Üniversite Karşısında Copy Center Devir Alacagım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Üniversite Karşısında Copy Center Devir Alacagım

quazar
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
26/02/2009 :  02:59:52 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba

İstanbulda bir üniversite karşısında ve öğrencilerin gidip geldiği bir copy center ( 25 mt kare ) dükkan içerisinde 2 adet kapsamlı fotokopi cihazı ciltleme vs.. ürünler bulunmaktadır. Devir ücreti olarak 25000 TL istiyorlar. Aylık getirisi 6000 TL olarak söylendi.

Sizce burayı devir alırsam iş yapabilirmiyim ? Yoksa bu söylenenler devir etmek için firma sahibinden uydurma bilgiler mi ?

Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
genctuccarlar
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
26/02/2009 :  10:22:51  Alıntı
hocam, sayet ileride denk getirebilirsem kesinlikle boyle bir yer acmak istiyorum. yilin 9-10 ayi cok saglam is yaparsiniz, kalan 2-3 ay kendini kurtarir. lakin dikkat edilecek birtakim hususlar var. mekan okulun giris-cikis kapisina uzak mi? civarda baska fotokopiciler de var mi? universite hangi universite ve o kampuste hangi fakulteler var? bu gibi sorulara cevap alabilirsem daha net bir yorum yapabilirim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara Istanbul Izmir  |  Meslek : Ticaret
sigortacı77
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
26/02/2009 :  11:50:55  Alıntı
Aylık getirisi 6000 devir ücreti 25000 !! sen olsan verirmiydin öyle biryeri bu fiyata? Bence uzaktan takip et biraz. Öğrencilerden çevre esnaftan bilgi almaya çalış.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Sigortacı
quazar
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
26/02/2009 :  13:09:00  Alıntı

Okulun giriş çıkış kapısına biraz uzak fakat öğrencilerin gelip gittiği yer. Ayrıca kartuş dolum ve Bilgisayar bakım hizmetide verecegiz.

quazar
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
26/02/2009 :  13:10:18  Alıntı
Sigortacı77 benimde aklıma gelmedi değil yani.. 6000 TL ciro yaptığın yeri hiç 25000 TL verirmisin ? Çok ilginç.. Dediğin gibi biraz uzaktan izleyip ve araştırdıktan sonra karar vermek gerekiyor..

murat42
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
26/02/2009 :  13:43:38  Alıntı
guazar merhaba,,,,ben yeni üye oldum,, yazilan yorumlari severek okuyorum,,......isevicrede üniversitedeyim,,,türkiyedede üniversite ögrenciligi yaptim...kendi adima karsilastirmali bir fikir vermek isterim.. sizin verdiginiz aylik geliri ele aldigimizda dükkan kendini 6-7 ay icindede karsilamasi gerek...6000tl geliri olan bir yer türkiye sartlarinda 25000 e satilirmi sence.....bence satilmaz... bu iste kesinlikle baska birsey var....söyle bir hesabii yapmam sacma olacak belki ama,yinede örnek vermek icin seylüyorum,,bu kazanilan 6000 tl nin yarisini gidere versen yarisi sana kalsa...3000 ytl........türkiye sartlarinda mükemmel para........................kesinlikle diger arkadaslarin yorumlarina katiliyorum....bu iste bilinmeyen baska bir nokta var...........bence onu bulmaya calis...........gelire sakin aldanma...........yalniz düsündügün is yeri ve giderleri uygun oldugu taktirde fena sayilmaz.......ek birseyler koyman rizikoyu dagitman demek.........üniversiteden her bölümden bir ögrenci bul...hatta her siniftan olsun....bu ögrencilerin islerini bedava yap.....her bölümün gecmiste cikmis olan sorularini bul.........hemen hemen her ögrencinin kendine göre sinavlar icin hazirladigi dip notlar veya özetler vardir bunlari bul..........gerekirse okul ders kitaplarini fotokopi cek...yalniz bu fotokopie kagini A4 olarak kopyalama.....her iki sayfayi 1 sayfa üzerine gelecek sekilde formatla**** kopyala......ve bunu zimbala...sonuc olarak okul ders kitabinin maliyetini yariya indirmis oldugunu göreceksin......bilgisayar oyunlari ,, programlar falanda bulundur... gerekirse ögrenci kimligine indirim uygula.....fazla sayfa cekimlerine indirim uygula yada yaninda ufak silgi kalem gibi hediyeler ver...daha örnekleri cogaltarak rizikoyu indirmek,,geliri artirmak mümkün....arastirmani iyi yap,,umarim hakkinda hayirlisi olur...

Yerleşim : ALMANYA / Freiburg  |  Meslek : Gıda
murat42
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
26/02/2009 :  13:50:28  Alıntı
guazar merhaba,,,,ben yeni üye oldum,, yazilan yorumlari severek okuyorum,,......isevicrede üniversitedeyim,,,türkiyedede üniversite ögrenciligi yaptim...kendi adima karsilastirmali bir fikir vermek isterim.. sizin verdiginiz aylik geliri ele aldigimizda dükkan kendini 6-7 ay icindede karsilamasi gerek...6000tl geliri olan bir yer türkiye sartlarinda 25000 e satilirmi sence.....bence satilmaz... bu iste kesinlikle baska birsey var....söyle bir hesabii yapmam sacma olacak belki ama,yinede örnek vermek icin seylüyorum,,bu kazanilan 6000 tl nin yarisini gidere versen yarisi sana kalsa...3000 ytl........türkiye sartlarinda mükemmel para........................kesinlikle diger arkadaslarin yorumlarina katiliyorum....bu iste bilinmeyen baska bir nokta var...........bence onu bulmaya calis...........gelire sakin aldanma...........yalniz düsündügün is yeri ve giderleri uygun oldugu taktirde fena sayilmaz.......ek birseyler koyman rizikoyu dagitman demek.........üniversiteden her bölümden bir ögrenci bul...hatta her siniftan olsun....bu ögrencilerin islerini bedava yap.....her bölümün gecmiste cikmis olan sorularini bul.........hemen hemen her ögrencinin kendine göre sinavlar icin hazirladigi dip notlar veya özetler vardir bunlari bul......ve bunlari cogaltarak satmaya calis...inan bana ögle kisiler varki yazmaktan üsenir...ve yine öyle kisiler varki okul bitsinde nasil biterse bitsin düsüncesiyle baskalarinin bilgilerinden otlanir,,kaba oldu belki ama özür dilerim......gerekirse okul ders kitaplarini fotokopi cek...yalniz bu fotokopie kagini A4 olarak kopyalama.....her iki sayfayi 1 sayfa üzerine gelecek sekilde formatla**** kopyala......ve bunu zimbala...sonuc olarak okul ders kitabinin maliyetini yariya indirmis oldugunu göreceksin......bilgisayar oyunlari ,, programlar falanda bulundur... gerekirse ögrenci kimligine indirim uygula.....fazla sayfa cekimlerine indirim uygula yada yaninda ufak silgi kalem gibi hediyeler ver...daha örnekleri cogaltarak rizikoyu indirmek,,geliri artirmak mümkün....arastirmani iyi yap,,umarim hakkinda hayirlisi olur...

genctuccarlar
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
26/02/2009 :  14:06:21  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - quazar
Okulun giriş çıkış kapısına biraz uzak fakat öğrencilerin gelip gittiği yer. Ayrıca kartuş dolum ve Bilgisayar bakım hizmetide verecegiz.

hangi okulun hangi kampusu hocam? bu cok onemli. cok basit bir ornek vereyim, ankara universitesi'nin cebeci kampusu dersin, aninda gec derim. zira en basitinden bir hukuk fakultesi var, ogrencilerden birini ikisini ayarlarsin derste not tutturursun, sonra final doneminde bu tutturdugun notlari cogaltip paraya para demezsin. tuttugun ogrenciye de verirsin 400-500, tamamdir. ama bu bahsettiginiz yer ogrenci sayisi az olan bir kampusse hic bu ise girismeyin derim. gerci 25000 Lira bu tip bir yer icin fazla degil, ama yine de karar size kalmis. sahsen ben olsam devralirdim.

quazar
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
26/02/2009 :  14:26:03  Alıntı
Genctuccar bey.. İstanbul Üniversitesi beyazıt ( hukuk fakültesi ) karşısında..

srpslm
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
26/02/2009 :  15:30:03  Alıntı
arkadaşım 25000tl için adam neden devir etsin 4 ay çalıştırsın zaten söyledigi gibi 6000tl geliri varsa adam devir parasını dükkanda kazanır. devir etmeden:)istersen sen şöyle bir teklifte bulun:adam net bir rakam söylüyorsa demmekki iş yerine güveniyor bir kaç hafta o işyerini devir almadan takıl git gel daha sonra devir almaya karar ver derim...iyi düşün dogru karar ver.25000tl az bir rakam degil.
srpslm

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
genctuccarlar
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
26/02/2009 :  16:54:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - quazar
Genctuccar bey.. İstanbul Üniversitesi beyazıt ( hukuk fakültesi ) karşısında..

kacirmayin derim. hukuk fakulteleri fotokopiciler icin bicilmis kaftan. ancak ders notlarini elinizde bulundurmaniz lazim, ogrenciler gelip sizden ders notlarini isteyecekler, siz de fotokopisinden para kazanacaksiniz. buna cok dikkat edin. bunun icin de dedigim gibi aksatmadan derse giden ve saglam not tutan ogrencilerle anlasmaniz lazim.

metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
26/02/2009 :  20:39:09  Alıntı
Devir konularında tam nedenlerini bilmeden ahkam kesmek yanlış arkadaşlar.ben ayda 4-5.000 ytl iş yaptığım içinde 5-6 milyar malzemesi olan akvaryumcumu vermeye çalışırken çok çekmiştim.İstediğim rakam 12-13.000 ytl den 5-6.000 lere kadar düşmüştü.Karıda cirosuda iyiydi ama ben özel nedenlerden kapamak yerine devir etmek istemiştim.İnternette forum sitelerinde bir sürü insan geyik-polemik arasında gidip geldi.Bir bit yeniği vardır,bu kadar iyi yer verilirmi şu bu.Oysa tek sorun şuydu iki dükkanım vardı diğerinde eşim duruyordu ve ben ailevi nedenlerden birini kapamak zorundaydım yada devretmek ama kimse sormadı neden diye.Burayı devreden arkadaşa sormak lazım neden die.25.000 ytl ve 6.000 Ytl denkleminizde çok sağlıklı değil.Kirası malzemesi,personeli ve bir sürü masrafı ile 3.000 kalır diyenler iyice bir hesap yapmalı.Masraflar ve malzeme çıkınca 1000-1500 para kalırsa Allah bereket versin.Makinaları kaç yıllık bakmak lazım.Toner ve servis ücretleri kalan garanti süresi ne kadar kontrol etmek.İnce ince hesaplamak lazım Yada gözün kesiyorsa bismillah balıklama dalmak.Hayırlısı...
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
hargun
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
27/02/2009 :  01:35:26  Alıntı
quazar kardeşim bu ekonomik krizde altın yumurtlayan tavuğunu kimse kesmez bence.
50 50 100 | Not: genellikle mesajlarımı site üzerinden "Email" kısmından gönderiyorum, özel mesaj kutunuzu kontrol ediniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
neboffice
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
27/02/2009 :  02:14:07  Alıntı
Arkadaşım ben 10 yıl kırtasıye toptancısında pazarlamacı olarak çalıştım..öncelikle şunu söyleyeyım elinde ihtiyacından fazla paran varsa borca gırmeyeceksen ve senı en az 1 yıl subvanse edecek kapıtalın varsa ve bu işten anlıyorsan gir.Yanı kısacası zevke keder...Şimdi birincisi ist üni.karşısında bir yer neden devredılıyor..iki eğitim donemı dısında kalan zamanlarında neler yapacaksın öğrenci gidice ne olacak 12 ayın kaç ayı iş yapacaksın ve en önemlisi maaliyet hesaplamalarını bılıyormusun copy centerlar surumden kazanmaktan başka çareleri olmayan yerlerdır,çünki copy sayısı ne kadar cok olursa olsun bunun fotokopı tonerı var kagıdı var bakımı var hele hele makıne kopya bası ise sakın ha o zamanda ıthalatcı fırmaya calıs dur ısın yoksa..tum ders notlarını temın etmen lazım bunun ıcın öğrencilere ders notu basına para verırsın lafı cok uzatmaya gerek yok devren yer herneolursa olsun cok ıyı arastırılmalı neden devren ? bu birde kırtasıye yada lüks olsun adı ile copy center ise ıkı kere dusun arkadasım bır bataga gırersın cıkmaya calısır cıkamassın dahada batar pirince giderken bugdaydan olursun ama yinede sen bilirsin
REKLAMA KRIZ OLMAZ
Asansör Medya

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
murat42
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
27/02/2009 :  17:09:58  Alıntı
sayin metin metin,,güzel kardesim elestirilerini benim verdigim örneklerden yola cikarakmi yaptin anlayamadim,,,öyleysede canin sagolsun...kardesimizin yanlis bir is yapmamasi,,iyi düsünmesi gerektigini,, öne sürdüm......arkadaslardan cogu iflasin esiginde oldularini,,hatta bazilari 10000-15000 ytl var neler yapabilirim diye kara kara düsünürken.....bu yer 6000 ytl gelirli ve 25000 ytl degerinde...................insan 10000 ytl ayligi olan bir yeri hediyede edebilir...orasini biz bilemeyiz..................fizibilitesini iyi kursun dedik...onu anlatmaya calistik....ya kendimizi anlatamadik yada yanlis anlasildi........o zaman toparlayayim............ALLAH hayirlisini versin,,,,,,,,,,,,,,,,hayirli günler

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
28/02/2009 :  19:23:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aylık 6000 TL kazanan biryeri 25 000'e vermezler. O işi biraz araştır sen. İşin yatırımı geri çevirmesi ortalama 2 yıl olarak hesaplanır. Yani o yatırım iki yılda sana 144 000 TL mi kazandıracak?

Arkadaşların söylediği gibi üniversite karşısında yanında altında üstünde dükkanı adamı kolay kolay kaptırmazlar. Hiç mi kaptırmazlar. Kaptırırlar tabii ama çok pahalıya kaptırırlar.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
28/02/2009 :  21:05:01  Alıntı
Sanırım aylık 6.000 ytl kısmı cirodur ve 6.000 de kalacak rakam 1.000-1.500 den fazla olmaz ve 25.000 de normaldir.İnternete girip devren ilanlarına bakın ve çok fazla demirbaşı olmayan bu rakamlara yüzlerce ilan var.Sıkılan beceremeyen ve bir çok nedeni olan.Bana şahsen çok kelepir gelmedi bu rakam.Aldığınızda bu rakamı devam ettirmek için ne kadar mal almak alet edevatı adam etmek içinde ne kadar lazım bakmak lazım.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
cengizi_@hotmai
l.com

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
03/03/2009 :  07:07:07  Alıntı
slm almak istediğin iş yerini on günlük takibe al .niyetinde cidi isen bu zamanı harcaman lazım en doğrusu yaşa**** görmek derim ben.
cengizi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
muhendis41
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
03/03/2009 :  17:58:06  Alıntı
Öğrenciye çalışan bir yerin devamlı müşterisinin olması bir avantaj. Bizde 7000 civarında öğrencinin olduğu bir kampüs yanındayız. . böyle işlek yerlerde en önemli olan şey bence ödeyeceğiniz kira bedeli. öğrenci genellikle işlerini son anda yetiştirmeye çalıştığı için çok pratik ve hızlı çalışmanız gerekli. öğrencinin işi hiç bitmez. bi ödev biter birisi başlar. kazanırsınız. yorumlara baktığımda en çok dikkat çeken 6000tl getirili bir yerin 25000 tl gibi bir rakama devredilemeyeceği. devir bazen hiç elinizde olmayan anlık gelişen ailevi özel nedenlerlede oluşabilir. mesela benimde babam rahatsız memleketim olan konyaya ailemin yanına gitmek zorunda kalmam devir düşüncesini gündeme getirdi. 5 yıldanberi kocaeli üniversitesi öğrencilerine tez ödev proje ve internet hizmeti veren bir cafem var. kocaeli üniversitesi merkez (anıtpark kampüsü) ve kocaeli devlet hastanesi ile yanyana 90 metre kare büyüklüğünde içerisi ahşap dekorlu nezih bir ortamda hizmet vermeye çalışıyoruz. kocaelide öğrenciye yada sağlık sektörüne yönelik iş kurmak isteyen arkadaşlar varsa hastane ve ünv. yanında belittiğim özelliklere sahip işyerim için ( eczane, medikal, v.b de uygun )görüşebiliriz. 536 341 03 06 Hakan ACAR Yüksek mühendis&İşletmen
muhendis

Yerleşim : Türkiye / İzmit  |  Meslek : Mühendis
kuko
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
17/12/2018 :  22:05:23  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - quazar
Merhaba

İstanbulda bir üniversite karşısında ve öğrencilerin gidip geldiği bir copy center ( 25 mt kare ) dükkan içerisinde 2 adet kapsamlı fotokopi cihazı ciltleme vs.. ürünler bulunmaktadır. Devir ücreti olarak 25000 TL istiyorlar. Aylık getirisi 6000 TL olarak söylendi.

Sizce burayı devir alırsam iş yapabilirmiyim ? Yoksa bu söylenenler devir etmek için firma sahibinden uydurma bilgiler mi ?

Saygılarımla

merhabalar, ne yaptınız devir aldınız mı işi?
Bahtsız Bedevi...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.88 saniye.
09:24:22, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım