Fıkra - Sayfa 3 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fıkra
 3 

huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
15/08/2009 :  21:56:30   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

kayserimden naklen bir aktarımdır .

8 Numaralı Kutu
Doktorun biri yeni bir muayene açmış. Kapıya yazmış...

"Vizite ücreti 100 Dolar. İyileştirmediğimiz hastaya
beş mislini geri veriyoruz..."
Vizite pahalı ama, doktor gerçekten doktor...
Her gelen hasta iyileşip gidiyor...
Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş...
Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş
misli parayı geri alacak ya, kapıyı çalmış...
"Doktor! Ağzımın tadı hiç yok... Öyle kötüyüm ki,
hiçbir şeyin tadını alamıyorum..."
Doktor... Adama şöyle bir bakmış, hemşireye
seslenmiş:"
Hemşire hanım! Sekiz numaralı kutuyu getirin"
Hemşire adama uzatmış kutuyu, adam, bir kaşık
içindekinden yemiş ve anında tükürmüş...
"Ama Bu bok!!!!!"
Doktor sakin, "Evet! İyileştiniz. Tad alıyorsunuz
artık.."
Adam, parayı ödemiş sinirleri tepesinde gitmiş...
Aradan birkaç ay geçmiş. büyük bir hırsla
yeniden
kapısına dayanmış doktorun...
"Doktor bey, ben de hafıza kaybı başladı... Herşeyi
unutuyorum...!"
Doktor, adama şöyle bir bakmış yine, hemşireye dönmüş,
"Kızım, sekiz numaralı kutuyu getirir misin?" demiş.
Adam, hemen itiraz etmiş, "Ama, o kutuda bok var!"...
Doktor, "Doğru! Bakın, hafızanız da yerine geldi!...."

Adam, ağlamaklı, hırsla ödemiş parayı çıkmış dışarı...

Kurmuş da kurmuş intikam planlarını... Birkaç ay
sonra.."
Doktor! Ben de iktidarsızlık başladı... Durumum kötü,
hiçbir şey yapamıyorum..."
Doktor adamı gözüyle şöyle bir inceleyip, "Hemşire
hanım sekiz numaralı kutuyu getirir misin" diye
seslenince, adam, tüm hırsıyla,
"S.kecem, seni de sekiz numaralı kutunu da ha..." diye
bağırmış..
Doktor gayet sakin, "Geçmiş olsun! Artık
yapabiliyorsunuz!!!!!!!!!"
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
26/11/2009 :  18:59:17  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - huyhuyhuy
Müjde Mois, baban ölmüş!.."

baba çok mu zengin miş.? [ : hani fıkrayı anlatırsın da senin anlattığından kel alaka bir şey anlayan tipler vardır. bir de sorup fıkranın içine ederler . onun gibi , bir soru işte.

Abi albaydan mektup gelmediğine daha çok sevinmiş ki yani:)) babasının ölümüne bile üzülmemiş
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
26/11/2009 :  19:02:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
Alıntı Yapılan Metin:
Müjde Mois, baban ölmüş!.."

baba çok mu zengin miş.? [ : hani fıkrayı anlatırsın da senin anlattığından kel alaka bir şey anlayan tipler vardır. bir de sorup fıkranın içine ederler . onun gibi , bir soru işte.

Abi albaydan mektup gelmediğine daha çok sevinmiş ki yani:)) babasının ölümüne bile üzülmemiş

anladım. (:
ismail karagülle

huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
26/11/2009 :  19:04:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Temel Bir Gün Akşam Üstü Güneş Batarken
Denizi Seyretmenin Saati Kaç para? Sahilde Oturmuş Denizi Seyrediyormuş.
Bir Den Uyanık br Polis Belirir Ve Temelin Saf Olduğunu Varsa**** Yanına Yaklaşır.

Polis: Şii Birader Napıyosun Burda

Temel : Hiiiç Denizi Seyrediyorum

P: Denizi Seryertmenin Saati Kaç Para Biliyomusun?

T: Yoo Bilmiyorum Ne kadar?

P: Saati 5 Lira, Kaç Saat İzledn Bakim...

T: Şimdi Tam 2 Saat Oldu

P: Ozaman 10 Lira Ver Bakalım

Polis Parayı Alır Ve Arkasını Dönüp Gülerek Uzaklaşır....

Temel ise Şöyle Der: Vay Keriz Vay Oysaki Ben Sabahtan Beri Denizi Seyrediyorum ama 2 saat parasıyla kandırdım enayiyi
ismail karagülle

huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
26/11/2009 :  19:24:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
AĞUSTOS BÖCEĞİ HİKAYESİ

Bir ağustos böceği doğmadan önce toprağın altındaki bir lavrada ortalama olarak 12 yıl bekler.

Evet, tam 12 yıl. 12 yıllık hapislikten sonra dünyaya gelen garibanın ömrü adında yazılıdır: Ağustos.

Yani topu topu bir ay... Şarkı söyleyen yalnızca erkek ağustos böceğidir.

Çünkü dişi, en güzel şarkıyı söyleyeni kendine eş seçecek ve çiftleşecektir.

Düşünsenize, 12 yıl toprağın altında bekle, dışarı çık. Ömrün bir ay...

Buldun, buldun... Bulamadın, bir daha yok.

Siz olsanız çalışır mıydınız?
ismail karagülle

huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
16/02/2010 :  14:33:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Karısı ve dört çocuğuyla beraber tek göz evde yaşayan bir adamı ziyarete giden Hoca halinden şikayet eden adama, kendisine yardım edeceğini ama öncelikle bir şartı yerine getirmesi gerektiğini söyler Adam hemen kabul eder ve sarılıp Hoca'nın ellerini öper Hoca, adama eşeğini, keçisini ve tavuklarını da evin içine almasını ve haftaya kendine gelmesini söyleyince adam önce buna şaşırsa da Hoca'nın bir bildiği vardır deyip çaresiz kabul eder Ertesi hafta gelen adam bir haftada canıma tak etti Hocam ne yapacağız şimdi der Hoca, gayet sakin eşeği evden çıkarmasını ve haftaya tekrar gelmesini söyleyip adamı gönderir, diğer hafta keçiyi sonrada tavukları evden çıkarttır Sonunda adam gelerek:- "Allah senden razı olsun Hocam sanki dünyaya yeniden doğmuş gibi oldum"
ismail karagülle

ikizka
Üye

Toplam 458 yazı
16/02/2010 :  15:12:12  Alıntı
Kim daha inat çı

Üç arkadaş meyhanede içiyorlar başlıyorlar tartışmaya
sebep her birinin kendisinin daha inatçı olduğunu iddaa etmesi o diyor en inatçı benim diğerleri diyor en inatçı benim meyhanenin demirbaş en yaşlı müşterisi müdahale ediyor diyor ki

Arkadaşlar sırayla anlatın kendinizi ona göre hepimiz birlikte karar verelim kim daha inatçı bulalım diyor tabi bu öneriyi hepsi kabul ediyorlar.

1.si Başlıyor anlatmaya ulan diyor bi gün dişim bi ağrıyor bi ağrıyor sormayın ölüyom ağrıdan dişçiye gittim dişçi soruyor hangi dişiniz ağrıyor diye inat ettim hepsini çekene kadar ağrıyan dişimi şöylemedim diyor

Meyhanede ne kadar kadar insan varsa kırılıyor gülmekten helal olsun gerçekten ne inat adammıs sın sen diyorlar

2.si Başlıyor tabi hemen anlatmaya ula o bişemi ben bir gece çıktım meyhaneden gittim eve aşşağıdan başıyom zile hanım diafondan kimo diyor ben inat ettim sabaha kadar çaldım o sabaha kadar sordu kimo diye ben benim demedim.

Tabi meyhanedekiler ya kardeşim sende gerçekten çok inatmışsın yani iddaa etmekle haklıymısın derler

3.sü Yahu arkadaşlar bunlar neki fasa fiso benim yanımda çerez kalır ben 25 senelik evliyim düğün gecesi hanıma kızdım inat ettim bir kere bile beraber olmadım siftahım yok der

Hemen atlarlar öbür arkadaşları itiraz ederler dittir lan ayıp oluyor ama yalan konuşuyorsun 2 tane aslan gibi oğlun var nasıl siftahın yok ********** derler

Adam devam eder lan iyiya işte öyle inat ettim ki onların babası kim diye sorma bile sormadım 25 yıldır.
Utanma bilmeyen
pişmanlık'da bilmez.

ikizka@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Samsun Antalya  |  Meslek : İthalat / İhracat
yenifırsatlar
Üye

Toplam 126 yazı
16/02/2010 :  16:47:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Fatih, hocası Akşemseddin'e sorar:
- İnsan, açlığa ne kadar dayanabilir?
Akşemseddin cevap verir:
- Ölünceye kadar

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
yenifırsatlar
Üye

Toplam 126 yazı
16/02/2010 :  16:53:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İngiliz Kralı seyahat ederken, yolu bir köye düşer. Mütevazi bir handa geceler. Yemek olarak da bulduğu dört yumurta ile karnını doyurur. Hesabını sorunca, on altın isterler.
- Aman! der, kral. Burada yumurta kıtlığı mı var?
Han sahibi cevap verir:
- Hayır efendim. Yumurta boldur ama, kral kıtlığı var.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
necmibilir
Üye

Toplam 165 yazı
17/02/2010 :  13:16:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
FIKRA
iki genci ,kızın babası uygunsuz vaziyette yakalamış.Delikanlıya ,ya kızımla evlenirsin ya da şikayetçi olurum 20 yıl hapis yatarsın demiş.delikanlı çaresiz evlenmeyi kabul etmiş.Aradan 20 yıl geçmiş.20 nci evlilik yıldönümü şerefine bir parti verip bütün arkadaşlarını davet etmişler.Fakat adam mutsuz,bir köşeye çekilmiş ağlıyormuş.Arkadaşı yanına gidip sormuş;neden ağlıyorsun
cevap: aaah ah,ben şimdi bu gün hapisten çıkacaktım.

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Esnaf
Ümit Yıldız
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
17/03/2010 :  23:19:57  Alıntı
Bir gün Şenol Güneş Brezilya milli takımı antrenörü Scolari ile karşılaşmış.
- Hocam sen bu takımı nasıl seçtin de şampiyon oldunuz? demiş.
- Çok kolay zekalarına göre seçiyorum. Bak mesela sana bir örnek vereyim demiş ve Ronaldo'yu çağırmış.
- Ronaldo'ya oğlum söyle bakayım senin annenin ve babanın çocuğu olan ama senin kardeşin olmayan kimdir?
Ronaldo biraz düşünmüş, "tabiiki ben oluyorum" demiş. Şenol Güneş bundan çok etkilenmiş. Türkiye'ye döner dönmez İlhan Mansız'ı çağırmış.
- İlhan sana bir soru soracağım eğer bilirsen bu hafta seni takıma alırım, bil bakalım annenin ve babanın çocuğu olan ama kardeşin olmayan kimdir?
İlhan biraz düşünmüş işin içinden çıkamamış, biraz zaman istemiş ve hemen koşmuş Hakan'ı bulmuş.
- Hakan, annenin ve babanın çocuğu olan ama kardeşin olmayan kimdir?
Hakan cevap vermiş: Benim tabii ki, İlhan sevinçle Şenol Güneş'in yanına dönmüş:
- Sorunun cevabını buldum hocam: Hakan'mış.
Şenol Güneş köpürmüş:
- Vay *** herif, Hakan olur mu hiç, doğru cevap Ronaldo idi!..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
perkusyon
Üye

Toplam 203 yazı
15/05/2010 :  14:37:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sn. Huyhuyhuy paylaşımınız için elllerinize sağlık. Süperdi :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol! Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı.Nasıl ki çömleği tutan dışında ki biçim değil içinde ki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil hiçlik bilincidir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
efxturkey
Üye

Toplam 103 yazı
15/05/2010 :  15:41:55  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
AĞUSTOS BÖCEĞİ HİKAYESİ

Bir ağustos böceği doğmadan önce toprağın altındaki bir lavrada ortalama olarak 12 yıl bekler.

Evet, tam 12 yıl. 12 yıllık hapislikten sonra dünyaya gelen garibanın ömrü adında yazılıdır: Ağustos.

Yani topu topu bir ay... Şarkı söyleyen yalnızca erkek ağustos böceğidir.

Çünkü dişi, en güzel şarkıyı söyleyeni kendine eş seçecek ve çiftleşecektir.

Düşünsenize, 12 yıl toprağın altında bekle, dışarı çık. Ömrün bir ay...

Buldun, buldun... Bulamadın, bir daha yok.

Siz olsanız çalışır mıydınız?

vallahi bu ağustos böceğinin halini şimdi daha iyi anladım karınca boşuna mırın kırın ediyormuş. bende çalışmam valla ne çalışıcam 12 sene beklicem sonra 1 ay ömrüm olucak ondada çalışıcam. en güzel şarkıyı söyler en fıstık gibi olan ağustos böceğini bulur bi güzel çiftleşirdim bir ay boyunca sonra ver elini öteki taraf :D :D
N lmş byk dm lmdysk, hyllrmz stmdky...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.75 saniye.
09:32:43, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım