Cafe İşi Karlı Mıdır? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Cafe İşi Karlı Mıdır?

bonder
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
15/04/2009 :  16:39:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamlar, istanbulun insan trafiginin yogun oldugu bir bolgede butik de olsa kucuk bir cafe acmak kazandirirmi. Bu konuda tercubeli arkadaslardan fikir rica ediyorum. Neler yapmali püf noktalari nelerdir bu isin.

Tesekkurler
İş, güç...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Evocati
Yeni Üye

Toplam 86 yazı
15/04/2009 :  21:04:01  Alıntı
Nişantaşında senelerdir aynı kafeler var.Üstelik oralardaki kira fiyatları hakkında konuşmak dahi istemiyorum.Açacağın yer böyle bir cadde olursa bence baya bi karlı.Yoksa oradaki cafeler bu kadar uzun süre varlıklarını idame ettiremezlerdi.Tabi bu işin bakkal hesabı kısmı.Açmadan önce iyi bir gözlem ve fizibilite çalışması yapmalısın yada yaptırmalısın.İyi düşün,doğru karar ver,sıkı çalış...
"Bir işi başaracağıma da inansam, başaramayacağıma da inansam hep haklı çıkarım" Henry Ford
"Hayat gelecek için planlar yaptığımız sırada yaşadıklarımızdan ibarettir."

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Mühendis
ticaretuzmani
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
16/04/2009 :  09:18:44  Alıntı
sermayeniz ne kadar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
16/04/2009 :  09:49:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Sponsorluk alarak açmayı dene. Şirketlere başvur. Eğer konumun gerçekten iyi ise. Kafe işi karlı tabii en düşük kar oranı yüzde 200 den başlar yüzde 2000 e kadar çıkar.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
16/04/2009 :  10:51:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Cafe işi karlı mıdır diye bir soru bazı şeylerin farkında olunmadığına delalettir. Bana göre karlı. Üniversite yıllarımda çok güzel kutu gibi bir cafem vardı ve güzel kazanmıştım. Ama cafe açıp batmış biri sana karlı değil diyecektir.

Soruyu şöyle değiştirelim; Sen bir işi karlı hale getirebilirmisin elindeki imkanlarla ? Konum, sermaye ve sen.

Kolay gelsin.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
tırpan
Üye

Toplam 195 yazı
16/04/2009 :  11:10:44  Alıntı
Cafe işinin karlılığını tesbit etmek çok kolay. O civardaki bir kaç kafeye girip neyi kaça sattıklarına bakman yeterli.

Fakat esas önemli olan sizin belirli bir potansiyeli yakalayabilme kapasiteniz. Hizmet sektörü çok farklıdır. Orada birşekilde siz mal değil kendi düşüncenizi ve konseptinizi satarsınız. Sakın ben biraz ucuza veririm müşteriyi çekerim yanılgısına düşmeyin.

Çok karlı bir iştir ama çok emek ve sabır isteyende bir iştir. Yüzünüz daima gülecek ve çok geniş zaman dilimlerinde mesai yapacaksınız.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İnternet
bonder
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
17/04/2009 :  11:20:41  Alıntı
Yorumlar için teşekkürler, sermaye konusunda sıkıntı yok gibi, fakat hiç bilmediğimiz bir sektör olduğu için açıkçası iyice araştırmadan girmek istemiyoruz. O yüzden forumda tecrübeli arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını istedik ve hala istiyoruz :). Beyin jimnastigi iyi birşey... Bizim niyetimiz aslında şu, küçük de olsa bir cafe açalım, içki de olsun, yemek de en azından grill tarzı ve yoğun insan trafiğinin olduğu bölgede açmayı düşündüğümüz için muvaffak oluruz diye düşünüyoruz. Ama araştırmaya devam ...
İş, güç...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.83 saniye.
13:46:56, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım