Cool Marka - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Cool Marka


humeyragulay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/04/2005 :  13:52:17   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Ağustos ayında İngiltere’de 3000 kişi üzerinde yapılan “En Cool Markalar” araştırmasının sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Marka öncülerini tespit eden organizasyon olan The SuperBrands’in İngiltere’nin en çok okunan gazetelerinden Metro ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği, Cool BrandLeaders adını taşıyan araştırmada müzik, teknoloji, ünlü simalar, ünlü moda markaları, teknoloji ve otomobil gibi kategorilere yer veriliyor.
Araştırma sonuçlarına göre bir markanın cool olabilmesi için gerekli ilk beş özellik: Stil sahibi, yenilikçi, orijinal, otantik ve benzersiz olmak. Cool’luğun fark edilmesi ve yayılması için gerekli beş faktörü de katılımcılar şu şekilde sıralamışlar: Kulaktan kulağa yayılma, kişinin kendisinin keşfetmesi, reklam ve tanıtım, medyada yer alması, markayı cool mekanlarda görmek, ünlüler tarafında kullanılması.

İşte araştırmanın “cool”ları...

En cool motorlu taşıt markaları: Audi, Vespa, Saab

En cool moda markaları: Diesel, Agent Provocateur, Chanel, Puma, Top Shop

En cool içecek markaları: Stella Artois, Stolichnaya vodka, Guiness, Budweiser Budvar, Innocent Smoothies

En cool teknoloji markaları: Bose, Nokia, Denon, Sony Ericsson, Blackberry

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
rüya
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/04/2005 :  00:26:01  Alıntı
sayin mim haklisiniz,almanyada cok daha baska markalar COOL.mesela levis pantolan;mercedes kullanmak COOL vs.vs...........daha neler neler!
ya oldugun gibi görün,YADA göründügün gibi ol!!!!

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer

1.77 saniye.
15:52:53, 30 Mart 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım