İç Ve Dış Piyasa İçin Domates Ve Soğan - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İç Ve Dış Piyasa İçin Domates Ve Soğan


AykutMursal
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/07/2009 :  14:03:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese iyi günler arkadaslar,
Ben 2010 dönemi için başlangıç olarak 200-250 ton arası Domates ve 100-150 ton arasıda soğan yetiştirmeyi planlıyorum eğer memnun kalırsam bu miktarı katlayabilicek gücüm var çünkü bu miktarlar sadece 100 dönüm den alınıcak ürün için geçerli ve benim 1000 dönüme kadar ekebilme imkanım var .

Şimdi gelelim asıl mevzuya bu işte bilgisi olan arkadaslar özellikle yurtdışı piyasası için hangi tür domatesin üretilmesi gerektiğini bunların paketleme ve saklama koşullarını bana anlatabilirler mi? Koşullar üstünde anlaşabilirsek ihracatçı firmalarla ortak anlaşmalı istedikleri ürünü istedikleri miktarda ekebiliriz de ...

Herkese iyi günler diliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Gıda

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • ticarette cesar
  et şart

  Yeni Üye

  Toplam 73 yazı
  14/07/2009 :  21:27:07  Alıntı
  merhaba Aykut Bey,

  sanırım bu iş için, ziraat odalarından ve fide üretimi yapan firmalarla bağlantı kursanız iyi olur diye düşünüyorum.

  Türkiyede belli başlı 3-5 tane tohum firması var.Bu firmalar, yerli firmalar olan fidecilere tohum satıyor.Üreticilerde bu fidecilerden alım yaparak, ekim yapıyorlar.Ziraat mühendisleri/danışmanları kontrolünde üretim süreci gerçekleşiyor.
  işin kolay kısmı üretim, zor kısmı ise satış.

  syg

  ticarette cesaret şart

  Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Tekstil
  AykutMursal
  Yeni Üye

  Toplam 2 yazı
  15/07/2009 :  16:56:46  Alıntı
  Alıntı Yapılan Metin:
  Yazıyı gönderen - ticarette cesaret şart
  merhaba Aykut Bey,

  sanırım bu iş için, ziraat odalarından ve fide üretimi yapan firmalarla bağlantı kursanız iyi olur diye düşünüyorum.

  Türkiyede belli başlı 3-5 tane tohum firması var.Bu firmalar, yerli firmalar olan fidecilere tohum satıyor.Üreticilerde bu fidecilerden alım yaparak, ekim yapıyorlar.Ziraat mühendisleri/danışmanları kontrolünde üretim süreci gerçekleşiyor.
  işin kolay kısmı üretim, zor kısmı ise satış.

  syg
  Tamamen katılıyorum beyefendi gerçekten satış özelliklede yurtdışına pazarlama çok çetrefilli yorumunuz içinde teşekkürler.Ben zaten domates yetiştirme işindeyim bu sene 200 ton civarı domatesi salçalık olarak yetiştirip pazarladık ancak ben bu işi büyütüp özellikle yurtdışına açılmak istiyorum onun için bu işin normlarını öğrenmek istiyorum ; yurtdışı özelliklede balkan ülkelerinin standartları nedir mesela?Benim ukraynada kalan ve çeşitli işler yapan bi arkadasım var ve o benden bu sene gönderebildiğim kadar domates istedi ama ne yalan söyliyim ben bu işin yolunu yordamını bilmediğim için göndermeye cesaret edemedim yurtdışına çıkışta sorun olurmu oranın gümrüğünde nasıl işlemler beni bekliyor hangi standartlara uymak lazım onları öğrenmek istiyorum.
  Saygılar

  Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Gıda
  oben78
  Yeni Üye

  Toplam 52 yazı
  28/08/2023 :  00:14:21  Alıntı


  Bu domates işi para kazandırıyor mu gerçekten

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Asker
   

  Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

  Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

  Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

  » Hemen üye olmak için tıklayınız.


   

  2.35 saniye.
  04:42:08, 17 Haziran 2024, Pazartesi

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım