Çok Acil Tavsiye? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çok Acil Tavsiye?

ekrangida
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
14/08/2009 :  16:37:10   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar çok acil tavsiyenize ihtiyacım var.

Nijerya'dan bir şirket benden mal istiyor, proforma invoice talep etti. cash ödemeyi yapacağını söyledi. Ancak Nijerya dolandırıcılık konusunda beni korkutan bir ülke olduğu için benim bu işte bir zararım olur mu?

Bu konuda bilginize ihtiyacım var. nelere dikkat etmeliyim. aynı zamanda adamın istediği mal kadar sipariş vereceğim. yani parayı ödemiş olacağım. sonradan parayı yatırmazsa mallar elimde patlamasın.

Bu konuda izlememi önerebileceğiniz bir yol var mı?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • zaferferah
    Yeni Üye

Toplam 22 yazı
    14/08/2009 :  20:34:34  Alıntı
    Benim size tavsiyem hiçbir suretle o işe onların belirtmiş olduğu şekilde peşin paranın cazibesine kapılarak bulaşmamanız yönünde, aynen tahmin ettiğiniz gibi mallar elinizde patlar ve sıkıntı yaşarsınız. Eğer istiyorlarsa LOI ve BCL denen uluslararasi evraklari gondersinler ve sizde kontrat yaparak kendinizi garanti altına alınız. Bunun aksi bir davranış sizin açınızdan olumsuzlukla sonuçlanacaktır. Sadece bir dost tavsiyesi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
    akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    14/08/2009 :  20:55:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=17127

ve benzeri bir çok başlık var.
    tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
    celik.59
    Yeni Üye

Toplam 84 yazı
    14/08/2009 :  22:50:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Peşin ödeme yapacaksa yarısını göndersin ciddiyetini gör

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İmalat
    akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    14/08/2009 :  23:42:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Sen olsan gönderir misin ? O da göndermez.

Banka diye kurumlar var. Mal teslim alınır banka ödeme yapar. Çok basit. Kurallar ve bankalar hem alıcıyı hem de satıcıyı korur.
    tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
    Haluk@BURSA
    Üye

Toplam 831 yazı
    15/08/2009 :  00:14:44  Alıntı
    Dostum kesinlikle senden banka bilgilerine ulaşmak istiyorlardır çünkü senin banka bilgilerinle başkalarını dolandırırlar,şirketlerine ait bilgilerini iste ve bizim dış ticaret müsteşarlığımız ile iletişime geçip bu şirkete ait bilgileri sorgulattırmanı öneririm,gerçekten faal düzgün şirket olup olmadığı hakkında bilgi verebilirler veya daha önce çalışmış oldukları firmaların referanslarını isteyebilirsin,aksi takdirde çarpılırsın veya almak istediğin mallar elinde patlar.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Serbest meslek
    hhsungur
    Yeni Üye

Toplam 16 yazı
    15/08/2009 :  00:19:53  Alıntı
    Sevgili kardeşim.Uzun lafın kısası,kesin iş yapma.Büyük bir ihtimalle size gelen talep,ya mülteci kampı için YAĞ isteyenlerdir,ya öksüz ve yetim kampı için yiyecek tedariki,ya da kesin kolera mücadelesi için,yüksek miktarda şişe suyu.Yanılıyor muyum?
    Geçen yıl,böyle bir talebe kanıp,çok çok küçük de olsa,ödeme yaptık.İtiraf ediyorum.
    Sakın ha arkadaşlar.
    İstanbul'da,bazı AFRİKA ülkelerinin resmi temsilciğini yapan ve sınıf arkadaşımın olan,bir mümessillik firması var,arzu eden arkadaşlara,iritbatlarını verebilirim.Bu arada,bu sitede arayan olur mu bilemem ama ben gene de bildireyim:
    İran da yerleşik bir firmanın,şimdilik gayrın resmi temsilcisiyim.İran,Suud,Bahreyn ve Malezya mahreçli BİTÜMEN temin edebilirim dostlarımıza.İlgilenen arkadaşlar, hhsungurqhotmail.com adresine yazabilirler.
    Herkese hayrılı işler dilerim.
    Hüseyin SUNGUR
    MERSİN
    hhsungur

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Danışmanlık
    albatross
    Yeni Üye

Toplam 28 yazı
    15/08/2009 :  01:14:32  Alıntı
    dedigin ulkedeki odeme genelde t/t odemedir. zaten guvenmeyecegin biriyse asla parayı alamazsın.
    akreditifli odeme alamayacagin kesindir ordaki bankacilik sistemi guvenli degil odemeyi genelde ingiltere uzerinden yaparlar

deki odemeyi ingiliz bankalari uzerinden akreditif actirirsan bu mali sana su tarihte teslim ederim de.

t/t odemede israr ederse. pek guvenme derim
    sattigin mal cinsi de onemli

bi arkadas bcl demis bcl i hangi bankadan aldigini ogren
    her bcl e guvenme bcl gecerlilik suresini mali saglayacagin tarihe kadar gecerli oldugunada dikkat et

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
    akis
    Üye

Toplam 192 yazı
    16/08/2009 :  00:19:16  Alıntı
    arkadaşım,ben uluslararası bankacılık terimlerini bilmiyorum,fakat Nijerya dedinmi bir otur düşün derim,dünyada dolandırıcılıkta üzerlerine yoktur,buradaki arkadaşların tavsiyesine uymanı temenni ederim,ilk ticarette dürüst olabilirler fakat bilki daha sonralarda seni tongaya düşürürler,anlamasın bile,en az 200 nijeryalı tanımışımdır,bir tane dürüstüne rastlamadım,dikkat et derim,hem erkeği hemde kadını ***,ya uzak dur yada arkadaşların dediği gibi davran....

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
    tanzerol
    Yeni Üye

Toplam 62 yazı
    18/08/2009 :  12:55:12  Alıntı
    Bence yapacağın işin boyutu kayda degerse, uçağa atla git, firma yetkilileri ile tanış, firmanın yerini gör. Nijerya Türk konsolosluğu Ticaret ateşiginden de bilgi al. iş olmazsa geçmiş olursun.Nijeryayı görmüş olursun. Ben bankacılıktan gelmeyim.
    İlk kuralımız, iş yapacağın adamı ve işi yerinde göreceksin. bu olmazsa olmazlardan....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    akis
    Üye

Toplam 192 yazı
    18/08/2009 :  13:08:55  Alıntı
    sakın bilmeden Nijerya ya gitme,bir abimiz Güney Afrika dan Nijerya ya gitti,tanıdık vesilesiyle iş yapmak amacıylada davet ettiler,ve sonuç hüsran,çünkü Nijerya da havaalanına indiğinde kendisini karşılamışlar,ve dinlenme ve kahve içme bahanesiyle havaalanında bir odaya ***ürmüşler,odayada girince silahı çekip soymuşlar,az kalsın canımdan olacaktım diyordu,binbir güçlükle parasız olduğunu ve varlıklı biri olmadığını ikna etmişde kendini bırakmışlar,sizede gitmenizi tavsiye etmem,ticaret yapacaksanız yapın, fakat bankalar güvencesiyle.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.16 saniye.
    10:02:53, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım