Arsa Alıp Satmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arsa Alıp Satmak

ufukihracat
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
01/11/2009 :  21:28:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar ailemin hertürlü maddi manevi zorluğa rağmen yıllarca beklettiği satmadığı bir arsamız var ve değeri 250000 tl gibi birşey yapıyor. Bende gayrimenkul sektörünü takip eden kısacası kafası bu işlerden az çok anlayan biriyim. Bu arsayı satıp 20 bin 30bin liralık arsalar araziler toplasam yani pörtföy yapsam bu arsaları satabilirmiyim yani aldığım arsaları biraz karlı bir biçimde satmam çok mu zor olur. Birde bu arsaların içinde hızlı değerlenecek birkaç tanesi olabilir mi?

Düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Türkiye
emlak34
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
01/11/2009 :  22:22:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Ben Yaklaşık 15 yıldır bu işle uğraşıyorum yazınızda hem bu işlerden biraz anlayan kafası çalışan biriyim diye bahsediyorsunuz hemde bu arsayı satsam ufak arsalara cevirsem değer kazanırmı ufak arsalar alıcısı çok olurmu soroyorsunuz .azbucuk anladıgınıza göre arsanın büyügü küçügü olmaz yeri mekanı olur gelişmeye yönelik arsalar daha çok para yapıyor ona göre degerlendirmek lazım sizin arsanız 20 yıl sonrada bir deger yapmadıysa bundan sonrada deger yapmıyacak yerdeyse satım farklı yere yatırım yapmak lazım yani dolar düşükken alınır degeri yükselince satılır bazen € alınır bazen borsa arsade bunlardan biri yatırım aracıdır farklı veryasyonlar yapılır
Hayata Açılan Yeni Bir kapı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
01/11/2009 :  22:45:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yapabilirsin tabii ki. Ama bunu sakın kendi oturduğun tanıdıklarının olduğu yerlerde yapma. Herkes seni ucuza alıyor, pahalıya satmaya çalışıyor olarak tanımlar arsalar elinde kalır adın çıkar dokuza inmez sekize. Ben olsam Türkiye'de yatırım yapılabilecek yerlerden (farklı şehirlerde olabilir) arsa, daire, dükkan alır pazarlarım. Ama şunu da bilmelisin ki bu sana günlük kazanç getirmez. Büyük paralar kazanamazsan bitersin.

Emlakçılık yaparak hem iyi takip edersin piyasayı hemde alım satımı kendi üzerinden gerçekleştirebilirsin.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
burshome
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
01/11/2009 :  22:56:39  Alıntı

Arsanın büyüğü küçüğü olmaz. Fırsat eline düşerse kelepir düşürürsen 250 000 lik arsayı al 1 sene sonra 500 000 e sat. Yeter ki düşsün. Pusuya yat. Fırsatını buldun mu yapıştır.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30228210&id=1304160721#/video/video.php?v=1116193421482&ref=nf

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Danışmanlık
burshome
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
01/11/2009 :  22:57:40  Alıntı
Facebookta eklediğim şarkı çok güzel olmuş. Biraz siyasi içerikli ama melodi çok hoş. Tavsiye ederim...

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Danışmanlık
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
02/11/2009 :  19:05:24  Alıntı
Olmaz diye bişi yok tabi ama zaten anlıyorsan bunu sormak bence kendine güvenemediğinin işareti.yatırımcı araştırır,muhasebesini yapar sonuçta da ya girer yada girmez.Emlak sitelerinden ve dergilerinden yükselen yerleri ve bölgeleri keşfetmen lazım.Şile,ağva tarafı 3.köprü ve karadeniz otobanı mevzularından dolayı bu tip arsalarla dolu ve geçen yıl 5-10.000 arası alanlar 2 misline sattı ama gelecek yıl ne olur bilmem.Yeni yapılan temelde olan sitelerin etrafındaki orta boy-3-5 daire yapılan yerleri al.70-80 e bulursan 2-3 tane al.Site bitincede sat.Emlakta 250 ye al 500 e sat hayalleri bitti.makul oranlarda faize göre 2 kat prim veren yer makbuldür.Üzeri ciddi risktir.
250 ye al 500 sat konusunda da Bir Allahın akıllısı senmisin derler adama kimse uyanmamışta senmi uyandın diye ama varsa siyasi tanıdıklar ve kimsenin bilmediği bir imar planı.O zaman bilemem.
metinmetin

ufukihracat
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
02/11/2009 :  22:29:10  Alıntı
ben gebzede oturuyorum gebze çatalca silivri şile çerkezköy ve birde ankaradan arsa alınabilir gibi me geliyor. buralarda tarla, köy tabulu arsa almak nasıl bir fikir

Yerleşim : Türkiye / Türkiye
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
03/11/2009 :  00:05:09  Alıntı
Sizin oralardada kelepir arsalar duydum.Dediğim gibi ya makul artışlar bekleyeceksin yada bir hayale kapılacaksın.Bence araştır sor-soruştur.Bir kaç kuruş ver ama güvenilir bir arsa ofisine emanet et kendini.
metinmetin

tayylan
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/11/2009 :  23:30:50  Alıntı
benim sahsi fikrim antalya ili serik ilçesi boğazkent beldesinde yatırımlık arsalar var denize yakın bilginize

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
mel_yum
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
11/03/2010 :  09:53:05  Alıntı
Merhabalar,

Marmariste yatırımlık arsamız var.Acil ihtiyaçtan(evlilik için) satmak istiyorum.Ayrıntılı bilgi için özelden mesaj atabilirsiniz.

İyi Çalışmalar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.59 saniye.
16:00:45, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım