Altın Bileziğin Anında Hazır - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Altın Bileziğin Anında Hazır

acantilsim
Üye

Toplam 158 yazı
20/04/2009 :  10:00:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Önce çikolata, kola, kahve otomatı, ardından pizza otomatı derken sıra içinde lüks eşyaların satıldığı yeni nesil satış makinelerine geldi.

Miami Mondrian sahilindeki Morgans Oteller grubuna gelen müşteriler, alışılmışın çok dışında bir satış makinesi ile karşılaşıyor.

Müşteriler otelin lobisinde bulunan otomata gerekli miktar parayı atarak, kahveden 24 ayar altın bileziğe kadar istedikleri herşeyi alabiliyor. Makinenin içinde fiyatlar 10 dolardan başlıyor 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Parası olan en pahalı kıyafetleri alıyor, parası olmayan bir kola ile yetiniyor.

Otel müdürü James A. Bryant "Bizim makinemiz bir çeşti hediyelik eşya mağazası." diye makinelerini tarif ederken, otelin pazarlama sorumlusu Scott Williams da şöyle devam ediyor: Kendi kendimize sorduk, müşterilerimizi nasıl daha çok memnun edebiliriz, diye böyle bir şey aklımıza geldi. Başarılı olacağını düşünüyorum."

Müşteriler ürünlerin resimlerini ve detaylarını iki küçük ekran üstünde görebiliyor. Satın almak istedikleri bir şey olursa da, istedikleri ürünün üstüne tıklıyor , kredi kartlarını elektronik okucudan geçiriyor ve elektronik kollar anında istedikleri ürünü hazır hale getiriyor. Müşteriye de paketlenen ürünü alıp gitmek kalıyor.

kaynak: patronlar dünyası
ali can

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/04/2009 :  18:16:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kimseyle muhatap olmadan güvenli alışveriş. İlginç olmuş olmasına da biz bu makinenin içine ne koyacağız. Bilezik falan koysak vinçle kaldırıp ***ürüler bizim burda. : )

Yada fotopi para ile dolar kasası deneme yapan uyanıklardan dolayı . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
astana
Üye

Toplam 305 yazı
20/04/2009 :  19:39:35  Alıntı
ben biraz seytanin avukatligini yapmak istiyorum..
böyle bir sistemi Türkiyede düsünebilirmisiniz?
diyelimki, akinselcuk`un dedigi gibi olmasin da, otomat yere cok saglam yapilanmis olsun...
mesela 24 ayar altin zannettigimiz bilezigi,kendi kredi kartimizla ödeyip,hemencecik paketlenmis olarak aliyoruz, bunun sahte olmadigini nasil anlayacagiz, diyelimki sahte, bunu müsteri kendisinin sahtesi ile degistirmedigini nasil ispat edecek,yanip tutusan müsteri kime bas vuracak, hadi onu gectik, hangi babayigit $1.000.000 lik mali makinede satacak...
bizim bu kadar pahali esyalari satan makineleri piyasada yapilandirmak icin zamana ihtiyacimiz oldugunu düsünüyorum,..
Sandvic,sigara,prezervatif,seker otomatlari icin ortam uygun ülkemizde,ama yukaridaki otomat icin cok erken diye düsünüyorum...
bundan bir yil öncesiydi,bir arkadasin yapilmakta olan insaati, kalesnikoflu tam teskilatli bir security firmasi tarafindan korunuyordu,bir sabah geldiginde 2 kamyon kadar insaat kablosu bizzat security tarafindan soyulmustu,cok sükür öyle bir ülkedede yasamiyoruz artik...
Yani demek istedigim,baskalariyle karsilastirdigimizda kendimizi,biz hem cok yol aldik,hem de cok yol alacagiz...

Yerleşim : ALMANYA / Münster  |  Meslek : Serbest meslek
astana
Üye

Toplam 305 yazı
21/04/2009 :  15:16:36  Alıntı

Türkiyemizi cok hemde cok seviyoruz.....
Amac orada Türkiye`ye pay cikartmak degil, Türkiye`yi diger gelismis ve gelismemis Ulkelerle karsilastirmakti....
Bir sekilde bulundugumuz yeri tarif etme amaci var....

astana
Üye

Toplam 305 yazı
22/04/2009 :  12:41:10  Alıntı
aciklamalariniz icin tesekkürler karolproductions,ben ilk aciklamamda otomati akinselcukun dedigi gibi degilde cok saglam yaptigimizi varsayalim demistim ve devam ettim ve illada otel icinde olmasi da gerekmiyor,biraz zihniyet farkliligini irdelemek istemistim,burada satisi yapilan LUX MALLARDAN bahsediliyor,bende ona dayanarak örnegimde 24 ayar altinin sahte olmasi durumunda müsterinin düsecegi acz durumu vurgulamak istemistim ve irdelemistim.Bu otomati Avrupanin bazi yerlerinde otel disi yerlere kurabilirsiniz,mesala Sehir Centrum ve Tren garlarina kurabilirsiniz,hic bir sey olmaz,icine konulan mallarda sahte cikmaz,olaya bu acidan bakmak lazim.Bu henüz Türkiye icin erken demistim ama ayni andada Türkiyenin bazi diger ülkelere nazaran ne kadar ilerde oldugunu ve ilerledigini anlatmaya calistim,mesala bizde Sigara,Seker,sandvic,(Prezervatif) otomatlarinin pekala her yerde olabilecegini belirttim,cünkü bu otomatlari hala, örnegini verdigim ülkede, cadde üzerinde düsünemessiniz.Tabi burada amac, ülke yada ülkeler karalama degil ,biraz zihniyet farkini ortaya koymak ve degerlendirmektir........

mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
08/10/2009 :  20:36:07  Alıntı
Amerika fırsatlar ve ilginçlikler ülkesi dedikleri kadar varmış...
Yalancinin mumu yatsıya kadar yanar,
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner,
Aldatanlar bir gün olur aldanır,
Kimse sanmasın yaptığım yanıma kalır,
Kul hakkı yiyenler büyük günah alır.

Yerleşim : Türkiye / Kantinci  |  Meslek : Esnaf
ASİL TURK
Üye

Toplam 303 yazı
08/10/2009 :  22:25:07  Alıntı
mesela kolamatikten kola almak için buzdan kalıp yapanlar kedi atıp cırpındıkca kolayı düşürenler onada bi care bulurlar uyanıklar... aslında çook zekiyizde hep işin ters tarafını düşünüyoruz doğru yolda kullansak bu zekayı varya dünya tutumaz bizi ...
İSTİSNA BENSEM, KAİDELER BOZULUR...

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Öğrenci
jeansteam
Üye

Toplam 339 yazı
26/11/2009 :  11:16:01  Alıntı
Bu çok para kazandıracak iş size fazla kazandırmamış anlaşılan kendi yaptığınız joomla tabanlı site ile işin ciddiyeti kaybolup gitmiş.
Hiçbir fonksiyonu olmayan bir site yapmak yerine burası yeri olmadığı halde iş hakkında bilgi verseniz daha çok insan faydalanır.
Kaldıki bu tür internet üzerinden büyük paralar kazanın geyiğine artık herkes doydu çok para kazanan ve bunu bizlerle paylaşacak kişilerin en azından profesyonel bir web sitesi olmalı diye düşünüyorum.
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
02/01/2010 :  14:26:27  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Kimseyle muhatap olmadan güvenli alışveriş. İlginç olmuş olmasına da biz bu makinenin içine ne koyacağız. Bilezik falan koysak vinçle kaldırıp ***ürüler bizim burda. : )

Yada fotopi para ile dolar kasası deneme yapan uyanıklardan dolayı . . .

Size Almanyada yaşanmış Bir olaydan Bahsedeyim:))
Kardeşimden Alıntıdır;

Almanyanın Başkenti Berlinde halk Metroya binmek için Bileti Bizden daha Uzun yıllardır Otomatik Atm tarzı makinelerden alıyormuş.

Bildiğiniz gibi Alman halkı Disiplinli çalışması ve Düzen konusundaki hassasiyeti ile ünlüdür.

Bu düzen çarkının içinde Birgün Alman metro yetkilileri Karşılıklı İki Bilet Cihazından Diğerinde devamlı yığılma yaşandığını ve Vatandaşların devamlı Bilet makinalarından tekini kullandığını görmüşler.

Sorun Teknisyenlerin gelmesiyle anlaşılmış :)) Makinelerin Şifreleri Daha önce akla gelmeyecek bir yöntemle iptal edilmiş:)) Ve halkında ücretsiz bilet olayına ses çıkarmadan devam ettiği anlaşılmış:))

İşin komiği İse Bunu yapanların Türk olması:))!!!!!
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.64 saniye.
08:29:22, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım