Ödemeler Dengesi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ödemeler Dengesi

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
26/02/2005 :  01:49:01   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ÖDEMELER DENGESİ: Bir ülkenin diğer bütün ülkelerle olan ekonomik faaliyetlerinin değerini gösteren tabloya denir. Ekonomik faaliyetler derken; ithalat, ihracat,borç alımı- verimi, teknik danışmanlık vs. Bir devletin başka devletlerle bir yıl içerisinde yapmış olduğu faaliyetlerin bilançosuna denir.

Bizim bu ödemeler dengemizin kaç yıldır açık verdiğini bileniniz var mı?

Silahlarla ele geçirilemen ülkelerin bu borçlanmalarla ele geçirildiğine inanmayanlarınız var mı?

Tekrar kapitülasyonlarla karşılaşabilir miyiz?

Ödediğimiz borçlar anaparanın faizinin kaçta kaçını karşılıyor? Ülkenin kazancının ne kadarı buna gidiyor?

Bu konulara uzun zamandır koniks de değinilmedi umarım zevli bir fikir alış verişi ile sürer. Ne yazık ki ülkemizde her doğan çocuk borçlu olarak doğuyor. Hatta doğmamış çocuklarımız bile!

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Lagutax
Üye

Toplam 115 yazı
26/02/2005 :  15:13:44  Alıntı
Aslında bu tip konuların paylasımın + deger saglaması imkansız.Neden simdi x kişi bak aslında ben böyle düşünüyorum sonra diger x kişi
yok ya aslında bak söyle olsa diger x kişi tabi dogru dogru söylüyosunuz bakın tarzında sonu olmayan sonun baglanımayıcagı sadadece
kişilerin kişisel tamin yapacıgı bir konudur.Ülkeler ve ülkelerin konumları.Batmakta olan bir gemi var su alıyor.Simdi x diyor ki suyu burdan alıyor aslında
diger x de aslında bu gemi hiç su almaz söyle olunca diyecek ama sen geminin yolcususun kaptan kim ? Kaptanlar degişiyor.Ama kaptanları değiştirme gücü kimde.
Ülke ve ülkele sorunların sonu gelmez önemli olan o gemideysen ya korkarak yolculuk ediceksin ya kendini gemi batarsa seni kurtarma ekipi gelene kadar geminin saglam yerinde
duracaksın veya gemiden atlıyacaksın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
27/02/2005 :  00:39:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İnsanların aydınlanması açısından bu tür konuların tartışılması bence çok önemli. Çoğu insan ley lay lom magazinle yetişiyor. Ben siyasi tartışmaların kısır döngü olduğunu düşünüyorum. Ülkenin bulunduğu borç batağını ihracat açığını bilmek bence çok önemli. Ayrıca herkesin kendi çapında bişeyler yapması, yerli malına önem verilmesi gibi konularda aydınlanmasından yanayım.

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
28/02/2005 :  14:11:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bende bundan yanayım sayın Mim! Çöüm yolları bulmak iyice analiz yapmak tabbiki esas yapılması gereken olay. Fakat takdir ederseniz ilk önce problemin tanımı yapılmalıdır. Bilen bilmeyen ve konunun ne olduğu anlaşılsın diye. Ben bireysel olarak ne kadar insan etkilenebilir ve ne kadar fayda sağlanabilir diye bakıyorum bu olaya. Devletten bir şeyler beklemekten vazgeçmek gerektiğini savunuyorum.

İlk önce kendimizden başla**** ve çevremizdekileri de ikna ederek çok küçük şeylerden başlayabiliriz. Bunların zamanla yayılacağından ve çığ gibi büyüyeceğinden eminim. Yalnız halk bişey yapamaz hükümet ***ürür diye bakmamamız gerekir. En basitinden şundan başlayabiliriz kendi sermayemizle üretilen ürünlere rağbet etmeliyiz. İthal ürünlerden elimizden geldiğince uzak durmalıyız. Bu çığ gibi büyür ve emperyalist ülkelerin ürünlerinden vazgeçersek ülkemize büyük bir katkı sağlayabileceğimizi ve yerli malı üretimini arttırarak işsizlikten tutun ucuz üründen çıkın bir çok açıdan kalkınmış olacağız. Tüketici bir toplumuz ve alışkın olduklarımız hep yabancı markalar. İthal sözünü duyunca ağzımızın suyu akıyor. Ama neden? Bizde de gerçekten çok kaliteli ürünler üretilir neden bunları basit buluyoruz, bir düşünelim ve bu gibi ufak tefek işlerden başla**** kendi çapımızda çok büyük atılımlar yapmaya başlayalım diye düşünüyorum.
Saygılarımla,

bold20
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
02/03/2005 :  13:16:01  Alıntı
Evet çok iyi bir notaya vardın fakat bunu nasıl değiştirebiliriz .Sende biliyorsun ki insanların alışkanlıkların degiştirmek çok zordur. insanlar değişime karşıdır. Mücadele ederler.Bu havayı yakalamak çok önemli. Ben bile bile markası nike olsun demekten kendimi alamıyorum . sizce başka nedenler yok mu? Var sa bunu başlatmak için bütün koniksçiler bir sinerji oluşturmalıdır. Bunu hırs ve sevgimizle beslemeliyiz.
Bold's dreams

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
13/04/2005 :  10:23:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu konuyu gözden kaçırmışım. Zamanında cevap veremediğim için üzgünüm.

Bana göre marka önemi azaltılmalı nike iyi hoş diyoruz belki spor ayakkabıda Türk malı tercih edemiyoruz. Fakat başka ürünlerde ikame edilecek çok ürünümüz var. Hamburger kolaya gelince bunlar fazlasıyla zararlı yiyecekler, bunlardan vazgeçmemiz çok kolay. Temiz döner yapılan yerler de çok fazla. Hem de hamburger koladan ucuz. İlla kalite istiyoruz diyoruz o halde Çin mallarına olan merakımız niye? Aramızda kaçımız var ki bir çin malı alıp 3 4 kere kullanabildi. Daha mağaza da bakarken dökülüyorlar. Yeter ki isteyelim kendi malımızı sevelim. İthal ürün iyi üründür merakından kurtulalım. Kendi hayat kalitemizin düşmemesi, gençlerin işsiz kalmaması için bunu yapalım. Bizim de çok kaliteli ürünlerimiz var yeter ki bunların farkına varalım.
Sayın Mim yine dönüp dolaşıp orduya parmak bastın. Peki ya Millet vekillerinden siyasetin en alt birimlerinde ki insanlardan çıkın bunların devletin kasasından yaptığı harcamaları bir araştırsanız neler çıkacak neler?

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.61 saniye.
14:36:00, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım