Yurtdışından Elektronik Cihaz Getirmek (hurda) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdışından Elektronik Cihaz Getirmek (hurda)

serdar1982
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
18/08/2009 :  16:00:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Efendiler, size şunu danışmak istiyorum.

Yurtdışında bir arkadaşıma ait şahsi bir depo var. Avrupadaki büyük bankalar cihazlarını yenilemek amacıyla pc, yazıcı, lcd monitör, scanner, fax gibi cihazları çalıştığı halde hurda gibi gösterip belirli zamanlarda belirlenen yerlerdeki hurda alanlarına bırakıyorlarmış. Tekrar belirteyim bu cihazların çoğu çalışıyor. İşte bu deposu olan arkadaş bu cihazları bedavaya alıyor. Hiçbir evrak kitap işine gerek kalmıyor. Sadece banka yetkilisinden izin alıyor. Aldığı cevaplar şu şekilde oluyor "Tabii ki alabilirsin, hatta biz sana haber verelim direk kapıdan al bunları bizi de taşıma ve hurda alanı için verdiğimiz paradan kurtarırsın" Sonuç olarak bu arkadaşın elinde bir çok cihaz var. Ben bunları Türkiyeye sokabilir miyim. Karşıda bir firma falan yok. Faturada olmayacak dolayısıyla. Şahsım kullanmak için istiyorum bunları. Hatta ileride lazım olan arkadaşlara çok ama çok uygun fiyatlardan verebilirim. Hatta bana hibe edildiği gibi ben de çok ihtiyacı olanlara hediye edebilirim. Hibe şeklinde veya hurda sınıfında bunları ülkemize sokabilmenin bir imkanı var mı acaba?

Koniks.com'a ve hepinize teşekkür ediyorum.

Bu platformu seviyorum yahu :)
inadına!!!

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • girisimciyim
    Üye

Toplam 117 yazı
    18/08/2009 :  21:00:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    bence bunu tecrübeli bir gümrükçüye sorsan daha iyi olur.burada gümrkçü var mı bilmiyorum:) ama gümrükçüler in olduğu forumlar var (reklam yapmak gibi olmasın) oradan daha iyi bilgi alabilirsin.ayrıca danışmanlık hizmetide alabilirsin tanıdıştığın gümrükçülerden.

Kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
    serdar1982
    Yeni Üye

Toplam 18 yazı
    19/08/2009 :  10:59:42  Alıntı
    Tşekkür ederim verdiğin fikir için. En iyisi gümrükçülere danışmak sanırım.
    inadına!!!

MESATİCARET
    Üye

Toplam 148 yazı
    20/08/2009 :  11:40:34  Alıntı

sayın serdar
    BU BAHSETTİĞİN ARKADAŞININ DEPOSU SANIRIM İNGİLTEREDE EĞER ORDAYSA BİR KAÇ ŞEY SÖYLEYEBİLİRİM.BENİMDE SAMİMİ BİR ARKADAŞIM VAR İNGİLTEREDE VE BU BAHSETTİĞİN ÜRÜNLERDEN ALIYOR MESELA BİR BANKANIN ESKİ 20 ADET LAPTOBUNU ALDI VE ÇALIŞMAYANLARLA SAĞLAMLARI BİRLEŞTİRDİ VE 13 SAĞLAM LAPTOP ELDE ETTİ BUNUDA TÜRKİYEYE GELİRKEN BAVULUNDA KUCAĞINDA GETİRİYOR.HEPSİNİ HEDİYE KUTUSU YAPIYO SANKİ TÜRKİYEYE HEDİYE GETİRİYOR GİBİŞİMDİYE KADAR BÖYLE 200-300 ADET CEP TELEFONU VE 200 E YAKIN LEPTOP GETİRDİ.AYRICA BİR TANE FALAN OLURSADA UPS KARGO İLEDE GÖNDERİYOR TÜRKİYEYE GELEN ARKADAŞLARINA KUCAĞINA BİRER TANE VERİYOR SANKİ KENDİ BİLGİSAYARLARIYMIŞ GİBİ.ŞEKİL BU BENİM BİLDİĞİM.AMA SEN KAMYON BAZINDA ALACAKSAN YANİ DEPONUN TÜM MALLARINI O ZAMAN HURDA İTHAL BELGELERİ ALMAN GEREK BU DA ZOR BEN AYRICA HURDA İŞİ YAPIYORUM EĞER GETİRCEKLERİN ÇOK FAZLAYSA SENİ İSTANBULDA BİR FİRMAYA YÖNLENDİREYİM ONLARIN BELGELERİ MEVCUT GETİRİRLER ORTAKLAŞA Bİ ÇALIŞMA YAPARSINIZ.BİLDİKLERİM BU KADAR UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR...

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Esnaf
    aragon
    Üye

Toplam 191 yazı
    20/08/2009 :  11:53:36  Alıntı
    sn serdar1982 istersen beraber çalışabiliriz.

Gümrük işini ben hallederim eğer dediğin gibi cihazlar bedava veriyorlarsa beraber getirebiliriz.

detaylı görüşmek istersen pro_tuncer@hotmail.com ekle görüşelim
    ALIENWARE

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
    serdar1982
    Yeni Üye

Toplam 18 yazı
    20/08/2009 :  15:48:40  Alıntı
    Sn.Mesa Ticaret ve Sn.Aragon,

İlgilendiğiniz için ve yardım severliğiniz için çok teşekkür ederim. Arkadaşıma bu yazışmaları ilettim. Şimdi ondan cevap bekliyorum. En kısa zamanda ikinize de döneceğim. Saygılarımı sunuyorum. İyi çalışmalar.

Serdar ERSARI
    inadına!!!

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.48 saniye.
    12:59:29, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım