Eğitim Sistemi Ve Gençlik. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Eğitim Sistemi Ve Gençlik. . .

bolathan
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
08/11/2005 :  15:34:00   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Eğitim sistemi teorik olarak ülkedeki genç neslin çağın gerektirdiği teknolojik,ekonomik,sosyolojik vs. bir çok unsura uygun olarak eğitilmiş,araştırmacı yenilikçi ve de düşünmeyi temel prensib haline getirmiş insanlar yetiştirme sistemidir.Dolayısıyla da bir ülkenin geleceği açısından büyük bir önem arz etmektedir.Türkiyedeki eğitim sisteminin meyvelerini bugün iftiharla görüyoruz!!!Üniverstelerimizdeki gençlerimizin durumunu da söylemeye gerek yok;tek amacı çalışıp ülkesini muassır medeniyetler seviyesine çıkartmak(M.kemal'in t.c devletini kurarken tek amacı bu idi)olması gereken bu gençlerimiz bugün ellerinde pankartlarla satırlarla eylem yapıyor,kamu malına zarar veriyor adeta dış güçlerin bir kuklası görevini yapıyor.Halbuki bu vatan böyle mi kurtarılmıştı,analarımız soğukta karda kışta bunun için mi sırtında cepheye mermi taşımıştı,bugün depremde acılar çeken üç beş kuruş yardım yapmayı bile çok gördüğümüz Pakistanlı kardeşlerimizin dedeleri parası olmadığı için sırtındaki ceketlerini bile kurtuluş savaşında bize böyle bir millet olalım diye mi gönderdi? Ulu önder Atatürk'ün bize emaneti olan bu vatan bunu hak ediyor mu? Sen sağcısın ben solcuyum kavgasına düşmüş bir gençlikle,eroinman olmuş kendini içkiye kumara vermiş bir gençlikle asla bir yere varamayız.Fazla uzatmaya gerek yok bu duruma acil olarak el atılması gerekiyor.Ülkesine faydalı olabilecek,vatansever,çalışkan gençler yetiştirmenin yolu verimli ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNDEN geçer.Öncelikle eğitmenlerimizi iyi seçmek lazım.Bir çocuğun anaokulu öğretmeninden bir üniverstedeki profosöre kadar her eğitimcinin görevinin bilincine göre ve görevinin önemini iyi anlamış bir şekilde hareket etmesi gekmektedir.Okullarımızda bilhassa üniverstelerimizde koltuk kavgasına,siyasi çekişmelere,kadrolaşmalara düşen eğitimcilerin bu ülkenin askerine dağda kurşun sıkan terörislerle hiçbir farkı yoktur hatta onlardan daha tehlikelidirler.Mantıken bunu şöyle izah etmek mümkündür;bir terörist en fazla bir askerimizi şehit edebilir ama bir eğitimcinin yetiştirdiği öğrenci yarın birgün bir örgüt kuracak kadar tehlikeli olabilir.30 bin insanın katili apo ankara ünv. siyasal mezunu işte size yanlış eğitimin bir ürünü...Tarihi eser kaçakçılığı emniyetin ve savcının raporlarıyla ispatlanmış ve jandarmadan son gelen bilgilere göre üniverstede pkk sempatizanı bir kadroyu koruyup gözettiği de açığa çıkan bir rektörü cumhuriyete sahip çıkıyoruz diye savunmak ne kadar doğru? Hükümet eğitimle ilgili bir reforma gitmek istediği zaman hemen laikliğin arkasına sığınmak ne kadar doğru? Bu soruların cevaplarını sizlerin vicdanlarına bırakıyorum.Türkiyenin bu eğitim çıkmazından kurtulması için acil olarak bu konuya yetkililerin el atması gerekiyor.Eğitimin ne kadar mühim bir mevzu olduğunu tekrar tekrar söylemeye gerek yok ama bir çin atasözünü burada yazmamızda fayda var;bir yıl sonrasını düşünüyorsan pirinç yetiştir,yüzyıl sonrasını düşünüyorsan İNSAN yetiştir...Bu yazıyı okuyan arkadaşlarımıza bu konuya bir yazıyı oku**** da olsa duyarlılıklarını gösterdikleri için teşekkürlerimi sunarım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.94 saniye.
21:06:25, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım