Müşteri Edinmek, Fakat Hangi Müşteri? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Müşteri Edinmek, Fakat Hangi Müşteri?

Husku
Yeni Üye

Toplam 0 yazı
21/04/2009 :  17:43:29 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ben yaklasık 10 senedir reklam sektorunde çalışmaktayım. Fakat kendi reklam şirketimi kurmak üzere yola çıkıyorum. Müşteri ile ikili ilişkilerim musteriye guven verme veya urunumu (bilhassa kendimi) pazarlamak konusunda sıkıntı çekmiyorum. Fakat burada varsa bu konuda üstat olan lütfen benim Müşteriyi nasıl bulurum soruma bir yorumda bulunup değerli bilgisini benimle paylaşabilirmi? Bu konuda cidden ne yapabileceğimi bilmiyorum. Çok geniş bir sektör oldugu için Müşteriyi nasıl bulurum ya da once nereden başlamalıyım bunları bilen var ise benimle lütfen paylaşabilirmi?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Reklam
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
21/04/2009 :  20:00:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Biz yeni kurulduğumuzda şirket olarak nasıl reklam yapmalıyız ve bu hizmeti kimden almalıyız diye çok düşünmüştük. Kimseden de doğru dürüst bir hizmet alamamıştık. Uzun uzun soruşturup referanslarını sorarak hizmet almaya kalkıştığımız bir iki yerdende sıfır hizmete güzel kazıklar yemiştik.

Şimdi asla bir firmadan reklam konusunda hizmet almayı düşünmem, ama bu işin akıllı ellerde gerçek bir hizmet olduğunu biliyorum. Reklam işin yarısıdır. Yani hedeflenen ciro büyük oranda bu reklamla gerçekleşecektir. Yeni kurulan ve pazarlayacak mal ve hizmeti olan firmalar senin hedefin olmalı. Kapsam epey geniş.

Ticaret odasına kayıt olanlar resmi gazetede yayınlanır. Ana sözleşmesi burada yazar. Senin reklamını yapabileceğin firmaları buradan seçebilirsin.

Hatta tanıştıktan sonra bu firmalara akıllarına gelmeyen başka hizmetleri de önerebilirsin. Ya da tanışmaya direk öneriyle gidebilirsin. Etkileneceklerinden eminim.

Bir firmaya reklam hizmeti satmadan önce bu firmaya bu reklamın geri dönüşünü önce sen hesaplamalısın. Örneğin bir billboard ilanı bazı firmaya hiç bir etkide bulunmayabilir. İşin şekli buna uygun değildir. Ama reklamcı gidip inatla iş sahibine bu ilanın kendisine ne kadar faydalı olacağını anlatır durursa bütün kıymetini sıfırlayacaktır.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Mefase
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
30/04/2009 :  12:55:26  Alıntı
Sevgili arkadaşım,

Pazarlama(işin Mutfağı) ile satış (işin servisi -sunumu-ticareti) yapamak arasında bir takım farklar var.Sizde zaten takıldığınız nokta ürünlerin ve/ veya hizmetin pazarlanması hususunda sıkıntı çekmezken. Müşterilere nasıl ulaşılacağı konusunda sıkıntı çekiyorsunuz.Önerim direkt satış sektörlerinde , özelikle sigorta ve kredi kartı satışında çalışmış olan bir arkadaşı işe ortak etmen veya getirdiği işe göre kar ortağı şeklinde çalıştırman.Böylelikle o bütün gün müşteri ziyarteleri gerçekleştirip müşteri kazandırırken .Sizde işin mutfağında o nun müşteri karşısında elini güçlendirecek iyi ürünler üretip onu güçlü
kılarsanız.

Unutmamak gerekir ki iyi bir satıcı her tarafta müşterisini bulur ve ikna eder.

Bilgilerinize,

Selamlar,

Yerleşim : Türkiye / İzmir
fromisland
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
30/04/2009 :  13:43:02  Alıntı

Birkac alanda uzmanlasmayi secmiyorsaniz eger (orn: sadece acik hava reklamciligi) musterinin a`dan z`ye her ihtiyacina cevap verebilmelisiniz. Bir restoran ya da kebapci icin size bir ornek vereyim.
Brosur, amerikan servis, paket kagidi, pide,pizza vb. kutulari, buzdolaplari icin miknatis, kibrit, bilboard, gazete ilani....

Biz bu konuda buyuk sorunlar yasadik bir donem ama daha sonra buldugumuz bir firma sayesinde hepsini tek cati altina topladik. Miknatisi piyasada yaptirma imkanim varken 5 lira fazla verdik onlar tasarimini yapti, piyasada yaptirdi ustune makul miktarda karini koydu bize getirdi.

Bunlarin hepsinin imalatiyla ugrasin demiyorum ama tasarim anlaminda bunlari musteriye vermenizde yarar var. Neticede reklam dedigimiz tasarimdir, albenidir, gorseldir. Matbaacilik yapin demiyorum kesinlikle ama reklam = gorsel

Isini yapmak istediginiz belli basli firmalar icin on hazirliginizi cok iyi yapmalisiniz. Gorusmeye gittiginizde elinizde o firma icin hazirlanmis 1 tane materyal mutlaka bulunsun. Sizin icin boyle bir on calisma yaptik, eger bizimle calismayi isterseniz ....
Yani yaptiginiz ilk is yapacaklariniz vaat edebilmeli.

Ve son olarak kendi reklaminizi cok ama cok iyi yapmalisiniz bence.

Umarim yardimci olabilmisimdir

Saygilarimla,
Nothing venture, nothing gained.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
acanpolat
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
08/07/2009 :  15:18:10  Alıntı
anladıgım kadarıyla müşteri potansiyel nerede bulacagını arıyorsın. alsana pratik verimli ve işini görecek cin fikir : vergi dairesinde(belediye vs..) tanıdık edin yeni açılan şirketler vergi levhası açılma vs. için buralara başvurması lazım. listeyi al ziyarete başla

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Yöneticilik
jeansteam
Üye

Toplam 339 yazı
08/07/2009 :  16:30:53  Alıntı
sn husku
Size çok basit fakat katlanarak çoğalacak bir reklam fikri vereyim.

Çevrenizde nekadar esnaf varsa dolaşın ve kartvizitlerini (100 adet) bedavaya basacağınızı söyleyin beleşe kimse hayır demez ülkemizde.

Kartvizitlerin bir tarafına müşteri bilgilerini diğer tarafınada sizin kendi şirketinizin bilgilerini yazarak reklamınızı yapın. Ana slogan kartvizitlerin 100 adedinin bedava olması olacak.

Kendi kartvizitini kullanan bir esnaf aynı zamanda sizinde reklamınızı yapmış olacak ve belkide 1 müşteri 100 müşteri olarak size geri dönecektir..

Bu arada şu anda 1000 adet kartvizitin 10-15 TL'lere düştüğü düşünüldüğünde sizin 100 adet bedavaya vereceğiniz bu promosyonun çok uygun rakkamlara mal olacağı kesindir.

Deneyin ve görün.
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
ceniko
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
08/07/2009 :  17:36:03  Alıntı
Jeansteam güzel fikir.Ticarette bir şekilde yer alsam uygulardım belkide..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.72 saniye.
11:03:06, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım