Uğruna - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Uğruna

06112002
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
30/09/2004 :  17:52:35 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Dünyada arzu ettiğim ve bana hayatı sevdiren iki şey vardır. Aşk ve Özgürlük. Aşk uğrunda gerekirse hayatımı veririm.
Fakat özgürlüğüm uğrunda aşkımı da feda ederim.

Yerleşim : Türkiye / aydın  |  Meslek : Muhasebe
melih15
Üye

Toplam 370 yazı
02/10/2004 :  09:37:50  Alıntı
Bence burada biraz çelişki var gibi.
Aşk, zaten özgürlükten vazgeçmektir. Kendisi başlı başına bir tutkudur. Hatta tutukluluktur.
Özgürlüğün geregini farklı düşünüp, her hafta değişik biriyle olmayı AŞK sanarsak yanılırız.
Dillere destan hangi aşk özgürlükten bahsedebilmiştir ki? AŞK; özgürlük ile taban tabana zıt bir köleliktir. Ama şöyle, ama böyle AŞK; özgürlükten vazgeçmektir.
Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
iturkmen
Üye

Toplam 406 yazı
02/10/2004 :  09:57:24  Alıntı
Aşk ve özgürlük birleştikleri çok özel bir nokta var VATAN SEVGİSİ tüm aşklardan üstündür.Vatan sevgisi özgürlüğün aslıdır,herşeyden vazgeçilebilecek kadar ...
tokat illerinden çıkma bir türkü var hey 15 li on 15 li diye o zaman herkes askere çağrılmış 20-25-30 her yaştan insan bunlarda yetmeyince 18 yaşındakiler oda yetmeyince 15 yaşındaki genç fidanlar da askere çağrılmış hepsinin bir hayali vardı muhakkalk belik de aşkı ama sırf vatan için tüm aşklardan vazgeçtiler bir aşk için vatan aşkı için canlarını feda ettiler.
Aşk özgürlük olmadıktan sonra özellikle bizim milletimiz için bir anlam ifade etmez idi bir zamanlar hayaller bir çırpıda yıkılıp geçilirdi vatan için vatan aşkı için
onurlu bir millet idik her halukarda ayakta durmasını bilen ....
O zamanlar televizyon yok idi akşamları matineler hafta sonları lailalar yok idi herkesin cebinde cep telefonu yok idi ve evinde bilgisayar kimse sevgilisine mail atmaz idi gözyaşlarıyla sulu bir mektuptan başka bir aşk vardı insanların içinde kıt kanaat olsada şükretmeyi bilen üç kuruş için vatanı satmayan birileri var idi o zamanlar kimse devletten dolandırdığı parayla metresine ev araba almaz idi alanda var idi ama az idi.

Bir zamanlar bir aşk var idi benim memleketimin insanında askere giderken mecburi diye gitmez idi nöbette uyumayı vatana ihanet bilirdi genç delikanlılar VATAN SAĞOLSUN der di yüreği yanık analar ,bir lokma ekmeğim olsada harama baktırma rabbim muhannete muhtaç etme derdi kamburu çıkmış birinci içen babalar,loto kuyrukları olmaz idi bir zamanlar ,yıl başlarında elinde bilet hayal kapısında kimse beklemez idi hayallerini herkes kendi yapardı.
İsrafı görgüsüzlük bilirdi iş adamları,işçinin hakkından çalmayı marifet değil ihanet bilirdi fabrikatörler benim türkiyemde bir aşk var idi tüm aşklardan üstün ADAM GİBİ ADAM OLMA AŞKI...

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
02/10/2004 :  10:52:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Sanırım iki ayrı özgürlükten bahsediliyor. Biri kişisel bağımsızlık, diğeri milli bağımsızlık.
Melih aşk ile birlikte kişisel bağımsızlığın ortadan kalkacağını, itürkmen ise milli bağımsızlığın olmadığı yerde aşktan söz edilemeyeceğini (yaklaşık olarak) dile getiriyor.
Aslında ikisi de birbiriyle örtüşüyor. İki düşünceyi birleştirdiğimizde; 'Milli bağımsızlığın olmadığı yerde kişisel bağımsızlıktan da söz etmek mümkün değildir' diyebiliriz belki de!

-----

Aşık maşuğuna gelir. Kapıyı çalar. Maşuk:
-Kim o?
Aşık:
-Ben.
Deyince maşuk kapıyı açmaz.
Aşık gelir, kapıyı çalar. Maşuk:
-Kim o?
Aşık:
-Sen.
Maşuk:
-Gel öyleyse!!!

Aşkı yüzünden aşığı olan gerçek aşkı yaşayandır. 'Ben'den geçilmeyen bir aşk zaten gerçek aşk değildir. 'Ben'in olmadığı bir yerde özgürlükten bahsedilir mi?

Sevgiler,
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
iturkmen
Üye

Toplam 406 yazı
02/10/2004 :  11:18:46  Alıntı
söylediklerinize katılıyorum ancak işe alma konusunda alevle olan tarışmayı kast ediyorsanız o şakaydı ancak olumlu veya olumsuz nasıl değerlendirirseniz değerlendirin netice itibariyle her fikriniz kabulümdür.
Çelişki aslında başlı başına bir konu ve sizin de dediğiniz gibi bir zamanlar doğru olan şeyler şimdi doğru olmayabilyor bizde hızlı bir değişim içindeyiz günden güne değerlerimiz değişiyor ve en başta biz değişiyoruz.İlkokuldayken bana osmanlıyı cani gibi gösteriyorlar idi ama inanmaz idim ve o hocamdan da hala nefret ederim.Bizim kötü bildiğimiz insanlar aslında vatan kahramanı ve onları kötülemek içinde kullandıkları standart kelime mason .
Harun yahya nın bir kitabı var idi yahudi ve masonluk diye o kitabı okuduktan sonra heralde memlekette mason olmayan adam yok gibi geliyor insana tv lerde hayırsever gerçekte siyonizmin kuklası ............
Bu konuyu ayrı bir yerde ele alacağım..

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
06/10/2004 :  21:05:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Artık yeni hiçbir şey yok.
İcat edilebilecek her şey icat edildi.

Charles H. Duell
Amerikan Patent Dairesi Başkanı, 1899

Hayat sürekli değişim içinde. Dün dediğimiz bir şeyi bugün söylemeyebiliriz hatta çürütebilirizde. 1899'da bu söz söylenmiş o zaman öyle düşünülmüş ama üstüne neler neler değişti. itürkmenin anlattığı olay ne kadar etkileyici keşke her şeyimiz değişseydide vatan aşkımız hep aynı kalsaydı. Neydi insanlardaki bu değişimin sebebi? Çok daha güç zamanlarımızda, hiç bir şeyimiz yokken o sahipleniş duygumuz nereye gitti? İnsanlarda ki bu para hırsı uğruna bütün prensiplerinden vazgeçebilmesi. Aşklar bile paraya bakar oldu. Gerçek aşkları tükettik. Sevgiliden çok, sevgilinin cebi, özellikleri önemli oldu. Herkesde bir kandırma, aldatma hevesi, evlneceğimiz insanı bile maddi özelliklerine bakarak seçer olduk. Bu değişimin daha ne kadar süreceğini, daha ne kadar yozlaşacağımızı, manevi değerlerimizi daha ne kadar kaybedeceğimizi, çok merak ediyorum doğrusu.

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
07/10/2004 :  01:50:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mim'ciğim,
Ya Türkçe ilgili ciddi problemin var veya anlam verme konusunda sorun yaşıyorsun. O söz buraya matah bir söz olduğu için değil, ***ça bir söz olduğu için konmuş zaten. Bunu yaseminece de okuyan diğer üyeler de biliyor. Bu yüzden böyle tepki vermene gerek yok.

Üstelik bu söz 1899'da söylenmiş bir söz. (Fakat ben İngiliz patent bürosu diye biliyorum ama emin değilim.)

Sonra "Bilinenler bilinmeyenlerin %2'si kadar bile değildir" tezi içinde mantık hatası yok mu sence? İcad edilmeyen zaten bilinmiyordur. Bilinmeyenin toplam miktarını bilmek gerekir ki yaklaşık olarak olsa bile yüzde pay verilebilsin.

muhabbetle

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
08/10/2004 :  04:18:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sen öyle diyorsan öyledir üstad.
o.k.

melih15
Üye

Toplam 370 yazı
08/10/2004 :  07:28:19  Alıntı
Öpüyorum abilerimi.:)
Sağlıklar.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.7 saniye.
18:07:17, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım