Olmayan Ferrari'sini Satan Bilge - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Olmayan Ferrari'sini Satan Bilge

dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
09/09/2006 :  15:23:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

'Ferrari'sini Satan Bilge' kitabıyla ünlenen Robin Sharma, Takvim'e ilginç açıklamalar yaptı: Hiç Ferrarim olmadı. BMW X5 kullanıyorum.

"Ferrari'sini Satan Bilge" kitabının dünyaca ünlü yazarı Robin Sharma ile keyifli bir sohbetten size seçtiklerim... Başarı sırrı, hayat felsefesi, kadınlar, para, yeni filmi....

Neden "Başarı seksi değil" diyorsunuz? Başarı düşünüldüğünden daha basit. Başarılı bireyler çok çalışıyorlar, sürekli gelişmekteler, korkularından kaçmak yerine üstüne gidiyorlar.

* Başarıya ne kadar aç olmalıyız?
Eğer başarı amacınızı yerine getirmekse bu iyi. Ama sadece başarıyı kovalıyorsanız ve bu yeterli olmadığınızı düşünmekten kaynaklanan bir korkuysa yanlış.

* "Azı için söz ver, fazlasını yap" sözünüz iş hayatı için geçerli olabilir ama ikili ilişkilerde de geçerli olması zor değil mi?
İlişkiler için de geçerli.

* Ama o zaman karşı taraf fazla iyilikten şımarıp kaçmaz mı?
İnsan doğasında ilişkilerde biraz gizem aramak var. Ama bu da dengeli olmalı. Biriyle beraberken kendiniz gibi olmak istersiniz. En derin ilişkilerde çok fazla oyun yok. Kadın erkeğe, erkek de kadına güvenebiliyor. Azı için söz verip fazlasını sunmak eşinizi de şaşırtacaktır.

* Benim deneyimlerimde böyle olmadı ama.
Sen doğru erkeği bulamamışsın.

* Kitabın adı başka olsaydı bu başarı yakalanır mıydı?
Kimse bilemez. Ama eğer başarı kitabın adında olsaydı, sadece 100 bin kopya satardım. 50 ülkede yayımlandığına göre içeriği de önemli.

* Kitap size neler kazandırdı?
Hayatıma memnuniyet getirdi. Dünyayı dolaşıyorum. İnsanlara yardım etmek beni mutlu ediyor.

* Çok para da kazanıyorsunuz?
Evet, daha fazla kazanıyorum. Ama ana amacım bu değil. İnsanın güzel evi, arabası olması yanlış değil. Ama öncelik bu olmamalı.

* Kitap öncesine göre ne kadar daha zenginsiniz?
2 katı gibi bir şey diyemem. Avukatken de çok iyi kazanıyordum. Materyalist bir dünyada yaşıyoruz. Para size daha fazla özgürlük verir.

* Parayı vurgulamanız şaşırtıcı?
Paraya sahip olun ama o size olmasın. Paranın kölesi olmayın.

* Hiç Ferrari'niz oldu mu?
Hayır. BMW X5 jip kullanıyorum.

* Sizin sırrınız nedir?
Gerçeğim. Normal bir insanım.

* Sizin biraz da pazarlama başarısı olduğunuzu düşünüyorum.
Şirketlere danışmanlık yapıyorum. Kitaplar yazıyor, seminerler veriyorum. Doğru, pazarlama işin parçası.

* Kitabın filmi ertelendi mi?
2 yıl içinde film olacak. Film öyle olacak ki insanlar çok etkilenecekler.

* Filmde ünlü aktör olacak mı?
Ben de filmde oynayacağım ama ana karakter değil. Başrol için ünlü birini istiyoruz.

* Sizce kim uygun olurdu?
Richard Gere.

* Amaç bilgiyi yaymak ise seminerleriniz neden ücretli?
Bir doktor veya öğretmene "İşini parasız yap" der misiniz? Onlar da gönül işi yapıyor ama bir değer veriyorsanız bir değer almalısınız.

* Türkiye'de ofis açmayı planlıyor musunuz?
Çalışmak isteyen şirketler var. İstanbul'u çok seviyorum. Senede birkaç kez gelmeyi düşünüyorum.

* Kadınların ilgisi nasıl?
Hoşuma gidiyor. Evlilik teklifleri, resmini gönderenler... İlgi çekici ama aradığım kadını bulamadım.

* 2 çocuğunuz var. Boşandınız. Yeniden çocuk sahibi olmak istiyor musunuz?
Doğru kadını bulursam evet.

* Ferrari'sini Satan Adam siz misiniz?
Birçok açıdan ana karakter benim. O da başarılı bir avukat. Ben onun gibi Himalayalar'a gitmedim. Ama kendi içsel arayışımı yaptım.

TAKVİM gazetesinden alınmıştır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.44 saniye.
07:45:25, 10 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım