Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bilgi

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
30/11/2004 :  20:23:17   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

• "İçinde yaşadığımız yeni çağda, zenginlik bilginin ürünüdür. Bilgi, ekonominin başlıca hammaddeleri ve en önemli ürünleri haline gelmiş bulunuyor. Günümüzde zenginlik yaratmak için gerek duyulan sermaye varlıkları arazi, bedensel emek, imalat aletleri ve fabrikalar değildir. Bunları yerini bilgi almış durumdadır."
#61692; Thomas A. Stewart

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
yazarm40
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
03/01/2005 :  11:03:53  Alıntı
Haklısın Yasemin; ama bir şeyi unutuyorsun. bilgiyi parayla satarsan rağbet görüyor bedava satarsan kimse sana inanmıyor..Anlıyamadım neden böyle, anlıyan varsa açıklarsa sevinirim.. ?
DOST, İNCİ GİBİDİR ZOR BULUNUR ÇABUK KAYBEDİLİR!!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
03/01/2005 :  12:45:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Senin demek istediğin ney anlayamadım. Burada bahsedilen iş ortamında ki bilgi. Bilimin, teknolojinin önemi. Gelişmiş ülkeler bilgi üzerine yoğunlaşıyor. İnsanları fiziksel güçlerinin önemi hiç kalmıyor ve sadece beyinlerine göre önem kazanıyor. 2 3 yabancı dil bilen çok iyi bilgisayar kullanan, sosyal, pratik, yaratıcı, zeki, kendini geliştirmiş insanlar önem kazanıyor. 3 4 kişinin işini yapacak elemanlara ihtiyaç duyuluyor. Kısacası ne kadar bilgi o kadar ekmek.

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
18/01/2005 :  21:59:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Dertlerimizi avutan akıl ve hikmettir.
o engin denizlerin ötesindeki yerler değil.
Meçhul

Silgi kullanmadan resim yapma sanatına
hayat denilmektedir.

John Christian

Öfkeyle geçen her dakika, mutluluğumuzdan çalınmış 60sn'dir.
İntikam alıpta pişman olmaktansa, affedip pişman olmak daha iyidir.

eylul
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
18/01/2005 :  23:15:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yaseminece81 kesinlikle haklısın. Yurtdışında uzman kişilere olan talep giderek artıyor. Orada da işsiz sayısı gün geçtikçe fazlalaşmakta ama en azından belli bir konuda uzmansanız işsiz kalmayacağınız da garanti. Ne yazık ki Türkiye'de hala "bilgi" birilerinin gözünü korkutuyor; en büyük şirketlerdeki yöneticiler bile kendilerini geliştiremedikleri ve günümüzün gerisinde kaldıkları için "bilgili" insanlarla çalışmak istemiyorlar.

Yeniden esas konuya dönecek olursak; sadece okumak ve araştırmak uzman olmayı sağlamak. Bilgiyi ancak uygulayabildiğiniz zaman başarılı olursunuz. Bir kaç dil bilebilirsiniz, çok iyi bilgisayar da kullanabilirsiniz, çok iyi üniversitelerden de mezun olabilirsiniz. Bu bildiklerinizi pratiğe dökemedikçe yine hiçbir şeysiniz.
"Vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir.
Devrimi satın alamazsınız.
Devrimi yapamazsınız.
Devrim olabilirsiniz ancak..."

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
18/01/2005 :  23:40:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Biraz daha ekleme yaparsak o halde, bilginin yanında pratik zeka, insan ilişkilerinde başarı ve yaratıcılık. Bunlar hep beraber olduğunda zannedersem tam tamına aranan kişi haline gelinebilir.

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
21/01/2005 :  12:21:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Düşünmeye gem vurmak, zihne gem vurmak demektir, bu ise, rüzgarı zaptetmekten daha zordur.

Gandhi

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
04/02/2005 :  21:29:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
18.yüzyılın ortasından beri dünyamızı etkisi altına alan sanayi toplumu uygarlığı hızlı bir dönüşümle yerini bilgi toplumuna bırakmaktadır. Bu yeni toplumsal oluşumda, ekonomik, sosyal, kültürel ve politik yapılarda meydana gelen değişmelere paralel olarak “bilgi temelli” yeni üretim, tüketim, yönetim ve liderlik teknikleri de gelişmektedir.

Bilgi teknolojilerinde meydana gelen gelişmeler, geleneksel kurallara bağlılığı ifade eden işlemci liderliğin ve “tek adam” anlayışına dayanan karizmatik liderliğin sorgulanmasına neden olmaktadır. Bilgi toplumu liderliği, diğer liderlik türlerinden farklı olarak gücünü bulunduğu pozisyondan, yasalardan veya sahip olduğuna inanılan olağanüstü güç ve yeteneklerinden değil bilgiden almaktadır. Bu tür liderler, katılıma önem veren, kendilerini ön plana çıkarmayan, sürekli öğrenmeyi teşvik eden, sorumluluğu paylaşan ve bilgi teknolojilerinden optimum bir biçimde faydalanan bir liderlik sergilerler.

Bilginin en önemli bir üretim faktörü haline geldiği, hiyerarşik yapının yassılaştığı, katılımın tabana yayıldığı, bütünleşmenin arttığı kısacası, örgütsel, yönetsel ve liderlik uygulamalarında sürekli ve süratli değişmelerin yaşandığı bilgi toplumlarında karizmatik liderliğin varlığı ve geçerliliği tartışılır hale gelmektedir. Bu çalışmada bilgi toplumu liderliği ile karizmatik liderlik karşılaştırmalı olarak ele alınacak ve bilgi toplumunun karizmatik liderliğin sonu olup olmayacağı sorusuna cevap verilmeye çalışılacaktır.

www.bilgiyönetimi.org

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.28 saniye.
21:36:15, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım