Bijuteri İçin Acil Fikirlerinize İhtiyacim Var! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bijuteri İçin Acil Fikirlerinize İhtiyacim Var!
 1 

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
02/02/2010 :  08:23:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhaba! Ben bijuteri isine girmek istiyorum,yani kucuk dukkan acimayi hedefliyorum daha once bu isi yapmadim,ama takilara merakim buyuk hep yeni trendleri,yeni cikan modelleri hep takib ederim. Bu isi yapan,yada bu isle ilgili fikri olan neolur yardim etsin,dukkan kiralasam kac bin tane aksesuar alma gerek,bu ise kac para sermayeyle girilir,daha dogrusu 10-15 milyarla bu is yapilirmi,karli is oldugu cok duydum ama ginede fikirleriniz benim icin cok onemli,simdiden herkese cok tesekkurler!

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Ev kadını
LESYA
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
02/02/2010 :  09:41:57  Alıntı
merhabalar ben lesya daha önceleri bende bı işi yapmayı hayal edıyordum tabi bazı aksiliklerden dolayı yapamadım.maliyetini .dükkan konumunu hepsini hesaplattım özellikle 30metrekare yer bile olabılır...toptan takı olarakta yardımcı olabilirim çevrem var bu konuda ..10 bin tl evet bu iş yapılır ...yapılmaz dıye birşey yok ..zaten fikir ile baslamak başarmanın yarısıdır.İnşallah Hayalin Olur...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
hanımeli
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
02/02/2010 :  11:19:20  Alıntı
bende gunka85 sizinle aynı durumdayım bende yeni açmayı düşünüyorum ve çok bilgim yok ama çok iyi iş diye fikir veriyolar karlıymış bide siz 10-15 binliradan bahsediyosunuz bana gelen bilgi,ler daha az sermayeyle olur diyolar bende o kadrda yok ama bu işi istiyorum ve yapıcam bende araştırıyorum güzel fikirler ve bilgiler alırsam sizede yansıtırım sizdende beklerim tşkler umarım istediginiz olur iyi günler

Yerleşim : Türkiye / Artvin  |  Meslek : Ev kadını
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
02/02/2010 :  11:57:00  Alıntı

Cok tesekkur ederim yorumlariniza. Aslinda kafamdaki dukkan kadikoyde ama cok kucuk istiyorum 5 metrekare olsa bile yeter onemlisi islek bir cadde ustunde olmasi dukkanin,aslina bakarsaniz 10-15 milyar kredi almayi dusunuyordum ama beni cok mutlu ettiniz yani daha az bir sermayeylede olunurmus demeniz beni cok daha rahatlatti cunku 10 milyardan asagi bir butceyle yapmak olsaydi kredi almama bile gerek kalmazdi. Benim bejuteri sektorunde cok fazla tanidigim ve cevrem yok arastirma icerisindeyim yeni bilgileriniz veya fikirleriniz olursa paylasirsaniz cok sevinirim gercekten bu isi yapmak istiyorum ama onceden tabiiki arastimam lazim dogru insanlari bulub onlarla calismam lazim cunki isi batirisam hic iyi olmaz. Bisey daha sormak istiyorum Turkiyeye Cinden aksesuar getiren varmi? Yani Cinden Turkiyeye mal getirmek yasakmi yoksa oluyormu?

Adige_Ali
Üye

Toplam 149 yazı
02/02/2010 :  12:50:53  Alıntı
Selam arkadaslar eger yapmayi dusunurseniz gercekten guzel ve karli bi is, ben bu isi yapiyorum gerekirse mal alabileceginiz adresleri tarif edebilirim... ayrica bujiteri icin cok buyu bi sermayeye veya cok buyuk bir dukkana gerek yok...detay isterseniz ozelden mesaj atin cevap vereyim...

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Krasnodar  |  Meslek : Serbest meslek
pasha001
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
02/02/2010 :  16:04:06  Alıntı
merhabalar istanbul gibi yerlerden yüksek miktarda ürün alıp adanada dökkanlara toptan pazarlamak yapılabilir bir iş mi sizce bu sektörde yoksa dükkan açmak daha mı akıllıca

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Öğretmen
rterzioglu
Üye

Toplam 1712 yazı
02/02/2010 :  17:48:43  Alıntı
Keyf.in
Karlı bir iş arkadaşlar ben daha önce yaptım. 2 liraya aldığınız gerdanlığı 10 liraya satıyorsunuz. Fatih bijuteri / Eminönü tavsiye ederim. Çok firma vardı ama o firmanın çalışma tarzı benim hoşuma gitti. (Hala açıkmı bilmiyorum ben bu işten çıkalı çok oldu)

1 bin liralık mal alırdım 200 liralık mal hediye verirdi. Satamadığım modesı geçmiş ürünleri geri ***ürür birebir değiştiriyorlardı.
Eğer iyi satış yapabilirseniz "tadından yenmez kârlar" bırakıyor.

İlk dükkana girdiğimde hangi modelleri alacağıma karar veremedim. Firmaya'da sormak istemedim elinde kalmış malları bana pazarlamaya çalışabilir mantığı ile. Sonra bir teyze yaklaştı çok bakındın dedi. Dedim ki bilmiyorum hangini alacağımı ben tek anlamam bu işlerden. Bana beğendi. Onunla ayak üstü 2dk muhabbet ettik. Kadıköy'de tezgahta satış yapıyormuş. 5 liraya aldığım kemerleri 15 liraya satıyorum dedi. 2 günde bir gelir mal alırım dedi.

Kolay gelsin.
www.patronturk.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
02/02/2010 :  19:05:13  Alıntı
Arkadaslar gercekten sizlerin yorumlariyla icime sau serpiliyor sanki dogru yoldayim gibime geliyor,aslinda soyle 5-6 bin TL yapilsa is daha rahat girersin cunku Allah korusun egerki batarsanda cok buyuk bir para kaybetmezsin. Siz cok zaman oldu ama bu isi yapan biri olarak sormak istedim ne kadar para yatirimi yapmistiniz bijuteri isine ve neden ayrildiniz karli olmadigin icinmi yoksa baska sebepler varmiydi? Kusura bakmayin soruyorum ama gercekten bu isle ilgili cok bilgiye sahip olmam lazimki yapicagim adimlari daha net dusune biliyim diye. Simdiden herkese cok tesekkur ederim arkadaslar!

hanımeli
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
03/02/2010 :  00:50:41  Alıntı
Gelisim.in
gunka85 ben sizden olsam krediyle başlamasdım acık söylemek gerekirse benim 8 binliram filan var o parayla başlıycam gitgide daha istedigim gibi olur yeterki şans bize gülsün ve istedigimz gibi toptancıya catalım bide ben bütün paramı yatırmıycam işe bikaç aylık giderimi ayırtıcam ne olur ne olmaz diye

answer49
Üye

Toplam 120 yazı
03/02/2010 :  02:15:37  Alıntı
Umarım ikinizde başarılı olursunuzda, bizimle burda paylaşırsınız başarılarınızı ve diğer yetenekli iş kadınlarımıza örnek olursunuz...
Kıyıdan ayrılma cesareti olmayanlar, yeni okyanuslar keşfedemezler..

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
03/02/2010 :  13:25:52  Alıntı
Aslinda bende kredisi taraftari degilim eger marta kadar parami denklestirirsem kredisiz acarm dukkan inshallah. Peki ya siz nasil 8 milayri hepsini harcamadan isi kurucaksiniz dukkan acma****mi yoksa baska yonteminiz mi var? Amin inshallah hepimiz yapicamigiz islerde basarili oluruz Allahin yerdimi ustumuzden eksik olmasin arkadaslar!!!!

hanımeli
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
03/02/2010 :  15:47:09  Alıntı
Keyf.in
çok teşekkürler answer49..gunka85 ben çok büyük dükkan düşünmüyorum ve dahalık giderlerini tam bilmiyorum dediğim gibi araştırmaktayım yakında istanbula gidip toptancılara bakıcam eger dedikleri gibi az maliyetle açabiliyosam açıcam yoksa bikaç ay daha erteleyip biraz daha para yıgıcam yani dükkan açsamda köşede param kalsın istiyorum..

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
03/02/2010 :  16:02:58  Alıntı
Evet oncellikle iyice arastimamiz lazim bu isi cunku sonra husrana ugramak istemeyiz,ama hesap falan aypiyorum is karli gibi gozukuyor. Arkadaslar kim ne kadar bilgi edinirse bu konu hakkinda paylasirsaniz cok sevinirim simsiden tesekkurler

Adige_Ali
Üye

Toplam 149 yazı
03/02/2010 :  20:10:07  Alıntı
rterzioglu arkadasim hakli gunka 85 bende size ozeldende anlattim ben rusyada yapiyorum bu isi ben tum masraflarimi kargo v.s hesapladiktan sonra 5 ile carpip o sekilde satiyorum:)

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Krasnodar  |  Meslek : Serbest meslek
istanbul55
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
06/02/2010 :  17:41:34  Alıntı
Gelisim.in
Merhaba;
Semt olarak Tahtakale civarı bu işin en hareketli olduğu piyasa. Orada açmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında mal temini için oradaki işletmeler gibi uzak doğudan ithalatı öneririm.
Açmaya karar verdiğinizde muhasebeci olarak vergisel açıdan destek verebilirim.
Saygılar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
06/02/2010 :  20:33:39  Alıntı
Ben Aysa tarafinda oturuyorum o yuzdeen aslinsa Kadikoyde dukkani acmayi dusunuyorum,arti bisey daha sormak istiyorum bu konuda bilgisi olanlara ben kendimde takilar yapiyorum acaba en avantajli hazirmi almak yoksa bazi kolesyonlari kendiminmi hazirlamasi hangisi bana daha ucuza mal olur.

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
06/02/2010 :  20:40:30  Alıntı
Gezin.in
Istanbul55 bu isin vergisi ne kadar olur sora bilirmiyim?

jairman
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
17/02/2010 :  11:39:11  Alıntı
Bijuteri sektoru hareketlı ve guzel bir sektor gibi duruyor.Bizde aksilik olmazsa 1 ay ıcınde dukkanımızı acmayı planlıyoruz.Herseyimizi hazırladık sadece sıkıntımız ürün bulma konusunda olacak gibi duruyor.Arastırmalarımızda İstanbul tahtakale en iyi yer gibi duruyor.Bir iki hafta ıcınde tahtakaleye ugramayı dusunuyoruz.Tahtakaledeki toptancılar bizlerle nasıl ılgılenır dogrusu en merak ettigimiz konuda bizim suanda bu.Bu konudada yardım edebılecek arkadaslar varsa sevınırım...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
tabikihagaf
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/03/2010 :  13:29:23  Alıntı
sayın jairman tahtakaledeki toptancılar öcü değil sizi yemezler neyini merak ediyosun sen zaten dukkanı acmışsın daha ürünü bulmak sıkıntı olcak diosun gel adanaya ben sana her türlü desteği sağlarım...tahatkaleyide gez gel bide bana farkı gör aradaki...not:bijuteri işine girmek isteyen arkadaşlara şunları söyleyim 7-8 bin liraya dukkan acacagınıza hiç bu işe bulaşmayın bence elinizde az bi sermayeniz var oda hepten gitmesin cebinize toka doldurupta gezmek gibi bi şey bu da... iyi forumlar herkese...

Yerleşim : Türkiye / Urfa  |  Meslek : İmam / Din adamı
sinatramyway
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
01/03/2010 :  13:37:45  Alıntı
merhaba gunka85,
yapmayı düşündüğünüz bijuteri işi, her dönem iş yapar. Ne var ki İstanbul Kadıköyde bu işi yapmayı planladıysanız,orada dükkan kiraları çok fazladır. Dolayısı ile sürümü çok olan ilginç ürünler bulmanız gereklidir.
Ama malzemeleri direk kendiniz ithal edip, bunun toptancılığını yaparsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
Herşey gönlünüzce olsun....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
rterzioglu
Üye

Toplam 1712 yazı
01/03/2010 :  18:01:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - gunka85
Ben Aysa tarafinda oturuyorum o yuzdeen aslinsa Kadikoyde dukkani acmayi dusunuyorum,arti bisey daha sormak istiyorum bu konuda bilgisi olanlara ben kendimde takilar yapiyorum acaba en avantajli hazirmi almak yoksa bazi kolesyonlari kendiminmi hazirlamasi hangisi bana daha ucuza mal olur.

Miks yaparak deneyebilirsin. Baktın gördün senin tasarladıkların daha iyi satıyor ona yönelirsin. Ayrıca dükkanda malzeme bulundurabilir, isteğe göre takı da yapabilirsin.

Kolay gelsin.
www.patronturk.com

Serace
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
01/03/2010 :  19:23:21  Alıntı
merhaba günka.yazıları ve yorumları okudum ,sanki beni anlatıyor gibisiniz ,size verilen cevaplarıda bana verilmiş cevaplar gibi takip ediyorum.aynı şartlarda aynı yerlerde aynı şeyi düşünüyoruz.eğer isterseniz bi görüşelim belki birbirimize destek olarak birlikte bile açabliriz ne dersiniz.konuşmak isterseniz meilimden ulaşabilirsiniz. saygılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emekli
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
01/03/2010 :  19:40:57  Alıntı
mantıklı gibi gözüküyor
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
09/03/2010 :  15:56:41  Alıntı
Arkadaslar cogu kisiden karlidir yorumu aldim bijuteri isi icin,peki aranizda suan bu isi hapan varmi? Bide bu isle birbir ilgilenen kisinin yorumu cok onemli olucaktir 7-8 milyat azmiki bu is icin?

serti
Üye

Toplam 223 yazı
10/03/2010 :  00:30:24  Alıntı
Arkadaşlar gunka85 doğru söylüyor bu işlerle uğraşan şu an hali hazırda bu işi yapan birileri varsa onun görüşlerini almak daha doğru olur diye düşünüyorum.Mesela ben Ankara'da oturuyorum 4000 tl kira verip 25 mt kare dükkanda bu işi yapanlar var.Üstelik tam karşısında yeni bir dükkan açıldı.Nasıl bir iş anlamadım hala?Bunlar ne kadar ciro yapıyorda dükkan kirası işçi parası ve masraflarını çıkarıyor.Tamam kar marjı yüksek ama 1 kaç tl ye satılan mal bu günde kaç kişi geliyor bu dükkanlarada bu kadar cazip bu iş....

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
zeko_2001
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
16/03/2010 :  00:04:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu işin ana yurdunda toptancılığını yapıyorum. Ürün temini konusunda size yardımcı olabilirim.

www.yagmurbijuteri.com
Zekai Döner

zekai@yagmurbijuteri.com

www.yagmurbijuteri.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sigortacı
Vuslat
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/03/2010 :  13:54:04  Alıntı
günlerdir aradığımı buldum sonunda. harika bir bölüm ve yorumlar süper. bende bu işe girmeye hazırlanıyorum. hazırda paramda var. hemde sizin söylediğiniz miktarda ben daha fazla sanıyordum. 10 bin tlye olur bu iş diyorsunuz yani. neler yapmalıyız nereden başlamalıyız bilmiyorum. bu işi yapan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun oluruz. bilgilerinizi bizimle paylaşın lütfeennn

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Vuslat
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/03/2010 :  14:11:44  Alıntı
arkadaşlar birde dükkanda takı toka dışında çorap iç çamaşırı kemer şal vb ürünlerde satılabilir mi? yani bi yasal olmazı yok sanırım. bijuteri adı altında tuhafiyeye kayıyo biraz ama...siz anladınız ne demek istediğimi :)

Vuslat
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
18/03/2010 :  17:52:00  Alıntı
dükkan sordum dün bir yıllık peşin istedi vicdansız adam. o kadar parayı sana verecem de ben nasıl iş kuracam yaa. insaf be kardeşim

gunka85
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
21/03/2010 :  20:12:34  Alıntı
Valla 1 yillik kira istemek hemde bu kriz donemikde tam bir vicdansizlik yani, iyice arastirmak lazim ama bence sal,kemer gibi aksesuarlar koya bilirsiniz dukkaniniza bence daha iyi de olur musteri acisindan :)

mcjmt
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
29/03/2010 :  00:12:10  Alıntı
Biraz gecikmiş bir cevap ama ilerde araştıranlar için bir iki not söyleyeyim şu anda bir haftadır bujiteri işine girdim ve ilk izlenimlerim şu

1 Toptancıdan mal alırken paket paket yerine daha az ama daha çok çeşit yapmaya çalışın yani bir maldan 10 adet olacağına 10 maldan birer numune niz olsun ...
2 Dekora çok para dökmeyin varsa imkanınız yapın ama yoksa bir çiviye asılmış bomba bir takı havada gider merak etmeyin :)
4 Sürekli yeni modelleri takip etmek :)
3 Ucuz fiyat ile sürüm yaparsanız daha sağlam ilerlersiniz gibime geliyor

Bu dediklerim bir haftalık izlenimlerim :)
Girişim girişim diyorum ama ortada hala bir girişimim yok :)

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Medya

0.17 saniye.
21:44:19, 19 Mayıs 2019, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım