar, bayanlar icin devamli satisi olan urunlerdir.Giyim kusamina ozenli bir bayanin cekmecesinde her kiyafetine uyumlu, aksesuarlari vardir. Dolayisiyla surum yapan bir istir. Soyle islek bir sokakta, guzel bir dekorla, duzenli yenilenen koleksiyonlariyla, fiyatlarida biraz uygun olan bir dukkanin is yapmayacagini kimse iddia edemez.

Calisinca, ter dokunce olur. Arkadaslara yeni islerinde kolayliklar, bol kazanclar dilerim dilerim,

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hizlialim
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
15/08/2011 :  16:46:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tam istediğim konu bizde 2 arkadaş bu işi kurmaya niyetlendik özellikle istanbul avrupa yakasında kızların bol olduğu takı dükkanının olmadığı 2 semt keşfettik ki bomba :) zamanımız var 1 sene içinde bu işi açacağız Allah'ın izniyle... yorumlar çok güzel teşekkür ederim herkese bilgi verdiği için
Giritli İnternet Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
art
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
16/08/2011 :  13:51:11  Alıntı
bende izlenimlerimi paylaşayım ,

bir kere önce hayale kapılmamak gerekir , bu çok önemli. milyarlar kazanacağım deyip kirayı çıkaramadığınızda tüm şevkiniz kırılır. 3-5 ay sonra kapananlar kervanına katılırsınız.

sermaye de çok önemli , 5-10 binliralarla işe girerseniz 500-1000 lira kazanırsınız ki bu ne kiraya ne vergiye yeter. 10.000 lira ile işe girip ayda 5.000 lira KAZANAMAZSINIZ.........

çeşit çok önemli , müşteriye bu kadar param vardı diğer renklerini alamadım diyemezsin. aldığın modelin az adette olsa tüm renklerinden alman gerekir.

moralinizi kırmak istemem ama yeni açacaklar için ilk yıl ayakta kalmayı başarmak bence yolu yarılamak demek. para kazanmak arkasından gelir.

herkese kolay gelsin...

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Diğer
feminmarket
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
19/08/2011 :  01:12:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bijuteri ve aksesuarda internetten toptan satis yapiyoruz. Kredi kartina 6 taksit ve ucretsiz kargo imkani. Perakende magazalarimizla da hareketli urunleri gorup sitemize ekliyoruz. Paket olarak alma mecburiyetiniz de yok tek tek alin cesitliliginizi arttirin. Ozelime mesaj atabilirsiniz. www.feminmarket.com
Toptan Bijuterinin Adresi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
asafkaan
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
07/12/2011 :  16:49:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Takı toptan satış konusunda yardımcı olabilirim isteyenlere...
jocoseent.com / Organizasyon-Sahne sanatları

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
aybar1726
Üye

Toplam 187 yazı
11/12/2011 :  04:00:38  Alıntı
bu yorum yazan kişilerden dükkan açan kişiler varmı?varsa tecrübelerini bu işin zorluklarını anlatabilirmi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
General_1453
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/01/2012 :  03:39:55  Alıntı
ben bu bijuteri işini baya araştırdım bi ara kafaya koymuştum ama şunu gördüm tahtakale veya toptancılardan alınan ürünler çok pahalı mesela ben toptancıda 4tl toptan fiyatlı kolyeyi kadıköyde bir bijuteride 3.5tl ye sattığını gördüm ve sonradan çözdüğüm bu bijuteri kendi yapıyormuş kendi mallarını sonra biraz daha bu dükkanları araştırdım ucuza satanlar hep kendileri yapanlar, bir markanın mallarını alanlar flan genelde çok pahalı fiyatlara satıyorlar ürünleri.bu konu hakkında bilgisi olan varsa benimde merak ettiğim kendimiz yapsak nasıl olur?tasarımı nasıl yaparız?makine gereklimi?nasıl bir maliyet olabilir?

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Diğer

0.17 saniye.
21:45:06, 19 Mayıs 2019, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım