Gençlere Mektup. . . . Jak Kamhi. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gençlere Mektup. . . . Jak Kamhi. .

mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
26/01/2006 :  13:34:12   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

GENÇLERE MEKTUBUM

Türkiye'nin her konuda ve her alanda genç liderlere ihtiyacı var. Aşağıdaki mektubu çalıştıkları konularda lider olmak isteyen tüm gençlerimize hitaben yazıyorum:

Sevgili Gençler,

Başarının sırrı; tarih boyunca konularında başarılı olan insanların tecrübeleri ve seçtikleri yollar konusunda bilgilenmek, bunların arasında müşterek varsayımları araştırmak ve bu yolları takip etmekten başlar.

Başarmak için bu yapıya sahip olmak gerekir. Herkes sevdiği konularda başarılı bir yapıya sahiptir. Ancak onu keşfetmeniz gerekir.

Genellikle:

Ø Eğitim, başarının temelidir. Elbette yüksek tahsilli olmak ve bu şekilde karşınıza çıkan olanakları değendirmek çok faydalıdır. Bu olanağa sahip olmayanların da başarılı kişi olduklarına dair bir çok örnek vardır. Bu, hayatları boyunca başarılı örneklerden faydalanarak kendilerini yetiştirip uğraş vermiş olmalarına bağlıdır.

Ø Güven, güvenilebilecek bir kişiliğe sahip olmak her şeyden çok önemlidir. Hayat boyunca para kazanır, kaybeder ve tekrar kazanabilirsiniz, ancak güveni bir kere kaybettiniz mi bir daha geri gelmez.

Ø Azim ve Sebat, hayatınız boyunca kendinizi hangi konuya adayacağınızı belirleyin ve bu yolda uğraş verin. Muhakkak seveceğiniz bir konu vardır. Karşınıza başka konularda çıkacak fırsatlara rağmen belirlediğiniz yolda yorulmadan uğraş vermeye devam edebilirsiniz. Başarılı insan yorgunluğu hissetmez, devamlı olarak hareket içindedir.

Ø Elde ettiğiniz maddi olanaklar, ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, daha fazla kazanma yollarına başvurun. Fazla mesailer, ilave uğraşlar ve saire.

Ø Tek başınıza herşeyi yapmaya uğraşmayın, değerli bulduğunuz kişileri çalıştırın, onların bilgi ve tecrübelerini değerlendirin.

Ø Araştırın, bunun için lisan öğrenmek çok önemlidir. Her yabancı lisan başarının bir anahtarıdır.

Ø Okumaya önem verin.

Ø Her türlü olanaktan faydalanarak, ileri ülkelerdeki gelişmeleri takip edin. Maddî olanakları olmayan birçok kişi, muhtelif vasıtalarla bu ülkelere gidip hayatlarına yön vermişlerdir. En önemli örnek, yurt dışına işçi olarak gitmiş ve şimdi iş sahibi olan kişilerdir.

Ø Eşinizi dikkatli seçin. Eşiniz, başarınızda büyük katkısı olacak kişidir. Meşhur bir atasözü vardır."Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. "

Ø Din, hangi dinden olursanız olun, İnsan sevgisi ve başkalarının haklarına saygı gösterin.

Ø Çocuklarınızı, yüzyılımızın değerlerine göre, Vatan ve İnsan sevgisi ile, hoşgörülü, güvenilir ve saygılı yetiştirin. Zararlı eğilimlerden uzak tutun. Aşırı seks, içki, uyuşturucunun zararları hudutsuzdur. Bu tür hayat seçimi yapanlar, tahmin edemeyeceğiniz kadar olumsuz bir hayat yaşarlar.

Bunlara ilave edilecek pek çok öneri vardır. Başarılı insanların biyografilerinde bulunulabilir.

Sevgilerimle,
Jak V. KAMHİ

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
oyıldırım
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
27/04/2006 :  22:11:06  Alıntı
Yazıyı çok sevdim. Adres defterimdeki genç olan-olmayan tüm arkadaşlarıma ilettim. Hayata dair bu tür doğru tesbitleri aktardığınız için size teşekkürler, Jak Kamhi'ye de sağlıklı günler diliyorum.
oyıldırım

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Kamu sektörü
myurterim
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/04/2007 :  13:50:03  Alıntı
cok guzel bi yazi paylasiminiz icin tesekkurler arkadaslar

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Öğrenci
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
21/06/2009 :  02:20:36  Alıntı

BU GÜZEL PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER,ÖZELLİKLE SELÇUKLU DA DA OSMANLI DA DA KATMA DEĞER YARATAN TİCARİ HAYAT ESNAFLIK,ZANAATKARLIK, YERLEŞİK DÜZEN VE DEVLETÇİLİĞİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARI BU GÜZEL İNSANLARIMIZIN TECRÜBELERİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR...İNŞALLAH SİYASET HAYATINDA DA YER ALIRLAR...SAYGILAR..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.36 saniye.
06:45:58, 6 Mayıs 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım