E Ticaret Giyim Markası Kurmak Sıfırdan - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

E Ticaret Giyim Markası Kurmak Sıfırdan


Sunshine2
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
09/06/2020 :  12:58:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar; arkadaşımla ortak e ticaret markası kurup giyim ürünleri alıp satmak istiyoruz. bunun için özel çekimler güzel pazarlama strayejileri var aklımda. fakat ortalığın da butik dolduğu malum... sizce toplamda ne kadar ücretlere güzel bir şeyler yapabiliriz? dünyaları harcayıp da internet boşluğunda kaybolmak ve satışın çok az olması ihtimali de var. insanlar daha güvenilir eski hesaplardan trendyoldan vs satın almayı tercih edebilir. nasıl değişik şeyler yapabiliriz? ortalama 20 bine bu işe başlarsak devam edebilir miyiz? bir de işin kötü tarafı bu sektörlerde tanıdığımız da yok. her şeyi sıfırdan başlatmak zorundayız. lütfen tecrübesi bilgisi olanlar yardımcı olup fikir verebilir mi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
womart
Üye

Toplam 352 yazı
12/06/2020 :  02:18:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
rakip ve handikapın fazla oldugu helekipiyasanın bu belirsizliginde erte düşün derim.1000 nin biri olmanın manası yok
bay -bayan-cocuk dış giyisi imalatı ve tekstil tasarım işleri
https://www.facebook.com/groups/aficgiyim/

aficgiyimsanayi.tr.gg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
4Simsek
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
13/06/2020 :  00:50:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
20 bin ile butik açarsan %100 batarsın. Tecrübe yok, ürün yok, bağlantı yok. Sizin durumunuzda biri işi büyütme ihtimalini yakalayabilmek için bile en az 50 bin yatırmalıdır.

Eğer cidden girecekseniz forumdaki e ticaret konularını araştırın. Çoğunun altında yorum olarak destek sağlamaya çalıştım. İşinize yarayan bilgileri derleyin.
İnstagram butik ve e-ticaret danışmanılığı.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Reklam
kuponburada
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
13/06/2020 :  02:55:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


İnternet teknolojilerinin içinden birisi olarak size tavsiyem bilmediğiniz bir sektöre E Ticarete bu bütçe ile giriş yapmayın. Kısa süre içinde elinizde tüm para gider. Bu süre içinde tek bir ziyaretçi dahi gelmeyen web sitenizle başbaşa kalırsınız. Neden?. Çünkü siz sadece al - sat işleminden değil aynı zamanda sıfırdan giyim markası oluşturmaktan bahsediyorsunuz. Olmaz. Zira siz hem sektörü bilmiyorsunuz hem aynı zamanda çok çok düşük bütçeniz var.

Ancak şöyle olabilirdi; Siz İnternet ve E Ticaret sektörünü çok iyi bilseydiniz bu para ile opencart alt yapılı bir e ticaret sitesi kurup küçük çaplı reklamlarla tedarikçilerden alıp internetten satışını yapabilirdiniz. Satışını yapacağınız ürünler zaten bilinen tanınan markalar olacağı için ziyaretçi aynı markayı başka bir siteden yada sizden alma olayına bakmayacaktı.

Marka oluşturmak başlı başına zor ve yoğun bütçe gerektiren bir süreç. Bence ilk önce N11 - Gittigidiyor vs vs gibi platformlarda al - sat yaparak E Ticarete çekirdekten giriş yapın zorluklarını tüm yönlerini ve detaylarını çok fazla masraf yapmadan buralarda öğrenin. E Ticaret ve başlı başına apayrı bir dal olan marka oluşturmak konusunda iyice kendinizi yetiştirmeden, buna uygun bütçe oluşturmadan sakın giriş yapmayın.

İyi çalışmalar diliyorum.

----
İndirimli Alışveriş İçin İndirim Kodu | https://www.kuponburada.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Esma1616
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
14/06/2020 :  16:09:13  Alıntı
Tekstilin bugünü de yarını da parlak değil. Araştırma uygulamaları ile ürün bulup, boşluğu olan pazara girerseniz siparişe yetişemezsiniz. İnşAllah güzel olur işleriniz.
Bütün geceler mecbur varır sabaha, umudunu kaybedip pes etmek olmaz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
tablom
Üye

Toplam 517 yazı
16/06/2020 :  10:49:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Realist olarak bakarsak.
Tutulsun ve iş yapsın, geleceği ve devamlılığı olsun istiyorsanız.
1) Reklam tanıtım v.s. gibi pazarlama faaliyetleri had safhada olmalı.
2) Site oldukça akıcı, hızlı, sade ve anlaşılabilir olmalı.
3) Mümkünse bir kaç tasarımcı ile çalışılıp özgün tasarımlar ve sürekliliği olan işlerin pazarlanması gerekir.
4) Tüm bunlar için düzenli olarak hem teknik, hem sanat (tasarım), muhasebe, depo, müşteri hizmetleri gibi birimler oluşturulmalı ve en az 10 kişilik bir kadronuz olmalı.

Parasal hesabını yapmıyorum çünkü kişiye ve çevresine göre değişkenlik gösterir.
Bir kişi tüm bunları 2.000.000 TL'ye yapamayabilir ama bir kişi kendi yeteneklerine göre etrafında da 4-5 farklı yetenekteki arkadaş veya ekibi ile hareket eder 10.000 TL'ye başlayabilir. Bence çok değişkendir ama verdiğim 4 madde içeriği olmazsa uzun soluklu olmaz.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
CengizBudak
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/06/2020 :  12:25:05  Alıntı
Tecrübe sıfır, çevre sıfır, para da sıfır sayılır. Arkadaşınla 20 bin lirayla sıfırdan böyle bir iş yapılabileceğini düşünmenden 16-20 yaş aralığında olduğunu tahmin ediyorum. Sana bu yaşta 20 k büyük gibi görünebilir ama bahsettiğin iş için küsürat bile değil. Şimdilik bu şekilde para kazanamazsın ama 20 bin lira görünce iphone almak yerine aklına iş yapmak gelen gençlerin geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Memur
ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
26/06/2020 :  02:41:25  Alıntı
Fastfood aç yazık parana.Asla girme! Gireceksen ortağın moda tutkunu bayan olsun.Tecrübedir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
temelistan
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
26/06/2020 :  19:03:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Önce marka tescil ettir. Sonra akılda kalıcı textile uyumlu e-ticaret için bir domain oluştur. Sonra fason imalat yaptır. Resmini çek ve sayfaya yükle. Fbook ta ücretsiz reklam ve tanıtım sayfalarına üye ol. Ve kendi sayfanda da arkadaş ve akrabalarının da siteden haberdar olması için ara sıra web sitenin adını yaz paylaş. Fbookta çevrene en yakın 100bin kişiye erişecek düşük bütçeli reklam yap. Biyük sitelere satış yapmak için mağaza aç. ( Biz zenginliği mücadeleye bağladık - ayet ) mücadele ver. İstanbul'da yaşıyorsan Zeytinburnu Merter Bayrampaşa Aksaray Gedikpaşa piyasasında markalı üreticilerden başlangıçta 1 firmadan s m l xl XXL olmak üzere 5 tane 5 değişik renkte toptan mal al veya xml yami egzamel al resim ekle hem kendialını sat hem sayfanı çok bildik değil az bildik markalar la doldur sat ve tanınmasını sağla. Hem kendi markanı tanıt hem az tanınmış rakiplerini yükseltmeye çalış. 20bin lira başlangıç için iyi para ama hazır şablon e ticaret siteleriyle yürümez o iş. Birkaç kullanımda çöker. Özel ve kullanım kapasitesi yüksek ve ssl'si olan ve kendine özel pos cihazı olan bir site olmalı. Paran yetmezse ortak bul. Asla ümidini kaybetme. Olmaz yetmez yapamazsın diyenleri dikkate alma.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
viptoptan
Üye

Toplam 198 yazı
26/06/2020 :  20:40:17  Alıntı
Sevgili temelistan moral verici yorumun ıcın ben tesekkur ederim cok samımı cok ıcten yazmıssınız saglıkla kalın

Yerleşim : Türkiye / İskenderun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Yasin Halit Kar
ayağız

Yeni Üye

Toplam 10 yazı
10/07/2020 :  18:38:33  Alıntı
4 tane marka yarattım, sıfırdan. Şu an 5. marka için çalışıyorum. 2020 itibariyle sıfırdan marka yaratmak eskisine nazaran çok daha büyük bütçeler istiyor üstat. Adımları buradan sizin için tek tek paylaşacağım.

1- E-ticaret siteniz olsun. (Sağlam bir alt yapısı ve güzel bir teması, kolay kullanılabilirlik web ve mobil için olmazsa olmaz)
2- Rakip Analizi (Rakiplerinizi belirleyin ve neler yaptıklarına bakın)
3- Sosyal medya ve Adwords reklamları
4- PR şirketleriyle tanıtım odaklı çalışmalar
5- SEO çalışmaları (Hedef kelimelerinizde Google'da üst sıralarda yer almaya çalışın)
6- Sözlük tanıtımları yapın (Ekşi Sözlük, İnci Sözlük vs.)
7- İlk olarak müşteri odaklı çalışmaya bakın (Fiyatlarınızı zarar etmeyecek ölçüde tutun ve müşteriye güven verin. Müşteriyle sürekli iletişim halinde olun. 0850 numaralar, whatsapp hatları, site içinde canlı destek vs.)
8- Kampanyalar yapın. (İnternet sitemizden ürün alıp Instagram story'sinde bizi etiketleyerek paylaşan herkese %15 indirim vb.)

Bu ve bunun gibi onlarca şey. Onlarca firmaya danışmanlık yapıyorum. Deneme yanılma yöntemiyle elde ettiklerim bunlar :) Umarım başarılı olursunuz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
nuresilla
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/07/2020 :  01:45:35  Alıntı
merhaba 20binle bişey olmaz malesef tekstil sektöründe sadece bi bakar cıkarsın :))
ciddi paralar dönüyor ve ciddi paralar kazandırıyor su var tektstil ölmez iyi bir cevre iyi bir müsteri potansiyeli ve sana herzaman ürün demanı bulabilecegin iyi bir toptancı üretimci lazım kendin bile üretsen bazen dısardanda almak gerek ben bayan abiye işine giricektim aslen tasrımcıyım bölüm mezunu ve oldukca tecrübem olmasına ragmen 50binin üzernde para gerekiyordu yapmadım simdi ise bay bayan giyim imalatcısı ve toptancısı oldum sana tavsiyem agır ürünlerle baslama paran kaybaolur yazık edersin..
nuresilla

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Tekstil
4Simsek
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
17/07/2020 :  19:51:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nuresilla
merhaba 20binle bişey olmaz malesef tekstil sektöründe sadece bi bakar cıkarsın :))
ciddi paralar dönüyor ve ciddi paralar kazandırıyor su var tektstil ölmez iyi bir cevre iyi bir müsteri potansiyeli ve sana herzaman ürün demanı bulabilecegin iyi bir toptancı üretimci lazım kendin bile üretsen bazen dısardanda almak gerek ben bayan abiye işine giricektim aslen tasrımcıyım bölüm mezunu ve oldukca tecrübem olmasına ragmen 50binin üzernde para gerekiyordu yapmadım simdi ise bay bayan giyim imalatcısı ve toptancısı oldum sana tavsiyem agır ürünlerle baslama paran kaybaolur yazık edersin..

Üretici sizseniz 20.000 ile girilebilir. Reklama gider bu bütçe 3 ayda kendini çevirecek duruma gelir.
İnstagram butik ve e-ticaret danışmanılığı.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Reklam
nuresilla
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/07/2020 :  20:05:49  Alıntı
3 ay sonra tekrar goruselim 20bin ile olucak is deyil uretici bile olsaniz 10bin kumas alsa bunun dikisi paketi v.s 8 bin tutsa 18 oldu 2 bin ile site kurulsa urunu devami olmaz ki site anca 3 ayda oturucakki buda beyenilirse hangi parayla tekrar kumas alicak ...... 3 ay sonra goruselim ....
Para olmaliki sicak satis olsun bunun icin exra arac ve yakit parasi e dukkan kirasini nasil odiyecek uretimci ya... yani 20bin olmaz
nuresilla

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Tekstil
luckxor
Yeni Üye

Toplam 73 yazı
27/07/2020 :  10:24:44  Alıntı
hayal kalsın bu iş daha iyi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Hayat Yasin
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
01/08/2020 :  16:31:18  Alıntı
neye ihtiyacınız olduğunu asla işe girmeden net olarak öğrenemezsiniz. ancak heves varsa mutlaka öneririm. güzel fikir iş yapıyor

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
zendo
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/08/2020 :  00:42:58  Alıntı
ben de kendim üretip satmak istiyorum. kendi tasarımlarım var. kumaş parasını vs. geçtim bu dönemde bir baskı makinesinin sıfırı 50bin#8378;... Yani 20bin biraz az olmuş. Nasıl yollar izleyeceğinizi yazarsanız burdaki tecrübeli insanlar size daha yardımcı olur.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek

7.83 saniye.
02:57:47, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım